Ухвала
від 06.03.2014 по справі 757/4341/14-ц
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/4341/14

У Х В А Л А

06 березня 2014 року Печерський районний суд м. Києва у складі:

головуючого судді - Литвинової І. В.,

при секретарі - Іванов Г. Д.,

розглянувши у судовому засіданні заяву про забезпечення позову у справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «СОБОР ВХ» про стягнення заборгованості, -

В С Т А Н О В И В :

06.03.2014 відкрито провадження по вказаній цивільній справі, предметом спору у якій є стягнення суми боргу за договором купівлі-продажу частки у статутному капіталі ТОВ «Компанія «Реал Груп», укладеним 30.05.2011 між позивачем та відповідачем.

Разом з позовною заявою до суду надійшла заява про забезпечення позову шляхом накладення арешту на майно та майнові права відповідача як учасника товариства - ТОВ «Компанія «Реал Груп».

У заяві про забезпечення позову представником позивача ОСОБА_3 вказано, що, на думку позивача, невжиття заходів забезпечення позову може утруднити та зробити неможливим виконання рішення суду у цій справі.

Заява обґрунтована тим, що відповідач, який мав розрахуватися з позивачем до 01.12.2011 за продану йому частку, взяв участь у збільшенні статутного капіталу ТОВ «Компанія «Реал Груп» і збільшив розмір належної йому частки, замість того, щоб розрахуватися із ОСОБА_1

Як вбачається із заяви, що відповідач ухиляється від визнання вимог позивача, та є небезпека того, що до моменту прийняття рішення судом у справі, здійснить відчуження належної йому частки на користь третіх осіб.

У такому разі, вважає представник позивача ОСОБА_3, виконання рішення у справі за позовом про стягнення заборгованості за договором купівлі-продажу буде неможливим.

Згідно положень ч. 1 ст. 152 ЦПК України, позов забезпечується 1) накладенням арешту на майно або грошові кошти, що належать відповідачеві і знаходяться у нього або в інших осіб;

2) забороною вчиняти певні дії;

3) встановленням обов'язку вчинити певні дії;

4) забороною іншим особам здійснювати платежі або передавати майно відповідачеві чи виконувати щодо нього інші зобов'язання;

5) зупиненням продажу арештованого майна, якщо подано позов про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту;

6) зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку;

7) передачею речі, яка є предметом спору, на зберігання іншим особам.

Відповідно до ч. 2 ст. 151 ЦПК України, в заяві про забезпечення позову повинно бути зазначено: причини, у зв'язку з якими потрібно забезпечити позов; вид забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; інші відомості, потрібні для забезпечення позову.

Відповідно до ч. 3 ст. 151 ЦПК України, забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.

Згідно з ч. 3 ст. 152 ЦПК України, види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.

Крім того, розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

Метою вжиття заходів забезпечення позову є охорона матеріально-правових інтересів позивача, які гарантують за його позовом присудження реальне виконання позитивно прийнятого рішення, у разі прийняття такого.

Забезпечення позову має бути спрямовано проти несумлінних дій відповідача, який може сховати майно, продати, знищити або знецінити його. Таким чином усуваються утруднення і неможливості виконання рішення.

Підставою забезпечення позову є обґрунтоване припущення заявника про те, що незастосування заходів по забезпеченню позову, може утруднити або взагалі унеможливити виконання рішення суду.

У заяві про забезпечення позову представником позивача не наведено достатніх підстав щодо необхідності забезпечення даного позову та доказів того, що відповідач буде ухилятися від виконання рішення суду чи створювати обставини, які б утрудняли чи унеможливлювали його виконання.

Суд вважає, що заява щодо забезпечення позову не обґрунтована та така, що не підлягає задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 151-153 ЦПК України, суд, -

У Х В А Л И В :

У задоволенні заяви про забезпечення позову у справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «СОБОР ВХ» про стягнення заборгованості - відмовити.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Оскарження ухвали не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Суддя І. В. Литвинова

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення06.03.2014
Оприлюднено11.03.2014
Номер документу37521944
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —757/4341/14-ц

Рішення від 01.04.2014

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Литвинова І. В.

Ухвала від 01.04.2014

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Литвинова І. В.

Ухвала від 06.03.2014

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Литвинова І. В.

Ухвала від 06.03.2014

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Литвинова І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні