Рішення
від 04.03.2014 по справі 759/19159/13-ц
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ун. № 759/19159/13-ц

пр. № 2/759/1048/14

04 березня 2014 року Святошинський районний суд м.Києва в складі:

головуючого судді - Чалої А.П.,

при секретарі - Котляр Ю.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Києві цивільну справу за позовом ЖБК «Гідроприбор»

до ОСОБА_1,

ОСОБА_2

про зобов*язання звільнити квартиру і передати її ЖБК «Гідроприбор» та виселення

без надання іншого жилого приміщення, -

В с т а н о в и в :

ЖБК «Гідроприбор» звернувся до суду із позовом до ОСОБА_1 і ОСОБА_2 та просив зобов*язати відповідачів звільнити квартиру АДРЕСА_1, передати її кооперативу та виселити відповідачів без надання іншого жилого приміщення, обґрунтовуючи позовні вимоги тим, що будинок по АДРЕСА_3 є власністю ЖБК «Гідроприбор». Після вибуття члена кооперативу ОСОБА_3, в квартиру АДРЕСА_1 вселився новий член кооперативу - ОСОБА_4, де він проживав один і сплатив за неї частину внеску, а саме: 966 крб. і 153 крб. суди, що разом становить 1 119 крб., тобто, частину паю за вибувшого члена ЖБК «Гідроприбор», при цьому не сплаченими залишились 1 297 крб. пайового внеску. ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 помер, а квартира АДРЕСА_1 була опечатана ЖБК «Гідроприбор». В серпні 2013р. від мешканців будинку АДРЕСА_3 керівництву кооперативу стало відомо про те, що невідомі особи змінюють вхідні двері в квартирі АДРЕСА_1 та в розмові повідомили, що новим власником вказаної квартири є спадкоємець ОСОБА_4 - ОСОБА_1, який оформлює нотаріально свої спадкові права на квартиру, але до ЖБК «Гідроприбор» ніякі спадкоємці ОСОБА_4 не звертались, документів не надавали, а спірна квартира не може бути спадковим майном, оскільки спадкодавець ОСОБА_4 не виплатив за життя за неї пай в повному обсязі, у зв*язку із чим вказана квартира є власністю кооперативу, а відповідачі порушують це право позивача. У зв*язку із самовільним захопленням квартири, ЖБК «Гідроприбор» звертався до правоохоронних органів, але в порушенні кримінальної справи йому було відмовлено та рекомендовано звернутися до суду у зв*язку із існуванням між сторонами цивільно-правових обов*язків. Позивач вважає, що ОСОБА_1 не є спадкоємцем ОСОБА_4, а квартира АДРЕСА_1 не є спадковим майном і не може бути успадкована, а тому просив захистити право власності кооперативу на спірну квартиру і задовольнити позов на підставі ст.ст. 15, 16, 384 ЦК України.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві, а також на порушення відповідачами права власності кооперативу на спірну квартиру.

Відповідачі ОСОБА_1 і ОСОБА_2 в судове засідання не з*явились неодноразово, про день і час розгляду справи повідомлялись належним чином, що стверджується поштовими повідомленнями (а.с. 27, 37, 56, 57), конвертами, повернутими на адресу суду за закінченням терміну їх зберігання на пошті (а.с. 38-39, 48, 49-54-55), заперечень проти позову, в тому числі і правовстановлюючого документу на спірну квартиру, суду не надали, про поважність причин неявки суд не повідомили.

Суд вважає за можливе розгляд справи у відсутності відповідачів на підставі наявних у справі доказів згідно частини 4 ст.169 ЦПК України в порядку заочного розгляду справи.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне позовні вимоги задовольнити, виходячи з наступного.

Згідно частини 1 ст.60 ЦПК України, кожна сторона зобов*язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Судом встановлено, що ЖБК «Гідроприбор» діє на підстав Статуту (а.с. 7-10 - копія витягу), зареєстрований по АДРЕСА_3 (а.с. 6 - копія витягу з ЄДР, а.с. 5 - копія свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи) і вказаний будинок є власністю кооперативу.

Після вибуття члена кооперативу ОСОБА_3, в квартиру АДРЕСА_1 вселився новий член кооперативу - ОСОБА_4, де він проживав один і сплатив за неї частину внеску, а саме: 966 крб. і 153 крб. суди, що разом становить 1 119 крб., тобто, частину паю за вибувшого члена ЖБК «Гідроприбор», при цьому не сплаченими залишились 1 297 крб. пайового внеску, що підтверджується довідкою ЖБК «Гідроприбор» від 11.11.2013р. (а.с. 17).

ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 помер, а квартира АДРЕСА_1 була опечатана ЖБК «Гідроприбор».

Як пояснював представник позивача, в серпні 2013р. від мешканців будинку керівництву кооперативу стало відомо про те, що невідомі особи змінюють вхідні двері в квартирі АДРЕСА_1 і в розмові вони повідомили, що новим власником вказаної квартири є спадкоємець ОСОБА_4 - ОСОБА_1, який оформлює нотаріально свої спадкові права, але до ЖБК «Гідроприбор» ніякі спадкоємці ОСОБА_4 не звертались і правовстановлюючих документів на спірну квартиру кооперативу не надали.

Доказів в спростування таких обставин справи суду не надано.

У зв*язку із самовільним захопленням квартири, ЖБК «Гідроприбор» звертався до правоохоронних органів, але в порушенні кримінальної справи йому було відмовлено та рекомендовано звернутися до суду, оскільки між сторонами мають місце цивільно-правові відносини (а.с. 14 - копія висновку від 13.08.2013р.)

З відповіді суду КП «Київське міське БТІ та реєстрації права власності на об*єкти нерухомого майна» від 31.12.2013р. вбачається, що право власності на квартиру АДРЕСА_1 не зареєстровано (а.с. 32).

В матеріалах справи є нотаріально посвідчена довіреність від імені ОСОБА_1 на ім*я ОСОБА_2 про надання права щодо оформлення спадкових прав після смерті ОСОБА_4 (а.с. 13 - копія довіреності).

Одинадцята Київська державна нотаріальна контора повідомляє на запит суду, що після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 заведена спадкова справа, з якої вбачається, що спадкоємці померлого, які на час надання відповіді, а саме: на 13.02.2014р., які прийняли спадщину, відсутні, а до нотаріальної контори із пропущенням строку для прийняття спадщини - 22.06.2013р. надійшла заява про прийняття спадщини від імені ОСОБА_1, що зареєстрований в АДРЕСА_1, який не надав доказів, що підтверджують його підстави спадкування (а.с. 59 - відповідь Одинадцятої Київської ДНК).

Згідно частини 1 ст.317 ЦК України, власникові належать права володіння, користування та розпорядження своїм майном.

У відповідності до частини 1 ст.321 ЦК України, право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

Відповідно до частин 1, 2 ст.384 ЦК України, будинок, споруджений або придбаний житлово-будівельним (житловим) кооперативом, є його власністю.

Член житлово-будівельного (житлового) кооперативу має право володіння і користування, а за згодою кооперативу - і розпорядження квартирою, яку він займає в будинку кооперативу, якщо він не викупив її.

Тобто, право власності на кооперативну квартиру настає у члена кооперативу після викупу квартири та сплату паю в повному розмірі.

В частині 1 ст.386 ЦК України вказано, що держава забезпечує рівний захист прав усіх суб*єктів права власності.

Згідно ст.391 ЦК України, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.

Відповідно до ст.1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов*язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Як встановлено судом, спірна квартира АДРЕСА_1 не належала спадкодавцю ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, оскільки останній не сплатив у повному розмірі пайового внеску за неї, право власності на спірну квартиру не було зареєстровано в державних органах, у зв*язку із чим вказана квартира не входила до складу спадщини після його смерті та не могла бути успадкована, в тому числі і відповідачем ОСОБА_1

Користування житлом без правової підстави діючим законодавством не передбачено.

Оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності та співставленні, належності, допустимості, достовірності кожного доказу окремо, а також їх достатності і взаємному зв*язку, суд приходить до висновку про те, що в судовому засіданні не встановлено існування у відповідачів правових підстав для зайняття, проживання і користування спірною квартирою АДРЕСА_2, у зв*язку із чим позовні вимоги є обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню в порядку захисту права власності на спірну квартиру позивача.

Керуючись ст.ст. 317, 321, 384, 386, 391, 1218 ЦК України, ст.ст. 133-149, 191 ЖК України, ст.ст. 10, 11, 169 ч.4, 57-60, 212-215, 223-228 ЦПК України, суд, -

В и р і ш и в :

Позовні вимоги задовольнити.

Зобов*язати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, що зареєстрований і мешкає в АДРЕСА_1, і ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний номер НОМЕР_2, що зареєстрований і мешкає в АДРЕСА_4 гуртожиток, звільнити квартиру АДРЕСА_1 та передати її ЖБК «Гідроприбор» (03162, м.Київ, пр-т Л.Курбаса, 18-Г, код ЄДРПОУ 22935197).

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, що зареєстрований і мешкає в АДРЕСА_1, і ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний номер НОМЕР_2, що зареєстрований і мешкає в АДРЕСА_4 гуртожиток, виселити з квартири АДРЕСА_1 без надання іншого жилого приміщення.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідачів, яка може бути подана протягом десяти днів з дня отримання копії заочного рішення суду.

Заочне рішення може бути оскаржено позивачем до Апеляційного суду м.Києва через районний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Суддя:

СудСвятошинський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення04.03.2014
Оприлюднено11.03.2014
Номер документу37526331
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —759/19159/13-ц

Ухвала від 05.12.2013

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Чала А. П.

Рішення від 04.03.2014

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Чала А. П.

Ухвала від 17.12.2013

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Чала А. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні