Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
06 березня 2014 р. № 820/944/14
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Єгупенко В.В. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
Управління Пенсійного фонду України в Червонозаводському районі м.Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю "Термінал-ТЦП" про стягнення заборгованості ,
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Управління Пенсійного фонду України в Червонозаводському районі м.Харкова, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом в якому уточнивши позовні вимоги просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Термінал-ТЦП» (м. Харків, вул. Червоношкільна набережна, 24, к. 1014, код 32947753) на користь управління Пенсійного фонду України в Червонозаводському районі м.Харкова (вул. 1-і Кінної Армії,15, М.Харків, 61140) заборгованість по сплаті штрафної санкції та пені за несвоєчасну сплату страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 468,81 грн. з них 143,74 грн. - фінансова санкція, 297,69 грн. - пеня на р/р 256063122095, МФО 351823 код ЄДРПОУ 22682342: - 8,90 грн. - фінансова санкція, 18,48 грн. - неня на р/р 256053132095, МФО 351823 код ЄДРПОУ 22682342.
В обґрунтування заявленого позову позивач зазначив, відповідач зареєстрований як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до Пенсійного фонду України. Начальником управління були прийняті рішення відносно відповідача № 1030 від 28.05.2008 року та №841 від 30.11.2005 року всього на суму 468,81 грн., яка відповідачем сплачена не була.
В судове засідання представник позивача не прибув, надав суду клопотання в якому просив розглядати справу за своєю відсутності.
Відповідач у судове засідання свого уповноваженого представника не направив, про час, дату та місце судового засідання був повідомлений належним чином, про що в матеріалах справи свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення, причини неявки суду не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи чи слухання справи за відсутності представника відповідача суду не надавав.
На підставі вищевикладеного, відповідно до ч.1. ст. 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Згідно з ч. 4, ст. 122 КАС України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Відповідно до положень ч.6, ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Розглянувши матеріали справи, вивчивши доводи позову, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав та мотивів.
Матеріали справи свідчать, що відповідача зареєстровано в управлінні Пенсійного Фонду України в Червонозаводському районі м. Харкова як платника страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Судом встановлено, що внаслідок несплати (неперерахування) або несвоєчасної сплати (несвоєчасного перерахування) відповідачем грошових коштів зі сплати страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування за період з 20.10.2005 року до 18.04.2008 року, позивачем винесено рішення № 1030 від 28.05.2008 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені всього на суму 468,81 грн.
Матеріали справи свідчать, що позивачем на адресу відповідача направлено рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені № 1030 від 28.05.2008 року, однак поштове відправлення не було вручено адресату у зв'язку з тим, що адресат вибув, що підтверджується повідомленням пошти.
Проте, згідно рішення фінансова санкція та пеня відповідачем не сплачена, незважаючи на те, що відповідно до ч.2 п.13 ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" суми пені та штрафів підлягають сплаті страхувальником протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення.
Суд зазначає, що відповідно до п.2 ч.9 ст.106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (в редакції, що діяла на момент виникнення заборгованості) за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу;
Відповідно до ч.13 ст.106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що про нарахування пені та накладення штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій.
Суми пені та штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, підлягають сплаті страхувальником, банком чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення. При цьому в цей же строк страхувальник, банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій, має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.
Оскарження рішення виконавчого органу Пенсійного фонду про нарахування пені та накладання штрафів зупиняє строки їх сплати до винесення вищим органом Пенсійного фонду або судом рішення у справі. Строки сплати фінансових санкцій також призупиняються до винесення судом рішення в разі оскарження страхувальником вимоги про сплату недоїмки, якщо накладення фінансових санкцій пов'язано з її виникненням або несвоєчасною сплатою.
Крім того, відповідно до ч.2,3 ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Відповідно до абз. 8 ч. 3 ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" у разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.
Відповідно до частини 15 ст.106 вищеназваного Закону строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.
Крім того, відповідно до п. 7 Розділу VIII Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 року .№2464-VI - стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування фінансових санкцій.
На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.
Тобто, позивач мав всі підстави для винесення рішення № 1030 від 28.05.2008 року відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.03 №1058-ІУ. Вказане рішення оскаржене не було.
Отже, позивач виконав всі вимоги діючого законодавства щодо узгодження суми заборгованості, фінансова санкція та пеня всього в розмірі 468,81 грн. нараховані в межах повноважень позивача та на підставі законодавства, але заборгованість на теперішній час залишається несплаченою.
Таким чином заборгованість відповідача підлягає стягненню в примусовому порядку.
На підставі викладеного, ст.106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та керуючись ст. ст. 8-14, 71, 94, 159, 160-164, 167, 185, 186, ч. 1 ст. 256 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Червонозаводському районі м.Харкова до Товариство з обмеженою відповідальністю "Термінал-ТЦП" про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Термінал-ТЦП" (код 32947753, р/р №26506980138, АКБ Європейський, МФО 351845) на користь Управління Пенсійного фонду України в Червонозаводському районі м.Харкова заборгованість по сплаті штрафної санкції та пені за несвоєчасну сплату страхових внесків на згальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 468.81 грн., (чотириста шістдесят вісім грн., 81 коп.) з яких: 143,74 грн. - фінансова санкція, 297,69 грн. - пеня на р/р 256063122095, МФО 351823 код ЄДРПОУ 22682342: - 8,90 грн. - фінансова санкція, 18,48 грн. - пеня на р/р 256053132095, МФО 351823 код ЄДРПОУ 22682342.
Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення, копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Єгупенко В.В.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.03.2014 |
Оприлюднено | 12.03.2014 |
Номер документу | 37569802 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Єгупенко В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні