КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 лютого 2014 року 810/423/14-а
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Спиридонової В.О., розглянувши в порядку письмового провадження в місті Києві адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління Міндоходів у Київській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Західспецпрофіль» про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
21.01.2014 до Київського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління Міндоходів у Київській області (далі - позивач, Податковий орган) до товариства з обмеженою відповідальністю «Західспецпрофіль» (далі - відповідач, Товариство) про стягнення заборгованості з податку на додану вартість в сумі 108801,93 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач має перед Державним бюджетом України заборгованість зі сплати узгоджених грошових зобов'язань з податку на додану вартість та штрафних санкцій в зазначеній сумі, яка у добровільному порядку погашена не була.
Відповідач заперечень проти адміністративного позову до суду не подавав.
Розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, враховуючи принципи рівності сторін, суд дійшов наступних висновків.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Західспецпрофіль», код за ЄДРПОУ 32611517, зареєстроване як суб'єкт господарювання 06.08.2003, номер запису в ЄДР 13391200000000751, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серія АБ №998410 (№998411) від 11.10.2013.
20.09.2013 Товариством до Податкового органу подано податкову декларацію з податку на додану вартість за серпень 2013 року, якою самостійно нараховано суму податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет, в розмірі 29419,00 грн.
04.10.2013 Податковим органом було проведено камеральну перевірку даних щодо порушення граничних термінів сплати узгоджених податкових зобов'язань, за результатами якої складено акт № 103/15-2/32611517. За висновками даного акту було встановлено, що платник податку порушує термін сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання з податку на додану вартість протягом строків, визначених п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України.
04.10.2013 на підставі вказаного акту позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ш» №0013311502, яким відповідачу нараховано штрафні санкції в розмірі 21353,50 грн.
Також 04.10.2013 Податковим органом було прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ш» №0013301502, яким відповідачу та нараховано штрафні санкції у розмірі 4738,89 грн.
Вказані податкові повідомлення-рішення було направлено на адресу Товариства, за результатами чого 03.11.2013 повернувся конверт з відміткою поштової установи «за закінченням терміну зберігання».
21.10.2013 Товариством до Податкового органу подано податкову декларацію з податку на додану вартість за вересень 2013 року, якою самостійно нараховано суму податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет, в розмірі 38701,00 грн.
20.11.2013 Товариством до Податкового органу подано податкову декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2013 року, якою самостійно нараховано суму податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет, в розмірі 36097,00 грн.
20.12.2013 Товариством до Податкового органу подано податкову декларацію з податку на додану вартість за листопад 2013 року, якою самостійно нараховано суму податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет, в розмірі 16585,00 грн.
З матеріалів справи вбачається, що заборгованість зі сплати наведених вище зобов'язань була частково погашена Товариством у сумі 38092,46 грн.
Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача з податку на додану вартість складає 108801,93 грн.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами у даній справі, суд виходив з наступного.
Відповідно до частини 1 статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства врегульовано Податковим кодексом України від 02.12.2010 № 2755-VI.
Згідно з пунктом 15.1 статті 15 Податкового кодексу Україні платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Стаття 8 Податкового кодексу України закріплює види податків та зборів, що справляються на території України.
Відповідно до пп.14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно із п.16.1.4 ст.16 Податкового кодексу України платник податків повинен сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно із підпунктом 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платник податків повинен сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
За приписами пункту 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
За приписами пункту 126.1 статті 126 Податкового кодексу України у разі, якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з пунктом 58.1 статті 58 Податкового кодексу України у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.
За приписами пункту 58.3 цієї ж статті податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) платнику податків, якщо його передано посадовій особі такого платника податків під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.
Відповідно до статті 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до пункту 59.5 статті 59 Податкового кодексу України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений у повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Відповідно до підпунктів 20.1.19, 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України, контролюючи органи мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
З огляду на викладене, враховуючи, що доказів повної чи часткової сплати податкового боргу відповідачем надано не було, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, а адміністративний позов таким, що підлягає задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 11, 14, 70-72, 86, 94, 128, 159-163, 254 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Західспецпрофіль» (код ЄДРПОУ 32611517) на користь Державного бюджету України податковий борг у розмірі 108801 (сто вісім тисяч вісімсот одна) грн. 93 коп. на р/р 31118029700356, одержувач УДКСУ у Києво-Святошинському районі, код 38010937, банк одержувача: ГДКСУ в Київській області, МФО 821018, код платежу 3014010100.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядку, встановленому статтями 185-187 КАС України, шляхом подання апеляційної скарги через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Спиридонова В.О.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.02.2014 |
Оприлюднено | 12.03.2014 |
Номер документу | 37570609 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Спиридонова В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні