Ухвала
від 13.03.2014 по справі 923/48/13-г
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м. Херсон, вул. Горького, 18

тел. /0552/ 49-31-78

Веб сторінка : ks.arbitr.gov.ua/sud5024/


УХВАЛА

"13" березня 2014 р. Справа № 923/48/13

Господарський суд Херсонської області у складі судді Ситюка В.Г., при секретарі Мальцевій О.В., розглянувши справу

за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Харчовик ", смт. Велика Олександрівка Херсонської області

про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Харчовик ", смт. Велика Олександрівка Херсонської області

за участю представників:

від кредиторів: ВВД ФСС від НВ у м. Херсоні - Спілок Н.В., гол. спеціаліст, дов. у справі,

ТзОВ НВК "Техноцентр" - Миловський С.В., представник, дов. у справі,

Власенко Ж.М. - Миловський С.В., представник, дов. у справі,

Новокаховська ОДПІ - Квакуша А.С., гол. держ. інспектор, дов. у справі,

Мамай В.С.,

ліквідатор - голова ліквідаційної комісії Галка Л.Б.

в с т а н о в и в:

Постановою господарського суду від 12.02.2013 р. боржника - Товариство з обмеженою відповідальністю "Харчовик", смт. Велика Олександрівка Херсонської області визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру і призначено ліквідатором банкрута голову ліквідаційної комісії Галку Л.Б., якого зобов'язано здійснити ліквідаційну процедуру та подати до суду звіт і ліквідаційний баланс.

Ліквідатором подано до господарського суду звіт та клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури банкрута.

Ухвалою господарського суду від 13.02.2014 р. для розгляду звіту ліквідатора та клопотання призначено судове засідання, зобов'язано ліквідатора подати до суду дані щодо проведеної роботи з ліквідації банкрута, дані щодо фінансового та майнового становища банкрута.

Ліквідатором подано до суду витребувані матеріали та повідомлено про незавершення на цей час ліквідації банкрута, у зв'язку з нереалізацією майна, включеного до ліквідаційної маси. При цьому, зазначено на проведення роботи по виготовленню технічної документації на майно банкрута, виставлення майна банкрута на продаж у складі цілісного майнового комплексу, реалізація якого не відбулася, у зв'язку з визнанням аукціону таким, що не відбувся. Окрім того, зазначено на недостатність часу для продажу майна та завершення ліквідаційної процедури банкрута, розгляд комітетом кредиторів звіту ліквідатора та прийняття рішення про звернення до суду з клопотанням про продовження строку ліквідаційної процедури.

Комітетом кредиторів подано до суду клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора на 6 місяців, представниками кредиторів підтримано клопотання комітету кредиторів про продовження строку ліквідаційної процедури з посиланням на необхідність додаткового часу для реалізації майна та завершення ліквідаційної процедури банкрута. При цьому, зазначено на відсутність зауважень по роботі ліквідатора та неприйняття комітетом кредиторів рішення щодо передачі майна банкрута управителю майна.

Заслухавши ліквідатора, представників кредиторів, розглянувши та дослідивши матеріали справи, суд вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців. Банкрут - боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов'язання встановлена господарським судом. Під ліквідацією розуміється припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.

Відповідно до ч. 3 ст. 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ліквідатор (ліквідаційна комісія) виконує свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

Згідно ч. 6 ст. 45 цього Закону, у разі якщо на момент закінчення строку ліквідації залишилися непроданими активи боржника і негайний продаж матиме наслідком істотну втрату їх вартості, ліквідатор передає такі активи в управління визначеній господарським судом юридичній особі, яка зобов'язана вжити заходів щодо продовження погашення заборгованості кредиторів боржника за рахунок отриманих активів. Ліквідатор у разі потреби передавання активів боржника, які залишаються непроданими на час закінчення процедури ліквідації, в управління іншій юридичній особі погоджує кандидатуру такої особи з комітетом кредиторів та звертається до господарського суду з відповідним клопотанням.

Відповідно до ст. 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню; для акціонерних товариств - копія розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, засвідчена Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку; для емітентів цінних паперів - копія звіту про наслідки погашення цінних паперів, засвідчена Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу. У разі якщо господарський суд дійшов висновку, що ліквідатор не виявив або не реалізував майнові активи банкрута у повному обсязі, суд виносить ухвалу про призначення нового ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом, якщо інше не передбачено цим Законом. Новий ліквідатор очолює ліквідаційну комісію і діє згідно з вимогами цього Закону. Ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про припинення юридичної особи - банкрута.

Постановою господарського суду від 12.02.2013 р. боржника - Товариство з обмеженою відповідальністю "Харчовик", смт. Велика Олександрівка Херсонської області визнано банкрутом і відкрито ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців.

На цей час строк ліквідаційної процедури закінчився, проте ліквідація банкрута не завершена.

Згідно звіту ліквідатора, останнім на виконання постанови суду та вимог Закону, проведено роботу з ліквідаційної процедури банкрута, а саме: прийнято заходи по виявленню майнових активів банкрута; проведено інвентаризацію майна та сформовано ліквідаційну масу; розглянуто вимоги кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, складено реєстр вимог кредиторів та сформовано представницькі органи кредиторів; визначено організатора аукціону; виставлено майно на продаж, реалізація якого не відбулася, через визнання аукціону таким, що не відбувся.

Звіт ліквідатора та питання закінчення строку ліквідаційної процедури розглянуто комітетом кредиторів, яким прийнято рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про продовження строку ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора, - протокол засідання комітету кредиторів від 07.02.2014 р.

Таким чином, вказані обставини свідчать про незавершення ліквідатором ліквідації банкрута з об'єктивних причин, у переважній більшості незалежних від нього, а саме - тривалості розгляду вимог кредиторів за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом і складання реєстру вимог кредиторів, що в свою чергу впливає на визначення початкової вартості майна банкрута - цілісного майнового комплексу; проведення роботи по формування ліквідаційної маси, структурною величиною, кількістю і складом майна підприємства банкрута, та неможливість завершення ліквідації банкрута у визначений Законом строк взагалі.

Враховуючи, що на цей час строк ліквідаційної процедури фактично закінчився, а ліквідація банкрута не завершена і для її завершення потрібен додатковий час, суд вважає за необхідне клопотання комітету кредиторів задовольнити і продовжити строк ліквідаційної процедури і повноваження ліквідатора на шість місяців, зобов'язавши останнього забезпечити завершення ліквідації банкрута до закінчення строку ліквідаційної процедури.

При цьому, суд виходить з системного аналізу положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", зокрема ст. ст. 37, 45, 46, якими визначено поняття ліквідації, підстав та порядку її завершення, відповідно до яких, ліквідація банкрута це припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення вимог кредиторів шляхом продажу його майна, і яка закінчується не збігом строку ліквідаційної процедури, а завершенням продажу майна банкрута, включеного до ліквідаційної маси, завершенням розрахунків з кредиторами, затвердженням звіту ліквідатора і ліквідаційного балансу та внесенням до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про припинення юридичної особи-банкрута.

Встановлення ж господарським судом під час розгляду звіту ліквідатора факту не виявлення або нереалізації останнім майнових активів банкрута у повному розмірі, є підставою для призначення нового ліквідатора, який діє згідно з вимогами Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (ч. 4 ст. 46 цього Закону), що в свою чергу свідчить про можливість та необхідність продовження строку ліквідаційної процедури банкрута, у разі його закінчення на час розгляду господарським судом звіту ліквідатора.

Положення ж ч. 6 ст. 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" щодо передачі ліквідатором непроданих активів боржника управителю майна, не можуть бути застосовані, оскільки вказаною нормою передбачено передачу непроданих залишків майна банкрута, а не всього майна - цілісного майнового комплексу та погодження кандидатури управителя майна комітетом кредиторів.

Проте, як вбачається зі звіту ліквідатора та матеріалів справи, майно банкрута, ні у повному обсязі, ні частково, на цей час не продано.

Продовжуючи строк та повноваження ліквідатора голови ліквідаційної комісії Галки Л.Б., суд враховує ту обставину, що незавершення ліквідації банкрута сталося не з вини ліквідатора, а з об'єктивних причин, вказаних вище, а тому підстави для заміни ліквідатора відсутні.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 37, 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 ГПК України, суд, -

у х в а л и в:

1. Клопотання комітету кредиторів задовольнити.

2. Продовжити строк ліквідаційної процедури банкрута і повноваження ліквідатора голови ліквідаційної комісії Галки Л.Б. на 6 місяців.

3. Ліквідатору забезпечити завершення ліквідації банкрута до встановленого строку, звіт і ліквідаційний баланс подати до суду.

Суддя В.Г. Ситюк

СудГосподарський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення13.03.2014
Оприлюднено17.03.2014
Номер документу37611178
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —923/48/13-г

Ухвала від 28.10.2014

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Ситюк В.Г.

Ухвала від 13.03.2014

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Ситюк В.Г.

Ухвала від 13.03.2014

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Ситюк В.Г.

Ухвала від 13.03.2014

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Ситюк В.Г.

Ухвала від 21.05.2013

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Ситюк В.Г.

Постанова від 12.02.2013

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Ситюк В.Г.

Ухвала від 16.01.2013

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Ситюк В.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні