Рішення
від 12.03.2014 по справі 106/641/14-ц
ЄВПАТОРІЙСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Справа № 106/641/14-ц

2/106/276/14

Категорія 23

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 березня 2014 року Євпаторійській міський суд АР Крим

у складі: головуючого судді Куликовскої О.М.

при секретарі Любіш О.Ф.

розглянувши у судовому засіданні в м. Євпаторії цивільну справу № 106/641/14-ц за позовом Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Курзал 7» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за про стягнення заборгованості за послуги на утримання житлового комплексу ,

встановив:

До суду з позовом звернулось Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Курзал 7до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за надані житлові комунальні послуги на утримання житлового комплексу.

Свої вимоги мотивували тим, що ОСББ «Курзал 7» як балансоутримувач житлового комплексу по АДРЕСА_1, утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом.

Протоколом №5 загальних зборів ОСББ «Курзал 7» від 25.01.2006р. був встановлений розмір оплати послуг ОСББ по утриманню житлового комплексу ОСББ. з доданням пояснювального розрахунку. Згідно рішення загальних зборів було встановлено, що власники приміщень відшкодовують витрати по утриманню житлового комплексу ОСББ «Курзал 7» по АДРЕСА_1, виходячи з тарифу 0.43 коп. за 1 м2 площі належних їм приміщень. Боржник ОСОБА_1 - власник квартири АДРЕСА_1 - тривалий час не сплачує житлово-комунальні послуги, внаслідок чого , в неї перед ОСББ виявилась заборгованість у розмірі 5 642,64 гр .станом на 1.12. 2013 р. Відповідач неодноразово попереджалась про необхідність сплати заборгованості за житлово-комунальні послуги, як усно так і у письмові формі. 03.09.2013р. на адресу боржника була спрямована вимога про сплату заборгованості перед ОСББ за спожиті та несплачені житлово-комунальні послуги. Однак , до даного часу , боржник не виконала свій обов'язок по сплаті житлово-комунальних послуг. У 2013 році ОСББ «Курзал 7» зверталося до суду з заявою про надання судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості по сплаті за житлово-комунальні послуги. Після видачі судом такого наказу. ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про його скасування. Згідно ухвали Євпаторійського міського суду АР Крим від 19.12.2013р., судовий наказ був скасований. Внаслідок того, що боржник ОСОБА_1 на даний час свою заборгованість перед ОСББ за отримані житлово-комунальні послуги не погасила то ОСББ вимушено звернутися до суду про стягнення з неї зазначеної заборгованості в примусовому порядку .

В судовому засіданні представник позивача - ОСББ «Курзал 7» підтримав заявлені вимоги, дав пояснення аналогічні викладеному та змісту позовної заяви . Просила задовольнити заявлені позовні вимоги в повному обсязі, стягнув з відповідача заборгованість у розмірі 5642 грн. 64 коп. та судові витрати у розмірі 243 грн.60 коп.

Відповідач та її представник в судовому засіданні позовні вимоги не визнали , зазначивши, що вона не має ні якої заборгованості перед ОСББ «Курзал 7», оскільки не укладала ніяких договорів з відповідачем та не користується їх послугами . Зазначила , що у позивача не має права вимагати з неї стягнення боргу . Просили відмовити у задоволенні заявлених позовних вимог в повному обсязі .

Суд, вислухав осіб, присутніх в судовому засіданні, дослідивши матеріали справи, повно і всебічно з'ясувавши обставини справи, дотримуючись принципів змагальності і диспозитивності цивільного судочинства, оцінивши докази у справі за своїм внутрішнім переконанням згідно ст. 212 ЦПК України, захищаючи порушені, невизнані або оспорювані права, свободи чи інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб згідно ст. 1 ЦПК України, дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Судом встановлені слідуючи факти та відповідні їм правовідносини.

З матеріалів справи вбачається, що Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Курзал 7« створений 24.02.2005 р., про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи ( а.с. 11 ) Згідно статуту ОСББ «Курзал 7» , дане об'єднання створено власниками квартир багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 . Згідно рішення виконавчого комітету міської ради №132/1 від 25.03.2005 року на баланс ОСББ «Курзал 7» з балансу КП « Житловик-4» був переданий багатоквартирний житловий будинок АДРЕСА_1. До складу переданого майна входили усі споруди та будівлі, що розташовані на території даного домоволодіння. Земельна ділянка, площею 0,5489 га, на якій розташоване домоволодіння АДРЕСА_1 знаходиться у власності ОСББ «Курзал 7 « , про що свідчить державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯД № 607313( а. с.104) Метою створення об'єднання є забезпечення захисту прав його членів, на дотримання ними обов'язків, щодо належного утримання та використання неподільного і загального майна житлового комплексу. Завданням та предметом діяльності об'єднання є: належне утримання будинку та прибудинкової території , забезпечення реалізації прав власників приміщень будинку на володіння та користування спільним майном членів об'єднання. (Статут п. 21.1 , 2.2 ).

Відповідно до п. 8.1 Статут , у разі прийняття на власний баланс об'єднання всього житлового комплексу та вибору форми управління неподільним майном через статутні органи об'єднання. Між об'єднанням та кожним власником ( наймачем ) житлового чи не житлового приміщення, укладається договір на основі Типового договору. У разі відмови власника приміщення укласти договір або сплачувати обов'язкові платежі на утримання, ремонт неподільного майна та відповідної частки загального майна, об'єднання має право звернутися до суду для стягнення нарахованих платежів в судовому порядку. Право на звернення виникає через 60 днів з дня припинення платежів або відмови в укладенні договору (а.с 7-8) Згідно п. 10.5 Статуту, власники приміщень, розташованих у межах одного житлового комплексу, які не є членами об'єднання , та наймачі житла укладають з об'єднанням договір на участь у витратах на утримання будинку та прибудинкової території та надання послуг.

Відповідно до вимог ст. 4. Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку», об'єднання створюється для забезпечення і захисту прав його членів та дотримання їхніх обов'язків, належного утримання та використання неподільного і загального майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами.

Об'єднання створюється як організація для здійснення функцій, визначених законом. Основна діяльність об'єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав власників приміщень на володіння та користування спільним майном членів об'єднання, належне утримання будинку та прибудинкової території, сприяння членам об'єднання в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов'язань, пов'язаних з діяльністю об'єднання.

До зобов'язань ОСББ відноситься утримання в належному стані електричних мереж, за допомогою яких, освітлюється загальна територія домоволодіння, замінюється та регулярно перівіряється лічильник та реле освітлення. Судом встановлено , що між ОСББ «Курзал 7» та ВАТ «Крименерго»укладений договір на постачання електричної енергії.

На підставі договору, укладеному з КП «Автотранспортна санітарна очистка», ОСББ сплачує послуги КП по вивезенню та захоронению твердих побутових відходів. Розрахунок плати визначається з кількості осіб, що мешкають в домоволодінні. Цей кількісний склад визначається у додатках до договору з КП «АТСО».

Згідно зі статтею 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» залежно від функціонального призначення житлово-комунальні послуги поділяються на: 1 ) комунальні послуги (централізоване постачання холодної та гарячої води, водовідведення ,газо- та електропостачання, централізоване опалення, а також вивезення побутових підходів тощо); 2) послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій , прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, санітарно-технічне обслуговування, обслуговування внутрішньобудинкових мереж, утримання ліфтів, освітлення місць загального користування, поточний ремонт, вивезення побутових відходів тощо 3) послуги з управління будинком, спорудою або групою будинків, укладання договорів на виконання послуг, контроль виконання умов договору тощо): 4) послуги з ремонту приміщень, будинків, споруд (заміна та підсилення елементів конструкцій та мереж. їх реконструкція, відновлення несучої спроможності несучих елементів конструкцій тощо).

Пунктом 1 частини першої статті 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачене право споживача одержувати вчасно та відповідної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг, при цьому такому праву прямо відповідає визначений пунктом 5 частини третьої статті 20 цього закону обов'язок споживача оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Відповідач ОСОБА_1, згідно свідоцтва про право власності на нерухоме майно, є власником квартири АДРЕСА_1. Дана квартира має загальну площу 87,5 кв.м , житлову - 31, 5 кв.м . Також у її користуванні знаходиться господарська будівля - сарай літ. 96 «наружними розмірами 6,23 х 2, 95 ( а.с.36, 105-106). В судовому засіданні сторони пояснили, що відповідач ОСОБА_1 не є членом ОСББ «Курзал 7». На адресу ОСОБА_1 був направлений позивачем договір про участь у відшкодуванні витрат на утримання житлового комплексу на строк дії з 01.07.2013 р. по 01.06.2023 р. Але ОСОБА_1 відмовилась його підписувати , оскільки в даному договорі не враховані всі її інтереси, про що свідчить договір та лист, направлений на адресу голови ОСББ «Курзал 7» 03.07. 2013 р. ( а .с 41 -42 )

Згідно наданого суду розрахунку заборгованості по сплаті витрат на утримання житлового комплексу ОСББ « Курзал 7», за період з червня 2005 р. по 01.12.2013 р. заборгованість ОСОБА_1 становить 5 642, 64 грн. ( 6 місяців 2006 р. у розмірі - 331, 92 гр , за 2006 р. - 663, 84 грн., 2007 р. - 663,84 грн., 2008 р. - 663, 84 грн. , 2009 р. - 663,84 грн., 2010р - 663,84 грн., 2011р. -663,84 грн., 2012 р. - 663,84 грн., 2013 р. - 663,84 грн. (а.с.12, 13). Відповідно до протоколу №5 загальних зборів ОСББ « Курзал 7» від 25.01.2006 р., було прийнято рішення про проведення перерахунку щомісячних платежів на утримання будинку та прибудинкової території з моменту утворення ОСББ не по 0, 60 грн. за 1 кв.м, а по 0,43 гр за 1 кв.м та встановити плату на утримання будинку з 01.01.2006 р. за всі категорії житла та господарських споруд у розмірі 0,43 гр. за 1 кв.м . згідно калькуляції витрат (а.с. 15 -17 )

Відповідачу неодноразово пропонувалось сплатити утворену заборгованість , але вона в категоричній формі відмовляється здійснити оплату та підтвердила цей факт в судовому засіданні .

Статтею 13 Закону «Про ОСББ» передбачено, що відносини власників приміщень і управителя регулюються договором між ними, який укладається на основі Типового договору , форму якого затверджує центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування. Частина перша статті 13 із змінами, внесеними згідно із Законом N 5459-VI ( 5459-17 ) від 16.10.2012

У разі відмови власника приміщення укладати договір або сплачувати обов'язкові платежі на утримання та ремонт неподільного майна та відповідної частки загального майна об'єднання має право звернення до суду для стягнення нарахованих платежів у судовому порядку. Право на звернення до суду виникає у об'єднання через шістдесят днів з дня припинення платежів або відмови в укладенні договору.

Згідно статті 15 Закону України «Про ОСББ», власник - член об'єднання зобов'язаний:

виконувати вимоги статуту об'єднання; виконувати рішення статутних органів, прийняті у межах їхніх повноважень; використовувати приміщення за призначенням, дотримуватися

правил користування приміщеннями; забезпечувати збереження приміщень, брати участь у проведенні їх ремонту; забезпечувати дотримання вимог житлового і містобудівного законодавства щодо здійснення ремонту чи реконструкції приміщень або їх частин, не допускати порушення законних прав та інтересів інших власників; додержуватися вимог правил утримання жилого будинку і прибудинкової території, правил пожежної безпеки, санітарних норм; своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні платежі.

Статтею 22 Закону передбачений порядок проведення оплати комунальних послуг членами об'єднання. Згідно якого, кошти, що сплачуються власниками приміщень за надані їм комунальні послуги, можуть згідно з укладеними договорами надходити на рахунок об'єднання для накопичення і наступного перерахунку підприємствам, організаціям, які надають ці послуги. Перерахування коштів підприємствам, організаціям, які надають

послуги, здійснюється щомісячно у визначений день відповідно до договору між об'єднанням і цими підприємствами, організаціями.

Розподіл загальних рахунків між власниками приміщень в одній квартирі чи нежилому приміщенні здійснюється відповідно до законодавства та статуту з урахуванням розміру частки належного майна та кількості осіб, які проживають у квартирі, включаючи тих,

які проживають тимчасово, а також з урахуванням особливостей використання нежилих приміщень.

Відмова від укладення договору, від оплати рахунків або несплата рахунків не допускається. Такі дії є порушенням прав інших членів об'єднання і підставою для звернення до суду про

стягнення заборгованості із плати по відповідних рахунках у примусовому порядку.

Власники несуть відповідальність за своєчасність здійснення платежів на рахунок управителя незалежно від використання приміщень особисто чи надання належних їм приміщень в оренду, якщо інше не передбачено договором.

Статтею 32 Закону України « Про житлові- комунальні послуги» передбачено, що плата за житлово-комунальні послуги нараховується щомісячно відповідно до умов договору. Розмір плати за комунальні послуги розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів та показань засобів обліку або за нормами, затвердженими в установленому порядку. Розмір плати за утримання будинків і споруд та прибудинкових територій встановлюється залежно від капітальності, рівня облаштування та благоустрою.

Відповідно до ч.7 ст.15 Закону України «Про Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку», відповідачка зобов'язана своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні платежі.

Згідно ст. 17 Правил користування приміщеннями житлових будинків та прибудинкових територій, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 572 від 08.10.1992 року власники квартир багатоквартирних будинків зобов'язані вносити на відповідний рахунок співвласника будинку плату за обслуговування та ремонт будинку, а також прибудинкової території.

Статтею 68 Житлового Кодексу України квартирна плата і плата за комунальні послуги в будинках державного і суспільного житлового фонду вноситься щомісячно.

Закон України «Про житлово-комунальні послуги» визначає основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов'язки.

Таким чином, згідно із зазначеними нормами закону, споживачі зобов'язані сплачувати житлово-комунальні послуги .Факт відсутності підписаного відповідачем договору про надання житлово-комунальних послуг , не може бути підставою для звільнення споживача від оплати послуг у повному обсязі . Посилання відповідачки на те, що між сторонами не укладений договір на надання житлово- комунальних послуг не може бути прийнятий до уваги, з наступних підстав.

Аналіз Закону«Про житлово-комунальні послуги» дає підстави для висновку, що він належить до нормативного акта спеціальної дії, який регулює відносини, що виникають між виробниками, виконавцями, споживачами у процесі створення, надання та споживання житлово-комунальних послуг.

Разом з тим ст. 4 вказаного Закону передбачає, що законодавство України у сфері житлово-комунальних послуг, крім цього Закону, базується на Конституції України і складається з нормативно-правових актів у галузі цивільного, житлового законодавства та інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сфері житлово-комунальних послуг.

ЦК України у ст. ст. 3, 6, 203, 626, 627 визначає загальні засади цивільного законодавства, зокрема поняття договору і свободи договору та формулює загальні вимоги до договорів як різновиду правочинів (вільне волевиявлення учасника правочину).

Відповідно до ч. 1 ст. 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 208 ЦК України правочин між фізичною і юридичною особами належить вчиняти у письмовій формі, за виключенням випадків, передбачених ч. 1 ст. 206 цього Кодексу.

Договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору (ч. 1 ст. 638 ЦК України). Інші випадки визнання договору укладеним зазначені у ст. ст. 642 - 643 ЦК України.

Частина 1 ст. 628 ЦК України передбачає, що зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Розкриваючи зміст засади свободи договору у ст. ст. 6, 627, ЦК України визначає, що свобода договору полягає в праві сторін вільно вирішувати питання при укладенні договору, виборі контрагентів та погодженні умов договору.

Закріпивши принцип свободи договору, ЦК України разом з тим визначив, що свобода договору не є безмежною, оскільки відповідно до абз. 2 ч. 3 ст. 6 та ст. 627 цього Кодексу при укладенні договору, виборі контрагентів, визначенні умов договору сторони не можуть діяти всупереч положенням цього Кодексу та інших актів цивільного законодавства.

Зазначені положення узгоджуються з нормами ч. 1 ст. 203, ч. 1 ст. 215 ЦК України, відповідно до яких підставою недійсності правочинів є суперечність їх актам цивільного законодавства.

Водночас ч. 1 ст. 19 Закону № 1875 - IV від 24 червня 2004 року передбачено, що відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах.

Статті 20, 21 цього Закону визначають обов'язки споживача та виконавця житлово-комунальних послуг.

Пунктом 1 ч. 3 ст. 20 Закону «Про житлові -комунальні послуги» передбачений обов'язок споживача укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору. Цей обов'язок відповідає зустрічному обов'язку виконавця, визначеному п. 3 ч. 2 ст. 21 цього Закону, підготувати та укласти зі споживачем договір на надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання згідно з типовим договором.

Форма та зміст (умови) типового договору затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 року № 529 « Про затвердження типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій».

З аналізу змісту ч. 3 ст. 6, ч. 1 ст. 630 ЦК України, ст. ст. 19 - 21 Закону «Про житлові -комунальні послуги», постанови « Про затвердження типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій» убачається, що умови типового договору, що набули юридично обов'язкового значення в силу актів цивільного законодавства, є обов'язковими для сторін договору, які не мають права відступити від їх положень і врегулювати свої відносини на власний розсуд.

Таким чином, укладення договору на надання житлово-комунальних послуг є обов'язком споживача за умови, якщо запропонований виконавцем послуг договір відповідає типовому договору. Відмова споживача послуг від укладення договору в такому разі суперечить вимогам ч. 3 ст. 6, ст. ст. 627, 630 ЦК України та ст. ст. 19, 20 Закону «Про житлові-комунальні послуги».

З огляду на викладене слід дійти висновку про те, що правовідносини, які склалися між сторонами, є грошовим зобов'язанням, в якому, серед інших прав і обов'язків сторін, па боржників покладено виключно певний цивільно-правовий обов'язок з оплати отриманих житлово-комунальних послуг, якому кореспондує право вимоги кредитора і частина перша статті 509 ЦК - вимагати оплату грошей за надані послуги.

Отже, виходячи з юридичної природи правовідносин сторін як грошових зобов'язань, на них поширюється дія частини другої статті 625 ЦК України як спеціальний вид цивільно-правової відповідальності за прострочення виконання зобов'язання.

Відповідно до статей 525, 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Виходячи з принципу диспозитивності та відповідно до ст.11ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, в межах заявлених вимог і на підставі доказів сторін і інших осіб, які беруть участь у справі.

Дослідивши обставини справи, перевіривши їх доказами, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, виходячи з принципів розумності, виваженості та справедливості, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог позивача та про існування правових підстав для задоволення заявлених позовних вимог в повному обсязі. В судовому засіданні відповідачем не заявлялось клопотання про застосування строків позовної давності.

Доводи відповідача про те, що вона самостійно оплачує всі надані та фактично отримані нею комунальні послуги ( водо, електропостачання ), не мають ніякого відношення до даних правовідношень с ОСББ як власника квартири багатоквартирного будинку .

Відповідно до ст.79, 84, 88 ЦПК України, з відповідача на користь позивача підлягає стягненню судовий збір у розмірі 243 грн. 60 копійок та витрати на правову допомогу у розмірі 900 грн., загалом 1 143 гр 60 коп . ( а.с. 4,22 )

На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку», ст.ст. 526, 615 , 625 ЦК України, ст. 68 Житлового Кодексу України , Законом України «Про житлові-комунальні послуги», ст. ст.10,11, 88-89,209,212,214-215, 217,218 ЦПК України, суд

В И Р І Ш І В:

Позовні вимоги Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Курзал 7» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за надані житлові комунальні послуги - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1, на користь Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Курзал 7" ( п/р 26003053100064, в ВАТ «Піреус Банк МКБ» м.Київ, МФО 300658, ОКПО 33429045) заборгованість по відшкодуванню витрат на утримання житлового комплексу ОСББ «Курзал 7» у розмірі 5642 грн. 64 коп, судові витрати по справі у розмірі 1 143 гр . 60 коп., загалом суму 6 786 грн.24 коп.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду АР Крим через Євпаторійський міський суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення рішення суду. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Повний текст рішення виготовлений 17.03.2014 р. о 13.00 год .

Суддя: О.М. Куликовська

СудЄвпаторійський міський суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення12.03.2014
Оприлюднено18.03.2014
Номер документу37627954
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —106/641/14-ц

Рішення від 12.03.2014

Цивільне

Євпаторійський міський суд Автономної Республіки Крим

Куліковська О. М.

Рішення від 12.03.2014

Цивільне

Євпаторійський міський суд Автономної Республіки Крим

Куліковська О. М.

Ухвала від 05.02.2014

Цивільне

Євпаторійський міський суд Автономної Республіки Крим

Куліковська О. М.

Ухвала від 28.01.2014

Цивільне

Євпаторійський міський суд Автономної Республіки Крим

Куліковська О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні