8.4.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
12 березня 2014 рокуЛуганськСправа № 812/1369/14
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого - судді: Шембелян В.С.
при секретарі: Стройній О.О.
за участю сторін:
представник позивача: не з'явився
представник відповідача: не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в Слов'яносербському районі Головного управління Міндоходів у Луганській області до Приватного підприємства "Седих-Ком" про припинення юридичної особи,-
ВСТАНОВИВ:
25 лютого 2014 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов Державної податкової інспекції в Слов'яносербському районі Головного управління Міндоходів у Луганській області до Приватного підприємства "Седих-Ком" про припинення юридичної особи.
В обґрунтування заявлених позовних вимог зазначено, що приватне підприємство «Седих-Ком» зареєстроване 23.02.2007 року за № 13751050001000429 Слов'яносербською районною державною адміністрацією, про що видано свідоцтво серії АОО №335417. Відповідач знаходиться на податковому обліку в ДПІ у Слов'яносербському районі з 24.07.2007 року за № 1950. Заборгованості з податків та зборів не має.
Згідно з абз. 5 п. 2 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» від 15.05.2003 року № 755-IV, підставою є наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням. У зв'язку з внесенням таких записів до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, позивач просив припинити юридичну особу відповідача.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, надав заяву про розгляд справи за його відсутністю.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, причини неявки суду не відомі.
11 березня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду повернулося поштове відправлення, направлене на адресу ПП «Седих-Ком», із зазначенням причини повернення - «за закінченням терміну зберігання» (а.с.24).
Відповідно до ч.11 ст.35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Відповідно до ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
За таких обставин в силу положень ст. ст. 35, 128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності представника відповідача, належним чином повідомленого про час, дату та місце розгляду справи від якого не надійшла заява про перенесення розгляду справи.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач - приватне підприємство «Седих-Ком» зареєстроване 23.02.2007 року за № 13751050001000429 Слов'яносербською районною державною адміністрацією, про що видано свідоцтво серії АОО №335417 (а.с.4). Відповідач знаходиться на податковому обліку в ДПІ у Слов'яносербському районі з 24.07.2007 року за № 1950, що підтверджується довідкою від 16.07.2007 року №202 (а.с.14).
Згідно із ст.16 Податкового кодексу України, який набрав чинності 01 січня 2011 року, платник податків зобов'язаний:
- вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів (підпункт 16.1.2 пункту 16.1 статті 16);
- подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів (підпункт 16.1.3 пункту 16.1 статті 16);
- сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи (підпункт 16.1.4 пункту 16.1 статті 16);
- повідомляти контролюючі органи про зміну місцезнаходження юридичної особи та зміну місця проживання фізичної особи - підприємця (підпункт 16.1.4 пункту 16.1 статті 16).
Відповідно до п.п.20.1.12 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем та/або про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання.
Згідно з п.67.2 ст.67 Податкового кодексу України органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо:
- припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців;
- відміни державної реєстрації припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців;
- скасування державної реєстрації змін до установчих документів.
Вказані норми кореспондуються з нормами Закону України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», якими визначені підстави для постановлення судового рішення про припинення юридичної особи внаслідок наявності в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність особи за її місцезнаходженням та неподання податкової звітності протягом року, оскільки тільки за умови знаходження юридичної особи за місцезнаходженням та наявності податкової звітності можливо реалізувати основну контрольну функцію податкового органу.
Відповідно до ст.33 Закону України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам у результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації) або в результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням або за рішенням органу державної влади, прийнятим у випадках, передбачених законом.
У відповідності із ч.2 ст.38 Закону України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є:
- визнання судом недійсною державної реєстрації юридичної особи через допущені при її створенні порушення, які не можна усунути, а також в інших випадках, встановлених законом;
- провадження нею діяльності, що суперечить установчим документам, або такої, що заборонена законом;
- невідповідність мінімального розміру статутного фонду юридичної особи вимогам закону;
- неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону;
- наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.
Згідно довідки від 1 лютого 2014 року № 341/25 у відповідача - ПП «Седих-Ком» відсутня заборгованість із сплати податків та зборів (а.с.10).
22 липня 2013 року до єдиного державного реєстру внесено запис про відсутність підприємства за юридичною особою (а.с.11-13).
Приймаючи до уваги, що у Єдиному державному реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців наявний запис про відсутність юридичної особи - ПП «Седих-Ком»» за вказаним її місцезнаходженням, у суду є підстави для припинення юридичної особи відповідача.
З урахуванням вищевикладеного суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, ст.38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», ст.ст.16, 20, 67 Податкового кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції в Слов'яносербському районі Головного управління Міндоходів у Луганській області до Приватного підприємства "Седих-Ком" про припинення юридичної особи задовольнити повністю.
Припинити юридичну особу - Приватне підприємство «Седих-Ком», ідентифікаційний номер 34767338, яка зареєстрована за адресою: 93740, Луганська область, Слов'яносербський район, м. Зимогір'я, вул. Мічуріна, 40/2.
Копію даної постанови направити Реєстраційній службі Слов'яносербського районного управління юстиції Луганської області (місцезнаходження: 93700, Луганська обл., смт. Слов'яносербськ, пров. Центральний, 12) після набрання постановою законної сили.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Повний текст постанови складено та підписано 14 березня 2014 року.
Суддя В.С. Шембелян
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.03.2014 |
Оприлюднено | 19.03.2014 |
Номер документу | 37654282 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
В.С. Шембелян
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні