ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
14.03.14 № 910/4103/14. Суддя Курдельчук І.Д., розглянувши матеріали
позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничо-інжинірингового підприємства "Поліформ", м. Дніпропетровськ
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "СПЕЦПРОКАТ", м. Київ
про стягнення 133 897,67 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю Виробничо-інжинірингове підприємство "Поліформ" звернулося до Господарського суду міста Києва з позовною заявою б/н б/д до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "СПЕЦПРОКАТ" про стягнення 133 897,67 грн.
До позовної заяви, яка підписана представником не додано документів, що підтверджують повноваження особи ОСОБА_1. як представника позивача.
Статтею 54 ГПК України встановлено, що позовна заява подається до господарського суду в письмові формі і підписується повноважною посадовою особою позивача або його представником, прокурором чи його заступником, громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності або його представником.
Статтею 57 ГПК України встановлено, що до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Згідно ч.ч. 4, 7 ст. 28 ГПК України представниками юридичних осіб можуть бути також інші особи, повноваження яких підтверджуються довіреністю від імені підприємства, організації. Довіреність видається за підписом керівника або іншої уповноваженої ним особи та посвідчується печаткою підприємства, організації. Повноваження адвоката як представника можуть також посвідчуватися ордером, дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги, або договором. До ордера обов'язково додається витяг з договору, у якому зазначаються повноваження адвоката як представника або обмеження його прав на вчинення окремих процесуальних дій. Витяг засвідчується підписом сторін договору.
З викладеного вбачається, що представником позивача, як і інших учасників судового процесу, може бути лише адвокат або інша фізична особа (в тому числі і за передорученням юридичної особи), але не юридична особа.
Позовна заява б/н б/д подана на захист прав ТОВ "Поліформ" до суду підписана представником позивача, яким є "Юридична фірма "ЮрІнтер" ОСОБА_1, без зазначення підстави на якій позовна заява підписана ОСОБА_1
При цьому, матеріали позовної заяви містять копії Договору про надання юридичних послуг № 28/02/14 від 11 лютого 2014 року укладений між позивачем та Товариством з обмеженою відповідальністю "Юридична фірма "ЮрІнтер", в особі адвоката в особі адвоката Київської міської муніципальної колегії адвокатів ОСОБА_1 (як виконавцем) та замовлення № 1 на правову допомогу від 11.02.2014 року.
Відповідно до вказаних документів замовник доручає, а виконавець бере на себе зобов'язання надавати юридичну допомогу замовнику в обсязі та на умовах, передбачених договором, згідно відповідних замовлень замовника (п. 1.1. договору про надання юридичних послуг № 28/02/14 від 11.02.2014 року), при цьому виконавець бере на себе зобов'язання надати замовнику послуги, зокрема щодо організації та ведення претензійно- позовної роботи за замовленням та матеріалами замовника, а також представлення у встановленому законодавством порядку, інтересів замовника в судах усіх інстанцій (п. 2.1. договору про надання юридичних послуг № 28/02/14 від 11.02.2014 року) та здійснити представництво замовника у Господарському суді м. Києва, Київської області при вирішенні у досудовому і судовому порядку питання виконання Товариством з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Спецпрокат" (відповідачем) фінансових зобов'язань перед замовником (п. 1 замовлення № 1 на правову допомогу від 11.02.2014 року).
Інших положень, які б визначали обсяг повноважень виконавця при представленні інтересів ТОВ Виробничо-інжинірингове підприємство "Поліформ" вказані договір та замовлення не містять.
Документів, які б підтверджували повноваження ОСОБА_1 на підписання позовних заяв від імені позивача, матеріали справи не містять, як і посилань по тексту позовної заяви на такі документи/докази.
При цьому слід зауважити, що ТОВ "Юридична фірма ЮрІнтер" (код 37988993) та Адвокатське об'єднання "Київська міська муніципальна колегія адвокатів" (код 25960149) є різними юридичними особами приватного права.
Відповідно до ст. 20 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" під час здійснення адвокатської діяльності адвокат має право вчиняти будь-які дії, не заборонені законом, правилами адвокатської етики та договором про надання правової допомоги, необхідні для належного виконання договору про надання правової допомоги, зокрема: 1) звертатися з адвокатськими запитами, у тому числі щодо отримання копій документів, до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, підприємств, установ, організацій, громадських об'єднань, а також до фізичних осіб (за згодою таких фізичних осіб);2) представляти і захищати права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб у суді, органах державної влади та органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності, громадських об'єднаннях, перед громадянами, посадовими і службовими особами, до повноважень яких належить вирішення відповідних питань в Україні та за її межами;3) ознайомлюватися на підприємствах, в установах і організаціях з необхідними для адвокатської діяльності документами та матеріалами, крім тих, що містять інформацію з обмеженим доступом;4) складати заяви, скарги, клопотання, інші правові документи та подавати їх у встановленому законом порядку;5) доповідати клопотання та скарги на прийомі в посадових і службових осіб та відповідно до закону одержувати від них письмові мотивовані відповіді на ці клопотання і скарги;6) бути присутнім під час розгляду своїх клопотань і скарг на засіданнях колегіальних органів та давати пояснення щодо суті клопотань і скарг;7) збирати відомості про факти, що можуть бути використані як докази, в установленому законом порядку запитувати, отримувати і вилучати речі, документи, їх копії, ознайомлюватися з ними та опитувати осіб за їх згодою;8) застосовувати технічні засоби, у тому числі для копіювання матеріалів справи, в якій адвокат здійснює захист, представництво або надає інші види правової допомоги, фіксувати процесуальні дії, в яких він бере участь, а також хід судового засідання в порядку, передбаченому законом;9) посвідчувати копії документів у справах, які він веде, крім випадків, якщо законом установлено інший обов'язковий спосіб посвідчення копій документів;10) одержувати письмові висновки фахівців, експертів з питань, що потребують спеціальних знань;11) користуватися іншими правами, передбаченими цим Законом та іншими законами.
Статтею 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" визначено, що документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги. При цьому, адвокат зобов'язаний діяти в межах повноважень, наданих йому клієнтом, у тому числі з урахуванням обмежень щодо вчинення окремих процесуальних дій.
На підставі викладеного суд дійшов висновку, що при виконанні вказаних договору і замовлення ОСОБА_1 не наданий обсяг повноважень, встановлений Законом України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", який наділяє адвоката правом підпису позовної заяви від імені ТОВ Виробничо-інжинірингове підприємство "Поліформ".
Аналіз наданих документів і законодавства вказує на необхідність оформлення Товариством з обмеженою відповідальністю "Юридична фірма "ЮрІнтер" ордера або договору передоручення. В інший спосіб повноваження можуть бути оформленні довіреності ТОВ Виробничо-інжинірингове підприємство "Поліформ" про відповідне безпосереднє уповноваження адвоката ОСОБА_1.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду якщо позовну заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Відповідно до п. 3.5. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 року № 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" недодержання вимог статей 54, 56 та пунктів 2 і 3 частини першої статті 57 ГПК України щодо форми, змісту і додатків до позовної заяви тягне за собою наслідки, передбачені статтею 63 ГПК України. Така заява підлягає поверненню без розгляду, якщо позовна заява не підписана позивачем.
Наявність на позовній заяві факсимільного підпису означає, що вона не підписана особою, яка має право її підписувати, і підлягає поверненню. Такі ж наслідки настають, коли в позовній заяві відсутні відомості про прізвище та посаду керівника юридичної особи або до позовної заяви не додано належні документи на підтвердження повноважень особи, що підписала цю заяву як представник позивача в господарському суді (частини третя - шоста статті 28 ГПК), і на ці документи немає посилання в заяві.
Отже, суд приходить до висновку про недотримання позивачем вимог ст. 57 ГПК України.
Позивачем не подано доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі.
Відповідно до п. 3, ч. 1 ст. 57 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку та розмірі.
Заявником, в якості доказу сплати судового збору додано ксерокопію платіжного доручення № 602 від 17.02.2014 р.
Відповідно до п. 2.21 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 року № 7 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, яка саме позовна заява (заява, скарга, дія) оплачується судовим збором. Відповідні документи подаються до господарського суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо), цих документів не можуть бути належним доказом сплати судового збору.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду якщо: не подано доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.
Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.
Керуючись п. п. 1, 4 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -
У Х В А Л И В :
Повернути позовну заяву без розгляду.
Суддя І.Д.Курдельчук
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 14.03.2014 |
Оприлюднено | 18.03.2014 |
Номер документу | 37655704 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Курдельчук І.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні