Постанова
від 11.03.2014 по справі 818/408/14
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 березня 2014 р. Справа №818/408/14

Сумський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Кунець О.М.

розглянувши в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Сумах до Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничо комерціцйне підприємство "Вертикаль" про стягнення заборгованості,-

В С Т А Н О В И В:

Управління Пенсійного фонду України в м. Сумах (далі по тексту -позивач, УПФУ в м. Сумах) звернулось до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничо комерційного підприємства "Вертикаль" (далі по тексту -відповідач, ТОВ ВКП "Вертикаль"), в якому просить суд:

- стягнути з відповідача на користь позивача кошти в сумі 48,35 грн. у примусовому порядку.

Позовні вимоги позивач мотивує тим, що внаслідок помилкової довідки відповідача з приводу розміру заробітної плати ОСОБА_1 утворилась переплата пенсії, яку слід стягнути з ТОВ ВКП "Вертикаль".

Представник позивача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином (а.с.21), до суду подав заяву, в якій позовні вимоги підтримує в повному обсязі, справу просить розглядати без його участі.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся за місцем проживання, зазначеним в довідці з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, а саме: 40007, м. Суми, вул. Черкаська, 6 та зважаючи на норми ст. ст. 35, 40 КАС України, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Відповідно до вимог ч. 6 ст. 12 та ч. 1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України під час судового розгляду справи в судовому засіданні забезпечується повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, крім випадків неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження).

Таким чином, фіксування судового засідання по справі не здійснюється.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтується позов, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Спеціалістами відділу по контрольно-перевірочній роботі була проведена перевірка правильності та досторвірності видачі ТОВ ВКП "Вертикаль" довідки про заробітну плату, а саме по:

ОСОБА_1, яка звернулась за призначенням пенсії за віком 17.08.2013р. на підставі довідки №01 від 10.07.2013р. За результатами перевірки первинних документів вищезазначеним підприємтвом було надано нову довідку від 05.11.2013р. №02 на заміну довідки від 10.07.2013р. №01.

За результатами перевірки було складено акт перевірки № 2645 від 04.11.2013 року, було виявлено розбіжності між сумами, вказаними у довідці та сумами в книгах нарахування заробітної плати (а.с. 10).

Після обрахування пенсії по заміненій довідці з дати призначення 17.08.2013р. по 30.11.2013р. виникла переплата пенсії в розмірі 48,53 грн.

Кім цього, судом встановлено, що 28.11.2013р. позивачем був направлений лист директору ТОВ ВКП "Вертикаль" з вимогою внести переплачені кошти на рахунок позивача до 10.12.2013 року (а.с 14).

Станом на 28.01.2014 року ТОВ ВКП "Вертикаль" переплачена сума пенсій на рахунок позивача не внесена.

Пенсійний фонд України має право проводити планові, а у випадках, передбачених законом, позапланові перевірки на підприємствах, в установах і організаціях, у фізичних осіб - підприємців бухгалтерських книг, звітів, кошторисів та інших документів, пов'язаних із нарахуванням, обчисленням та сплатою єдиного внеску, страхових внесків, призначенням пенсій, щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці, та отримувати необхідні пояснення, довідки і відомості (зокрема, письмові) з питань, що виникають під час таких перевірок (п.п. 5 п. 6 Положення про Пенсійний фонд України ).

Згідно ч. 1 ст. 101 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991, № 1788-XII органи, що призначають пенсії, мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі.

Частиною 2 цієї ж статті передбачено, що підприємства та організації несуть матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну громадянам або державі внаслідок несвоєчасного оформлення або подання пенсійних документів, а також за видачу недостовірних документів, і відшкодовують її.

Згідно з ч. 1 ст. 50 Закону України №1058 "Про загальнообов'зкове державне пенсійне страхування" суми пенсій, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку пенсіонера або подання страхувальником недостовірних даних, можуть бути повернуті пенсіонером добровільно або стягуються на підставі рішення територіального органу Пенсійного фонду чи в судовому порядку.

Отже, внаслідок незаконних дій ТОВ ВКП "Вертикаль", у відповідача існує борг перед позивачем в сумі 48,53 грн.

За наведених обставин, суд дійшов висновку, що вимоги стосовно стягнення суму переплати пенсії в розмірі 48,53 грн. обґрунтовані, підтверджуються матеріалами справи, не спростовані відповідачем, а відтак підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м. Сумах до Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничо комерціцйне підприємство "Вертикаль" про стягнення заборгованості -задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничо комерціцйне підприємство "Вертикаль" (вул. Черкаська, 6, м. Суми, 40007, код 23633742) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Сумах (вул. Харківська, 35, м. Суми, 40024) кошти в сумі 48 (сорок вісім) грн. 53 коп.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) О.М. Кунець

З оригіналом згідно

Суддя О.М. Кунець

СудСумський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення11.03.2014
Оприлюднено19.03.2014
Номер документу37664990
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —818/408/14

Постанова від 11.03.2014

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

О.М. Кунець

Ухвала від 07.02.2014

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

О.М. Кунець

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні