Рішення
від 19.03.2014 по справі 153/397/14
ЯМПІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"19" березня 2014 р. Справа153/397/14

Ямпільський районний суд Вінницької області

у складі головуючого судді ДЗЕРИНА М.М.

при секретарі ГУЛКОВСЬКІЙ Т.Т.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Ямпіль Вінницької області

цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Слободо - Підлісівської сільської ради Ямпільського району Вінницької області про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини,

В С Т А Н О В И В :

Позивач заявив позов до Слободо-Підлісівської сільської ради Ямпільського району Вінницької області про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини. Зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Придністрянське Ямпільського району Вінницької області помер ОСОБА_3. 04 лютого 2014 року на його домашню адресу надійшов лист від 29 січня 2014року за підписом голови Слободо-Підлісівської сільської ради, який повідомив, що покійний ОСОБА_3, написав на ім'я позивача заповіт від 08 серпня 2013 року яким, згідно змісту заповіту, заповів йому усе своє майно, де б воно не було і з чого б воно не складалось, у тому числі все те, що буде належати йому на день смерті і на що він матиме право за законом. На наступний день, 05 лютого 2014 року позивач отримав у Слободо - Підлісівській сільській раді вищезазначений заповіт. На день смерті ОСОБА_3 відкрилась спадщина у вигляді земельної ділянки площею 1.5192 га., кадастровий № 0525685500:04:002:0329, що розташована на території Слободо-Підлісівської сільської ради Ямпільського району Вінницької області. Згідно свідоцтва про смерть, ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1, а заповіт позивач отримав в Слободо - Підлісівській сільській раді 05 лютого .2014 року, після повідомлення сільською радою про існування такого заповіту, тобто пройшов шестимісячний строк звернення із заявою до нотаріуса про прийняття спадщини. Крім цього, коли помер ОСОБА_3, і після його смерті позивач деякий час проживав у своєї сестри ОСОБА_4, яка проживає в м. Таврійськ Херсонської області, тому про смерть ОСОБА_3, довідався значно пізніше після його смерті, але й та той час про існування заповіту позивачу нічого відомо не було, покійний нічого про це не говорив, тому отримання із сільської ради листа про те, що на його ім'я є Заповіт складений спадкодавцем для позивача було для нього несподіванкою. Тому дані обставини змушують позивача звернутись до суду із даним позовом.

Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з»явився, надав суду письмову заяву від 19 березня 2014 року в якій просить справу слухати у його відсутність, позовні вимоги підтримав та просить їх задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача Слободо-Підлісівської сільської ради Ямпільського району Вінницької області в судове засідання не з»явився, надав суду письмову заяву в якій просить справу слухати у його відсутність, проти задоволення позовних вимог не заперечує.

Згідно ст.158 ЦПК України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.

Відповідно до ч.1 ст.197 ЦПК України - в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється, за таких обставин судове засідання по справі було проведено без засобів технічної фіксації судового процесу.

Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 ЦПК України.

Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд, за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.

Враховуючи, що визнання відповідачем позовних вимог - не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси третіх осіб, суд приймає визнання відповідачем позову та виносить рішення про задоволення позовних вимог.

Перевіривши матеріали справи, суд вважає, що позовна заява підлягає до задоволення, виходячи з наступних міркувань.

Згідно ст.55 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом.

Згідно частини 1 ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданими відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Частиною 1 статті 60 ЦПК України визначено, що кожна сторона зобов»язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу.

Із наданих матеріалів справи судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Придністрянське Ямпільського району Вінницької області помер ОСОБА_3, про що в книзі реєстрації актів про смерть зроблено відповідний запис за № 20, що підтверджується свідоцтвом про смерть серія НОМЕР_1 виданого 14 серпня 2013 року виконавчим комітетом Слободо-Підлісівської сільської ради Ямпільського району Вінницької області. Покійний ОСОБА_3, написав на ім'я ОСОБА_1 заповіт від 08 серпня 2013 року яким, згідно змісту заповіту, заповів позивачу усе своє майно, де б воно не було і з чого б воно не складалось, у тому числі все те, що буде належати йому на день смерті і на що він матиме право за законом. На день смерті ОСОБА_3 відкрилась спадщина у вигляді земельної ділянки площею 1.5192 га., кадастровий № 0525685500:04:002:0329, що розташована на території Слободо-Підлісівської сільської ради Ямпільського району Вінницької області, що підтверджується Свідоцтвом про право власності на нерухоме майно виданого 08 квітня 2013 року, Витягом з Державного реєстру прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 08 квітня 2013 року та Витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку від 11 березня 2013 року. Згідно свідоцтва про смерть, ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1, а заповіт позивач отримав в Слободо - Підлісівській сільській раді 05 лютого 2014 року. Крім цього, на день смерті ОСОБА_3, і після його смерті позивач деякий час проживав у своєї сестри ОСОБА_4, яка проживає в м. Таврійськ Херсонської області, тому про смерть ОСОБА_3, довідався значно пізніше після його смерті.

Відповідно ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Відповідно ст.1272 ЦК України суд, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, може визначити йому строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Із врахуванням вище викладеного, суд вважає, що позивачем із поважних причин пропущено встановлений строк для подання заяви про прийняття спадщини, тому суд вправі визначити йому додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини, а отже до задоволення заявлених позовних вимог.

Вимог про відшкодування з відповідача судових витрат, понесених при зверненні до суду, позивачем не заявлено, у зв'язку з чим, керуючись ст.11 ЦПК України, яка визначає принцип диспозитивності цивільного судочинства, суд не стягує з відповідача судові витрати на користь позивача.

Крім цього, обставини справи, які визнані сторонами, в порядку ст.61 ч.1 ЦПК України не підлягають доказуванню, а тому суд вважає доведеними обставини, на які позивач посилається як на підставу своїх заявлених позовних вимог.

Керуючись ст..ст.10, 11, 60, 212, 213, 214, 215 ЦПК України і на підставі ст.ст. 1268, 1270, 1272 ЦК України, суд

В И Р І Ш И В :

Заявлені позовні вимоги - задоволити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк терміном один місяць, після вступу рішення в законну силу, для подання заяви про прийняття спадщини в порядку спадкування за заповітом, після смерті ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Придністрянське Ямпільського району Вінницької області.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через Ямпільський районний суд Вінницької області. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

ГОЛОВУЮЧИЙ М.М.ДЗЕРИН

СудЯмпільський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення19.03.2014
Оприлюднено21.03.2014
Номер документу37697299
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —153/397/14

Рішення від 19.03.2014

Цивільне

Ямпільський районний суд Вінницької області

Дзерин М. М.

Ухвала від 26.02.2014

Цивільне

Ямпільський районний суд Вінницької області

Дзерин М. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні