Постанова
від 13.03.2014 по справі 807/233/14
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

і м е н е м У к р а ї н и

13 березня 2014 рокум. Ужгород№ 807/233/14

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді Скраль Т.В.

при секретарі судового засідання Химинець В.В.,

за участю:

позивача: Державної податкової інспекції у Виноградівському районі Головного управління Міндоходів у Закарпатській області - представник в судове засідання не з'явився,

відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Мікаланд" - представник в судове засідання повторно не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Виноградівському районі Головного управління Міндоходів у Закарпатській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Мікаланд" про стягнення податкового боргу, -

В С Т А Н О В И В:

Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 13 березня 2014 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 17 березня 2014 року.

Державна податкова інспекція у Виноградівському районі Головного управління Міндоходів у Закарпатській області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Мікаланд" , якою просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Мікаланд" податковий борг по орендній платі за землю з юридичних осіб у сумі 4735,46 грн. за рахунок коштів, які знаходяться на розрахункових рахунках підприємства платника.

Позовні вимоги мотивовані тим, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Мікаланд" є платником податків і зборів та знаходиться на обліку в ДПІ у Виноградівському районі Головного управління Міндоходів у Закарпатській області та має податковий борг по орендній платі за землю з юридичних осіб в сумі 4735,46 грн.

13 березня 2014 року позивач будучи належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи в судове засідання не з'явився, не повідомив суд про причини неявки.

Відповідач, будучи належним чином повідомленими про день, час та місце проведення судового розгляду у засідання не з'явився повторно та не повідомив суд про причини неявки, заперечень проти позовних вимог не подав.

Відповідно до ч. 4 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Згідно до ч. 1 ст. 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Зважаючи на викладене, а саме неприбуття сторін по справі в судове засідання які були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду суд вважає можливим продовжити розгляд даної справи в порядку письмового провадження, без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Розглянувши подані позивачем документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що відповідно до Витягу Серії АЖ № 308883 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Мікаланд" зареєстровано за місцем знаходження: 90320, Закарпатська область, Виноградівський район, с. Перехрестя, вул. Ракоці, буд. б/н. (а.с. 5-6).

Відповідно до частини 1 статті 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки, збори, інші обов'язкові платежі до держбюджету в порядку і розмірах, встановлених законом. Пунктом 16.1.4 ст. 16 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Станом на 20.01.2014 року за підприємством рахується заборгованість по орендній платі за землю з юридичних осіб в сумі 4735,46 грн., яка виникла внаслідок несплати суми орендної плати за землю з юридичних осіб.

Дана заборгованість виникла на підставі наступного.

Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ст. 269 Податкового кодексу України платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі.

Пунктом 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.

Згідно до п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України передбачено, що податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Відповідачем - Товариством з обмеженою відповідальністю "Мікаланд" подано до позивача - ДПІ у Виноградівському районі Головного управління Міндоходів у Закарпатській області податкову декларацію від 23.02.2013 року з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності). З поданої податкової декларації слідує, що річна сума земельного податку до сплати орендної плати становить - 19368,82 грн., щомісячною платою з січня 2013 року до листопад 2013 року по - 1614,06 грн., а за грудень 2013 року - 1614,16 грн. (а.с. 7-10).

Відповідно до картки обліку платника податків станом на 31.12.2013 року відповідачем було оплачено податковий борг по орендній платі за землю з юридичних осіб за період з січня 2013 року по вересень 2013 року. Переплата станом на 30.10.2013 року становить - 106,72 грн. (а.с. 14-15).

Позивачем проведено нарахування заборгованості по оплаті за землю з юридичних осіб за період з жовтня по грудень 2013 року в сумі - 4735,46 грн., саме 1614,06 грн. х 3 міс. - 106,72 грн. (переплати) = 4735,46 грн. Отже, відповідно до картки обліку платника податків станом на 20.01.2014 року за підприємством рахується заборгованість по орендній платі за землю юридичних осіб в сумі - 4735,46 грн. (а.с. 16).

У відповідності до ст. 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Згідно пп. 20.1.34 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Виходячи з вищенаведеного, за відповідачем - Товариством з обмеженою відповідальністю "Мікаланд" рахується заборгованість по орендній платі за землю з юридичних осіб, що стверджується податковою декларацією з плати за землю та картками обліку, які наявні в матеріалах справи.

Станом на час розгляду адміністративної справи борг відповідачем не сплачений.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 17, 71, 86, 94, 160, 163, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Виноградівському районі Головного управління Міндоходів у Закарпатській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Мікаланд" про стягнення податкового боргу - задоволити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Мікаланд" (90320,Закарпатська область, Виноградівський район, с. Перехрестя, вул. Ракоці, б/н, код ЄДРПОУ - 33461036) податковий борг по орендній платі за землю з юридичних осіб у сумі 4735 (чотири тисячі сімсот тридцять п'ять) гривень 46 копійок за рахунок коштів, які знаходяться на розрахункових рахунках підприємства платника відкритих в ПАТ "Укрсоцбанк", МФО 300023, р/р 26000000011375 (валюта долар США); р/р 26001000011374 (валюта українська грн.); р/р 26005000014032 (валюта долар США); р/р 2600800001294 (валюта російський крб.); р/р 26042010016975 (валюта українська грн.), ЗОДАТ "Райффайзен Банк Аваль" м. Ужгород, МФО 320984, р/р 260046253 (валюта долар США); р/р 260045253 (валюта Євро); р/р 260046253 (валюта українська грн.), АТ "УкрСиббанк", МФО 351005 р/р 26058011683100 (валюта українська грн.).

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

СуддяТ.В. Скраль

СудЗакарпатський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення13.03.2014
Оприлюднено21.03.2014
Номер документу37706801
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —807/233/14

Постанова від 13.03.2014

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Скраль Т.В.

Ухвала від 25.01.2014

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Скраль Т.В.

Ухвала від 24.01.2014

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Скраль Т.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні