Постанова
від 11.03.2014 по справі 813/819/14
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 березня 2014 року № 813/819/14

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого -судді Кравчука В.М.,

за участі секретаря судового засідання Козьміна А.М.,

представника позивача Гордона Е.С.,

розглянувши справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області до Закритого акціонерного товариства «Вантажавто» про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок активів платника податків, що перебуває у податковій заставі, -

В С Т А Н О В И В :

30.01.2014 р. Державна податкова інспекція у Сихівському районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області звернулась до суду з позовом про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок активів платника податків - Закритого акціонерного товариства «Вантажавто», що перебуває у податковій заставі.

Позовні вимоги мотивує тим, що ЗАТ «Вантажавто» має податковий борг в сумі 43308,00 грн., а саме з податку на прибуток, ПДВ, плата за землю, податку з власників транспортних засобів, єдиний соціальний внесок. Сума боргу виникла в результаті несплати узгодженої суми податкового зобов'язання, а тому вимога про стягнення є безспірною. Керуючись ст. 95 ПК України податковий орган просить суд надати йому дозвіл на погашення суми боргу за рахунок майна платника, що є одним зі способів стягнення податного боргу.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про розгляд справи.

Перевіривши матеріали справи, з'ясувавши дійсні обставини справи, дослідивши зібрані по справі докази, Суд встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.

Відповідач - ЗАТ «Вантажавто» зареєстроване як юридична особа, що підтверджується Витягом з ЄДР та взяте на облік платника податків в ДПІ у Сихівському районі м. Львова. ЗАТ «Вантажавто» є платником податку на прибуток, ПДВ, плати за землю, податку з власників транспортних засобів, єдиного соціального внеску.

З матеріалів справи вбачається, що ЗАТ «Вантажавто» має заборгованість перед бюджетом всього на суму 43308,005 грн.:

- податок на додану вартість - 15648,80 грн. (штрафні санкції нараховані податковими повідомленнями-рішеннями від 15.07.12 р. № 0003441521 на суму 170 грн., від 28.03.13 р. № 0001771520 на суму 1020 грн., від 28.03.13 р. № 0001761520 на суму 4080 грн., від 04.12.12 р. № 00171512 на суму 3060 грн., а також пеня 7 318,80 грн.);

- податок на прибуток - 4135,11 грн. (4080,00 грн. - штрафна санкція нарахована податковим повідомленням-рішенням від 31.07.13 р. № 0007081510);

- плата за землю юридичних осіб - 7 176,75 грн. (3918,87 грн. - самостійно задекларовано, 3257,88 грн. - пеня;

- податок з власників транспортних засобів - 323,86 грн.

ДПІ у Сихівському районі м. Львова винесла ЗАТ «Вантажавто» вимогу про сплату податкового боргу від 08.04.2010 р. № 1/349 на суму 7952,65 грн. та 15.07.2010 р.№ 2/644 на суму 19232,16 грн. Після цього податковий борг збільшувався, а тому нова податкова вимога не виставлялась.

Судом з'ясовано, що податкове зобов'язання в сумі 27 284,52 грн. є узгодженим, є податковим боргом. Заборгованість не сплачено та відображено в картці обліку платника податків.

Майно ЗАТ «Вантажавто» перебуває в податковій заставі, що підтверджується Витягом про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна № 27884094 від 21.07.2010 р.

Вирішуючи спір, Суд виходить з наступного.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. У ст. 68 передбачено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

З 01 січня 2011 року набрав чинності Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (надалі -ПК України), як вбачається з матеріалів справи, заборгованість відповідача перед бюджетом виникла до 2011 р.

Закон України Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами" № 2181-III від 21.12.2000 року з наступними змінами та доповненнями (далі - Закон №2181), яким податковий орган керувався при визначенні та нарахуванні суми боргу, втратив чинність з 01 січня 2011 року, згідно з Податковим кодексом України від 02.12.2010 р. № 2755-VI.

Відповідно до ст. 16 ПК України платник податків зобов'язаний, зокрема, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п. 20.1.28 ст. 20 ПК України органи державної податкової служби наділені, зокрема, правом застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.

У п. 31.1 ст.31 ПК України визначено, що строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.

Згідно з ст. 54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

У разі коли відповідно до цього Кодексу або інших законів України контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків з причин, не пов'язаних з порушенням податкового законодавства, такий платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені в цьому Кодексі, а якщо такі строки не визначено, - протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення про таке нарахування.

У разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Відповідач не подав доказів, які б свідчили про те, що вказана ним сума податкових зобов'язань є не узгодженою, оспорювалася в адміністративному чи судовому порядку, а тому, з врахуванням згаданих норм та обставин справи, Суд дійшов висновку, що згадане податкове зобов'язання є податковим боргом. Відповідач не надав Суду доказів на підтвердження факту погашення боргу перед бюджетом та не спростував вимог позивача, а тому податковий борг підлягає стягненню.

Відповідно до п. 95.1 ПК України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

У п. 95.3 зазначено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майнаплатника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу. Рішення органу державної податкової служби підписується його керівником та скріплюється гербовою печаткою органу державної податкової служби. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним органом державної податкової служби.

Окрім того, у п. 95.4 ПК України передбачено, що орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.

Таким чином, ПК України передбачає, що погашення податкового боргу платника податку здійснюється шляхом: стягнення грошових коштів, які знаходять на його рахунках, за рішенням суду; продажу його майна, що перебуває в податковій заставі, за рішенням суду про надання дозволу; стягнення коштів за рахунок готівки за рішенням суду.

З огляду на це положення, звертаючись до суду, податковий орган зазначив, що джерелом погашення податкового боргу ЗАТ «Вантажавто» є продаж його майна, що перебуває в податковій заставі, який відбувається на підставі рішення суду.

Враховуючи наведене, Суд дійшов висновку про обгрунтованість позовних вимог про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу в сумі 27284,52 гривень за рахунок продажу майна, що перебуває в податковій заставі.

Водночас, в частині стягнення боргу в сумі 16023,11 грн. відповідних правових підстав у позовній заяві не наведено, в тому в цій частині вимоги є необгрунтовані та безпідставні. Тому в цій частині у задоволенні позову слід відмовити.

Щодо судових витрат, то такі у справі відсутні, а тому з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 17-19, 94, 160-163 КАС України, Суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити частково.

Надати Державній податковій інспекції у Сихівському районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області дозвіл на погашення усієї суми податкового боргу Закритого акціонерного товариства "Вантажавто" (м. Львів, вул. Грунтова, буд. 1, ідентифікаційний код 05520098) в сумі 27284,52 гривень за рахунок продажу майна, що перебуває в податковій заставі.

В задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови складено 14 березня 2014 р.

Суддя В.М. Кравчук

СудЛьвівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення11.03.2014
Оприлюднено24.03.2014
Номер документу37715497
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —813/819/14

Постанова від 11.03.2014

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Кравчук Володимир Миколайович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні