8.2.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
19 березня 2014 рокуЛуганськСправа № 812/1629/14
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Свергун І.О.,
за участі секретаря - Северіної А.С.,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Луганську справу за адміністративним позовом Краснодонської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Зеніт-Т2» про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 164133,33 грн.,
ВСТАНОВИВ:
05 березня 2014 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Краснодонської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Зеніт-Т2» про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 164133,33 грн., в обґрунтування якого позивач зазначає наступне.
ТОВ «Зеніт-Т2» зареєстроване в якості юридичної особи та є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Позивача віднесено до 2 класу професійного ризику виробництва, що відповідно до норм Закону № 2464 відповідає 36,77 % розміру єдиного внеску.
Підприємство має заборгованість з єдиного соціального внеску в розмірі 164133,33 грн., яка складається: за основним платежем - 156988,21 грн., штрафна санкція - 2892,77 грн., пеня - 4252,35 грн.
Сума заборгованості з єдиного соціального внеску за основним платежем виникла в результаті несплати самостійно нарахованих сум єдиного соціального внеску за період з червня по грудень 2013 року. Сума штрафної санкції в розмірі 2892,77 грн. та пені в розмірі 4552,35 грн. нараховані контролюючим органом відповідно до рішення від 15.08.2013 № 1308.
З метою погашення заборгованості позивачем вживалися заходи передбачені Законом № 2464, а саме: відповідачу було направлено вимогу про сплату боргу від 12.02.2014 № 827-17. Однак вжиті заходи не призвели до погашення податкового боргу. Позивач просив стягнути з відповідача заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 164133,33 грн.
Представник позивача в судове засідання не прибув, надав суду клопотання, в якому адміністративний позов підтримав у повному обсязі та просив розглянути справу без його участі.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неприбуття не повідомив, заперечень проти позову суду не надав.
Суд, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає позовні вимоги такими, що слід задовольнити повністю, з наступних підстав.
Судом установлено, що відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Зеніт-Т2», зареєстрований в якості юридичної особи виконавчим комітетом Краснодонської міської ради Луганської області (арк. справи 5-6) та є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (арк. справи 11).
Порядок сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування передбачено Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VІ (надалі - Закон № 2464).
Відповідно до частини другої статті 6 Закону № 2464 платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
У відповідності до частини восьмої статті 9 Закону № 2464 платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Згідно з частиною дванадцятою статті 9 Закону № 2464 єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
На підставі пункту сьомого частини першої статті 13 Закону № 2464 органи доходів і зборів мають право стягувати з платників несплачені суми єдиного внеску.
Частиною четвертою статті 25 Закону № 2464 передбачено, що орган доходів і зборів у порядку, за формою та у строки, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.
У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом доходів і зборів шляхом оскарження вимоги про сплату єдиного внеску в адміністративному або судовому порядку.
У разі якщо згоди з органом доходів і зборів не досягнуто, платник єдиного внеску зобов'язаний сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею протягом десяти календарних днів з дня надходження рішення відповідного органу доходів і зборів або оскаржити вимогу до органу доходів і зборів вищого рівня чи в судовому порядку.
У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом доходів і зборів, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, орган доходів і зборів надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.
У випадках, зазначених в абзаці дев'ятому цієї частини, орган доходів і зборів також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки.
Відповідно до пункту 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 2464 з дня набрання чинності цим Законом платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску.
Перереєстрація платників страхових внесків та застрахованих осіб не здійснюється. Пенсійний фонд спільно з фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, проводить звірення платників страхових внесків у порядку, встановленому Пенсійним фондом спільно з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики, за погодженням із фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Судом установлено, що за ТОВ «Зеніт-Т2» виникла заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з червня по грудень 2013 року в розмірі 164133,33 грн., з яких: за основним платежем - 156988,21 грн., штрафна санкція - 2892,77 грн., пеня - 4252,35 грн. Вказані обставини підтверджуються рішенням про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несвоєчасне перерахування єдиного внеску від 15.08.2013 № 1308 (арк. справи 43), звітами відповідача за червень-грудень 2013 року (арк. справи 11-41) та зворотнім боком облікової картки платника єдиного внеску (арк. справи 44-45).
У зв'язку з тим, що сума страхових внесків не була сплачена, згідно з частиною четвертою статті 25 Закону № 2464 позивачем на адресу відповідача було направлено вимогу про сплату боргу від 12.02.2014 № 827-17 на загальну суму 294528,98 грн. (арк. справи 10).
Вимога була отримана уповноваженим представником відповідача 12.02.2014, та не була оскаржена. Відповідач мав сплатити заборгованість у 10-денний термін, однак, борг не сплатив.
За таких обставин суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що необхідно задовольнити.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а статтею 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись статтями 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Краснодонської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Зеніт-Т2» про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 164133,33 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Зеніт-Т2» (вул. Советська, 2, м. Краснодон, Луганська область, 94400, іден. код 37907406) на користь Державного бюджету України (отримувач: Краснодонська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Луганській області, код одержувача 38721040) суму заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 164133,33 грн. (сто шістдесят чотири тисячі сто тридцять три грн. 33 коп.), з яких: сума заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з червня по грудень 2013 року - 156988,21 грн., штрафна санкція - 2892,77 грн., пеня - 4252,35 грн., за рахунок коштів платника, які перебувають у його власності, з рахунків у банках, що його обслуговують.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанову складено в повному обсязі 19 грудня 2014 року.
Суддя І.О. Свергун
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.03.2014 |
Оприлюднено | 21.03.2014 |
Номер документу | 37731219 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
І.О. Свергун
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні