справа № 109/621/14-а
провадження № 2-а/109/71/14
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 березня 2014 року смт Красногвардійське
Красногвардійський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого - судді Проскурні С.М.,
секретаря - Грабовенко К.А.,
розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом управління праці і соціального захисту населення Красногвардійської районної державної адміністрації в Автономній Республіці Крим до ОСОБА_1 про стягнення необґрунтовано виплаченої державної соціальної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку,
В С Т А Н О В И В:
Управління праці і соціального захисту населення Красногвардійської районної державної адміністрації в Автономній Республіці Крим (далі - УПіСЗН) 13 лютого 2014 року звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення 3440,67 грн. необґрунтовано виплаченої державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
У судове засідання сторони, належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, не з'явились, просили розглядати справу за їх відсутності, надавши відповідні письмові заяви до канцелярії суду.
Відповідно до частини четвертої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) особа, яка бере участь у справі має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Представник позивача Максимова А.Є. позовні вимоги підтримала, просила позов задовольнити.
Відповідачка ОСОБА_1 позовні вимоги визнала, зобов'язалася сплатити необґрунтовано виплачену їй суму державної допомоги.
Згідно з частиною першою статті 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши письмові докази, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до частини першої статті 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно з частиною першою статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Судом встановлено, що на підставі заяви ОСОБА_1 УПіСЗН останній було призначено державну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку на дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
При призначенні державної допомоги відповідачці було письмово під розписку роз'яснено порядок отримання допомоги та обов'язкові умови, які впливають на призначення допомоги, а також отримання її в подальшому.
Відповідно до пункту 46 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1751 від 27.12.2001 року (далі - Порядок) особи, яким виплачується державна допомога сім'ям з дітьми, у разі виникнення обставин, які призводять до припинення виплати допомоги, зобов'язані у десятиденний строк повідомити про це органи праці та соціального захисту населення.
Виплата допомоги припиняється за рішенням органу, що призначає та виплачує цю допомогу з місяця, що настає після місяця, у якому виникли такі обставини.
Згідно з пунктом 48 Порядку органи, що призначають і виплачують державну допомогу сім'ям з дітьми, мають право у разі потреби перевіряти обґрунтованість видачі та достовірність документів, поданих для призначення допомоги.
Відповідно до статті 22 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» від 21.11.1992 № 2811-ХІІ та пункту 49 Порядку особи, яким виплачується державна допомога сім'ям з дітьми, зобов'язані повідомляти органи, що призначають і виплачують зазначену допомогу, про зміну всіх обставин, які впливають на виплату державної допомоги (зміни у складі сім'ї, перевищення середньомісячного сукупного доходу сім'ї тощо).
Суми державної допомоги сім'ям з дітьми, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, які впливають на призначення і виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно із законом.
Відповідно до підпункту 2 пункту 23 Порядку виплата допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку припиняється в разі коли особа виявила бажання працювати - з дня працевлаштування (початку виконання трудових обов'язків).
Статтею 1212 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) передбачено, що особа, яка набула майно за рахунок іншої особи без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов'язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.
Вказані положення закону застосовуються незалежно від того, чи безпідставне набуття майна було результатом поведінки набувача майна, потерпілого, інших осіб чи наслідком події.
Згідно зі статтею 1215 ЦК України не підлягає поверненню безпідставно набуті: заробітна плата і платежі, що прирівнюються до неї, пенсії, допомоги, стипендії, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, аліменти та інші грошові суми, надані фізичній особі як засіб до існування, якщо їх виплата проведена фізичною або юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача.
Перевіркою УПіСЗН встановлено, що ОСОБА_1 13 грудня 2013 року приступила до роботи, що підтверджується довідкою ПАТ «ДТЕК Крименерго» та договором підряду № 535/21 від 01.04.2013 року.
Відповідно до розрахунку, наданого позивачем, ОСОБА_1 було помилково нараховано та виплачено державну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 17.06.2011 року в розмірі 3440,67 грн.
Відповідачка ОСОБА_1 погодилася щодо розміру безпідставно отриманої нею допомоги та зобов'язалася її повернути, що підтверджується заявою від 19.12.2013 року, однак в добровільному порядку свої зобов'язання не виконала.
Оцінюючи за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку про обґрунтованість позову в межах заявлених позовних вимог та наявність підстав для стягнення з ОСОБА_1 необґрунтовано виплаченої державної допомоги в розмірі 3440,67 грн.
Керуючись статтями 11, 41, 71, 86, 94, 122, 158, 160-163 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позов управління праці і соціального захисту населення Красногвардійської районної державної адміністрації в Автономній Республіці Крим задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 (ІІН НОМЕР_1) на користь управління праці і соціального захисту населення Красногвардійської районної державної адміністрації в Автономній Республіці Крим на р/р 35413027000713, ЄДРПОУ 03193985, МФО 824026 в ГУ ДКСУ в АР Крим м. Сімферополь, необґрунтовано виплачену державну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі 3440 грн. 67 коп. (Три тисячі чотириста сорок гривень 67 копійок).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Красногвардійський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання її копії.
Суддя С.М. Проскурня
Суд | Красногвардійський районний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.03.2014 |
Оприлюднено | 24.03.2014 |
Номер документу | 37735514 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Красногвардійський районний суд
Проскурня С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні