ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 березня 2014 р. Справа № 815/5759/13-а
Категорія: 10.2 Головуючий в 1 інстанції: Потоцька Н. В.
Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:
Головуючогосудді -Жука С.І. судді - Яковлева Ю.В. судді - Федусика А.Г.
розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Одеського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою товариства з обмеженою відповідальністю «ЕЙР ПЛЮС» на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 15 серпня 2013 року по справі за позовом управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси до товариства з обмеженою відповідальністю «ЕЙР ПЛЮС» про відшкодування суми витрат, що становить різницю між сумою пенсії, призначеної згідно із Законом України «Про наукову і науково - технічну діяльність» і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, -
встановиЛА:
Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси звернулось із адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «ЕЙР ПЛЮС», в якому просить стягнути з відповідача на корить позивача різницю між сумою пенсії, призначеної за Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність» та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право наукові працівники за період липень 2013 року на суму 29 295,71 грн. та заборгованість за попередні періоди в сумі 1773,83 грн., загальна сума заборгованості становить 31069,54 грн.
Суд першої інстанції своєю постановою від 15 серпня 2013 року адміністративний позов задовольнив.
Стягнув з товариства з обмеженою відповідальністю «ЕЙР ПЛЮС» заборгованість по відшкодуванню виплати різниці між сумою пенсії, призначеної згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність» , і сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів науковим працівникам перед управлінням Пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси в сумі 31 069,54 грн.
Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕЙР ПЛЮС» не погодившись з постановою суду першої інстанції, подало апеляційну скаргу, в якій просить суд апеляційної інстанції скасувати постанову суду та прийняти нову постанову, якою у задоволенні вимог позивача відмовити.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕЙР ПЛЮС» посилається на неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, невідповідність висновків суду обставинам справи, порушення норм матеріального та процесуального права.
Відповідно до ст. 197 КАС України суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, або у разі відсутності клопотань від усіх осіб, які беруть участь у справі, про розгляд справи за їх участю.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали та доводи апелянта в межах апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційну скаргу належить залишити без задоволення з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що ТОВ «ЕЙР ПЛЮС» є правонаступником Державного підприємства «Науково - дослідний інститут «Темп», яке було зареєстровано в УПФУ в Малиновському районі м. Одеси за № 1510011063 з 01.01.1999 р.
На підставі договору купівлі - продажу нерухомого майна ДП «НДІ «Темп» 19.09.2008 року було придбане ТОВ «ЕЙР ПЛЮС», яке зареєстроване в Приморському районі м. Одеси та знаходиться за адресою: м. Одеса, Польський узвіз, 6.
ДП «НДІ «ТЕМП» припинило свою діяльність в результаті злиття (приєднання) та знято і обліку на підставі довідки з Єдиного державного реєстру від 18.10.2012р. Відповідно до п 1.2 договору №830 від 19.09.2008р. покупець є правонаступником усіх майнових прав та обов'язків об'єкта приватизації.
Отже, заборгованість підприємства ДП«НДІ «ТЕМП» по відшкодуванню витрат, що становить різницю між сумою пенсії, призначеної згідно із Законом України «Про наукову і науково - технічну діяльність» , і сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів передана до управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси.
ТОВ «ЕЙР ПЛЮС» повинно покрити заборгованість по відшкодуванню вищезазначених сум витрат на загальну суму 31 069,54 грн.
Зазначена заборгованість виникла за липень 2013 року у розмірі 29 295,71 грн. та за минулий період у розмірі 1 773,83 грн. згідно акту прийому-передачі з управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси заборгованості підприємства-попередника ТОВ «ЕЙР ПЛЮС» - Державного підприємства «Науково-дослідний інститут «ТЕМП».
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 працювали на підприємстві та їм призначено пенсію згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність» .
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» суб'єктами наукової і науково-технічної діяльності є: вчені, наукові працівники, науково-педагогічні працівники, а також наукові установи, наукові організації, вищі навчальні заклади III-IV рівнів акредитації, громадські організації у науковій та науково-технічній діяльності.
У відповідності до ст. 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» , пенсія науковому (науково-педагогічному) працівнику призначається за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" , після досягнення чоловіками віку 62 роки за наявності стажу наукової роботи не менш як 20 років, жінками - пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" , за наявності стажу наукової роботи не менш як 15 років.
Статтею 24 Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» визначено, що різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується: для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету; для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом; для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.
До Переліку посад наукових (науково-педагогічних) працівників підприємств, установ, організацій, вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації, перебування на яких дає право на призначення пенсії та виплату грошової допомоги у разі виходу на пенсію відповідно до статті 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2004 року № 257 , віднесено пунктом 4, крім інших, керівника (завідуючого начальника) та заступника керівника (завідуючого начальника) підприємства, установи, організації.
Відповідно до п. 2 Порядку фінансування та виплати різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних бюджетних установ і організацій, науковим працівникам державних не бюджетних установ і організацій згідно із Законом України «Про наукову та науково-технічну діяльність» , та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших актів, на яку мають право зазначені особи, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2004 року № 372 (далі - Порядок 372), за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів.
Також, відповідно до п. 5 Порядку № 372 визначено, що розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» , про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення встановленого зразка.
Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.
З матеріалів справи вбачається, що УПФУ в Приморському районі м. Одеси надсилало відповідачу повідомлення про суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» , і сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів відносно ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов правильного висновку про те, що є правомірним стягнення з відповідача на користь позивача заборгованості по фінансуванню вищезазначеної різниці суми пенсії, призначеної ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 в розмірі 31 069,54 грн.
Розглянувши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, судова колегія вважає, що судом першої інстанції повно і всебічно досліджено обставини справи, надані сторонами докази, правильно визначено характер спірних правовідносин і закон, який їх регулює.
Частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 198 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін.
Отже судова колегія вважає, що доводи апеляційної скарги не є істотними і не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального чи процесуального права, які призвели або могли призвести до неправильного вирішення справи.
Керуючись ст.ст. 160, 195, 197, 198, 200, 205, 206, КАС України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «ЕЙР ПЛЮС», - залишити без задоволення.
Постанову Одеського окружного адміністративного суду від 15 серпня 2013 року по справі за позовом управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси до товариства з обмеженою відповідальністю «ЕЙР ПЛЮС» про відшкодування суми витрат, що становить різницю між сумою пенсії, призначеної згідно із Законом України «Про наукову і науково - технічну діяльність» і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням до Вищого адміністративного суду України в порядку статті 212 КАС України.
Головуючийсуддя С.І. Жук суддя Ю.В. Яковлев суддя А.Г. Федусик
Суд | Одеський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.03.2014 |
Оприлюднено | 24.03.2014 |
Номер документу | 37750607 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський апеляційний адміністративний суд
Жук С.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні