----------------------
У Х В А Л А
14 березня 2014 р.м.ОдесаСправа № 2-а-11566/08/1570
Категорія: 10.2.4.Головуючий в 1 інстанції: Федусик А. Г. Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
доповідача, судді - Димерлія О.О.
суддів - Романішина В.Л., Єщенка О.В.
розглянув у порядку письмового провадження в м. Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 27 жовтня 2011 року за адміністративним позовом заступника прокурора Малиновського району м. Одеси в інтересах Управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси до дочірнього підприємства «Науково-дослідний інститут технології кріогенного машинобудування» товариства з обмеженою відповідальністю «Кіслородмаш» про стягнення заборгованості у розмірі 10299 грн. 60 коп.,
В С Т А Н О В И В:
У листопаді 2008 року позивач звернувся до суду з вказаним вище адміністративним позовом та, посилаючись на ст. 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», що передбачає обов'язок по відшкодуванню різниці між сумою призначеної пенсії науковим працівникам державних не бюджетних підприємств, установ і організацій та вищих навчальних закладів та сумою пенсії обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, просив суд: стягнути з дочірнього підприємства «Науково-дослідний інститут технології кріогенного машинобудування» товариства з обмеженою відповідальністю «Кіслородмаш» (надалі - Підприємство) на користь Управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси (надалі - УПФУ) заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату та доставку наукових пенсій у сумі - 10299 грн. 60 коп.
За наслідками розгляду адміністративного позову Одеським окружним адміністративним судом 27 жовтня 2011 року ухвалено постанову про відмову прокурору у задоволенні адміністративного позову.
Приймаючи означене рішення, суд першої інстанції виходив з того, що витрати на виплату і доставку наукових пенсій пенсіонерів: ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, які працювали в державному підприємстві «Науково-дослідний інститут технології кріогенного машинобудування» не повинні сплачуватися відповідачем, оскільки Підприємство було створено 07 червня 2007 року і не є правонаступником раніше існуючого державного підприємства.
В апеляційній скарзі УПФУ, посилаючись на допущені судом порушення норм матеріального і процесуального права, невідповідність висновків суду обставинам справи, просить скасувати оскаржуване судове рішення та постановити нове - про задоволення позову. При цьому, УПФУ не наведено жодного аргументу або доказу, що спростовують висновки суду першої інстанції.
Суд апеляційної інстанції заслухав суддю-доповідача, розглянув та обговорив доводи апеляційної скарги, перевірив матеріали справи та вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.
Перевіряючи повноту з'ясування судом першої інстанції обставин справи та правильність застосування правових норм, апеляційний суд звертає увагу на таке.
Відповідно до ст.24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" пенсії, науковим (науково-педагогічним) працівникам призначаються із заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника, що визначається відповідно до ст.ст. 65-66 Закону України "Про пенсійне забезпечення" . Різниця між сумою призначеної пенсії за цим законом та сумою пенсії, обчисленою відповідно до законодавчих актів, на яку має право особа, фінансується для наукових працівників бюджетних установ і організацій за рахунок державного бюджету, а для наукових працівників інших підприємств і організацій - за рахунок коштів цих підприємств і організацій, а також коштів державного бюджету у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України №372 від 24.03.2004 року "Про затвердження Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково - педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність" , та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи". Для наукових (науково - педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок цих установ, організацій та закладів.
Згідно до п.5 Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково - педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність" , та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2004 року №372 .
Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_1 з 04 жовтня 1977 року по 31 грудня 1993 року, ОСОБА_2 з 02 липня 1985 року по 23 травня 1991 року, ОСОБА_3 з 23 червня 1972 року по 24 квітня 1976 рік, працювали в державному підприємстві «Науково-дослідний інститут технології кріогенного машинобудування».
Апеляційний суд встановив, що 16 липня 1971 року наказом Міністерства хімічного та нафтового машинобудування СРСР Науково-дослідний інститут технології кріогенного машинобудування МХНМ СРСР підпорядкований Головному виробничому управлінню машинобудування (Главмаш) (а.с. 226). Пунктом 4 Статут встановлено, що Науково-дослідний інститут технології кріогенного машинобудування МХНМ СРСР є державною госпрозразрахунковою організацією (а.с. 227).
Після цього Науково-дослідний інститут технології кріогенного машинобудування МХНМ СРСР увійшов до складу Науково-виробничого об'єднання «Кисеньмаш».
13 грудня 1991 року Головою держкомітету України при оборонній промисловості і машинобудуванню затверджений Статут Одеського науково-дослідного інституту технології кріогенного машинобудування Держоборонпроммашу України (скорочено НДІТ Кріогенмаш) (а.с. 221).
16 липня 1993 року рішенням Іллічівського райвиконкому м. Одеси № 975 було зареєстроване підприємство Науково-дослідний інститут технології кріогенного машинобудування (скорочено НДІТ Кріогенмаш) (а.с. 233), та зареєстрований статут цього підприємства.
Згідно п.п.1.1 п. 1 Статуту НДІТ Кріогенмаш є державним підприємством та підпорядкований Міністерству машинобудування, військово-промислового комплексу та конверсії України (а.с. 234). Згідно п.п. п. 3.4, 5.1., 7.6 Статуту НДІТ Кріогенмаш є державною не бюджетною установою (а.с. 235, 236, 239).
Міністерство машинобудування, військово-промислового комплексу та конверсії України (Мінмашпром України), відповідно до Декрету КМУ № 8-92 від 15 грудня 1992 року, на підставі свого наказу № 635Д від 21 липня 1993 року прийняло до свого управління майно заводу «Автогенмаш» та НДІТ Кріогенмаш (а.с. 242) (призначивши на дві установи одного директора).
Відповідно наказу Мінмашпром України № 463 від 03 березня 1994 року Науково-дослідний інститут технології криогенного машинобудування був реорганізований та переданий як структурний підрозділ до складу Одеського заводу «Автогенмаш», який визначено правонаступником НДІТ Кріогенмаш (а.с. 241).
Державна реєстрація НДІТ Кріогенмаш скасована відповідно до п. 1 розпорядження виконкому Іллічівської районної ради народних депутатів № 492 від 22 серпня 1995 р. (а.с. 176).
Організація орендарів Одеського заводу «Автогенмаш» 27 квітня 1994 року уклала з Фондом державного Майна договір оренди № Д-1874 майна державного підприємства, за яким в оренду перейшло майно заводу «Автогенмаш» (а.с. 243).
Згідно з п. 1.3 Договору оренди після підписання та прийому майна Організація орендарів Одеського заводу «Автогенмаш» засновує Орендне підприємство «Кисеньмаш» и стає правонаступником майнових прав і обов'язків заводу «Автогенмаш» (а.с. 244), що підтверджено договором оренди (а.с. 243-247), та Актом прийому - передачі майна заводу «Автогенмаш» (а.с. 248).
З 01 серпня 1994 року було створене Орендне підприємство «Кисеньмаш».
Орендне підприємство «Кисеньмаш» створено за рішенням конференції уповноважених представників організації орендарів «Автогенмаш» на підставі договору оренди від 27 квітня 1994 року № Д-1874, та є правонаступником Одеського заводу «Автогенмаш» (а.с. 254). Державна реєстрація Орендного підприємства «Кисеньмаш» на підставі рішення Іллічівського райвиконкому м. Одеси № 621 від 30 травня 1994 року.
Організація орендарів «Автогенмаш» орендного підприємства «Кисеньмаш» та Фонд держмайна 18 липня 1995 року уклали договір № КП-376 купівлі-продажу державного майна (а.с. 274-276, 278), який нотаріально посвідчений та зареєстрований розпорядженням Іллічівського райвиконкому м. Одеси № 399-П від 27 липня 1995 р. (а.с. 277) за яким Організація орендарів отримала викуплену частку цілісного майнового комплексу орендного підприємства «Кисеньмаш» (а.с. 279-281).
Після викупу Організацією орендарів «Автогенмаш» орендного підприємства «Кисеньмаш» державного майна орендного підприємства «Кисеньмаш» створило дочірнє підприємство. Пунктом 2 Розпорядження виконкому Іллічівської районної ради народних депутатів № 492 від 22 серпня 1995 р., зареєстрований Науково-дослідний інститут технології кріогенного машинобудування (НДІТ «Кріогенмаш»), як Дочірнє підприємство Орендного підприємства «Кислородмаш» (а.с. 176). Згідно статуту Науково-дослідний інститут технології кріогенного машинобудування (НДІТ «Кріогенмаш»), створений рішенням ради Організації орендарів «Автогенмаш», як дочірнє підприємство Орендного підприємства «Кисеньмаш» (а.с. 185).
З 25 грудня 1995 року Одеське орендне підприємство «Кислородмаш» реорганізоване у ЗАТ «Кислородмаш», на підставі рішення Іллічівського райвиконкому м. Одеси № 731 від 25.12.1995 р. Відповідно Статут Науково-дослідного інституту технології кріогенного машинобудування, дочірнього підприємство Закритого акціонерного товариства «Кіслородмаш», зареєстрований в новій редакції 05 квітня 1996 року, Розпорядженням виконкому Іллічівського районної ради народних депутатів м. Одеси № 197 (а.с. 195- 206). Згідно статуту Науково-дослідний інститут технології кріогенного машинобудування, дочірнє підприємство Закритого акціонерного товариства «Кіслородмаш» (скорочена назва НДІТ Кріогенмаш, дочірнє підприємство АТ «Кіслородмаш») (а.с. 196).
22 квітня 1997 року зареєстроване ВАТ «Кіслородмаш», яке з ЗАТ реорганізоване у ВАТ відповідно до рішення акціонерів ЗАТ «Кіслородмаш» від 06 березня 1997 р. Відповідно Статуту Науково-дослідного інституту технології кріогенного машинобудування, дочірнього підприємство Відкритого акціонерного товариства «Кіслородмаш», перереєстровано 16 жовтня 1997 року, Розпорядженням Іллічівської районної адміністрації Виконавчого комітету Одеської міської ради народних депутатів № 537 (а.с. 207-213). Згідно статуту - Науково-дослідний інститут технології кріогенного машинобудування, дочірнє підприємство Відкритого акціонерного товариства «Кіслородмаш» (скорочена назва НДІТ Кріогенмаш, дочірнє підприємство АТ «Кіслородмаш») (а.с. 208).
16 квітня 2007 року зареєстроване товариство з обмеженою відповідальністю«Кіслородмаш», код ЄДРПОУ 00218532 (а.с.4,5, 105-106, 107). ТОВ «Кіслородмаш» створене в результаті реорганізації ВАТ «Кіслородмаш» на підставі рішення загальних зборів акціонерів від 19 січня 2007 року, від 12 квітня 2007 року та засноване згідно з рішенням засновника - фізичної особи ОСОБА_4 (а.с. 30). Згідно п.4.2. статуту, ТОВ «Кіслородмаш» є правонаступником ВАТ «Кіслородмаш» (а.с. 31). Відповідно, статут дочірнього підприємства «Науково-дослідний інститут технології кріогенного машинобудування» товариства з обмеженою відповідальністю «Кіслородмаш», перереєстровано 07 червня 2007 року, (а.с. 214-220). Згідно статуту дочірнє підприємство «Науково-дослідний інститут технології кріогенного машинобудування» товариства з обмеженою відповідальністю «Кіслородмаш» (скорочена назва ДП «НДІТ Кріогенмаш» ТОВ «Кіслородмаш» (а.с. 215).
Таким чином, з 22 серпня 1995 р. наукову та науково-технічну діяльність здійснювало Дочірнє підприємство Орендного підприємства «Кислородмаш» Науково-дослідний інститут технології кріогенного машинобудування (НДІТ «Кріогенмаш»), у подальшому з 05 квітня 1996 р. Науково-дослідний інститут технології кріогенного машинобудування, дочірнє підприємство Закритого акціонерного товариства «Кіслородмаш», з 16 жовтня 1997 року Науково-дослідний інститут технології кріогенного машинобудування, дочірнє підприємство Відкритого акціонерного товариства «Кіслородмаш», з 07 червня 2007 року дочірнє підприємство «Науково-дослідний інститут технології кріогенного машинобудування» товариства з обмеженою відповідальністю «Кіслородмаш».
Отже, відповідач не є правонаступником державного підприємства «Науково-дослідний інститут технології кріогенного машинобудування» де працювали ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3
Зважаючи на все вище викладене, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що при розгляді справи судом правильно застосовані норми матеріального і процесуального права, вірно встановлено фактичні обставини справи та дана правова оцінка.
Постанова суду першої інстанції викладена достатньо повно, висновки обґрунтовані з посиланням на конкретні норми законів України та відповідають чинному законодавству.
Доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують, оскільки базуються на невірному трактуванні позивачем фактичних обставин норм матеріального і процесуального права.
За таких обставин підстав для скасування рішення суду та задоволення апеляційної скарги не вбачається.
Керуючись: ст.. ст..185, 195, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, апеляційний суд,
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси - залишити без задоволення, а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 27 жовтня 2011 року за адміністративним позовом заступника прокурора Малиновського району м. Одеси в інтересах Управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси до дочірнього підприємства «Науково-дослідний інститут технології кріогенного машинобудування» товариства з обмеженою відповідальністю «Кіслородмаш» про стягнення заборгованості у розмірі 10299 грн. 60 коп. - без змін.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України на протязі двадцяти днів з часу отримання сторонами копії судового рішення.
Суддя-доповідач:
Судді:
Суд | Одеський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.03.2014 |
Оприлюднено | 26.03.2014 |
Номер документу | 37799581 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський апеляційний адміністративний суд
Димерлій О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні