Постанова
від 18.03.2014 по справі 815/1165/14
ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 815/1165/14

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 березня 2014 року о 10.18. м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді - Юхтенко Л.Р.,

при секретарі судового засідання - Цікалової Ю.І.,

за участю сторін:

від прокуратури представник - Микулінська В.Є., за посвідченням

від позивача представник - Корнишин Ю.О., за довіреністю

від відповідача представник - не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом заступника прокурора Малиновського району м. Одеси в інтересах держави в особі Південно-Українського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Закритого акціонерного товариства "Роздільнатранс" про стягнення штрафних санкцій у сумі 85 000 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов позов заступника прокурора Малиновського району м. Одеси в інтересах держави в особі Південно-Українського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Закритого акціонерного товариства "Роздільнатранс" про стягнення штрафних санкцій у сумі 85 000 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач не виконав розпорядження Одеського територіального управління НКЦПФР від 25.03.2013 року №78-ОД-1-Е про усунення порушень законодавства про цінні папери, через це Одеським територіальним управлінням НКЦПФР було винесено постанову від 15.08.2013 року №397-ОД-1-Е про накладення санкцій на ЗАТ «Роздільнатранс» за правопорушення на ринку цінних паперів у сумі 85 000 грн., яка у добровільному порядку відповідачем не сплачена.

В судовому засіданні законний представник позивача позовні вимоги підтримав повністю та просив суд їх задовольнити з підстав викладених в позовній заяві.

Представник позивача, у відкритому судовому засіданні, також підтримав позовні вимоги.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, повідомлений належним чином та завчасно про день, час та місце слухання справи, про що свідчить поштове повідомлення наявне в матеріалах справи.

Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення законного представника та представника позивача, дослідивши обставини, якими обґрунтовуються вимоги, перевіривши їх доказами, судом встановлені наступні факти та обставини.

Постановою Одеського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку №435-ОД-1-Е від 15 липня 2013 року порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ЗАТ «Роздільнатранс», що полягало у невиконанні розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери №78-ОД-1-Е від 25.03.2013 року, яким передбачалось у термін до 29.06.2013 року привести статут та внутрішні положення акціонерного товариства у відповідність до вимог пункту 5 розділу ХУІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про акціонерні товариства". Подати до Одеського територіального управління НКЦПФР документи для заміни свідоцтва (свідоцтв) у відповідність до вимог Порядку заміни свідоцтва (свідоцтв) про реєстрацію випуску (випусків) емісійних цінних паперів у зв'язку зі зміною найменування емітента та/або зміною форми існування акцій, затвердженого Рішенням ДКЦПФР від 30.08.2011 року №1180.

Зазначеною постановою було викликано керівника або уповноваженого представника ЗАТ «Роздільнатранс» на 26 липня 2013 року для ознайомлення та підписання акту про правопорушення.

26 липня 2013 року тимчасово виконуючим обов'язки начальника Одеського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку було складено акт № 434-ОД-1-Е, яким встановлено, що ЗАТ «Роздільнатранс» не виконало розпорядження про усунення порушення законодавства про цінні папери №78-ОД-1-Е від 25.03.2013 року (а.с.6).

Постановою Одеського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 26 липня 2013 року №426-ОД-1-Е про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів, справа у відношенні ЗАТ «Роздільнатранс» була призначена до розгляду на 15 серпня 2013 року (а.с.13).

Згідно з постановою Одеського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів №397-ОД-1-Е від 15 серпня 2013 року, до ЗАТ «Роздільнатранс» було застосовано фінансові санкції у вигляді накладення штрафу у розмірі 5000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 85 000 грн.

Проаналізувавши положення законодавства, що регулює спірні правовідносини, враховуючи обставини справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю з наступних підстав.

Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 121 Конституції України на прокуратуру покладається представництво інтересів громадянина або держави в суді.

Відповідно до ст. 36-1 Закону України "Про прокуратуру", представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Однією із форм представництва є звернення до суду з позовами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави, або про визнання незаконними правових актів, дій чи рішень органів і посадових осіб. Підставою представництва інтересів держави в судах є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних і інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або державою.

Спеціальним законом, який визначає правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні, є Закон України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" від 30 жовтня 1996 року №448/96-ВР.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", державне регулювання ринку цінних паперів - здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.

Частиною 1 статті 5 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" передбачено, що державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.

Згідно з частин 1-4 статті 6 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) є державним колегіальним органом, підпорядкованим Президенту України, підзвітним Верховній Раді України. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку складається з Комісії як колегіального органу та центрального апарату. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку може утворювати територіальні органи у випадках, передбачених у положенні про Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи.

Відповідно до пункту 14 статті 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Як свідчать матеріали справи, уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку встановлено не виконання ЗАТ «Роздільнатранс» вимог розпорядження Одеського територіального управління НКЦПФР від 25.03.2013 року №78-ОД-1-Е про усунення порушень законодавства про цінні папери, відповідальність за яке передбачена ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", відповідно до п. 8 якої, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за: невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Керуючись пунктом 4 розділу V та пунктом 1 розділу VІ Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11 грудня 2007 року №2272, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2008 року за № 120/14811, начальником Одеського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку прийнята постанова №397-ОД-1-Е від 15 серпня 2013 року про накладення санкції, яка підлягає сплаті протягом 15 днів з моменту її отримання.

Відповідно до п.18 розділу 1 Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку 16.10.2012 N 1470, постанова про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів, акт про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про зупинення провадження у справі про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про відновлення провадження у справі про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів (постанова по справі про адміністративне правопорушення), постанова про закриття справи про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про закриття провадження у справі про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про виправлення описок, розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери, розпорядження про скасування розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери вважаються надісланими (врученими) юридичній особі (посадовій особі чи громадянину), яка притягується до відповідальності, якщо їх вручено керівнику чи представнику юридичної особи (посадовій особі чи громадянину) під розписку або надіслано поштою рекомендованим листом.

Судом достовірно встановлено, що всі постанови надсилалися на адресу ЗАТ «Роздільнатранс» рекомендованими листами.

Статтею 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" передбачено, що рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді. Таке ж положення міститься в розділі XV Правил, згідно якого постанова за справою про правопорушення, а також рішення Комісії за скаргою на постанову можуть бути оскаржені до суду в порядку і строки, установлені законодавством. Крім того, згідно вказаної статті у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Судом встановлено, що на час розгляду справи відповідачем самостійно не сплачена сума штрафу, а постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у встановленому законом порядку не оскаржена, є чинною, а тому суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно до ст.9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтується її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Суд дійшов висновку, що позовні вимоги заступника прокурора Малиновського району м. Одеси в інтересах держави в особі Південно-Українського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку є обґрунтованими та документально доведеними, у зв'язку з чим підлягають задоволенню у повному обсязі.

Судові витрати підлягають розподілу відповідно до приписів ст. 94 КАС України.

З огляду на вищевикладене, враховуючи положення Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", "Правил розгляду справ за правопорушення на ринку цінних паперів та застосування санкцій", затверджені рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.10.2012 року №1470 керуючись ст.ст. 2,4,72 158-163, 254 КАС України суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов заступника прокурора Малиновського району м. Одеси в інтересах держави в особі Південно-Українського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Закритого акціонерного товариства "Роздільнатранс" про стягнення штрафних санкцій у сумі 85000 грн. - задовольнити повністю.

Стягнути з Закритого акціонерного товариства "Роздільнатранс" (код ЄДРПОУ 03114891, місцезнаходження: вул. Леніна 117, м. Роздільна, Одеська область, 67400) штрафні санкції у розмірі 85 000 грн. (вісімдесят п'ять тисяч гривень) на користь держави в особі Південно-Українського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (65078, м. Одеса, вул. Гайдара, 13) на розрахунковий рахунок 31117106700381, МФО 828011, код ЄДРПОУ 37958382 в ГУДКСУ в Одеській області.

Постанова може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили в порядку та строки, передбачені ст. 254 КАС України.

Повний текст постанови складений та підписаний 18 березня 2014 року.

Суддя Л.Р. Юхтенко

Стягнути з Закритого акціонерного товариства "Роздільнатранс" (код ЄДРПОУ 03114891, місцезнаходження: вул. Леніна 117, м. Роздільна, Одеська область, 67400) штрафні санкції у розмірі 85 000 грн. (вісімдесят п'ять тисяч гривень) на користь держави в особі Південно-Українського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (65078, м. Одеса, вул. Гайдара, 13) на розрахунковий рахунок 31117106700381, МФО 828011, код ЄДРПОУ 37958382 в ГУДКСУ в Одеській області.

18 березня 2014 року.

СудОдеський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення18.03.2014
Оприлюднено28.03.2014
Номер документу37805132
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —815/1165/14

Постанова від 18.03.2014

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Юхтенко Л.Р.

Ухвала від 17.02.2014

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Юхтенко Л.Р.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні