Ухвала
від 25.03.2014 по справі 254/614/14-к
БУДЬОННІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДОНЕЦЬКА

Справа № 1-кп/254/136/2014

Провадження № 254/614/14

У Х В А Л А

іменем України

12 лютого 2014 року м. Донецьк

Будьоннівський районний суд м. Донецька у складі:

Головуючий суддя ОСОБА_1

При секретарі ОСОБА_2

За участі прокурора ОСОБА_3

представника потерпілого ОСОБА_4

захистника ОСОБА_5

розглянувши в підготовчому судовому засіданні клопотання прокурора у кримінальному провадженні № 12013050860001446 про звільнення від кримінальної відповідальності:

ОСОБА_6 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Демидівка Винницької області, українця, громадянина України, з середнью освітою, раніше не судимого, одруженого, пенсіонера, який зареєстрований та фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_1 .

Повідомленого про підозру у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 357 КК України,

В Т А Н О В И В:

29 січня 2014 року до Будьоннівського районного суду міста Донецька від Прокурора прокуратури Будьоннівського району міста Донецька, надійшло Клопотання у кримінальному провадженні (внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань за №12013050860001446 від 18.05.2013 року) про звільнення від кримінальної відповідальності щодо підозрюваного ОСОБА_7 за ст. 357 ч.1 КК України в якому зазначено, що автогаражний кооператив «Супутник» (ЄДРПОУ 26258397), розташований по вул. Антропова, 2-Г в Будьоннівському районі м. Донецька та зареєстрований в ДПІ Будьоннівського району м. Донецька ГУ Міндоходів у Донецькій області, здійснює свою діяльність на підставі Статуту, затвердженого протоколом загальних зборів №32 від 01.08.2002 року і зареєстрованого рішенням виконкому Будьоннівської районної Ради народних депутатів м. Донецька за №473 від 11.09.2002 року. Відповідно до п.1.3 Статуту, кооператив є юридичною особою, має печатку та штамп зі своїм найменуванням, розрахунковий рахунок та інші необхідні реквізити (надалі АГК «Супутник»).

Протоколом загальних зборів членів АГК «Супутник» №32 від 01.08.2002 року головою кооперативу призначено ОСОБА_7 15.03.1931 ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Так відповідно до п.4.4 Статуту, голова кооперативу обирається загальними зборами строком на 3 роки та в його обов`язки відповідно до п.4.6 відноситься забезпечення виконання рішень загальних зборів, представлення кооперативу у відношеннях з юридичними особами та громадянами, укладення договорів та здійснення інших дій, що не суперечать чинному законодавству України та Статуту кооперативу.

04.11.2012 року протоколом загальних зборів членів АГК «Супутник» було прийнято рішення про звільнення від займаної посади голову кооперативу ОСОБА_7 та призначення на посаду голови кооперативу ОСОБА_4 . Цим же протоколом загальних зборів ОСОБА_7 було зобов`язано передати всю документацію кооперативу новому голові кооперативу. Після чого ОСОБА_7 займаючи посаду голови АГК «Супутник», тобто таку яка пов`язана з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, діючи умисно з метою невиконання рішення загальних зборів та продовження здійснювати обов`язки голови кооперативу, використовуючи своє службове становище, заволодів офіційними документами, штампом та печаткою зазначеного кооперативу, після чого став приховувати їх у себе в плоть до 16.10.2013 року, коли ОСОБА_7 було об`явлено ухвалу слідчого судді Будьоннівського районного суду м. Донецька від 01.10.2013 року про тимчасове вилучення печаток, штампів і документів щодо фінансово-господарської діяльності АГК «Супутник», яке в період з 11.00 годин до 12.20 годин 24.10.2013 року було вилучено у останнього. Своїми діями, ОСОБА_7 , вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 357 КК України, а саме привласнення та приховування офіційних документів, штампів та печаток шляхом зловживання своїм службовим становищем.

З врахуванням того, що злочин відноситься до злочинів невеликої тяжкості, після вчинення злочину ОСОБА_7 щиро розкаявся, активно сприяв розкриттю злочину, добровільно повернув печатки, штампи і документи щодо фінансово-господарської діяльності АГК «Супутник» власнику, раніше не судимий, подав письмову заяву щодо звільнення його від кримінальної відповідальності на підставі ст. 48 КК України, потерпілий не заперечує щодо його звільнення від кримінальної відповідальності, прокурор у клопотанні просить суд звільнити підозрюваного ОСОБА_7 від кримінальної відповідальності.

Прокурор в підготовчому судовому засіданні підтримав подане клопотання про звільнення ОСОБА_7 від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 357 КК України на підставі ст.48 КК України оскільки він перестав бути суспільно-небезпечним та внаслідок зміни обстановки вчинене ним суспільно-небезпечне діяння втратило суспільну небезпечність. та закрити кримінальне провадження за ст. 284 ч.2 п. 1 КПК України.

Підозрюваний ОСОБА_7 просив суд клопотання прокурора задовольнити та звільнити його від кримінальної відповідальності на підставі ст.48 КК України за вчинення злочину, передбаченого ч.1 ст.357 КК України у зв`язку з зміною обстановки та зазначив, що вину у скоєному кримінальному правопорушенні він визнає повністю та щиро розкаявсь, злочин вчинив вперше, збитки потерпілому не заподіяв та добровільно повернув печатки, штампи і документи щодо фінансово-господарської діяльності АГК «Супутник» потерпілому. В підготовчому судовому засіданні ОСОБА_7 підтвердив надання згоди на звільнення його від кримінальної відповідальності та закриття кримінального провадження. Просить звільнити його від кримінальної відповідальності.

Представник потерпілого ОСОБА_5 в судовому засіданні проти клопотання не заперечив, згоден звільнити підозрюваного від кримінальної відповідальності, та зазначив, що жодних претензій один до одного не мають.

Вислухавши думки учасників кримінального провадження, перевіривши відповідність клопотання прокурора вимогам чинного КПК України, обгрунтованість і наявність підстав для звільнення ОСОБА_7 від кримінальної відповідальності на підставі ст.48 КК України, суд приходить до висновку,, що клопотання прокурора підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Згідно ч.1 ст.285 КПК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.

Відповідно до положень ст. 48 КК України особа, яка вперше вчинила злочин невеликої або середньої тяжкості, може бути звільнено від кримінальної відповідальності, якщо буде визнано, що на час розслідування або розгляду справи в суді внаслідок зміни обстановки вчинене нею діяння втратило суспільну небезпечність або ця особа перестала бути суспільно небезпечною .

Кримінальне правопорушення за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 357 Кримінального кодексу України, відповідно до ч. 2 ст. 12 КК України віднесене до категорії злочинів невеликої тяжкості.

Відповідно до ст. 286 КПК України, звільнення від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення здійснюється судом. Встановивши на стадії досудового розслідування підстави для звільнення від кримінальної відповідальності, відповідно до ст. 48 КК України та отримавши згоду підозрюваного на таке звільнення, прокурор складає клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності та без проведення досудового розслідування у повному обсязі надсилає його до суду.

За п. 2 ч.3 ст.314 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право закрити провадження у випадку встановлення підстав, передбачених пунктами 4-8 частини першої або частиною другою ст. 284 цього Кодексу.

Згідно до положень ч.2 ст.284 КПК України кримінальне провадження закривається судом у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.

У відповідності до ст.288 КПК України, розгляд клопотання прокурора здійснюється у присутності сторін кримінального провадження та потерпілого в загальному порядку, передбаченому цим Кодексом, із особливостями, встановленими цією статтею. Суд зобов`язаний з`ясувати думку потерпілого щодо можливості звільнення підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності. Суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.

Відповідно до ст.44 КК України,особа , яка вчинила злочин, звільняється від кримінальної відповідальності у випадках передбачених цим Кодексом, а також на підставі закону України про амністію чи акта помилування.

Враховуючи, що ОСОБА_7 вперше вчинив кримінальне правопорушення невеликої тяжкості, яке не становить значної суспільної небезпеки, внаслідок зміни обстановки втратило суспільну небезпечність, щиро розкаявсь у вчиненні кримінального правопорушення та активно сприяв слідству, добровільно повернув потерпілому печатки, штампи і документи щодо фінансово-господарської діяльності АГК «Супутник» і збитків не заподіяв, надав згоду на своє звільнення від кримінальної відповідальності, а також беручи до уваги, що потерпілий не заперечує проти звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності, суд вважає, що ОСОБА_7 внаслідок зміни обстановки перестав бути суспільно небезпечним, а тому кримінальне провадження слід закрити на підставі ст.48 КК України та звільнити підозрюваного від кримінальної відповідальності

За таких обставин, враховуючи дані, що характеризують особу підозрюваного, зміну обстановки, що зумовило втрату суспільної небезпеки самим ОСОБА_7 , клопотання прокурора про звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності та закриття кримінального провадження, суд вважає можливим звільнити ОСОБА_7 від кримінальної відповідальності передбаченої ч. 1ст. 289 КК України на підставі ст.48 КК України, а провадження у справі закрити.

Керуючись ст. 48, КК України, ст. 284 ч.2,, 285, 288, 314 КПК України,

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора про звільнення від кримінальної відповідальності підозрюваного ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 357 КК України - задовольнити.

Звільнити ОСОБА_7 від кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 357 КК України на підставі ст.48 КК України, а кримінальне провадження за його підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.357 КК України - закрити.

Ухвала суду може бути оскаржена протягом семи днів з дня її оголошення.

Головуючий:

СудБудьоннівський районний суд м.Донецька
Дата ухвалення рішення25.03.2014
Оприлюднено09.01.2023
Номер документу37821586
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —254/614/14-к

Ухвала від 25.03.2014

Кримінальне

Будьоннівський районний суд м.Донецька

Богун О. О.

Ухвала від 07.02.2014

Кримінальне

Будьоннівський районний суд м.Донецька

Богун О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні