МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про закриття провадження у справі
13.03.2014 р. № 814/393/14
Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі судді Мороза А.О., розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу
за позовомПП "Серпень-2003", пров. Мідний, 51, м. Херсон, 73000
дореєстраційної служби Снігурівського районного управління юстиції Миколаївської області, вул. Жовтнева, 116, м. Снігурівка, Снігурівський район, Миколаївська область, 57300
треті особиТОВ "Придніпровське", вул. Комсомольська, 7,с. Новотимофіївка, Снігурівський район, Миколаївська область, 57378 ОСОБА_1, Новотимофіївка, Снігурівський район, Миколаївська область, 57378
провизнання нечинним та скасування реєстраціїного запису,
В С Т А Н О В И В:
ПП "Серпень-2003" подано позов до реєстраційної служби Снігурівського районного управління юстиції Миколаївської області про визнання нечинним та скасування реєстраційного запису про реєстрацію права оренди на земельну ділянку за ТОВ "Придніпровське".
Сторони і треті особи подали клопотання про розгляд справи за їх відсутності, в порядку письмового провадження.
Відповідно до ч. 4 ст. 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Судом встановлено, що земельна ділянка, яка належить ОСОБА_1, була передана нею в оренду позивачу (за договором від 30.09.2008 р.) і ТОВ "Придніпровське" (за договором від 27.09.2013 р.). Обидва договори зареєстровані в порядку, який діяв на час їх укладення.
Відповідачем подано клопотання про закриття провадження у справі в зв'язку з наявністю спору про право користування спірною земельною ділянкою.
Вирішуючи клопотання, суд враховує наступне.
Частиною 1 ст. 1 Цивільного кодексу України визначено, що цивільним законодавством регулюються особисті немайнові та майнові відносини (цивільні відносини), засновані на юридичній рівності, вільному волевиявленні, майновій самостійності їх учасників.
Відносини, які виникли між сторонами, зводяться до спору про право користування земельною ділянкою двох орендарів, а реєстрація такого права є похідною від визнання його за однією зі сторін. В даному випадку, адміністративним судом мають бути досліджені договірні відносини, засновані на юридичній рівності та вільному волевиявленні учасників.
Таким чином, хоча формально спір між сторонами містить ознаки публічно-правового (оскаржується рішення суб'єкта владних повноважень), однак фактично він є цивільно-правовим і має розглядатися в порядку цивільного чи господарського судочинства в залежності від суб'єктного складу сторін.
Відповідно до ст. 157 ч. 1 п. 1 КАС України, суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
З огляду на викладене вище, суд знаходить клопотання відповідача обґрунтованим та таким, о підлягає задоволенню.
Пунктом 5 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір" передбачено повернення судового збору в разі закриття провадження у справі.
Керуючись ст. 157 ч. 1 п. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
1. Закрити провадження у справі.
2. Повернути приватному підприємству "Серпень-2003" судовий збір у сумі 74,00 грн. з Держаного бюджету України (р/р 31217206784002 УДКСУ у м. Миколаєві, код 37992781, МФО 826013, код ЄДРПОУ 35356555).
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Суддя А. О. Мороз
Суд | Миколаївський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.03.2014 |
Оприлюднено | 28.03.2014 |
Номер документу | 37831752 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Миколаївський окружний адміністративний суд
Мороз А. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні