Справа № 625/130/14-ц
Провадження № 2/625/39/14
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А І Н И
26 березня 2014 року с. Різуненкове
Коломацький районний суд Харківської області в складі:
головуючого - Скляренка М.О,
за участю секретаря - Талавирі С.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду с. Різуненкове цивільну справу за позовною ОСОБА_1 до Покровської сільської ради Коломацького району Харківської області, третя особа - Коломацька державна нотаріальна контора Харківської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
В С Т А Н О В И В :
Позивачка звернулася до суду з позовом, в якому просить визначити їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, що відкрилася після смерті її батька - ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 та після смерті якого залишилося спадкове майно, що складається з земельної частки (паю), розміром 7,01 умовних кадастрових гектарів, зареєстрований в книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) із земель колективної власності КСП "Здобуток" Коломацького району Харківської області 18 грудня 1996 року за № 42.
В обґрунтування позову позивачка вказує, що встановлений законом строк для подання відповідної заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини пропущений нею з тих підстав, що до недавнього часу вона вважала, що спадщину після покійного батька прийняла її мати - ОСОБА_3, і про протилежне, тобто про те, що спадщину, яка залишилася після смерті ОСОБА_2, ОСОБА_3 не приймала, вона вона дізналася, лише нещодавно, під час оформлення своїх спадкових прав на спадщину, що залишилася після смерті її мати, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3.
Також, як на ще одну причину пропуску строку на подання відповідної заяви про прийняття спадщини ОСОБА_1 вказала на ту обставину, що вона тривалий час проживає в іншій державі - в Російській Федерації, та в зв'язку із віддаленістю місця свого проживання від місця відкриття спадщини, тривалий час не мала можливості прибути на свою Батьківщину.
Вважаючи вищевказані причини пропуску строку на подання заяви про прийняття спадщини після смерті свого батька ОСОБА_2 поважними, позивачка просить суд визначити їй додатковий строк для вчинення такої дії.
В судове засідання позивачка не з'явився та в позовній заяві просила суд розгляд справи провести без її участі та за участю її представника - ОСОБА_5
Представник позивачки за дорученням ОСОБА_5 в судове засідання не з'явилася, подавши до суду заяву за № 607/01-34/14 від 25 березня 2014 року, в якій зазначила про те, що вона наполягає на задовленні позову та просила суд розгляд справи провести за її відсутності (а.с.25).
Представник відповідача - Покровської сільської ради Коломацького району Харківської області у судове засідання також не з'явився, при цьому до суду наідйшла заява за вих. № 02-
45/98 від 21 березня 2014 року Покровського сільського голови Коломацького району Харківської області, в якій останній вказав, що проти задоволення заявлених ОСОБА_1 вимог сільська рада не заперечує та просив суд розгляд справи провести без участі представника сільської ради. (а.с.24).
Представник третьої особи - Коломацької державної нотаріальної контори Харківської області у судове засідання не з'явився, надавши до суду заяву за вих. №241/01-16 від 25 березня 2014 року про розгляд справи без участі їхнього представника (а.с.27).
Згідно ч.4 ст.174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Суд, врахувавши думку позивача та відповідача, викладену в їх відповідних заявах, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Так, у відповідності до вимог ч. 1 ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Згідно ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, суд може визнати йому додатковий строк достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Із свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1, виданого повторно 13 квітня 2011 року Відділом державної реєстрації актів цивільного стану Коломацького районного управління юстиції Харківської області, вбачається, що ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 у віці 65 років, про що в Книзі реєстрації смертей 24 червня 1996 року зроблено відповідний запис за № 12 (а.с.10).
Згідно інформаці за вих № 242/01-16 від 25 березня 2014 року, наданої завідувачем Коломацької державної нотаріальної контори Харківської області Назарько Н.С., ні ОСОБА_1, ні інші особи до Коломацької державної нотаріальної контори із відповідними заявами про прийняття спадщини або про відмову від спадщини, що відкрилася після смерті ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2, не зверталися (а.с. 28).
Відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_2, виданого ІНФОРМАЦІЯ_1 Покровським сільським бюро ЗАГС Валківського району Харківської області, актовий запис № 41, батьком ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 записаний ОСОБА_2 (а.с.12) .
Згідно свідоцтва про одруження серії НОМЕР_3, виданого 31 серпня 1980 року Мелиховською сільською радою Нововодолазькокого району Харківської області, 31 серпня 1980 року ОСОБА_1 уклала шлюб із ОСОБА_8 і після укладення шлюбу змінила прізвище на «ОСОБА_1», про що в книзі реєстрації актів про укладення шлюбу зроблено відповідний запис за № 08 (а.с.13).
ОСОБА_1, яка народилася в с. Покровка Краснокутського району Харківської області ІНФОРМАЦІЯ_1, є громадянкою Російської Федерації і зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1, що підтверджується паспортом громадянина Російської Федерації НОМЕР_4, виданим 26 серпня 2008 року Відділенням № 1 міжрайонного відділу Управління федеральної міграційної служби Росії по Бєлгородській області (а.с.6-8).
Згідно свідоцтва про право на спадщину за законом, виданого 18 жовтня 2013 року державним нотаріусом Коломацької державної нотаріальної контори Харківської області, спадкоємцем майна ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 є її донька - ОСОБА_1, і спадщина складається із земельної ділянки площею 6,1349 га, розташованої на території Покровської сільської ради Коломацького району Харківської області, кадастровий номер: 6323280300:01:000:0253 (а.с.9).
За таких обставин, враховуючи, що викладені в позовній заяві обставини доведені повнісю в судовому засіданні належними і допустими доказами, суд приходить до висновку, що зазначені ОСОБА_1 причини пропуску шестимісячного строку для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, що залишилася після смерті її батька, є поважними, а
тому суд вважає за необхідне визначити ОСОБА_1, як спадкоємцю першої черги, додатковий строк для подання відповідної заяви про прийняття спадщини.
З врахуванням вищевикладених обставин справи, суд вважає, що для подання заяви про прийняття спадщини позивачці необхідно визначити додатковий строк, тривалістю два місяці.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, ч. 4 ст. 174, ст.ст. 212-215 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Для подання нотаріусу заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2, визначити ОСОБА_1 додатковий строк, тривалюстю два місяці, початок перебігу якого вираховувати з дня набрання рішенням суду законної сили.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Коломацький районний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня його проголошення, а особи, які брали участь у справі, але не були присутніми у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.
Головуючий М. О. Скляренко
Суд | Коломацький районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 26.03.2014 |
Оприлюднено | 28.03.2014 |
Номер документу | 37850419 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Коломацький районний суд Харківської області
Скляренко М. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні