ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
вул. Артема, 157, м. Донецьк, 83048, тел. 332-57-40
У Х В А Л А
Про повернення апеляційної скарги
21.03.2014 справа № 905/997/14
Донецький апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого:Марченко О.А. суддівПопкова Д.О., Татенко В.М. розглянувши апеляційну скаргу Міської лікарні №1 м. Горлівки, м.Горлівка, Донецької області на рішення господарського суду Донецької області від 27.02.2014р. (повний текст рішення підписано 27.02.2014р.) по справі №905/997/14 (суддя Гринько С.Ю.) за позовом Комунального підприємства по теплопостачанню "Вуглик" Горлівської міської ради м. Горлівка доМіської лікарні №1 м. Горлівки, м.Горлівка, Донецької області простягнення 262 465,80грн.
В С Т А Н О В И В :
Міська лікарня №1 м. Горлівки, м.Горлівка, Донецької області звернулась до суду з апеляційною скаргою на рішення господарського суду Донецької області від 27.02.2014р. у справі №905/997/14.
Розглянувши матеріали апеляційної скарги та додані до неї документи, судом встановлено наступне:
Відповідно до ч. 3 ст. 94 Господарського процесуального кодексу України, необхідною умовою прийняття апеляційної скарги до розгляду є додані до скарги докази сплати судового збору.
Згідно ч.1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір"від 08.07.2011р. № 3674-VI (набрав чинності з 01.11.2011р.), судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 2 зазначеної статті визначені ставки судового збору, зокрема, за подання позовної заяви майнового характеру-2% ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат, та за подання позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір мінімальної заробітної плати. В свою чергу, за подання до господарського суду апеляційної скарги на рішення суду щодо розгляду позовної заяви майнового характеру, заявник повинен сплатити 50% ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Як встановлено судом, скаржником до апеляційної скарги взагалі не надано доказів сплати судового збору.
Одночасно, Міська лікарня №1 м. Горлівки, м.Горлівка, Донецької області звернулась до суду з клопотанням про звільнення від сплати судового збору. В обгрунтування вказаного клопотання, заявник зазначає, що є неприбутковим комунальним закладом та фінансується за рахунок державного бюджету, у зв'язку з чим у апелянта відсутня можливість сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги.
Розглянувши наведене клопотання колегія суддів залишає його без задоволення виходячи з наступного.
Згідно ст. 8 Закону України "Про судовий збір " враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Відповідно до п.3.1. постанови пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" №7 від 21.02.2013р., єдиною підставою для вчинення господарським судом дій, зазначених у статті 8 Закону, є врахування ним майнового стану сторін.
Клопотання про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Таким чином, єдиною підставою для вчинення судом зазначених у цій нормі дій є врахування ним майнового стану сторони. Обґрунтування пов'язаних з цим обставин, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, покладається на заінтересовану сторону.
Статтями 33, 34 ГПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Наразі, апелянтом взагалі не надано доказів, які б підтверджували його майновий стан та обставини відсутності можливості отримання коштів для сплати судового збору у належному розмірі у розпорядника бюджетних коштів, як і не надано довідки державного казначейства або банківської установи, де відкриті рахунки апелянта.
За таких обставин колегія суддів апеляційної інстанції не визнає причини, викладені в клопотанні про звільнення від сплати судового збору, поважними.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Також, у відповідності до положень ст.93 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів, а на ухвалу місцевого господарського суду - протягом п'яти днів з дня їх оголошення місцевим господарським судом. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 цього Кодексу. Апеляційний господарський суд постановляє ухвалу про повернення апеляційної скарги у випадках, якщо вона подана після закінчення строків, установлених цією статтею, і суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, та незалежно від поважності причини пропуску цього строку - у разі, якщо апеляційна скарга подана прокурором, органом державної влади, органом місцевого самоврядування після спливу одного року з дня оголошення оскаржуваного судового рішення.
Клопотання чи заява про відновлення процесуального строку повинні містити роз`яснення причин пропуску і підстави, з яких заявник вважає ці причини поважними. В клопотанні чи заяві повинні бути докази того, що здійснити відповідні процесуальні дії у визначений строк у заявника не було можливості.
Статтею 50 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що перебіг процесуального строку починається наступного дня після календарної дати або настання події, якими визначено його початок. Згідно з частиною 4 статті 51 Господарського процесуального кодексу України процесуальна дія, для якої встановлено строк, може бути вчинена до 24-ї години останнього дня строку.
Виходячи з того, що повний текст рішення у справі №905/997/14 підписано 27.02.2014р., строк для подання апеляційної скарги на рішення господарського суду Донецької області від 27.02.2014р. у справі №905/997/13 сплив 11.03.2014р.
Наразі, скаржник звернувся з апеляційною скаргою на рішення господарського суду Донецької області від 27.02.2014р. у справі №905/997/14 12.03.2014р., про що свідчить штамп поштового відділення зв'язку на поштовому конверті, в якому надіслано апеляційну скаргу.
Тобто, виходячи з приписів ст.93 Господарського процесуального кодексу України, строк на звернення з апеляційною скаргою на рішення господарського суду Донецької області від 27.02.2014р. у справі №905/997/14 пропущено.
Міською лікарнею №1 м. Горлівки, м.Горлівка, Донецької області до апеляційної скарги не додано клопотання чи заяви про відновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення господарського суду Донецької області від 27.02.2014р. у справі №905/997/14.
Згідно п.4 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України, апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо скаргу подано після закінчення строку, встановленого для її подання, без клопотання про поновлення цього строку або таке клопотання відхилено, у зв'язку з чим апеляційна скарга підлягає поверненню заявнику.
Таким чином, оскільки апеляційна скарга подана із пропуском встановленого законом строку на її подання без клопотання чи заяви про відновлення цього строку, судова колегія вважає, що апеляційна скарга Міські лікарні №1 м. Горлівки, м.Горлівка, Донецької області на рішення господарського суду Донецької області від 27.02.2014р. у справі №905/997/14 підлягає поверненню заявнику.
З огляду на зазначене, враховуючи те, що скаржником до апеляційної скарги не надано доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі та клопотання про відновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, що не відповідає вимогам розділу ХІІ Господарського процесуального кодексу України, суд не приймає до розгляду і повертає апеляційну скаргу.
Виходячи з вищенаведеного, керуючись Законом України "Про судовий збір ", ст.ст. 33,34, 94, п. п. 3, 4 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України, Донецький апеляційний господарський суд, -
У Х В А Л И В:
Відмовити Міській лікарній №1 м. Горлівки, м.Горлівка, Донецької області у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Апеляційну скаргу Міської лікарні №1 м. Горлівки, м.Горлівка, Донецької області на рішення господарського суду Донецької області від 27.02.2014р. у справі № 905/997/14 повернути заявнику.
Додаток: (тільки для Міської лікарні №1 м. Горлівки- вул. Врубова, 8, м. Горлівка, Донецька область, 84603) - апеляційна скарга №155від 12.03.2014р. з доданими до неї документами на 6 аркушах, поштовий конверт.)
Головуючий О.А. Марченко
Судді: Д.О.Попков
В.М.Татенко
Надруковано: 4 прим.
1 - позивачу;
1 - відповідачу;
1 - до справи;
1 - ДАГС.
Суд | Донецький апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 21.03.2014 |
Оприлюднено | 28.03.2014 |
Номер документу | 37861423 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Донецький апеляційний господарський суд
Марченко О.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні