Рішення
від 24.03.2014 по справі 910/1882/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 910/1882/14 24.03.14

За позовом Консорціуму "Військово-будівельна індустрія"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТриА"

про стягнення 115 085,16 грн.

Суддя Трофименко Т.Ю.

Представники сторін:

Від позивача: Каленюк А.А. по довіреності № 18/02/14 від 18.12.2014р.

Від відповідача: не з'явились

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Консорціум "Військово-будівельна індустрія" звернулась до Господарського суду міста Києва з вимогою про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "ТриА" заборгованості в розмірі 115 085,16 грн., з яких: 107 715, 34 грн. - основного боргу, 5 770,45 грн. - пені та 1599,37 грн. 3% річних відповідно до договору про надання послуг № 54у/11 від 12.07.2011р. Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем своїх зобов'язань відповідно до умов вищезазначеного договору.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 07.02.2014 р. порушено провадження у даній справі, призначено її до розгляду у судовому засіданні на 24.02.2014 р. за участю представників сторін, яких зобов'язано надати суду певні документи.

Ухвалою господарського суду міста Києва від 24.02.2014р., відповідно до ст. 77 Господарського процесуального кодексу України, було відкладено розгляд справи на 24.03.2014р. у зв'язку з неявкою в судове засідання представників сторін.

У даному судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився. Заяв, клопотань від представника відповідача на адресу суду не надходило.

Відповідач належним чином повідомлений про призначення справи до розгляду в засіданні господарського суду, про час і місце його проведення, адже ухвалу про порушення провадження по справі представник відповідача отримав 14.02.2014р., що підтверджується повідомленням про вручення поштової кореспонденції № 0103028534705.

Відповідно до вимог ст. 75 Господарського процесуального Кодексу України, якщо відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами. Проаналізувавши зібрані по справі докази, суд дійшов висновку про достатність матеріалів справи для її розгляду по суті за відсутності представника відповідача та його відзиву на позовну заяву.

У судовому засіданні 24.03.2014р. відповідно до ст. 85 Господарського процесуального кодексу України судом проголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарський суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до ст. 509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України договір - є підставою виникнення цивільних прав та обов'язків. Цивільні права і обов'язки виникають як з передбачених законом договорів, так і з договорів, не передбачених законом, але таких, що йому не суперечать.

Договір - це категорія цивільного права, яка визначається як домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. До зобов'язань, що виникають з договорів, застосовуються загальні положення про зобов'язання, якщо інше не випливає із закону або самого договору. Як і будь-який правочин, він є вольовим актом, оскільки виражає спільну волю сторін, що втілюється у договорі. Змістом договору є, власне, ті умови, на яких сторони погоджуються виконувати договір, і вони мають дотримуватися взятих на себе зобов'язань.

12 липня 2011 року між Консорціумом "Військово-будівельна індустрія" (далі - виконавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю «ТриА» (далі - замовник) був укладений договір надання послуг № 54у/11.

Предметом Договору є надання Виконавцем послуг по прийманню, зберіганню, обліку, відвантаженню товарно-матеріальних цінностей, які належать Замовнику, а також надання послуг по зберіганню автомобільного транспорту, що є власністю Замовника, на платній основі (п. 1.1. договору).

Умовами договору передбачено, що договір набуває чинності з дня його підписання сторонами і діє протягом п'яти місяців, а в частині зобов'язань - до повного їх виконання сторонами (п. 6.1. договору).

Згідно з п. 6.2. даного договору, у разі, якщо за десять днів до закінчення терміну дії договору жодна із сторін не повідомила письмово або усно відповідних представників сторін про намір припинити його дію, договір щоразу автоматично продовжується на той самий термін.

Відповідно до п. 6.3. договору, загальний термін дії договору не може перевищувати трьох років.

Пунктом 2.21. договору визначено, що замовник зобов'язаний щомісячно виконувати оплату послуг по зберіганню за поточний місяць на основі виставлених рахунків та актів виконаних робіт; уповноважений представник замовника зобов'язаний поставити підпис та мастичну печатку на виставленому виконавцем акті виконаних робіт та повернути його у десятиденний термін виконавцю.

Замовник зобов'язаний, щомісячно, у разі отримання послуги, виконувати оплату до 10-го числа наступного місяця за зберігання автомобільного транспорту замовника з 17:00 год. до 08:00 год. наступної доби та у вихідні дні, відповідно до протоколу узгодження цін та п.3.4 договору.

Розділом третім договору сторони погодили умови розрахунків між сторонами, відповідно до якого:

3.1. Замовник зобов'язаний щомісячно оплачувати Виконавцю рахунки за надані послуги по зберіганню за відповідний поточний місяць протягом 5 (п'яти) банківських днів з моменту одержання рахунку Замовником, але не пізніше 15 (п'ятнадцятого) числа поточного місяця, за який проводиться оплата.

3.2. Вартість послуг за зберігання майна (за 1 м2 площі , на якій зберігається майно) - договірна згідно з Розрахунком Виконавця та Протоколом узгодження цін (Додаток до договору) з врахуванням щомісячного індексу інфляції.

3.3. Вартість послуг може переглядатись за узгодженням сторін з оформленням нового тексту Протоколу в залежності від змін цін в Україні на енергоносії, змін в розмірах заробітної плати, зміни кон'юнктури ринку та інших чинників.

3.4. Оплата за зберігання автомобільного транспорту Замовника з 17 години 00 хвилин до 08 години 00 хвилин наступної доби та у вихідні дні здійснюється помісячно або подобово за домовленістю, не залежно від того скільки неробочих годин на місяць автотранспорт був відсутній на території Виконавця.

Відповідно до п. 4.6. у разі несплати Замовником коштів за отримані послуги зберігання товарну протягом більше п'яти банківських днів з дня одержання рахунку, Замовник зобов'язується безумовно сплатити Виконавцю пеню у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України із розрахунку простроченої суми з урахуванням індексу інфляції за кожний день прострочення.

З матеріалів справи вбачається, що 29.11.2011р. між сторонами було підписано додаткову угоду № 1 до договору № 54у/11 від 12.07.2011р., відповідно до якої сторони погодили наступне:

У розділі 3 «Розрахунки між сторонами» додати пункт 3.5 наступного змісту:

«Підприємство» виставляє рахунки «Фірмі» для здійснення авансованих платежів у поточному місяці на підставі даних щодо обсягу наданих послуг за відповідний місяць що передував поточному».

«Поточні взаємозобов'язання між «Підприємством» і «Фірмою» встановлюються після визначення обсягу фактично наданих послуг «Фірмі» «Підприємством» на підставі щомісячних актів виконаних робіт або актів звірок, що затверджуються сторонами».

Пункт 5.1 статті 5 Договору викласти в наступній редакцій:

« 5.1 - З 01.12.2011 року для якісного надання послуг , Виконавцем виділяється приміщення, реєстраційний номер 01-011, загальною площею 640 кв.м. в цегляному сховищі та приміщення , реєстраційний номер 01-008, загальною площею 70 кв.м. в АПК №2 та 68 кв.м. на відкритому майданчику під зберігання товарно-матеріальних цінностей; З 01. 01.2012 року для якісного надання послуг , Виконавцем виділяється приміщення, реєстраційний номер 01-011, загальною площею 860 кв.м. в цегляному сховищі та приміщення , реєстраційний номер 01-008, загальною площею 70 кв.м. в АПК №2 та 68 кв.м. на відкритому майданчику під зберігання товарно-матеріальних цінностей;

У розділі 5 «Додаткові умови» додати пункт 5.6 наступного змісту:

«Обсяг фактично займаної площі на якій зберігається майно «Фірми» вимірюється представниками «Підприємства» та «Фірми» й щомісяця затверджується спільним актом виміру займаної площі та актом виконаних робіт».

У розділі 6 «Термін дії договору» пункт 6.1 викласти у такій редакції: «Даний договір вступає в силу з дня його підписання сторонами і діє до 30 червня 2012 року. За домовленістю Сторін дія Договору може бути продовжена на новий строк шляхом укладення Додаткової угоди.»

Також матеріалами справи підтверджується, що 26.10.2012р. між сторонами було підписано додаткову угоду № 2 до договору № 54у/11 від 12.07.2011р., відповідно до якої сторони погодили наступне:

Пункт 5.1 статті 5 Договору викласти в наступній редакцій:

«З 01.11.2012 року для якісного надання послуг, Виконавцем виділяється приміщення, реєстраційний номер 01-011, загальною площею 460 кв.м. в цегляному сховищі та приміщення , реєстраційний номер 01-008, загальною площею 70 кв.м. в АПК №2 та 68 кв.м. на відкритому майданчику під зберігання товарно-матеріальних цінностей».

У розділі 6 «Термін дії договору» пункт 6.1 викласти у такій редакції: «Даний договір вступає в силу з дня його підписання сторонами і діє до 30 червня 2013 року. За домовленістю Сторін дія Договору може бути продовжена на новий строк шляхом укладення Додаткової угоди».

Матеріалами справи підтверджується, що сторонами було підписано Акти здачі-прийняття робіт (надання послуг): № ОУ-0000068 від 31.01.2013р. на загальну суму 395,95 грн. з ПДВ; № ОУ-0000022 від 31.01.2013р. на загальну суму 17 124,00 грн. з ПДВ; № ОУ-0000043 від 31.01.2013р. на загальну суму 5 331,10 грн. з ПДВ; № ОУ-0000098 від 28.02.2013р. на загальну суму 17 124,00 грн. з ПДВ; № ОУ-0000130 від 28.02.2013р. на загальну суму 6928,92 грн. з ПДВ; № ОУ-0000160 від 28.02.2013р. на загальну суму 407,90 грн. з ПДВ; № ОУ-0000194 від 29.03.2013р. на загальну суму 17 124,00 грн. з ПДВ; № ОУ-0000222 від 29.03.2013р. на загальну суму 6401,21 грн. з ПДВ; № ОУ-0000233 від 29.03.2013р. на загальну суму 265,92 грн. з ПДВ; № ОУ-0000274 від 30.04.2013р. на загальну суму 17 124,00 грн. з ПДВ; № ОУ-0000298 від 30.04.2013р. на загальну суму 5997,60 грн. з ПДВ; № ОУ-0000326 від 30.04.2013р. на загальну суму 301,86 грн. з ПДВ; № ОУ-0000348 від 31.05.2013р. на загальну суму 17124,00 грн. з ПДВ; № ОУ-0000380 від 31.05.2013р. на загальну суму 2066,40 грн. з ПДВ; № ОУ-0000411 від 31.05.2013р. на загальну суму 279,86 грн. з ПДВ; № ОУ-0000453 від 27.06.2013р. на загальну суму 17 124,00 грн. з ПДВ; № ОУ-0000469 від 27.06.2013р. на загальну суму 3670,56 грн. з ПДВ; № ОУ-0000494 від 27.06.2013р. на загальну суму 343,93 грн. з ПДВ; № ОУ-0000559 від 31.07.2013р. на загальну суму 3327,67 грн. з ПДВ; № ОУ-0000585 від 31.07.2013р. на загальну суму 357,97 грн. з ПДВ; № ОУ-0000523 від 31.07.2013р. на загальну суму 17 124,00 грн. з ПДВ; № ОУ-0000617 від 30.08.2013р. на загальну суму 17124,00 грн. з ПДВ; № ОУ-0000653 від 30.08.2013р. на загальну суму 3228,42 грн. з ПДВ; № ОУ-0000676 від 30.08.2013р. на загальну суму 411,88 грн. з ПДВ; № ОУ-0000707 від 30.09.2013р. на загальну суму 17124,00 грн. з ПДВ; № ОУ-0000814 від 30.09.2013р. на загальну суму 449,82 грн. з ПДВ; № ОУ-0000783 від 30.09.2013р. на загальну суму 4168,45 грн. з ПДВ; № ОУ-0000751 від 31.10.2013р. на загальну суму 17124,00 грн. з ПДВ; № ОУ-0000844 від 31.10.2013р. на загальну суму 4874,81 грн. з ПДВ; № ОУ-0000872 від 31.10.2013р. на загальну суму 489,92 грн. з ПДВ; № ОУ-0000935 від 29.11.2013р. на загальну суму 5094,79 грн. з ПДВ;

Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог зазначає, що відповідач не виконав в повному обсязі взяті на себе зобов'язання відповідно до умов договору про надання послуг №54у/11 від 12.07.2011р., внаслідок чого в останнього утворилась заборгованість в розмірі 107 715,34 грн.

Статтею 4-2 ГПК України передбачено, що правосуддя у господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом.

Згідно зі ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Відповідно до ст. 193 ГК України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах зазвичай ставляться. Аналогічні положення містяться в ст. 526 ЦК України.

Згідно з ч. ч. 2, 3 ст. 193 ГК України кожна сторона має вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. За ч. 1 ст. 193 ГК України до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення ЦК України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. (ст. 525 ЦК України).

Відповідно до ч.1 статті 509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Згідно ч.2 статті 509 ЦК України зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Пункт 1 ч.2 статті 11 ЦК України передбачає, що підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Відповідно до ч. 1 статті 202 ЦК України правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Згідно ч.1 статті 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Частиною 1 ст. 530 ЦК України передбачено, що якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов'язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.

Згідно зі статтею 32 Господарського процесуального кодексу України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Таким чином, враховуючи те, що Відповідач не довів суду належними і допустимими доказами належного виконання ним своїх зобов'язань, отже суд дійшов висновку, що вимога Позивача про стягнення з Відповідача 107 715,34 грн. заборгованості відповідно до договору про надання послуг № 54у/11 від 12.07.2011р., правомірна та підлягає задоволенню.

Крім того позивач просить стягнути з відповідача пеню за неналежне виконання умов договору у розмірі 5770,45 грн.

Пунктом 4.6. у разі несплати Замовником коштів за отримані послуги зберігання товарну протягом більше п'яти банківських днів з дня одержання рахунку, Замовник зобов'язується безумовно сплатити Виконавцю пеню у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України із розрахунку простроченої суми з урахуванням індексу інфляції за кожний день прострочення.

Стаття 611 Цивільного кодексу України передбачає, що у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, якими зокрема є сплата неустойки, відшкодування збитків та моральної шкоди.

Згідно зі ст. 549 Цивільного кодексу України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.

Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.

Частина 2 ст. 551 Цивільного кодексу України визначає, що якщо предметом неустойки є грошова сума, її розмір встановлюється договором або актом цивільного законодавства.

Частиною 1 ст. 230 Господарського кодексу України передбачено, що штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.

Згідно ч. 4 ст. 231 Господарського кодексу України у разі якщо розмір штрафних санкцій законом не визначено, санкції застосовуються в розмірі, передбаченому договором. При цьому розмір санкцій може бути встановлено договором у відсотковому відношенні до суми невиконаної частини зобов'язання або у певній, визначеній грошовій сумі, або у відсотковому відношенні до суми зобов'язання незалежно від ступеня його виконання, або у кратному розмірі до вартості товарів (робіт, послуг).

У відповідності до ч. 6 ст. 232 Господарського кодексу України, нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.

Судом встановлений факт порушення (прострочення) відповідачем свого грошового зобов'язання, у зв'язку з чим вимога позивача про стягнення з нього пені визнається правомірною.

Крім того, у зв'язку з простроченням відповідачем своїх грошових зобов'язань відповідно до договору пор надання послуг № 54у/11 від 12.07.2011р. позивач просить стягнути з відповідача 3% річних в розмірі 1599,37 грн.

Відповідно до статті 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

При перевірці правильності обчислення позивачем 3 % річних, судом встановлено, що розрахунок відповідає вимогам чинного законодавства.

Тож, суд дійшов висновку, що вимоги позивача про стягнення з відповідача 3% річних в розмірі 1599,37 грн. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Частиною 2 ст. 34 ГПК України передбачено, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Враховуючи, що відповідно до ст. 44 ГПК України позивачем понесені судові витрати, зокрема судовий збір, то зазначені витрати покладаються на відповідача (ст. 49 ГПК України).

Керуючись ст.ст. 44, 49, 82-85 ГПК України, Господарський суд міста Києва, ?

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ТриА" (03124, м. Київ, вул. М. Василенка, 7-а, код. ЄДРПОУ 35965885) на користь Консорціуму "Військово-будівельна індустрія" (03151, м. Київ, вул. Вінницька, буд. 14/39, код ЄДРПОУ 33629043) 107 715 (сто сім тисяч сімсот п'ятнадцять) грн. 34 коп. - основного боргу, 5 770 (п'ять тисяч сімсот сімдесят) грн.. 45 коп. - пені, 1 599 (одну тисячу п'ятсот дев'яносто дев'ять) грн. 37 коп. та 2 301 (дві тисячі триста сім) грн. 70 коп. судового збору.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повне рішення складено 26.03.2014р.

Суддя Т. Ю. Трофименко

Дата ухвалення рішення24.03.2014
Оприлюднено27.03.2014
Номер документу37862630
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/1882/14

Рішення від 24.03.2014

Господарське

Господарський суд міста Києва

Трофименко Т.Ю.

Ухвала від 24.02.2014

Господарське

Господарський суд міста Києва

Трофименко Т.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні