ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Київської області
01032, м. Київ - 32, вул. С.Петлюри, 16тел. 239-72-81
У Х В А Л А
про порушення провадження у справі про банкрутство
"24" березня 2014 р. Справа № 911/735/14
Господарський суд Київської області в складі судді Скутельника П.Ф. , при секретарі Жилі Б.В. розглянувши матеріали
за заявою: голови ліквідаційної комісії ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЯРОШ ТРАСТ", ідентифікаційний код юридичної особи: 36940861, місцезнаходження: 07415, Київська обл., Броварський район, с. Зазим'є, вул. Київська, буд. 20 (надалі "Заявник-боржник " / "Заявник"),
про банкрутство , -
за участю представників учасників у справі:
від Заявника-Боржника: голова ліквідаційної комісії Заявника-Боржника Коптєва А.Є., яка діє на підставі протоколу засідання загальних зборів учасників ТОВ "ЯРОШ ТРАСТ" № 58/2014 від 17.02.2014 року, виписки є ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців № 559793 від 28.02.2014 року, -
В С Т А Н О В И В:
до господарського суду Київської області звернувся голова ліквідаційної комісії ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЯРОШ ТРАСТ", ідентифікаційний код юридичної особи: 36940861, місцезнаходження: 07415, Київська обл., Броварський район, с. Зазим'є, вул. Київська, буд. 20 ("Заявник-Боржник " / "Заявник" / "Боржник ") з заявою № 06/2014 від 28.02.2014 року (вх. № 800/14 від 05.03.2014 року) про визнання банкрутом боржника, - ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЯРОШ ТРАСТ", ідентифікаційний код юридичної особи: 36940861, місцезнаходження: 07415, Київська обл., Броварський район, с. Зазим'є, вул. Київська, буд. 20 (Боржник ), з підстав, як вказує Заявник, наявності у Боржника перед кредиторами заборгованості, визнаної Боржником в ході досудової процедури припинення юридичної особи у сумі 39 158 946,95 грн., в той час як вартість активів Боржника, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, становить: 28 447,2 тис. грн. (з яких вартість основних засобів становить 8 609 766,73 грн., 19 692 тис. грн. становить довгострокову дебіторську заборгованість) і яких недостатньо для задоволення вимог кредиторів та на підставі ст. 95 "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (надалі за текстом: "Закон про банкрутство"). В своїй заяві Заявник просить суд: порушити справу про банкрутство ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЯРОШ ТРАСТ"; визнати банкрутом ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЯРОШ ТРАСТ"; обов'язки ліквідатора ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЯРОШ ТРАСТ" покласти на голову ліквідаційної комісії Коптєву Аллу Євгенівну.
Відповідно до ч. 2 ст. 95 Закону про банкрутство, за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна. Обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого. Вирішення питання щодо визнання боржника банкрутом здійснюється в судовому засіданні, що проводиться не пізніше чотирнадцяти днів після порушення провадження у справі в загальному порядку, визначеному цим Законом .
Відповідно до ч. 1 ст. 16 Закону про банкрутство, перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Законом.
Ухвалою господарського суду Київської області від 11.03.2014 року про прийняття заяви про порушення провадження у справі про банкрутство прийнято заяву голови ліквідаційної комісії товариства з обмеженою відповідальністю "ЯРОШ ТРАСТ" № 06/2014 від 28.02.2014 р. (вх. №800/14 від 05.03.2014 р.) про порушення справи про банкрутство, до розгляду; призначено справу до розгляду у підготовчому засіданні на 24 березня 2014 року; зобов'язано Боржника надати документальні докази у справі.
24.03.2014 року через відділ діловодства господарського суду Київської області від Заявника-Боржника надійшов супровідний лист № 8/2014 від 21.03.2014 року з долученими документами на виконання вимог ухвали господарського суду Київської області від 11.03.2014 року.
В судове засідання з'явився голова ліквідаційної комісії Заявника-Боржника та надав пояснення по справі, в тому числі щодо заяв кредиторів, які надійшли до боржника в ході досудової процедури припинення юридичної особи Боржника та результатів їхнього розгляду, вжитих заходів Боржником по припиненню юридичної особи Боржника та щодо складу активів Боржника; повідомив суду про фінансово-господарський стан Боржника; заявлені ним вимоги голова ліквідаційної комісії підтримує в повному обсязі та просить їх задовольнити.
Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України (надалі за текстом «ГПК України»), кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
Детально дослідивши наявні матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону про банкрутство, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Відповідно до ч. 2 ст. 82 Господарського процесуального кодексу України, рішення приймається господарським судом за результатами оцінки доказів, поданих сторонами та іншими учасниками господарського процесу, а також доказів, які були витребувані господарським судом, у нарадчій кімнаті.
Як зазначено, відповідно до ч.ч. 1, 3, 6 ст. 16 Закону про банкрутство, перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Законом. Неявка у підготовче засідання сторін та представника державного органу з питань банкрутства, а також відсутність відзиву боржника не перешкоджають проведенню засідання. Якщо справа порушується за заявою кредитора, господарський суд перевіряє обґрунтованість його вимог, їх безспірність, вжиття заходів щодо примусового стягнення за цими вимогами в порядку виконавчого провадження. У разі звернення до господарського суду боржника із заявою про порушення справи про банкрутство у підготовчому засіданні з'ясовуються ознаки неплатоспроможності боржника або її загрози. За наслідками розгляду заяви про порушення справи про банкрутство та відзиву боржника господарський суд виносить ухвалу про: порушення провадження у справі про банкрутство; відмову у порушенні провадження у справі про банкрутство.
Відповідно до ст. 1 Закону про банкрутство, неплатоспроможністю є неспроможність суб'єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку грошові зобов'язання перед кредиторами не інакше, як через відновлення його платоспроможності.
Справа перебуває на стадії підготовчого засідання. Суд розглядає справу виходячи з наявних матеріалів справи, які вважає достатніми для прийняття рішення по суті.
Дослідивши детально матеріали справи в ході перевірки обґрунтованості вимог Боржника, з'ясування наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство Боржника, суд дійшов наступних висновків.
Боржник - ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЯРОШ ТРАСТ", ідентифікаційний код юридичної особи: 36940861, місцезнаходження: 07415, Київська обл., Броварський район, с. Зазим'є, вул. Київська, буд. 20) зареєстроване як юридична особа 18 березня 2010 року, факт перебування в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців підтверджено копією Виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії АГ № 559793 від 28.02.2014 року, отже боржник є суб'єктом підприємницької діяльності та є суб'єктом банкрутства.
Відповідно до заяви Заявника та долучених документів, рішення про припинення юридичної особи Боржника 11.11.2013 року було зареєстровано Реєстраційною службою Броварського міськрайонного управління юстиції Київської області та зроблено відповідний запис у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, що підтверджено матеріалами справи, зокрема Випискою з вказаного Реєстру серії АГ № 559793 від 28.02.2014 року. Відповідно до вказаної Виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців - до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців внесено відомості про перебування юридичної особи в стані припинення юридичної особи.
Згідно до п.п. 2.1. статуту юридичної особи Боржника, затвердженого протоколом загальних зборів учасників Боржника № 22/2011 від 26.07.2011 року (державну реєстрацію якого проведено 02.08.2011 року), його учасниками є: товариство з обмеженою відповідальністю «Інтернешнл інвестмент холдінг кампані», код ЄДРПОУ: 36127029 та товариство з обмеженою відповідальністю виробниче торгівельне підприємство «НЕП», код ЄДРПОУ: 33231411.
Відповідно до заяви Боржника та долучених до неї доказів, зокрема відповідно до Протоколу № 55/2013 засідання Загальних зборів учасників Боржника від 07.11.2013 року, на яких були присутні уповноважені представники обох учасників Боржника, одноголосно було прийнято рішення про припинення Боржника шляхом ліквідації у добровільному порядку, відповідно до чинного законодавства; призначено склад ліквідаційної комісії, головою якої призначено Ходакевич Л.І., якій надано всі повноваження щодо управління справами Боржника; визначено, що строк заявлення кредиторами своїх вимог становить 2 місяці з дня публікації повідомлення в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації; визначено місце розгляду вимог кредиторів, - адреса місцезнаходження Боржника.
Судом встановлено, що 17.02.2014 року було проведено засідання Загальних зборів учасників Боржника, на яких були присутні усі учасники Боржника, та на яких одноголосно було прийнято рішення внести зміни до складу ліквідаційної комісії шляхом виключення зі складу комісії члена комісії ОСОБА_3 та включення до складу комісії іншого члена комісії - Коптєвої А.Є., та затверджено склад ліквідаційної комісії боржника, головою якої (ліквідаційної комісії) призначено Коптєву А.Є., якій надано усі повноваження щодо управління справами Боржника. Прийняття вказаних рішень підтверджено Протоколом № 58/2014 від 17.02.2014 року засідання загальних зборів учасників Боржника. Вказане рішення було зареєстроване державною реєстраційною службою, що підтверджено Випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії АГ № 559793 від 28.02.2014 року.
18.11.2013 року в Бюлетені державної реєстрації № 266 (31) від 18.11.2013 року опубліковано повідомлення про ліквідацію Боржника, на підтвердження чого Заявником долучено копію витягу з Бюлетеня державної реєстрації № 266 (31) від 18.11.2013 року з відповідним повідомленням № 2351, де строк заявлення вимог кредиторів до боржника завершується 20.01.2014 року.
Перевіряючи відомості, на які посилається Боржник як на підставу звернення до суду в порядку, передбаченому ст. 95 Закону про банкрутство, детально дослідивши подані Заявником суду докази, судом встановлено наступне.
Згідно матеріалів заяви, в ході проведення процедури припинення юридичної особи було проведено інвентаризацію активів підприємства, на підтвердження чого надано суду копії інвентаризаційних описів від 28.12.2013 року, від 27.11.2013 року, в тому числі основних засобів, коштів, розрахунків з дебіторами і кредиторами, в результаті якої ліквідаційною комісією встановлено, що на балансі Боржника обліковуються активи загальною вартістю 28 296 тис. грн. (відомості - згідно даних проміжного ліквідаційного балансу станом на 31.01.2014 року, який затверджений рішенням загальних зборів учасників Боржника на засіданні, що відбулось 03.02.2014 року та оформлено протоколом № 57/2014 від 03.02.2014 року); в свою чергу згідно заяви голови ліквідаційної комісії про порушення справи про банкрутство, серед активів Боржника в ході інвентаризації виявлено основних засобів на суму 4 777 163,02 грн., які складаються з земельної ділянки та транспортних засобів у кількості 17 одиниць, які виступають предметом забезпечення у вигляді іпотеки та застави Боржником ПАТ КБ «Правекс-Банк»; на розрахункових рахунках Боржника наявні грошові кошти у сумі 24 738,71 грн., на підтвердження чого Боржником надано довідку ПАТ КБ «Правекс-Банк» № 191/173 від 26.02.2014 року, згідно якої залишок грошових коштів складає 8 331,00 грн. та довідку ПАТ «Авант-Банк» № 35-БТ від 27.02.2014 року, згідно якої залишок коштів складає 16 407,71 грн. Також судом встановлено, що відповідно до проміжного ліквідаційного балансу Банкрута, серед виявлених активів Боржника обліковується довгострокова дебіторська заборгованість у сумі 19 692 000,00 грн., дебіторська заборгованість у сумі 498 000,00 грн.
У своїй заяві Заявник вказує, що після публікації оголошення в Бюлетені державної реєстрації про припинення юридичної особи боржника до Боржника надійшли заяви з кредиторськими вимогами від: ПАТ КБ «Правекс-Банк» із грошовими вимогами на суму 37 676 233,96 грн. та від ТОВ «Гранула Плюс» із грошовими вимогами на суму 1 482 712,99 грн. на підтвердження чого Заявником долучено копії заяв з вимогами до Боржника, що надійшли до ліквідаційної комісії з копіями додатків до них.
За результатом розгляду вимог, що надійшли до Боржника останнім було визнано вимоги вказаних кредиторів. Зокрема, відповідно до Протоколу № 57/2014 загальних зборів учасників Боржника від 03.02.2014 року долученого до матеріалів справи, на засіданні загальних зборів учасників Боржника 03.02.2014 року було розглянуто питання щодо заявлених до боржника вимог після публікації оголошення про припинення юридичної особи боржника та за результатом їх розгляду голова ліквідаційної комісії повідомила про те, що комісія дійшла висновку про те, що заявлені вимоги є законними, підтверджені копіями необхідних документів; прийнято рішення затвердити реєстр кредиторських вимог Боржника, визнано вимоги ТОВ «Гранула Плюс» на суму 1 482 712,99 грн. та вимоги ПАТ КБ «Правекс-Банк» на суму 37 676 233,08 грн., що разом становить 39 158 946,07 грн. На зазначеному засіданні загальних зборів учасників Боржника 03.02.2014 року затверджено проміжний ліквідаційний баланс Боржника станом на 31.01.2014 року, копія якого долучена до матеріалів справи, згідно відомостей якого вартість активу Боржника становить 28 296 000,00 грн., вартість пасиві Боржника становить 43 573 000,00 грн. Таким чином в ході здійснення аналізу фінансового становища Боржника, інвентаризації активів боржника ліквідаційною комісією виявлено те, що майна / активів Боржника недостатньо для погашення всієї кредиторської заборгованості Боржника визнаної останнім в досудовій процедурі припинення юридичної особи боржника, внаслідок чого учасниками / власником боржника прийнято рішення звернутись до господарського суду Київської області з заявою про порушення справи про банкрутство Боржника в порядку, передбаченому ст. 95 Закону про банкрутство. На підтвердження вказаного Заявником надано протокол № 59/2014 загальних зборів учасників Боржника від 27.02.2014 року, яким 100 % голосів всіх учасників Боржника було прийнято рішення - голові ліквідаційної комісії Коптєвій А.Є. в строк до 07.03.2014 року звернутись до господарського суду Київської області з заявою про визнання банкрутом ТОВ «Ярош Траст» в порядку ст. 95 Закону про банкрутство та в заяві клопотати перед судом про покладення обов'язків ліквідатора ТОВ «Ярош Траст» на голову ліквідаційної комісії Коптєву Аллу Євгенівну.
Також в заяві про банкрутство голова ліквідаційної комісії Боржника повідомляє додатково суд про те, що ним було повідомлено листом Вендекс Трейдінг Корп. - в особі представника Шульмейстра В. про ліквідацію Боржника, на підтвердження чого надано копію листа Боржника № 01/П-13 від 19.11.2013 року з відміткою отримувача про отримання 27.12.2013 року скріпленої печаткою останнього, проте заяв з вимогами до Боржника від вказаної особи не надійшло. В судовому засіданні голова ліквідаційної комісії повідомив про те, що від жодних інших осіб заяв з вимогами до Боржника в межах визначеного строку не надходило.
Судом встановлено, що за результатом вжиття заходів, визначених ст. 111 ЦК України, головою ліквідаційної комісії встановлено відсутність заборгованості Боржника перед Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань та проведення остаточних розрахунків з останнім, що підтверджено Довідкою № 6/1 від 13.01.2014 року «Про наявність або відсутність заборгованості зі сплати страхових коштів», згідно якої заборгованість відсутня, звіти подано та Довідкою Відділення Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Броварському районі Київської області від 13.01.2014 року № 6; відсутність заборгованості із сплати страхових коштів перед Фондом загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, що підтверджено довідкою № 38/05 від 10.01.2014 року .
Відповідно до ч. 8 ст. 111 ЦК України, ліквідаційна комісія (ліквідатор) після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс , що включає відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог та результат їх розгляду .
Досліджуючи фінансовий стан Боржника та перевіряючи підстави заявлення кредиторами вимог до Боржника, підстави визнання Боржником кредиторської заборгованості перед ТОВ «Гранула Плюс» на суму 1 482 712,99 грн. та вимог ПАТ КБ «Правекс-Банк» на суму 37 676 233,08 грн., судом встановлено наступне.
Кредиторські вимоги ПАТ КБ «Правекс-Банк» (надалі за текстом «Банк») заявлені на підставі: договору про відкриття кредитної лінії № 591-001/11 від 20.06.2011 року, укладеного між Банком та Боржником; договору поруки №1531-003/11 від 20.06.2011 року, укладеного між Боржником та Банком для забезпечення виконання зобов'язань за договором про відкриття кредитної лінії № 1531-003/11 від 20.06.2011року, укладеного між Банком та Дочірнім підприємством М'ясокомбінат «Зоря».
Перевіряючи заявлені вимоги Банка на підставі наявних матеріалів справи судом встановлено, що 20.06.2011 року між Боржником, який виступив позичальником та Банком було укладено Договір № 591-001/11 про відкриття кредитної лінії (надалі - Кредитний договір 1). Відповідно до п. 1.1. Кредитного договору 1, банк має право надати Позичальнику відновлювальну кредитну лінію у валюті обумовленій у цьому Договору, у розмірі 25 000 000,00 грн., а Позичальник зобов'язується прийняти кредит, використати його за цільовим призначенням, повернути його Банку в повному обсязі в порядку та строки, обумовлені цим договором, а також сплатити відповідну плату за користування кредитом і виконати всі інші зобов'язнання передбачені цим Договором. Відповідно до п.п. 4.1. Кредитного договору 1, позичальник зобов'язаний повернути кредит в повному обсязі в валюті кредиту в строк до 20.06.2012 року. Відповідно до п. 3.1. Кредитного договору 1, за домовленістю Сторін процентна ставка погоджується в розмірі 15,5% процентів річних. Відповідно до п.п. 3.2. Кредитного договору 1, проценти за користування кредитом нараховуються щомісячно, виходячи з фактичної кількості днів користування кредитом у процентному періоді. Проценти за користування кредитом нараховуються Банком протягом всього строку користування кредитом. Відповідно до п. 6.1.2. Кредитного договору 1 позичальник зобов'язується своєчасно повернути кредит та сплачувати проценти за користування кредитом. Згідно п. 9.1. Кредитного договору 1, за порушення строків повернення кредиту та/або внесення процентів за користування кредитом Банк нараховує позичальнику пеню за кожен день прострочення у розмірі подвійної облікової ставки НБУ що діяла за період прострочення, від суми заборгованості за весь період прострочення.
Відповідно до ч. 1 ст. 1054 Цивільного кодексу України (надалі - «ЦК України»), за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.
Відповідно до ст. 526 ЦК України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ч. 1 ст. 536 ЦК України, за користування чужими грошовими коштами боржник зобов'язаний сплачувати проценти, якщо інше не встановлено договором між фізичними особами.
Відповідно до ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Провівши власний розрахунок вимог Банку на підставі наданих Банком розрахунків за Кредитним договором 1 до Боржника судом встановлено, що вимоги в сумах: 25 000 000,00 грн. - по простроченій кредитній заборгованості, 935 562,01 грн. - про простроченим процентам, 5 322 636,42 грн. - по пені по кредиту та 233 157, 65 грн. по пені по процентам, є обґрунтованими та правомірно визнані Боржником.
Перевіряючи інші вимоги Банка судом встановлено, що 20.06.2011 року між Боржником, який виступив поручителем та Банком було укладено договір поруки № 1531-003/11, відповідно до п. 1.1. якого, поручитель у порядку та на умовах, передбачених даним договором зобов'язується нести солідарну відповідальність перед кредитором за виконання в повному обсязі зобов'язань Дочірнього підприємства "М'ясокомбінат «Зоря» за договором про відкриття кредитної лінії № 1531-003/11 від 20.06.2011 року та можливих змін та доповнень до нього щодо сплати процентів, неустойки (штрафу, пені), вчасного та у повному обсязі погашення основної суми боргу за кредитом до 20.06.2012 року у розмірі 5 000 000 грн. та будь-якого збільшення цієї суми, яке прямо передбачено умовами Кредитного договору, сплати комісійної винагороди на користь кредитора у сумі 25 000,00 грн., відшкодування збитків та іншої заборгованості. Відповідно до п. 3.1. договору поруки, цей договір набуває чинності з моменту його підписання сторонами та скріплення печатками і діє до 20.06.2015 року.
В свою чергу судом також встановлено, що 20.06.2011 року між Банком та Дочірнім підприємством "М'ясокомбінат «Зоря», яке виступило позичальником, було укладено договір № 1531-003/11 від 20.06.2011 року (надалі - Кредитний договір 2). Відповідно до п. 1.1. Кредитного договору 2, банк має право надати Позичальнику відновлювальну кредитну лінію у валюті обумовленій у цьому Договору, у розмірі 5 000 000,00 грн., а Позичальник зобов'язується прийняти кредит, використати його за цільовим призначенням, повернути його Банку в повному обсязі в порядку та строки, обумовлені цим договором, а також сплатити відповідну плату за користування кредитом і виконати всі інші зобов'язнання передбачені цим Договором. Відповідно до п.п. 4.1. Кредитного договору 2, позичальник зобов'язаний повернути кредит в повному обсязі в валюті кредиту в строк до 20.06.2012 року. Відповідно до п. 3.1. Кредитного договору 2, за домовленістю Сторін процентна ставка погоджується в розмірі 15,5% процентів річних. Відповідно до п.п. 3.2. Кредитного договору 2, проценти за користування кредитом нараховуються щомісячно, виходячи з фактичної кількості днів користування кредитом у процентному періоді. Проценти за користування кредитом нараховуються Банком протягом всього строку користування кредитом. Відповідно до п. 6.1.2. Кредитного договору 2 позичальник зобов'язується своєчасно повернути кредит та сплачувати проценти за користування кредитом. Згідно п. 9.1. Кредитного договору 2, за порушення строків повернення кредиту та/або внесення процентів за користування кредитом Банк нараховує позичальнику пеню за кожен день прострочення у розмірі подвійної облікової ставки НБУ що діяла за період прострочення, від суми заборгованості за весь період прострочення.
Відповідно до ч. 1 ст. 543 ЦК України, у разі солідарного обов'язку боржників (солідарних боржників) кредитор має право вимагати виконання обов'язку частково або в повному обсязі як від усіх боржників разом, так і від будь-кого з них окремо.
Провівши власний розрахунок вимог Банку за Кредитним договором 2, а саме вимог до Боржника за Кредитним договором 2 на підставі договору поруки № 1531-003/11 від 20.06.2011 року судом встановлено, що вимоги в сумах: 5 000 000,00 грн. - по простроченій кредитній заборгованості, 97 150,46 грн. - про простроченим процентам, 1 064 527,28 грн. - по пені по кредиту та 23 200,14 грн. по пені по процентам, є обґрунтованими та правомірно визнані Боржником.
Судом взято до уваги те, що як перевірено судом, в забезпечення виконання зобов'язань за Кредитними договорами 1, 2 19.08.2011 року Боржником, який виступив заставодавцем та Банком було укладено договір застави транспортних засобів № 591-001/11, предметом застави за яким виступили 17 одиниць транспортних засобів, а також 18.07.2011 року між Боржником, який виступив іпотекодавцем та Банком було укладено договір іпотеки № 591-001/11-4, предметом іпотеки виступила земельна ділянка, розташована за адресою: Київська обл., Бориспільський район,с. Безуглівка Великоолександрівської сільської ради.
На підставі викладеного та перевірених судом вимог Банку до Боржника судом встановлено, що Боржником правомірно визнано вимоги Банку у сумі 37 676 233,96 грн., які складаються з вимог: 30 000 000,00 грн. простроченої заборгованості по кредиту; 1 032 712,47 грн. заборгованості по простроченим процентам; 6 387 163,7 грн. заборгованості по пені по кредиту; 256 357,79 грн. заборгованості по пені по процентам.
Перевіряючи заявлені вимоги ТОВ «Гранула плюс» у сумі 1 482 712,99 грн. на підставі договору № 24/09/12 про надання безвідсоткової поворотної фінансової допомоги від 24.09.2012 року на підставі наявних матеріалів справи судом встановлено, що 24.09.2012 р. між Боржником, який виступив позичальником та товариством з обмеженою відповідальністю «Гранула плюс», яке виступило позикодавцем, було укладено договір № 24/09/12 про надання безвідсоткової поворотної фінансової допомоги (надалі - Договір). Відповідно до п.п. 1-4 Договору, позикодавець зобов'язується надати позичальнику безвідсоткову поворотну фінансову допомогу (надалі - позику), а останній зобов'язується повернути її в порядку та на умовах передбачених цим Договором; поворотна фінансова допомога - сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсації у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов'язковою до повернення; позика надається в національній валюті України в сумі 1 482 712,99 грн. на безоплатній основі. Відповідно до п. 6 Договору, сторони домовилися, що позичальник зобов'язується повернути отриману позику не пізніше 31.12.2012 року шляхом безготівкового переказу коштів на рахунок позикодавця.
Перевіривши вимоги ТОВ «Гранула плюс» до Боржника та підстави їх виникнення, зокрема, на підставі договору № 24/09/12 про надання безвідсоткової поворотної фінансової допомоги від 24.09.2012 року судом встановлено, що вимоги в сумі 1 482 712,99 грн., є обґрунтованими та правомірно визнані Боржником.
Детально дослідивши матеріали заяви голови ліквідаційної комісії про визнання банкрутом судом встановлено, що після публікації головою ліквідаційної комісії оголошення про прийняте учасниками рішення щодо припинення юридичної особи Боржника, окрім заяв ТОВ «Гранула плюс», ПАТ КБ «Правекс-Банк», докази надходження вимог інших кредиторів до боржника, відсутні в досудовій процедурі припинення юридичної особи боржника.
Перевіривши подані Заявником суду докази, судом встановлено, що документально підтвердженою та правомірно визнаною Боржником є заборгованість Боржника перед ТОВ «Гранула плюс», ПАТ КБ «Правекс-Банк» у визначених вище сумах. В інші частині кредиторська заборгованість наявна за даними балансу Боржника не підтверджена жодними доказами.
Таким чином за результатом перевірки судом підстав заявлення кредиторами та підстав визнання Боржником заборгованості, неспроможність погасити яку стала причиною звернення голови ліквідаційної комісії Боржника до суду з заявою про визнання боржника банкрутом на підставі викладеного судом встановлено, що документально обґрунтована заборгованість перед кредиторами, які звернулись до Боржника із відповідними заявами та була визнана боржником складає 39 158 946,95 грн., за якою строк сплати є таким, що настав; згідно даних проміжного ліквідаційного балансу Боржника загальна вартість активу боржника становить 28 296 000,00 грн., з яких 19 692 000,00 грн. є довгостроковою дебіторською заборгованістю, а вартість основних засобів Боржника з урахуванням наявних у нього грошових коштів згідно заяви про банкрутство, складає 8 609 766,73 грн. Вказані відомості, а саме значне перевищення розміру встановленої судом кредиторської заборгованості Боржника вартості усіх активів Боржника є документально підтвердженим та останнє є свідченням того, що Боржник не спроможний погасити наявну заборгованість перед визнаними кредиторами в зв'язку з недостатністю активів Боржника. Отже, встановлена документально підтверджена кредиторська заборгованість Боржника за результатами проведення заходів ліквідаційної процедури перевищує розмір наявних активів Боржника. Відповідно до пояснень Боржника визнана заборгованість є не сплаченою Боржником та не стягнутою в примусовому порядку. Таким чином ліквідаційною комісією вірно встановлено непогашену заборгованість Боржника, строк сплати якої настав та відсутність майнових активів Боржника достатніх для погашення грошових зобов'язань Боржника, що є свідченням неспроможності Боржника погасити кредиторську заборгованість та становить підставу для звернення до суду з заявою про порушення справи про банкрутство.
Відповідно до п. 3 Методичних рекомендацій щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства, затверджених Наказом Міністерства економіки України від 19 січня 2006 року № 14 у редакції наказу Міністерства економіки України від 26 жовтня 2010 року № 1361, - «Аналіз наявності (відсутності) ознак дій з приховування чи доведення до банкрутства або фіктивного банкрутства підприємства та визначення ознак втрати або відновлення платоспроможності», - ч. 3 п. п 3.3. - ознаками стійкої фінансової неспроможності можуть уважатися: збитковість діяльності протягом двох років; відхилення показників ліквідності від граничного значення; зупинення платежів, що триває понад три місяці, за наявності боргових зобов'язань, строки платежів за якими настали; наявність значної (понад триста мінімальних розмірів заробітної плати) суми непогашених боргових зобов'язань, строки платежів за якими настали більше як три місяці тому; наявність значної суми непогашених боргових зобов'язань, визнаних юридичною особою - боржником або підтверджені виконавчими документами; наявність у підприємства значної суми непогашених штрафів, пені, неустойки, визнаних у судовому порядку, за невиконання умов договорів та недотримання вимог законодавства; наявність заяви про порушення провадження у справі про банкрутство даної юридичної особи, прийнятої до розгляду господарським судом, або провадження у справі про банкрутство цієї юридичної особи.
Детально дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про наявність з перелічених ознак, ознак, що вказують на фінансову неплатоспроможність Боржника, зокрема наявність відхилення показників ліквідності від граничного значення; наявність значної (понад триста мінімальних розмірів заробітної плати) суми непогашених боргових зобов'язань, строки платежів за якими настали більше як три місяці тому; наявність значної суми непогашених боргових зобов'язань, визнаних юридичною особою - боржником або підтверджені виконавчими документами; наявність заяви про порушення провадження у справі про банкрутство даної юридичної особи, прийнятої до розгляду господарським судом, або провадження у справі про банкрутство цієї юридичної особи.
За наслідками дослідження матеріалів справи судом встановлено достоменність тверджень голови ліквідаційної комісії Боржника про неспроможність виконати після настання встановленого строку грошові зобов'язання перед кредиторами.
Відповідно до ч. 2 ст. 10 Закону про банкрутство, право на звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство мають боржник, кредитор.
Відповідно до ч. 1 ст. 95 Закону про банкрутство, якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
Вказаними обставинами справи підтверджується обґрунтованість тверджень Заявника про наявність підстав для порушення провадження у справі про його банкрутство.
Як зазначено, відповідно до ч. 6 ст. 16 Закону про банкрутство, за наслідками розгляду заяви про порушення справи про банкрутство та відзиву боржника господарський суд виносить ухвалу про: порушення провадження у справі про банкрутство; відмову у порушенні провадження у справі про банкрутство.
Згідно з ч. 9 ст. 16 Закону про банкрутство, в ухвалі про порушення провадження у справі про банкрутство зазначається про: порушення провадження у справі про банкрутство; визнання вимог кредитора та їх розмір; введення мораторію на задоволення вимог кредиторів … .
В підготовчому засіданні за наслідком розгляду заяви Заявника, суд дійшов висновку про наявність підстав для порушення провадження у справі про банкрутство Боржника та задоволення вимог п. 1 прохальної частини заяви Заявника від 28.02.2014 року.
В свою чергу, правовий аналіз норм ст. ст. 10, 16, 95 про банкрутство вказує на те, що провадження у справі про банкрутство боржника, що ліквідується власником, не передбачає стадії розпорядження майном боржника.
Як зазначено, ч. 2 ст. 95 Закону про банкрутство визначено, що вирішення питання щодо визнання боржника банкрутом здійснюється в судовому засіданні, що проводиться не пізніше чотирнадцяти днів після порушення провадження у справі в загальному порядку, визначеному цим Законом.
На підставі викладеного, за наслідками розгляду у підготовчому засіданні заяви про банкрутство ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЯРОШ ТРАСТ" суд дійшов висновку про доцільність задоволення вимоги п. 1 прохальної частини заяви, з врахуванням особливостей процедури банкрутства боржника, що ліквідується власником, встановлених ст. 95 Закону про банкрутство, що вимагає призначення дати судового засідання, у якому вирішуватиметься питання про винесення постанови про визнання боржника банкрутом.
Керуючись ст. ст. 1 , 10 , 16 , 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" , ст.ст. 65, 86 Господарського процесуального кодексу України , суд, -
УХВАЛИВ:
1. Вимогу голови ліквідаційної комісії ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЯРОШ ТРАСТ", викладену у п. 1 прохальної частини заяви заявника № 06/2014 від 28.02.2014 року (вх. № 800/14 від 05.03.2014 р.), задовольнити.
Порушити провадження за заявою голови ліквідаційної комісії ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЯРОШ ТРАСТ" (ідентифікаційний код юридичної особи: 36940861) № 06/2014 від 28.02.2014 року у справі про банкрутство ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЯРОШ ТРАСТ", ідентифікаційний код юридичної особи: 36940861, місцезнаходження: 07415, Київська обл., Броварський район, с. Зазим'є, вул. Київська, буд. 20.
2. Визнати заборгованість ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЯРОШ ТРАСТ" (ідентифікаційний код юридичної особи: 36940861):
- перед Публічним акціонерним товариством комерційним банком «ПРАВЕКС-БАНК», ідентифікаційний код: 14360920 у сумах:
37 676 233,96 грн. (тридцять сім мільйонів шістсот сімдесят шість тисяч двісті тридцять три грн. 96 коп.), які складаються з вимог: 30 000 000,00 грн. простроченої заборгованості по кредиту; 1 032 712,47 грн. заборгованості по простроченим процентам; 6 387 163,7 грн. заборгованості по пені по кредиту; 256 357,79 грн. заборгованості по пені по процентам;
- перед товариством з обмеженою відповідальністю «Гранула плюс», код ЄДРПОУ: 37678199:
1 482 712,99 грн. (один мільйон чотириста вісімдесят дві тисячі сімсот дванадцять грн. 99 коп.) основного боргу.
3. Призначити справу до розгляду у судовому засіданні на 31 березня 2014 року на 17 год. 00 хв ., яке відбудеться в приміщенні господарського суду Київської області (м. Київ, вул. Комінтерну, 16, Зал судових засідань № 2).
4. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення про порушення господарським судом Київської області справи № 911/735/14 про банкрутство ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЯРОШ ТРАСТ" (ідентифікаційний код юридичної особи: 36940861, місцезнаходження: 07415, Київська обл., Броварський район, с. Зазим'є, вул. Київська, буд. 20), текст якого додається.
5. ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЯРОШ ТРАСТ" подати суду інші наявні, але не подані документи на підтвердження своєї неплатоспроможності.
6. Попередити учасників у справі про матеріальну відповідальність невиконання вимог суду, зокрема, попередити про те, що відповідно до п. 5 ст. 83 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, приймаючи рішення, має право: стягувати в доход Державного бюджету України з винної сторони штраф у розмірі до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону.
7. Ухвалу надіслати: державному реєстратору державної реєстраційної служби за місцезнаходженням Боржника, органу державної виконавчої служби за місцезнаходженням Боржника;
Копію ухвали надіслати: учасникам у справі (в тому числі: Заявнику, ПАТ КБ «ПРАВЕКС-БАНК», ТОВ «Гранула плюс»), податковому органу за місцезнаходженням Боржника, центру зайнятості за місцезнаходженням Боржника, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за місцезнаходження Боржника, Управлінню Пенсійного фонду України за місцезнаходженням Боржника, місцевому загальному суду за місцезнаходженням Боржника.
Дата набрання чинності ухвалою - 24 березня 2014 року;
Термін пред'явлення виконавчого документу до виконання - до 24 березня 2015 року.
Дана ухвала виконується в порядку встановленому для виконання судових рішень, та відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 17 Закону України "Про виконавче провадження" є виконавчим документом.
Суддя Скутельник П.Ф.
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 24.03.2014 |
Оприлюднено | 27.03.2014 |
Номер документу | 37862671 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні