ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
20.03.14р. Справа № 904/491/14
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю „ТЕК „МГ-Транс", м. Київ
до Товариства з обмеженою відповідальністю „Алтин-Трейд", м. Дніпропетровськ
про стягнення 130 053 грн. 14 коп.
Суддя ЗАГИНАЙКО Т.В.
Представники:
від позивача: Меркулов Б.А. -представник, дов. від 10.10.2013р. б/н;
від відповідача: не з'явився, про час і місце судового засідання був повідомлений належним чином.
СУТЬ СПОРУ:
Позивач просить стягнути з відповідача 130 053 грн. 14 коп., що складає: 119 117 грн. 20 коп. - суму основної заборгованості, що виникла на підставі договору від 12.10.2012р. №159/ДЕ транспортно - експедиторського обслуговування вантажів та 10 935 грн. 94 коп. - штрафних санкцій.
Відповідач відзиву на позов та інших витребуваних господарським судом документів не надав, його представник у судове засідання не з'явився, про час і місце судового засідання був повідомлений належним чином.
Клопотання про технічну фіксацію судового процесу за допомогою технічних засобів представником позивача заявлено не було.
У судовому засіданні було оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
12.10.2012р. між позивачем - Товариством з обмеженою відповідальністю „ТЕК „МГ-Транс", як експедитором, та відповідачем - Товариством з обмеженою відповідальністю „Алтин-Трейд", як клієнтом, було укладено Договір №159/ДЕ транспортно-експедиторського обслуговування вантажів (надалі - Договір), відповідно до пункту 1.1. якого клієнт доручає, а експедитор за плату, за дорученням клієнта і за його рахунок, організовує транспортно-експедиційне обслуговування внутрішньоукраїнських, експертно-імпортних і транзитних вантажів клієнта і порожнього транспорту (надалі - „Вантажі Клієнта") при їх перевезенні по території України та інших країн, відповідно до Закону України „Про транспортно-експедиторську діяльність" від 01 липня 2004 року, Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України, Статуту залізниць України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 457 від 06 квітня 1998 року, Правил Угоди про міжнародне вантажне сполучення, міжурядових та прикордонних Угод і національного транспортного права країни, по території якої здійснюється перевезення.
З метою найбільш повного і своєчасного виконання експедитором своїх обов'язків за Договором, клієнт, підписанням цього Договору підтверджує, що експедитор в необхідних випадках має право діяти за дорученням клієнта від свого імені без укладення будь-яких додаткових договорів та угод між сторонами (пункт 6.2. Договору).
Відповідно до пункту 3.2. Договору клієнт здійснює платежі за транспортування, страхування та транспортно-експедиційне обслуговування вантажів у гривнях України.
Пунктом 3.3. Договору встановлено, що клієнт здійснює на розрахунковий рахунок експедитора 100% (стовідсоткову) передоплату вартості перевезення і транспортно-експедиційного обслуговування вантажів, суми страхової премії, якщо перевезення, вантаж або рухомий склад застраховані, вартості за митно-брокерські послуги на підставі рахунків експедитора, не менш ніж за 5 (п'ять) банківських днів до початку перевезення; передплата вважається здійсненою в день надходження коштів на банківський рахунок експедитора.
Згідно з пунктом 3.8. Договору винагорода експедитора нараховується і оплачується після затвердження акта виконаних робіт; винагорода експедитора визначається як різниця між сумою, пред'явленої клієнту до оплати за транспортно-експедиційні послуги відповідно до рахунків експедитора та сумою фактично понесених експедитором витрат, що виникли у зв'язку з наданням даних послуг.
Як вбачається на виконання умов Договору позивачем відповідачу було надано транспортно-експедиторські послуги на загальну суму 77 970 грн. 00 коп. та станом на 30.04.2013 р. сальдо на 01.05.2013 р. складає 119 117 грн. 20 коп., про що свідчать акт виконаних робіт №3 від 30.04.2013 р., який підписаний обома сторонами та скріплений печатками.
Відповідно до пункту 5.2 Договору сторони зобов'язані підписати акт звірки наданих експедитором послуг та акт звірки розрахунків між сторонами не пізніше 15 числа місяця, наступного за тим, в якому здійснювалося відвантаження вантажів клієнта; у разі відмови клієнта від підписання актів, і не надходження від клієнта аргументованої відмови від їх підписання, експедитор робить остаточний розрахунок вартості винагороди і транспортування вантажу самостійно, за наявними у нього даними; у цьому випадку сума, розрахована експедитором, є остаточною, і клієнт не має права пред'являти якісь претензії експедитору; недоплачена клієнтом, за розрахунками експедитора або, в разі підписання зазначена в актах звірки на послуги сума повинна бути оплачена клієнтом протягом 1 банківського дня після закінчення строку, зазначеного в даному пункті, для підписання актів звірки на послуги та звірки розрахунків між сторонами, або отримання клієнтом письмового розрахунку вартості винагороди і транспортування вантажу.
Відповідно до частини 1 статті 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін); зобов'язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.
Отже, виходячи з підписаного сторонами акта виконаних робіт від 30.04.2013р. №3, який одночасно є і актом звірки, оскільки містить рух грошових коштів, відповідач повинен був оплатити надані послуги до 16.05.2013р.
Заборгованість відповідача перед позивачем становить 119 117 грн. 20 коп.
На момент розгляду справи доказів погашення заборгованості перед позивачем відповідачем не надано.
Згідно статті 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Статтею 611 Цивільного кодексу України встановлено, що у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема сплата неустойки.
Відповідно до статті 549 Цивільного кодексу України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання; штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов'язання; пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.
Згідно із частиною 1 статті 230 Господарського кодексу України штрафними санкціями визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.
Відповідно до пункту 4.4. Договору у разі прострочення платежів, клієнт сплачує експедитору пеню в розмірі подвійної облікової ставки Національного Банку України від суми заборгованості за кожен день прострочення.
Відповідно до частини 6 статті 232 Господарського процесуального кодексу України нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.
Таким чином, пеня після перерахунку становить 8 214 грн. 19 коп. (з 17.05.2013р. по 17.11.2013р.).
З урахуванням викладеного позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
Відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати у справі розподіляються між сторонами пропорційно задоволеним вимогам.
Керуючись статтею 49, статтями 82-85, 116 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Алтин-Трейд" (49027, м. Дніпропетровськ, вул. Фучика, 30; ідентифікаційний код 37900526) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю „ТЕК „МГ-Транс" (01601, м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 16-22, офіс 1304; ідентифікаційний код 33602016) 119 117 грн. 20 коп. - заборгованості, 8 214 грн. 19 коп. - пені та 2 546 грн. 63 коп. - витрат по сплаті судового збору.
В решті позову відмовити.
Видати наказ.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання.
СУДДЯ Т.В. ЗАГИНАЙКО
Дата підписання рішення,
оформленого відповідно до статті 84 ГПК України,
„ 24" березня 2014р.
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 20.03.2014 |
Оприлюднено | 28.03.2014 |
Номер документу | 37875812 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Загинайко Тетяна Володимирівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Загинайко Тетяна Володимирівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Загинайко Тетяна Володимирівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Загинайко Тетяна Володимирівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Загинайко Тетяна Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні