ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.09.2011 р. Справа №18/2470/11
за позовом суб"єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, м.Полтава
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Русь", м.Полтава
про стягнення грошових коштів
Суддя Тимощенко О.М.
Представники:
від позивача: ОСОБА_1
від відповідача: відсутні
Суть справи: розглядається позовна заява про стягнення 9 000,00 грн. заборгованості за договором про надання послуг від 01.01.2011р.
Позивач наполягає на задоволенні позову.
Відповідач у відзиві на позов від 05.09.11р. проти позову не заперечує, визнає наявність заборгованості за три місяці 2011р. у сумі 9 000,00 грн. У судове засідання відповідач не направив повноважного представника, хоча про час і місце його проведення повідомлявся судом належним чином шляхом направлення ухвали про порушення провадження у справі від 31.08.2011р. на адресу, вказану у позові. Вказана ухвала повернулась до суду без вручення адресату з відміткою поштової установи про те, що за даною адресою організація не знаходиться. Проте згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (у матер.справи) місцезнаходженням відповідача станом на 21.09.2011р. є: м. Полтава, вул.Енгельса,19-А, тобто, та ж адреса, що вказана у позові та на яку судом здійснювалась відправка кореспонденції. Таким чином, враховуючи, що відповідач належним чином повідомлявся судом про час і місце розгляду справи, розшук відповідача не входить до компетенції суду, відзив на позов відповідач надав, суд розглядає справу по суті у даному судовому засіданні без участі представника відповідача.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив:
01.01.2011р. між сторонами був укладений договір про надання послуг (копія - арк.7 справи, оригінал оглянуто у судовому засіданні).
Згідно умов договору, позивач (виконавець) зобов'язався забезпечити відповідачу (замовнику) надання юридичних послуг, а замовник - оплатити надані послуги в усній та/або письмовій формі. Згідно п.2.1 договору, він є оплатним, розмір та порядок виплати плати визначається договором: плата за 1 місяць становить 3000,00 грн., здійснюється щомісяця у безготівковій формі шляхом перерахування на поточний рахунок виконавця протягом 5 календарних днів місяця, наступним за розрахунковим (п.п.2.2, 3.1 договору).
Договір укладено на 1 рік з моменту підписання (п.6 договору).
Як вказує позивач, він належним чином виконував у мови договору та надавав відповідачу відповідні послуги, що підтверджується, зокрема, актами приймання-передачі наданих послуг, які підписані представниками сторін та скріплені печаткою відповідача (арк. 8,9,10 справи). Однак відповідач не оплатив надані послуги, у зв'язку з чим за 3 місяці 2011р. ( січень, лютий, березень) за ним утворилась заборгованість у сумі 9 000,00 грн.
На підставі викладеного, позивач просить стягнути з відповідача вказану суму заборгованості.
Згідно ст.11 ЦК України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Відповідно до ст.626 ЦК України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Договір є обов'язковим для виконання сторонами (ст.629 ЦК України). Відповідно до ст.631 ЦК України, строком договору є час, протягом якого сторони можуть здійснити свої права та виконати обов'язки відповідно до договору.
Згідно ст.526 ЦК України зобов'язання повинно виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог , що звичайно ставляться.
Суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах ставляться.
Згідно ст.610 ЦК України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, встановлених змістом зобов'язання (неналежне виконання). Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст.525 Цивільного кодексу України).
Згідно ст.530 ЦК України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно повинно бути виконане у встановлений строк (термін). Відповідно до ч. 2 ст. 530 ЦК України, якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
Відповідно до ст.901 ЦК України, за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, що споживається у процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором. Якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу у розмірі, у строки та порядку, що встановлені договором.
Згідно ст.33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи у їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили (ст.43 ГПК України).
Відповідно до вимог ст.82 ГПК України, рішення приймається судом за результатами оцінки доказів, поданих сторонами та іншими учасниками процесу, а також доказів, витребуваних судом, у нарадчій кімнаті.
На підставі матеріалів справи суд дійшов до висновку, що позовні вимоги є правомірними, обґрунтованими, що підтверджується, зокрема, актами приймання-передачі наданих послуг, які підписані представниками сторін та скріплені печаткою відповідача, договором, відповідачем не оспорюються, а тому підлягають задоволенню. Судові витрати, понесені Позивачем, відповідно до ст.49 ГПК України підлягають відшкодуванню за рахунок Відповідача .
На підставі матеріалів справи та керуючись ст.ст.33,43,49,82-85 ГПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Русь" (36038, м. Полтава, вул.Енгельса,19-а, ідент.код 30859016, інші відомості відсутні) на користь Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (36023, АДРЕСА_1, ідент.номер НОМЕР_1) 9000,00 грн. заборгованості, 102,00 грн. державного мита, 236,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Суддя О.М.Тимощенко
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 22.09.2011 |
Оприлюднено | 31.03.2014 |
Номер документу | 37890608 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Тимощенко О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні