ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
26 березня 2014 р. Справа № 802/602/14-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Дмитришеної Руслани Миколаївни,
розглянувши в порядку письмового провадження матеріали справи
за позовом: управління Пенсійного фонду України у Вінницькому районі
про: стягнення заборгованості
ВСТАНОВИВ:
Управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькому районі (далі - УПФ України у Вінницькому районі) заявлено позов до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Вінницька машинно-технологічна станція" (далі - СТОВ "Вінницька машино-технологічна станція") про стягнення заборгованості.
Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем рахується заборгованість по невідшкодованих до Пенсійного фонду України фактичних виплат пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пунктів "б"-"з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" пенсіонеру ОСОБА_1 за період з січня 2014 року по лютий 2014 року в загальній сумі 1487,02 грн.
Ухвалою суду від 28.02.2014 р. відкрито провадження в адміністративній справі.
Від УПФ України у Вінницькому районі до суду надійшла заява про розгляд справи без участі представника. Позовні вимоги управління підтримує в повному обсязі.
Відповідач у судові засідання 17.03.2014 р. та 26.03.2014 р. не з'явився, причини неявки суду не повідомив, хоча про час і місце розгляду справи був повідомлений завчасно та належним чином, зокрема ухвалою суду та судовою повісткою, які направлені на адресу реєстрації юридичної особи. Перше поштове відправлення відповідачем отримано 06.03.2014р., друге - 20.03.2014р.
Отже, судом вжито всіх залежних від нього заходів для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду справи з його участю та реалізації ним права судового захисту, своїх прав та інтересів.
Виходячи з принципу рівності сторін, у разі повторного неприбуття в судове засідання відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень та належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, справу може бути вирішено за його відсутності.
Частиною 6 ст. 128 КАС України передбачено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи заяву представника УПФ України у Вінницькому районі про розгляд справи без його участі, суд, відповідно до вказаної частини 6 статті 128 КАС України, прийняв рішення про розгляд справи в порядку письмового провадження за наявними в ній доказами.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
СТОВ "Вінницька машинно-технологічна станція" зареєстроване в УПФ України у Вінницькому районі платником внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Згідно матеріалів справи (а. с. 10-11) за відповідачем рахується борг в загальній сумі 1487,02 грн., який підтверджується розрахунком суми боргу СТОВ "Вінницька машино-технологічна станція" по фактичних витратах на виплату пільгової пенсії пенсіонеру ОСОБА_1
Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", абз.4 п.1 ст.2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", ч.1 п. п. 6.1 п.6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 №21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 за №64/8663 (далі Інструкція), відшкодуванню підлягають фактичні витрати Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які працювали або працюють на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці за Списком 2 у розмірі 100 відсотків.
Згідно абз.4 п.1 ст.2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Відповідно п.п.6.8 п.6 Інструкції, підприємства та організації зобов'язані щомісяця до 25 числа вносити до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Відповідно до вимог Інструкції про порядок організації оформлення, фінансування та виплати пенсій, грошової допомоги підприємствам поштового зв'язку України, затвердженої спільним наказом Державного комітету зв'язку України, Міністерства праці та соціальної політики України, Пенсійного фонду України від 02.07.1998 р. №101/123/67, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 06.08.1998 р. за №494/2934, Пенсійним фондом України компенсуються витрати за доставку пенсій згідно тарифів встановлених Укрпоштою.
Згідно з Наказом Державного комітету зв'язку та інформації України №166 від 22.07.2004, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05.08.2004 за №09/1-2659-ЕП, тарифи на оплату послуг, пов'язаних з виплатою і доставкою державних пенсій та грошової допомоги, застосовуються підприємствами (операторами) зв'язку, що надають ці послуги, крім випадків, обумовлених законодавством. Розмір плати у відсотках від доставленої суми у селах, селищах міського типу, становить 1,56 %.
Відповідно до п.7 Інструкції про порядок обчислення і сплати підприємствами, установами, організаціями та громадянами збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, інших платежів, а також обліку їх надходження до Пенсійного фонду України вказані витрати підлягають відшкодуванню на рахунки Пенсійного фонду України.
Загальна сума, яка підлягає відшкодуванню на рахунок Пенсійного фонду України, відповідно до розрахунку суми боргу по фактичних витратах на виплату пільгової пенсії за період з січня 2014 року по лютий 2014 року становить 1487,02 грн.
Беручи до уваги те, що заявлену до стягнення суму 1487,02 грн. у встановлені строки відповідач не сплатив, наявність у СТОВ "Вінницька машинно-технологічна станція" вказаної заборгованості підтверджується матеріалами справи, доказів її погашення станом на день розгляду справи не надано, останнім також не спростовано доводів позивача, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог, які підлягають задоволенню в повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Вінницька машинно-технологічна станція" (вул. Леніна, 4, с. Сосонка, Вінницький район, код ЄДРПОУ 05527663) на користь управління Пенсійного фонду України у Вінницькому районі (вул. Винниченка, 29, м. Вінниця, р/р 25603323480103, АТ «Держощадбанк» м. Вінниці, МФО 302076, код 20098343) заборгованість по відшкодуванню пільгової пенсії пенсіонеру ОСОБА_1 за січень-лютий 2014 року в розмірі 1487,02 грн. (одна тисяча чотириста вісімдесят сім гривень 02 коп.) .
Копію постанови направити сторонам по справі.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя./підпис/. Дмитришена Руслана Миколаївна
Копія вірна.
Суддя:
Секретар:
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.03.2014 |
Оприлюднено | 28.03.2014 |
Номер документу | 37891334 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дмитришена Руслана Миколаївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дмитришена Руслана Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні