Справа № 760/4518/14-п
3-1704/14
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 березня 2014 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Українець В.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Міністерства доходів і зборів України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1, працює - керівник ТОВ «Файр Експрес Схід»,
за ч. 1 ст. 483 МК України, -
в с т а н о в и в:
05 березня 2014 року до Солом'янського районного суду м. Києва надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за порушення митних правил.
Відповідно до протоколу № 1012/10000/13 про порушення митних правил від 28 грудня 2013 року в зоні діяльності Київської міжрегіональної митниці Міндоходів (м/п «Аеропорт-Київ «Жуляни») 28 листопада 2013 року з Об'єднаних Арабських Еміратів на адресу ТОВ «Файр Експрес Схід» за авіа накладною № 141DXB00696415 прибув консолідований вантаж.
Відповідно до авіа накладної № 141DXB00696415 відправником є компанія «Lasanta», одержувачем - ТОВ «Файр Експрес Схід», яке надає послуги з міжнародних експрес-перевезень.
З матеріалів перевірки слідує, що між ТОВ «Файр Експрес Схід» в особі директора ОСОБА_1 та ТОВ «Файр Експрес Україна» в особі директора Понаріної-Кузнєцової М.О. укладено договір № 7 від 25 вересня 2013 року, відповідно до якого ТОВ «Файр Експрес Схід» отримує міжнародні експрес-відправлення в пункті призначення, здійснює підготовку міжнародних експрес-відправлень до митного контролю та митного оформлення. Крім того, ТОВ «Файр Експрес Схід» організує та здійснює роботу по прийому, транспортуванню, розмитненню та обробці міжнародних експрес-відправлень від іноземних операторів експрес-перевезень згідно міжнародних договорів.
Між компанією «Lasanta» в особі директора Кучеренка К. та ТОВ «Файр Експрес Схід» в особі директора ОСОБА_1 укладено договір № 05-VІІІ-2013 від 26 серпня 2013 року, відповідно до якого компанія «Lasanta» зобов'язується організувати виконання згідно договору транспортно-експедиційні послуги по переміщенню документів та міжнародних експрес-відправлень, отриманих від ТОВ «Файр Експрес Схід», а саме: отримати міжнародне експрес-відправлення від ТОВ «Файр Експрес Схід» та доставити його одержувачу.
Відповідно до листа Головного управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області від 29 листопада 2013 року № 51/74-6323 було прийнято рішення про проведення спільного митного огляду міжнародних експрес-відправлень, які надійшли на адресу ТОВ «Файр Експрес Схід» за авіа накладною № 141DXB00696415.
За результатами огляду встановлено, що вантаж являє собою «автозапчастини в асортименті до марок автомобілів «Toyota», «Nissan», упаковані в 90 пакувальних місць - картонні коробки різних розмірів, на яких відсутні будь-які позначення (маркування) щодо належності даних товарів до міжнародних експрес-відправлень, реквізитів та адрес їх відправників, одержувачів, експрес-перевізників (міжнародного та українського). Крім того, відсутні будь-які номерні товаросупровідні документи на кожне окреме міжнародне експрес-відправлення.
З огляду на викладене, консолідований вантаж, що надійшов на адресу ТОВ «Файр Експрес Схід» за авіа накладною № 141DXB00696415 не може бути віднесений до міжнародних експрес-відправлень, а фактично є вантажним відправленням, одержувачем якого виступає ТОВ «Файр Експрес Схід».
Таким чином, проведеною перевіркою встановлено, що під виглядом міжнародних експрес-відправлень на підставі товаросупровідного документу - авіа накладної № 141DXB00696415, що містить неправдиві відомості, ТОВ «Файр Експрес Схід» на свою адресу переміщено товари - «автозапчастини в асортименті», загальною вартістю 648831 гривню 30 копійок.
Згідно облікової картки № 700/2012/0001616 ТОВ «Файр Експрес Схід» директором товариства є ОСОБА_1
У діях директора ОСОБА_1 вбачаються ознаки порушення митних правил передбачених ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України, а саме переміщення через митний кордон України товарів з приховуванням від митного контролю шляхом надання одним товарам вигляду інших та з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів.
Представник ОСОБА_1 в судовому засіданні вину останнього не визнала. Надала суду письмові заперечення протокол (а.с. 127-132). Пояснила, що ТОВ «Файр Експрес Схід» виконало всі вимоги Інструкції з організації митного контролю та митного оформлення міжнародних експрес-відправлень, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України, затвердженої наказом Держмитслужби від 03 вересня 2007 року № 728. Товариство забезпечило наявність у центральній сортувальній станції інформації в електронному вигляді про кожне міжнародне експрес-відправлення та можливість перегляду посадовими особами інформації, що міститься в цій комп'ютерній мережі відстеження проходження міжнародного експрес-відправлення від відправника до одержувача.
Відповідно до укладених міжнародних договорів на імпорт і експорт між компаніями, у випадку імпорту міжнародного експрес-відправлення, оформлення домашнього транспортного документу при отриманні від відправника здійснює компанія «Lasanta». ТОВ «Файр Експрес Схід» консолідує, відправляє за авіа накладною вантаж експрес-перевізника та забезпечує наявність інформації про кожне міжнародне експрес-відправлення в електронному вигляді у центральній сортувальній станції.
Вважає, що провадження в справі підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення.
Представник Прокуратури Солом'янського району м. Києва у суді підтримав складений щодо ОСОБА_1 протокол про порушення митних правил.
Представник Міністерства доходів і зборів України у судовому засіданні пояснив, що ОСОБА_1 порушив митні правила, у зв'язку з чим щодо останнього складено протокол про порушення митних правил № 1012/10000/13 за ч. 1 ст. 483 МК України.
Заслухавши пояснення учасників судового розгляду, розглянувши отримані матеріали, вбачається наступне.
Встановлено, що 28 листопада 2013 року в зоні діяльності Київської міжрегіональної митниці Міндоходів (м/п «Аеропорт-Київ «Жуляни») з Об'єднаних Арабських Еміратів на адресу ТОВ «Файр Експрес Схід» за авіа накладною № 141DXB00696415 прибув консолідований вантаж.
Відповідно до авіа накладної № 141DXB00696415 відправником є компанія «Lasanta», одержувачем - ТОВ «Файр Експрес Схід», яке надає послуги з міжнародних експрес-перевезень.
Статтею 483 МК України передбачена відповідальність за переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.
28 грудня 2013 року стосовно ОСОБА_1 складено протокол про порушення митних правил № 1012/10000/13 за ч. 1 ст. 483 МК України, оскільки товари переміщені через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом надання одним товарам вигляду інших та з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів.
Як вбачається з протоколу про порушення митних правил № 1012/10000/13 відправлення, що надійшли на адресу ТОВ «Ін Тайм», не можуть бути віднесені до міжнародних експрес-відправлень, а фактично є вантажним відправленням, одержувачем якого виступає ТОВ «Файр Експрес Схід».
Представник ОСОБА_1 пояснила, що оформлення домашнього транспортного документу при отриманні від відправника здійснює компанія «Lasanta», а ТОВ «Файр Експрес Схід» консолідує, відправляє за авіа накладною вантаж експрес-перевізника та забезпечує наявність інформації про кожне міжнародне експрес-відправлення в електронному вигляді у центральній сортувальній станції, що було зроблено.
Відповідно до ч. 1 ст. 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Вбачається, що ТОВ «Файр Експрес Схід» безпосередньо не переміщувало товари на митну територію України та не вчиняло дії, спрямовані на приховування від митного контролю.
Товариство виступало не як перевізник товару, а як його отримувач в Україні та не несе відповідальності за не вчинення певних дій відправником товару - компанією «Lasanta».
Не є підставою для притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 як директора ТОВ «Файр Експрес Схід» і посилання представника митного органу на те, що між компанією «Lasanta» та ТОВ «Файр Експрес Схід» укладено договір, відповідно до якого компанія «Lasanta» зобов'язалась організувати виконання транспортно-експедиційних послуг на переміщення документів та МЕВ, отриманих від ТОВ «Файр Експрес Схід».
За договором обов'язок організувати виконання цих транспортно-експедиційних послуг покладений на компанію «Lasanta» та не свідчить про порушення вимог закону чи умов договору ТОВ «Файр Експрес Схід».
За таких обставин, ТОВ «Файр Експрес Схід» не несе відповідальність за дані, що містяться в товаросупровідних документах, що супроводжують міжнародні експрес-відправлення.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КпАП України провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути почато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, оскільки зазначена в поданому інвойсі сума є більшою, ніж вартість товару.
З огляду на наведене, враховуючи всі обставини справи в їх сукупності, вбачається, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 483 МК України.
Керуючись статтями 458, 483, 527-529 МК України, статтями 9, 247, 283, 284, 294 КпАП України,
п о с т а н о в и в:
Закрити провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 483 МК України у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду міста Києва через районний суд, шляхом подання скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: (підпис)
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 25.03.2014 |
Оприлюднено | 28.03.2014 |
Номер документу | 37893924 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Адмінправопорушення
Солом'янський районний суд міста Києва
Українець В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні