ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І м е н е м У к р а ї н и
20 березня 2014 рокум. Ужгород№ 807/592/14
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Луцович М.М.
при секретарі судового засідання Симканич Ю.В.
за участю сторін:
сторони - не з'явилися,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою державної податкової інспекції у Виноградівському районі Головного управління Міндоходів у Закарпатській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Глобал Енерджі Сістемс» про стягнення податкового боргу ,-
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Виноградівському районі Головного управління Міндоходів у Закарпатській області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Глобал Енерджі Сістемс» про надання дозволу на погашення податкового боргу по податку на додану вартість на загальну суму 4078,79 грн.
Позов мотивовано тим, що за ТзОВ «Глобал Енерджі Сістемс» рахується податковий борг в сумі 4078,79 грн. який є несплачений, відтак позивач просить задовольнити заявлені позовні вимоги, та стягнути з відповідача вказану суму заборгованості в судовому порядку.
Позивач, в судове засідання не з'явився, проте в прохальній частині позовної заяви міститься клопотання про розгляд справи за наявними у справі матеріалами (а.с.5).
Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча судом вживалися заходи щодо повідомлення відповідача про час та місце судового засідання, що підтверджується наявними в матеріалах справи повідомленнями про вручення поштового відправлення (а.с.34-40).
Відповідно до ч.4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Судом вжито достатніх заходів щодо належного повідомлення відповідача про відкриття провадження, про дату, час і місце судового розгляду даної адміністративної справи. Таким чином справа розглядається за відсутності представника відповідача на підставі наявних в матеріалах справи доказів.
Сторони в судове засідання не з'явилися, хоча про час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином, а відтак у відповідності до ч. 1 ст. 41 КАС України фіксація судового процесу технічними засобами не здійснюється.
З'ясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Відповідно до ст.16 Податкового кодексу України, якою передбачені обов'язки платника податків, одним із обов'язків є обов'язок сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених Податковим Кодексом України та законами з питань митної справи.
Як вбачається з матеріалів справи 26 червня 2014 року ДПІ у Виноградівському районі проведено камеральну перевірку даних задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість ТзОВ «Глобал Енерджі Сістемс», якою встановлено несвоєчасне подання податкової звітності з податку на додану вартість за жовтень-грудень 2012 року.
За результатами вказаної перевірки був складений акт №649/15-114/37290931 від 26.06.2013 року (а.с.13-14).
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що вищевказаний акт перевірки був надісланий відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення та отриманий 29.06.2013 року (а.с.12).
На підставі акту перевірки №649/15-114/37290931 від 26.06.2013 року податковим органом було прийнято податкове повідомлення-рішення №0003611500 від 08.07.2013 р., яким відповідачу визначено зобов'язання за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) у розмірі 3060 грн. (а.с.16).
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що вищевказане податкове повідомлення-рішення було надіслано відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення та отримане 23.07.2013 року (а.с.17).
Як вбачається з матеріалів справи 11 листопада 2013 року ДПІ у Виноградівському районі проведено камеральну перевірку даних задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість ТзОВ «Глобал Енерджі Сістемс», якою встановлено неподання податкової звітності з податку на додану вартість за травень 2013 року.
За результатами вказаної перевірки був складений акт №408/15-01-05/37290931 від 11.11.2013 року (а.с.18-19).
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що вищевказаний акт перевірки був вручений керівнику товариства (а.с.19).
На підставі акту перевірки №408/15-01-05/37290931 від 11.11.2013 року податковим органом було прийнято податкове повідомлення-рішення №0006911500 від 20.11.2013 р. яким відповідачу визначено зобов'язання за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) у розмірі 1020грн. (а.с.21).
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що вищевказане податкове повідомлення-рішення було надіслано відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення та отримане 27.11.2013 року (а.с.22).
Відповідно до п. 57.3. ст. 57 Податкового кодексу України 57.3. у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Згідно п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України зазначено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності-шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Пунктом 95.3 ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до п.95.4 ст.95 ПК України контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України
Відповідно до п.п. 20.1.19 п.20.1 ст 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби України мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб'єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.
Заборгованість товариства з обмеженою відповідальністю ТзОВ «Глобал Енерджі Сістемс» крім іншого підтверджується обліковою карткою (а.с.23-25).
Зважаючи на вказані норми Закону, враховуючи обставини, встановлені судом, позовні вимоги слід задовольнити.
Керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позов державної податкової інспекції у Виноградівському районі Головного управління Міндоходів у Закарпатській області - задовольнити.
Стягнути за рахунок коштів товариства з обмеженою відповідальністю ТзОВ «Глобал Енерджі Сістемс» (90332, Закарпатська область, Виноградівський район, смт. Королево, вул.. Винниченка, бул. 21, код 37290931) податковий борг у розмірі 4078,79 грн. (чотири тисячі сімдесят вісім грн. 79 коп.) грн.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У випадках, встановлених статтею 167 частиною 4 КАС України десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
СуддяМ.М. Луцович
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.03.2014 |
Оприлюднено | 02.04.2014 |
Номер документу | 37932262 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Луцович М.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні