ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
11 березня 2014 рокум. Ужгород№ 807/494/14
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Іванчулинця Д.В.,
з участю секретаря судового засідання - Гринюка І.В.,
за участю сторін та осіб, які беруть участь у справі:
сторони в судове засідання не з'явилися,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Ужгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Закарпатській області до товариства з обмеженою відповідальністю "КНК - Агро" про стягнення податкового боргу, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач - Ужгородська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Закарпатській області звернулася у Закарпатський окружний адміністративний суд з позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю "КНК - Агро" (далі - відповідач), якою просить: стягнути податковий борг платника податків - товариства з обмеженою відповідальністю "КНК - Агро" (89435, Закарпатська область, Ужгородський район, с. Часлівці, будинок 2, код ЄДРПОУ - 35815387) до бюджету у розмірі 3 060, 00 грн. по платежу 30 14010100 "податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)" за рахунок коштів, що належать платнику податків на праві власності, в тому числі тих, які знаходяться на рахунках у банках.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач будучи зареєстрованим платником податків та зборів, не виконує взяті на себе обов'язки щодо сплати таких, внаслідок чого в нього і виникла вищезазначена заборгованість в сумі 3060, 00 грн.
У судове засідання представник позивача не з'явився, проте з матеріалів справи вбачається, що представник позивача просить про розгляд справи за його відсутності.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився заперечень на адміністративний позов не подав, не забезпечив явку свого уповноваженого представника, про причини такої неявки суд не повідомив, хоча про дату і час судового засідання був належним чином повідомлений, відповідно до вимог глави 3 розділу II Кодексу адміністративного судочинства України за адресою, вказаною у Витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.6-7). Доказом про належне повідомлення якого слугують наявні в матеріалах справи конверти, які повернулися на адресу суду у зв'язку із закінченням терміну зберігання (а.с.25-28,30-32). Оскільки суд не має відомостей про причину неявки представника відповідача, то розглядає справу на підставі наявних у ній даних та доказів.
Відповідно до ч.1 ст.41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить наступного висновку.
Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю «КНК - Агро» є юридичною особою та згідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців фактичне місцезнаходження відповідача є: 89435, Закарпатська область, Ужгородський район, с. Часлівці, буд. 2, код ЄДРПОУ 35815387 (а.с.6-7).
Відповідач взятий на облік від 10.04.2008 року за №7011 до Ужгородської МДПІ, що підтверджується довідкою №1407141400046 від 31.01.2014 року. (а.с.8).
Матеріалами справи встановлено, що відповідач не сплатив у встановлені законом строки податок на додану вартість на загальну суму 3060,00 грн., що підтверджується розрахунком заборгованості, дана заборгованість виникла у зв'язку з не поданням звітності з податку на додану вартість за травень - липень 2013 року (а.с.5).
Ужгородською ОДПІ було проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість товариства з обмеженою відповідальністю «КНК - Агро».
За наслідками перевірки було складено акт перевірки від 11.06.2013 року за №932/1500/35815385
За наслідками проведеної перевірки та складеного акту винесено податкове повідомлення-рішення від 15.10.2013 року за № 0005351500 про збільшення суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 3 060, 00 грн., дане повідомлення-рішення було направлене відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення від та вручено відповідачу 14.11.2013 року. (а.с.10,11,14-15).
Вищенаведене повідомлення - рішення не оскаржувалося відповідачем ні в адміністративному ні в судовому порядку.
Відповідно до п.203.2 ст.203 Податкового кодексу України, платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
Відповідно до ст.9 Податкового кодексу України, податок на додану вартість належить до загальнодержавних податків.
Відповідно до ст.16 Податкового кодексу України, якою передбачені обов'язки платника податків, одним із обов'язків є обов'язок сплачувати податки і збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п.54.1 ст.54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Відповідно до п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплачувати суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим кодексом.
Згідно п.59.1 ст.59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення
Судом встановлено, що позивачем було прийнято та направлено податкову вимогу за № 102 від 28 червня 2012 року, яка вручена податковим органом платнику під розписку 10 липня 2012 року (а.с.17-18).
Відповідно до пп.20.1.28 п.20.1 ст.20 ПК України органи державної податкової служби мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Згідно з п.95.1. ст.95 ПК України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (п.95.3. ст.95 ПК України). Згідно п.95.4. ст.95 ПК України передбачає, що орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Згідно п.95.5. ст.95 ПК України вилучені відповідно до цієї статті готівкові кошти вносяться посадовою особою органу державної податкової служби до банку в день їх стягнення для перерахування до відповідного бюджету чи державного цільового фонду в рахунок погашення податкового боргу платника податків. У разі неможливості внесення зазначених коштів протягом того самого дня їх необхідно внести в банк наступного робочого дня. Забезпечення збереження зазначених коштів до моменту їх внесення в банк здійснюється відповідним органом державної податкової служби.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 70, 71, 86, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Ужгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Закарпатській області до товариства з обмеженою відповідальністю "КНК - Агро" про стягнення податкового боргу - задовольнити повністю .
Стягнути податковий борг з товариства з обмеженою відповідальністю "КНК - Агро" (89435, Закарпатська область, Ужгородський район, с. Часлівці, будинок 2, код ЄДРПОУ - 35815387) до Державного (місцевого) бюджету України у розмірі 3 060 (три тисячі шістдесят) гривень 00 (нуль) копійок по платежу 30 14010100 "податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)" за рахунок коштів, що належать товариству з обмеженою відповідальністю "КНК - Агро" на праві власності, в тому числі тих, які знаходяться на рахунках у банках.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Д.В. Іванчулинець
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.03.2014 |
Оприлюднено | 02.04.2014 |
Номер документу | 37936837 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Іванчулинець Д.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні