ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 березня 2014 р. Справа № 139699/11
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:
головуючого судді Ніколіна В.В.,
суддів Гінди О.М., Качмара В.Я.,
при секретарі судового засідання Щербі С.Б.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Природничо-економічного ліцею с. Вузлове Радехівського району Львівської області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 20.10.2011 року у справі за позовом Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі виконавчої дирекції Львівського обласного відділення Фонду до Природничо-економічного ліцею с. Вузлове Радехівського району Львівської області про стягнення заборгованості в сумі 5398,78 грн., -
ВСТАНОВИЛА :
26.09.2011 року Львівське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі виконавчої дирекції Львівського обласного відділення Фонду звернулося в суд із адміністративним позовом до Природничо-економічного ліцею с. Вузлове Радехівського району Львівської області про стягнення заборгованості в сумі 5398,78 грн.
В позові Львівське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі виконавчої дирекції Львівського обласного відділення Фонду покликається на те, що відповідач рішення № 1038 від 04.07.2011 року не виконав, відповідно до ст. 22 Закону України № 2240 страхові кошти, використані з порушенням, а також фінансові санкції у десятиденний строк не перерахував до Фонду, тому згідно з п.6 ч. 1 ст.28 та ч. 1 ст. 30 Кам'янка-Бузькою міжрайонною виконавчою дирекцією Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності прийнято Рішення від 05.08.2011р. № 8, згідно якого на відповідача накладено фінансові санкції: пеню в розмірі 86,93 грн. та штраф в розмірі 482,90 грн., загальна сума - 569,83 грн. Дане Рішення, отримане відповідачем 11.08.2011р., не оскаржувалося, тобто суми фінансових і штрафних санкцій вважаються узгодженими. Загальна сума заборгованості Природничо-економічного ліцею с. Вузлове Радехівського району Львівської області перед Фондом становить 5398,78 грн. На день подання позову заборгованість відповідачем не сплачена.
Оскаржуваною постановою Львівського окружного адміністративного суду від 20.10.2011 року позовну заяву Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі виконавчої дирекції Львівського обласного відділення Фонду до Природничо-економічного ліцею с. Вузлове Радехівського району Львівської області про стягнення заборгованості в сумі 5398,78 грн. - задоволено.
У поданій апеляційній скарзі відповідач просить зазначену постанову скасувати та прийняти нову, якою в задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі, покликаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального права. Вимоги за апеляційною скаргою обґрунтовує тим, що ст.21 Закону України зазначено в чому полягає порушення встановленого порядку використання страхових коштів. Зокрема, страхові кошти не можуть бути спрямовані на задоволення вимог кредиторів, на стягнення на підставі виконавчих та інших документів, за якими здійснюється стягнення відповідно до закону. Але ліцей не міг цього робити, бо страхові кошти не поступали на його рахунок. Фонд у рішенні №1038 від 4 червня 2011 р. спирається на п.4.14 «Порядку отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності», тобто «за відсутності квитанції про часткову оплату вартості путівки». Однак такі фінансові санкції, тобто відшкодування Фонду в повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів і оплату штрафу у розмірі 50% такої суми, передбачені лише ст. 30 Закону України, а не за порушення порядку отримання путівки.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги у їх сукупності, колегія суддів приходить до переконання, що подана скарга не підлягає задоволенню з наступних мотивів.
Задовольняючи позов Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі виконавчої дирекції Львівського обласного відділення Фонду суд першої інстанції виходив з того, що на підставі Акту перевірки та відповідно до ст. 30 Закону України № 2240 виконавчою дирекцією Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності прийнято Рішення від 04.07.2011р. №1038, згідно якого у відповідача не прийнято до заліку витрат на суму 3219,30 грн. та накладено штраф за порушення порядку витрачання страхових коштів в сумі 1609,65 грн. Загальна сума складає 4828,95 грн. Проте, відповідач дане рішення не виконав, відповідно до ст. 22 Закону України № 2240 страхові кошти, використані з порушенням, а також фінансові санкції у десятиденний строк не перерахував до Фонду, тому згідно з п.6 ч. 1 ст. 28 та ч. І ст. 30 Кам'янка-Бузькою міжрайонною виконавчою дирекцією Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності прийнято Рішення від 05.08.2011р. №8, згідно якого на відповідача накладено фінансові санкції: пеню в розмірі 86,93 грн. та штраф в розмірі 482,90 грн., загальна сума - 569,83 грн. Дане Рішення, отримане відповідачем 11.08.2011р. (копія повідомлення про вручення поштового відправлення додається), не оскаржувалося, тобто суми фінансових і штрафних санкцій вважаються узгодженими.
Такі висновки суду першої інстанції, на думку колегії суддів, відповідають нормам матеріального права.
Природничо-економічний ліцей с. Вузлове Радехівського району Львівської області зареєстрований, як страхувальник у Кам'янка-Бузькій міжрайонній виконавчій дирекції Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності 14.12.2001р., відповідно до поданої заяви страхувальнику присвоєно реєстраційний № 460141000123. При перевірці відповідача виконавчою дирекцію Львівського обласного відділення Фонду (Акт перевірки від 17.06.2011 року №446) було встановлено, що страхувальником порушено порядок використання коштів Фонду, а саме п.4.14 Порядку отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого Постановою правління ФСС з ТВП від 25.02.2009р. №12. На підставі Акту перевірки та відповідно до ст.30 Закону України № 2240 виконавчою дирекцією Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності прийнято Рішення від 04.07.2011р. №1038, згідно якого у відповідача не прийнято до заліку витрати на суму 3219,30 грн. та накладено штраф за порушення порядку витрачання страхових коштів в сумі 1609,65 грн. Загальна сума складає 4828,95 грн. Дане Рішення, отримане відповідачем 08.07.2011р., у встановленому порядку не оскаржувалося, тобто суми фінансових і штрафних санкцій вважаються узгодженими. Проте, відповідач дане рішення не виконав, відповідно до ст. 22 Закону України №2240 страхові кошти, використані з порушенням, а також фінансові санкції у десятиденний строк не перерахував до Фонду, тому згідно з п. 6 ч. 1 ст. 28 та ч. 1 ст. 30 Кам'янка-Бузькою міжрайонною виконавчою дирекцією Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності прийнято Рішення від 05.08.2011р. № 8, згідно якого на відповідача накладено фінансові санкції: пеню в розмірі 86,93 грн. та штраф в розмірі 482,90 грн., загальна сума - 569,83 грн. Дане Рішення, отримане відповідачем 11.08.2011р., не оскаржувалося, тобто суми фінансових і штрафних санкцій вважаються узгодженими. Загальна сума заборгованості Природничо-економічного ліцею с. Вузлове Радехівського району Львівської області перед Фондом становить 5398,78 грн. На день подання позову заборгованість Відповідачем не сплачена.
Правові, організаційні та фінансові основи загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян на випадок тимчасової втрати працездатності, у зв'язку з вагітністю та пологами, у разі смерті, а також надання послуг із санаторно-курортного лікування та оздоровлення застрахованим особам та членам їх сімей, відповідно до Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування визначає Закон України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням " від 18.01.2001р. № 2240 (далі - Закон України № 2240).
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 27 Закон України № 2240 страхувальник зобов'язаний надавати та оплачувати застрахованим особам у разі настання страхового випадку відповідний вид матеріального забезпечення та соціальних послуг відповідно до цього Закону.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 28 Закон України № 2240 страховик має право проводити перевірку правильності використання страхових коштів на підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, у фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників.
Згідно ст. 30 Закон України № 2240 Страхувальники та інші отримувачі страхових коштів у разі порушення порядку використання страхових коштів відшкодовують Фонду в повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів або вартість наданих соціальних послуг і сплачують штраф у розмірі 50 відсотків такої суми. За несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі страхових коштів відповідно до частини першої статті 21 та статті 22 цього Закону на страхувальників та інших отримувачів коштів Фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів. Одночасно на суми несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів і штрафних санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу. За порушення порядку використання страхових коштів, несвоєчасне або не в повному обсязі повернення страхових коштів відповідно до частини першої статті 21 та статті 22 цього Закону, несвоєчасне подання або неподання звітності про використання коштів Фонду, інших відомостей, передбачених цим Законом, страхувальник, інший отримувач страхових коштів несе відповідальність відповідно до закону. Своєчасно не сплачені та не відшкодовані страхові кошти відповідно до частини першої статті 21 та статті 22 цього Закону і фінансові санкції, передбачені частиною першою цієї статті, стягуються із страхувальника, іншого отримувача коштів Фонду у дохід Фонду в порядку, встановленому законом. Право розглядати справи про адміністративні правопорушення і застосовувати фінансові санкції мають керівник виконавчої дирекції Фонду, його заступники, керівники виконавчих дирекцій відділень Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та їх заступники, керівники районних, міжрайонних, міських, районних у містах виконавчих дирекцій відділень Фонду. Проте, відповідач дане рішення не виконав, відповідно до ст. 22 Закону України № 2240 страхові кошти, використані з порушенням, а також фінансові санкції у десятиденний строк не перерахував до Фонду, тому згідно з п. 6 ч. 1 ст. 28 та ч. 1 ст. 30 Кам'янка-Бузькою міжрайонною виконавчою дирекцією Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності прийнято Рішення від 05.08.2011р. № 8, згідно якого на відповідача накладено фінансові санкції: пеню в розмірі 86,93 грн. та штраф в розмірі 482,90 грн., загальна сума - 569,83 грн. Дане Рішення, отримане відповідачем 11.08.2011р., не оскаржувалося, тобто суми фінансових і штрафних санкцій вважаються узгодженими. Загальна сума заборгованості Природничо-економічного ліцею с. Вузлове Радехівського району Львівської області перед Фондом становить 5398,78 грн. На день подання позову заборгованість відповідачем не сплачена.
А тому висновки суду першої інстанції відповідають нормам матеріального та процесуального права.
На підставі наведеного колегія судів прийшла до висновку, що судом першої інстанції, при винесені оскаржуваної постанови вірно дано правову оцінку обставинам справі та ухвалено судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, що згідно ст. 200 КАС України є підставою для залишення апеляційної скарги без задоволення, а постанови суду першої інстанції без змін.
Керуючись ч. 3 ст. 160, ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Природничо-економічного ліцею с. Вузлове Радехівського району Львівської області - залишити без задоволення.
Постанову Львівського окружного адміністративного суду від 20.10.2011 року у справі № 2а-10528/11/1370 - залишити без змін.
Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду у порядку адміністративного судочинства протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий В.В. Ніколін
Судді О.М. Гінда
В.Я. Качмар
Суд | Львівський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.03.2014 |
Оприлюднено | 03.04.2014 |
Номер документу | 37950032 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Ніколін В.В.
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Гулкевич Ірена Зіновіївна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Гулкевич Ірена Зіновіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні