Ухвала
від 03.04.2014 по справі 922/1267/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

про повернення заяви

про порушення справи про банкрутство

"03" квітня 2014 р.Справа № 922/1267/14

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Міньковського С.В.

розглянувши заяву Основ'янська ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківської області, м. Харків про визнання банкрутом ТОВ "Самсар", м. Харків , код ЄДРПОУ 35859995

ВСТАНОВИВ:

Кредитор звернувся до суду з заявою у порядку ст.ст. 10, 11 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон про банкрутство) про визнання боржника ТОВ "Самсар" банкрутом на тій підставі, що боржник є неплатоспроможним - не сплачений податковий борг на суму 511407,86 грн, з яких 160013,30 грн - штрафні санкції.

Розглянувши надану суду заяву кредитора і додані до заяви кредитора документи, суд встановив, що заявник не надав суду постанову органу державної виконавчої служби про відкриття виконавчого провадження у відношенні ТОВ "Самсар" про стягнення податкового боргу.

У відповідності до ч. 3 ст. 10 Закону про банкрутство справа про банкрутство порушується судом, якщо безспірні вимоги кредитора до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку.

Тобто, протягом трьох місяців після відкриття виконавчого провадження.

Суд звертає увагу кредитора на те, що саме лише судове рішення за відсутності виданого на його підставі виконавчого документа та постанови органу Державної виконавчої служби про відкриття виконавчого провадження не може бути підтвердженням безспірності грошових вимог у розумінні Закону про банкрутство.

Крім того, відповідно ч. 1 ст. 32 Господарського процесуального кодексу України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Згідно ч. 2 ст. 36 Господарського процесуального кодексу України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії.

Кредитором в обґрунтування свої х вимог до заяви про порушення справи про банкрутство ТОВ "Самсар" додані лише копії документів, які не засвідчені належним чином, а постанова Харківського окружного адміністративного суду взагалі є нечитаємою.

У відповідності до ч. 1 ст. 15 Закону про банкрутство, господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження заяви про порушення справи про банкрутство повертає її та додані до неї документи без розгляду, якщо заявник-кредитор не подав доказів неспроможності боржника виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами в розмірі, визначеному частиною третьою статті 10 цього Закону, протягом трьох місяців після відкриття виконавчого провадження, якщо інше не передбачено цим Законом.

На підставі вищенаведеного та керуючись ч.1 ст. 15 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом ", -

УХВАЛИВ:

1. Повернути заяву кредитору про порушення справи про банкрутство без розгляду.

2. Роз'яснити стороні, що повернення заяви про порушення провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.

Суддя Міньковський С.В.

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення03.04.2014
Оприлюднено04.04.2014
Номер документу38005376
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/1267/14

Ухвала від 03.04.2014

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні