Постанова
від 31.03.2014 по справі 817/725/14
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 817/725/14

31 березня 2014 року 09год. 45хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Жуковської Л.А. за участю секретаря судового засідання Мельничук О.А. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник не з'явився ,

відповідача: представник не з'явився ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Дубровицької об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Рівненській області до Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Заслучанський" про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, -

ВСТАНОВИВ :

Дубровицька об`єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Рівненській області звернулася з позовом до Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Заслучанський" про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків.

Позивач в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином. До початку судового розгляду справи позивач подав клопотання про розгляд справи без участі представника управління.

Відповідач в судове засідання не з'явився, заперечень на адміністративний позов не подав, про причини неприбуття суд не повідомив. Про дату, час і місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином.

Судом не визнавалася обов'язковою участь сторін в судовому засіданні. За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представників сторін на підставі наявних у справі доказів.

Відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши у відкритому судовому засіданні подані письмові докази, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.

Судом встановлено, що Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Заслучанський" зареєстрований Дубровицькою районною державною адміністрацією Рівненської області лютого 2004 року, включено до ЄДРПОУ та присоєно ідентифікаційний код 32370357.

Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Заслучанський" перебуває на обліку з 26 лютого 2004 року в Дубровицькій об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Рівненської області.

Як встановлено матеріалами справи за Сільськогосподарським виробничим кооперативом "Заслучанський" станом на 28 лютого 2014 року рахується податковий борг в сумі 12 597,29 грн., який виник по податку на додану вартість.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до пп. 16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно пункту 59.1. статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення - рішення.

Пунктом 59.4. статті 59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення - рішення.

Пунктом 59.5. статті 59 Податкового кодексу України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.

Для Сільськогосподарського виробним кооперативу «Заслучанський» направлялась податкова вимога № 29 від 21 листопада 2012 року на суму 22 941, 50 грн.

Дубровицькою міжрайонною державною податковою інспекцією Рівненської області Державної податкової служби 06 березня 2013 року подавався позов до Рівненського окружного адміністративного суду про стягнення з Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Заслучанський» податкового боргу з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника в сумі 21069,79 грн. Постановою від 25 березня 2013 року по справі №817/863/13-а Рівненським окружним адміністративним судом задоволено позов Дубровицької МДПІ про стягнення з СВК «Заслучанський» податкового боріу з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника в сумі 21069,79 грн. На момент звернення до суду з позовом такий податковий борг платником податків по судових рішеннях не погашений.

Крім того, судом встановлено, що Дубровицькою МДПІ 16 травня 2013 року направлялось інкасове доручення №11 до філії РОУ ПАТ «Державний Ощадбанк України» про стягнення з відповідача податкового боргу в сумі 18 445,27 грн., інкасове доручення повернуте банком без виконання в зв'язку з відсутністю коштів на рахунку платника.

Дубровицькою МДПІ 29 липня 2013 року направлялось інкасове доручення №56-19 до AT «Райффайзен Банк Аваль» у м. Києві про стягнення з СВК «Заслучанський» податкового боргу в сумі 14 689,66 грн., інкасове доручення повернуте банком без виконання в зв'язку з відсутністю коштів на рахунку платника.

Дубровицькою МДПІ 18 вересня 2013 року направлялось інкасове доручення №62-19 до AT «Райффайзен Банк Аваль» у м. Києві про стягнення з СВК «Заслучанський» податкового боргу в сумі 12 349, 46 грн., інкасове доручення повернуте банком без виконання в зв'язку з відсутністю коштів на рахунку платника.

Дубровицькою МДПІ 15 жовтня 2013 року направлялось інкасове доручення №14-15 до AT «Райффайзен Банк Аваль» у м. Києві про стягнення з СВК «Заслучанський» податкового боргу в сумі 12 073, 52 грн., інкасове доручення повернуте банком без виконання в зв'язку з відсутністю коштів на рахунку платника.

Дубровицькою МДПІ 01 листопада 2013 року направлялось інкасове доручення №16-15 до AT «Райффайзен Банк Аваль» у м. Києві про стягнення з СВК «Заслучанський» податкового боргу в сумі 10 953, 92 грн., інкасове доручення повернуте банком без виконання в зв'язку з відсутністю коштів на рахунку платника.

Дубровицькою МДПІ 23 січня 2014 року направлялось інкасове доручення №12-15 до AT «Райффайзен Банк Аваль» у м. Києві про стягнення з СВК «Заслучанський» податкового боргу в сумі 9 307, 28 грн., інкасове доручення повернуте банком без виконання в зв'язку з відсутністю коштів на рахунку платника.

Тим самим, проведеними заходами Дубровицької ОДПІ Головного управління Міндоходів у Рівненській області податковий борг платника податків станом на 28 лютого 2014 року відповідачем не погашений.

Відповідно до акту опису майна від 30 листопада 2012 року податковим керуючим описано приміщення гаражів площею 900 м. кв. та приміщення кормоцеху площею 169 м. До Державного реєстру обтяжень рухомого майна внесено реєстраційний запис 05 грудня 2012 року про опис майна відповідно до акту від 30.11.12.

Спірні правовідносини регулюються Податковим кодексом України .

Як зазначено в п.95.1 ст.95 ПК України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно до вимог п.95.2, п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Згідно п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.

Доказів сплати відповідачем податкового боргу на час розгляду справи суду не надано.

Підпунктом 14.1.155 п.14.1 ст.14 ПК України встановлено, що податкова застава - це спосіб забезпечення сплати платником податків грошового зобов'язання та пені, не сплачених таким платником у строк, визначений цим Кодексом. Податкова застава виникає на підставах, встановлених цим Кодексом.

Тобто, здійснення передбачених ст. 95 ПК України заходів щодо стягнення податкового боргу шляхом продажу майна платника податків можливе за умови якщо на це майно поширена податкова застава на підставах та умовах визначених саме Податковим кодексом України.

У відповідності до п. 87.2 ст. 87 ПК України встановлено, що джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

З метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу, про що зазначено у п. 88.1 ст. 88 ПК України.

Згідно п. 88.2 вказаної статті, право податкової застави виникає згідно з цим Кодексом та не потребує письмового оформлення.

При цьому, відповідно до п. 89.1 ст. 89 ПК України, встановлено, що право податкової застави виникає у разі:

- несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку;

- несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу.

Пунктом п. 89.3 ст. 89 Податкового кодексу визначено, що майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису.

До акта опису включається ліквідне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу.

Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, яке пред'являється платнику податків, що має податковий борг.

Акт опису майна, на яке поширюється право податкової застави, складається податковим керуючим у порядку та за формою, що затверджені центральним органом державної податкової служби.

Відповідно до абзацу другого п. 95.3 ст. 95 ПК України орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню шляхом надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна, перебуває у податковій заставі Сільськогосподарського виробним кооперативу «Заслучанський»

Розподіл судових витрат згідно ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не застосовується, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Надати дозвіл на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна, перебуває у податковій заставі Сільськогосподарського виробним кооперативу «Заслучанський» ( с. Колки, Дубровицького району, Рівненської області, 34144, ідентифікаційний код 32370357).

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Жуковська Л.А.

СудРівненський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення31.03.2014
Оприлюднено07.04.2014
Номер документу38009497
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —817/725/14

Ухвала від 13.03.2014

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

Жуковська Л.А.

Постанова від 31.03.2014

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

Жуковська Л.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні