ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
01 квітня 2014 р. Справа № 802/624/14-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Жернакова М. В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом: управління Пенсійного фонду України у Крижопільському районі Вінницької області
до: відкритого акціонерного товариства "Крижопільська ПМК-109"
про: стягнення заборгованості
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду звернулось управління Пенсійного фонду України у Крижопільському районі Вінницької області (далі - УПФУ у Крижопільському районі, позивач) з адміністративним позовом до відкритого акціонерного товариства "Крижопільська ПМК-109" (далі - ВАТ "Крижопільська ПМК-109", відповідач) про стягнення заборгованості. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач має заборгованість з відшкодування до Пенсійного фонду України фактичних витрат з виплати та доставки пенсії за віком, призначеної на пільгових умовах пенсіонеру ОСОБА_1 відповідно до пункту "в" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" в сумі 11041 грн. Вказану заборгованість відповідач в добровільному порядку не сплачує, у зв'язку з чим поданий цей позов.
В судове засідання представник позивача не прибув, проте 31.04.2014 року через відділ прийому суду надав заяву про розгляд справи за його відсутності (вх. № 6177), в якій зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання також не прибув, про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
При цьому відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України у разі неприбуття у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
З огляду на вказані вимоги КАС України, враховуючи клопотання представника позивача та неприбуття належним чином повідомленого представника відповідача, суд дійшов висновку про можливість проведення судового розгляду справи у порядку письмового провадження, без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Дослідивши матеріали справи, суд установив такі фактичні обставини.
Згідно з п.п. 1, 2 статті 1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997 р. № 400/97-ВР відповідач є платником збору на обов'язкове державне пенсійне страхування. З матеріалів справи суд убачає, що у відповідача наявна заборгованість з відшкодування до Пенсійного фонду України фактичних витрат з виплати та доставки пенсії за віком, призначеної на пільгових умовах пенсіонеру ОСОБА_1 відповідно до пункту "в" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" за період з січня по серпень 2013 року включно в сумі 11041 грн., яку відповідач в добровільному порядку не сплачує.
Визначаючись щодо позовних вимог, суд виходить з такого.
Абзацом 4 пункту 1 статті 2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"
Відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", абзацу 4 пункту 1 статті 2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", пункту 6.1 Розділу 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за № 64/8663 (далі - Інструкція), відшкодуванню підлягають фактичні витрати Пенсійного фонду України на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які працювали або працюють на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 у розмірі 100 відсотків. Крім того, відповідно до вимог Інструкції, управлінням Пенсійного фонду України компенсовано витрати за доставку пенсій згідно тарифів, установлених Укрпоштою.
Таким чином, національним законодавством чітко визначені підстави та порядок відшкодування фактичних витрати на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком № 2.
Згідно з п. 6.2 Інструкції витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які мають стаж, що дає право на призначення цих пенсій на декількох підприємствах, покриваються цими підприємствами пропорційно стажу роботи. При цьому стаж роботи на останньому підприємстві враховується у повному розмірі, а з попередніх місць роботи осіб він додається до стажу, необхідного для призначення пенсій на пільгових умовах.
Відповідно до підпункту 6.4 пункту 6 Інструкції розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами доходів органів Пенсійного фонду України щорічно в повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених пенсій.
За правилами, встановленими пунктом 6.8. Розділу 6 Інструкції, підприємства та організації зобов'язані щомісяця до 25-го числа вносити до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Відповідно до п. 6.9 Інструкції у разі призначення пенсій на пільгових умовах особам, які мають необхідний стаж роботи не за місцем призначення цієї пенсії, орган Пенсійного фонду за місцем призначення пенсії надсилає повідомлення згідно з додатками для зазначених підприємств, у двох примірниках через орган Пенсійного фонду за місцезнаходженням цього підприємства. Відшкодування сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, у таких випадках здійснюється підприємством на рахунки органу Пенсійного фонду за місцем його реєстрації.
Як установив суд, позивач на адресу відповідача направляв розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених згідно з пунктами "б"-"з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", яким довів до відома про розмір сум до відшкодування. Згідно з указаним розрахунком загальна сума до відшкодування становить 11041 грн. Доказом того, що вказана сума пенсії дійсно виплачена пенсіонеру ОСОБА_1 є довідка УПФУ у Крижопільському районі від 06.02.2014 року № 126 (а. с. 9).
Станом на день розгляду справи докази сплати відповідачем заборгованості до суду не надходили.
Таким чином, у ВАТ "Крижопільська ПМК-109" перед УПФУ у Крижопільському районі існує заборгованість з відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з січня по серпень 2013 року в розмірі 11041 грн., яка підлягає стягненню. Наявність заборгованості підтверджується карткою особового рахунку (а. с. 10-12), розрахунком заборгованості (а. с. 8).
Враховуючи встановлені обставини справи та зазначені положення національного законодавства України, суд вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, відповідно до положень ст. 94 КАС України, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства "Крижопільська ПМК-109" (код ЄДРПОУ 01037270) на користь управління Пенсійного фонду України у Крижопільському районі Вінницької області (код ЄДРПОУ 20096775) заборгованість в сумі 11041 (одинадцять тисяч сорок одна) грн.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Жернаков Михайло Володимирович
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 01.04.2014 |
Оприлюднено | 03.04.2014 |
Номер документу | 38015628 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Жернаков Михайло Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні