24/245-б-15/123-б
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел.230-31-34
У Х В А Л А
Справа № 24/245-б-15/123-б
15.04.09
За заявою Приватного підприємства «Лугтехно-Трейд»
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробнича компанія «Оптіма»
про визнання банкрутом
Суддя Хоменко М.Г.
Представники:
від ініціюючого кредитора
(ліквідатора) не з'явилися
від боржника не з'явилися
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Заявник звернувся до суду з заявою про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника, оскільки останній неспроможний сплатити борг у сумі 130 210,44 грн. та відсутній за юридичною адресою.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 31.07.2008 (суддя Смілянець В.В.) порушено провадження у справі № 24/245-б з урахуванням особливостей, передбачених ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Постановою Господарського суду міста Києва від 14.08.2008 боржника визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено ініціюючого кредитора - Приватне підприємство «Лугтехно-Трейд», якого зобов'язано до 14.08.2009 надати суду ліквідаційний баланс банкрута та звіт ліквідатора.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 30.10.2008 у справі № 24/245-б затверджено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс, ліквідовано банкрута як юридичну особу у зв'язку з банкрутством та припинено провадження у справі.
Постановою Вищого господарського суду України від 11.02.2009 касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва задоволено, ухвалу Господарського суду міста Києва від 30.10.2008 скасовано, справу № 24/245-б направлено на новий розгляд до Господарського суду міста Києва.
Розпорядженням керівництва Господарського суду міста Києва від 23.02.2009 справу № 24/245-б передано на новий розгляд судді Хоменку М.Г.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 27.02.2009 справу № 24/245-б прийнято до свого провадження суддею Хоменком М.Г., присвоєно їй номер 24/245-б-15/123-б та призначено до розгляду у судовому засіданні на 10.03.2009. Зазначеною ухвалою зобов'язано ліквідатора: надати суду докази про внесення державним реєстратором запису до Єдиного державного реєстру відповідно до ч. 8 ст. 19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»про відсутність юридичної особи за місцем її знаходження; ознайомитись з матеріалами справи та надати суду письмове пояснення з урахуванням постанови Вищого господарського суду України від 11.02.2009 та касаційної скарги Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва; надати суду первинні документи боржника, а також докази безспірності боргу. Також зазначеною ухвалою зобов'язано ліквідатора вжити всіх можливих заходів щодо повного виявлення майна боржника, зокрема, надати суду інформацію від: Державного підприємства «Інформаційний центр»Міністерства юстиції України щодо наявності/відсутності у банкрута у державному реєстрі обтяжень рухомого майна або в Єдиному реєстрі заборони відчуження об'єктів нерухомого майна; Державного підприємства «Український інститут промислової власності»Філія «Український центр інноватики та патентно-інформаційних послуг»щодо наявності/відсутності у банкрута об'єктів промислової власності; Департаменту інтелектуальної власності щодо наявності/відсутності у банкрута об'єктів інтелектуальної власності. Крім того, зазначеною ухвалою зобов'язано ліквідатора надати суду докази подання оголошення до офіційного друкованого органу про винесення постанови про визнання боржника банкрутом. Також зазначеною ухвалою зобов'язано учасників провадження у справі виконати у повному обсязі вимоги попередніх ухвал суду та постанови суду про визнання боржника банкрутом.
У судове засідання 10.03.2009 представники ініціюючого кредитора (ліквідатора) та боржника не з'явились, хоча були належним чином повідомлені про дату та час слухання, про причини неявки суд не повідомили, вимог суду не виконали.
У зв'язку з невиконанням учасниками провадження у справі вимог суду та нез'явленням у судове засідання представників учасників провадження у справі ухвалою Господарського суду міста Києва від 10.03.2009 розгляд справи відкладено на 15.04.2009, повторно зобов'язано ліквідатора виконати у повному обсязі вимоги постанови про визнання боржника банкрутом та попередніх ухвал суду, ознайомитись з матеріалами справи та надати суду докази про внесення державним реєстратором запису до Єдиного державного реєстру відповідно до ч. 8 ст. 19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»про відсутність юридичної особи за місцем її знаходження.
У судове засідання 15.04.2009 представники ініціюючого кредитора (ліквідатора) та боржника повторно не з'явились, хоча були належним чином повідомлені про дату та час слухання, про причини неявки суд не повідомили. У день слухання справи до початку судового засідання будь-яких заяв чи клопотань від ініціюючого кредитора (ліквідатора) та боржника через канцелярію суду не надходило.
Станом на 15.04.2009 ініціюючим кредитором (ліквідатором) вимог ухвал Господарського суду міста Києва від 27.02.2009 та від 10.03.2009 не виконано.
Нез'явлення представника ініціюючого кредитора (ліквідатора) на виклик у засідання господарського суду та невиконання ініціюючим кредитором (ліквідатором) вимог суду, зокрема, щодо надання суду доказів про внесення державним реєстратором запису до Єдиного державного реєстру відповідно до ч. 8 ст. 19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»про відсутність юридичної особи за місцем її знаходження перешкоджає подальшому розгляду справи.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Згідно зі статтею 93 Цивільного кодексу України місцезнаходженням юридичної особи є адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.
Відповідно до ч. 5 ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб–підприємців»в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб–підприємців (далі –Єдиний державний реєстр) містяться також відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу, а також відомості про зарезервовані найменування юридичних осіб.
Частиною 2 статті 34 Господарського процесуального кодексу України визначено, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами.
Відповідно до вимог ч.ч. 1, 3 ст. 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб–підприємців»якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін, якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, не були до нього внесені, вони не можуть бути використані в спорі з третьою особою.
Отже, лише наявність у Єдиному державному реєстрі відомостей про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням може слугувати доказом відсутності боржника. Зазначене відповідає правовій позиції Вищого господарського суду України, викладеній, зокрема, у постанові Вищого господарського суду України від 04.03.2008 р. у справі № 23/443-б.
Враховуючи ненадання суду доказів про внесення державним реєстратором запису до Єдиного державного реєстру відповідно до ч. 8 ст. 19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»про відсутність юридичної особи за місцем її знаходження, ініціюючим кредитором (ліквідатором) не подано належних доказів відсутності керівних органів боржника - юридичної особи за її місцезнаходженням, що відповідно до положень ч. 1 ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» є ознакою відсутнього боржника.
Згідно зі ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу
Відповідно до п. 5 ст. 81 Господарського процесуального кодексу України господарський суд залишає позов без розгляду, якщо позивач без поважних причин не подав витребувані господарським судом матеріали, необхідні для вирішення спору, або представник позивача не з'явився на виклик у засідання господарського суду і його нез'явлення перешкоджає вирішенню спору.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне залишити заяву Приватного підприємства «Лугтехно-Трейд»про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробнича компанія «Оптіма»без розгляду.
Керуючись ч. 1 ст. 5, ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст.ст. 33, 34, п. 5 ст. 81, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
1. Заяву Приватного підприємства «Лугтехно-Трейд»про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробнича компанія «Оптіма»залишити без розгляду.
2. Дію мораторію припинити.
3. Зобов'язати державного реєстратора Голосіївської районної у місті Києві державної адміністрації внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запис про залишення заяви Приватного підприємства «Лугтехно-Трейд»про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробнича компанія «Оптіма»(код ЄДРПОУ 35234791) без розгляду.
4. Копію ухвали направити ініціюючому кредитору (ліквідатору), боржнику, Державній податковій інспекції у Голосіївському районі м. Києва та державному реєстратору Голосіївської районної у місті Києві державної адміністрації.
Звернути увагу ініціюючого кредитора, що після усунення обставин, що зумовили залишення заяви про порушення справи про банкрутство без розгляду, ініціюючий кредитор має право знову звернутися з нею до господарського суду в загальному порядку.
Суддя М.Г. Хоменко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2009 |
Оприлюднено | 12.06.2009 |
Номер документу | 3802615 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Хоменко М.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні