Постанова
від 04.04.2014 по справі 812/1956/14
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

10.2.1

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

Іменем України

04 квітня 2014 рокуЛуганськСправа № 812/1956/14

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді: Островської О.П.,

при секретарі: Тельдековій Н.В.,

за участю:

представника позивача: ОСОБА_1,

представник відповідача: не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Луганську адміністративну справу за адміністративним позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Луганську до Міського комунального підприємства «Луганськ - Житло» про стягнення заборгованості з капіталізованих платежів у сумі 164659,73 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

19 березня 2014 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Луганську до Міського комунального підприємства «Луганськ - Житло» про стягнення заборгованості з капіталізованих платежів у сумі 164659,73 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що рішенням засновників Комунального підприємства «Луганськ - Житло» прийнято рішення щодо припинення юридичної особи в результаті ліквідації.

Відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Луганську були продовжені страхові виплати та призначені потерпілому: ОСОБА_2 - працівнику МКП «Луганськ - Житло».

Відповідно до прийнятих постанов Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Луганську продовжує виплачувати страхові виплати по вказаній особі: ОСОБА_2 перебуває на обліку у відділенні по теперішній час та отримує страхові виплати.

На підставі викладеного повинна бути проведена капіталізація платежів для продовження страхових виплат вказаним особам, які потерпіли на підприємстві, протягом їх життя.

Відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Луганську голові ліквідаційної комісії МКП «Луганськ - Житло» Каражі Р.М. було надіслано заяву про визнання права з капіталізації платежів, що виникли із зобов'язань підприємства відшкодовувати шкоду, заподіяну життю і здоров'ю громадян за №746/06 від 11.02.2014 року.

11.03.2014 року позивачем було отримано відповідь з відмовою в визнання капіталізованих платежів з посиланням на той факт, що строк розгляду заявлених кредиторських вимог був пропущений відділенням виконавчої дирекції Фонду в м. Луганську.

Сума платежів, які підлягають капіталізації для розрахунку потерпілими на підприємстві - боржнику становить 164 659,73 грн.

На підставі викладеного позивач просить стягнути з Міського комунального підприємства «Луганськ - Житло» (91057, 30 років Перемоги, 37а, код ЄДРПОУ 30642082, р/р 2600912170111 у АБ «Укркомунбанк» МФО 304988) на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Луганську (91055, м. Луганськ, вул. Карла Маркса, буд. 45, р/р 3717541201284 у банку ГУДКСУ Луганської області, МФО 804013, ЄДРПОУ 25938888) заборгованість з капіталізованих платежів у сумі 164659,73 грн.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позов, надав пояснення, аналогічні викладеним у адміністративному позові, просив позовні вимоги задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомив.

Фіксування судового засідання відповідно до статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України не здійснювалося.

Дослідивши матеріали справи та подані документи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що на підставі рішення Луганської міської ради від 27.06.2013 року №35/18 «Про припинення міського комунального підприємства «Луганськ - житло» рішенням засновників Комунального підприємства «Луганськ - Житло» прийнято рішення щодо припинення юридичної особи в результаті ліквідації (оголошення «Наша газета» від 06.08.2013 року).

У зв'язку з ліквідацією Міського комунального підприємства «Луганськ - Житло» Відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Луганську було направлено голові ліквідаційної комісії МКП «Луганськ - Житло» Каражі Р.М. заяву про визнання права з капіталізації платежів, що виникли із зобов'язань підприємства відшкодовувати шкоду, заподіяну життю і здоров'ю громадян за №746/06 від 11.02.2014 року (а.с.18-19).

Проте, 11.03.2014 року позивачем було отримано відповідь ліквідаційної комісії МКП «Луганськ - Житло» №100 від 11.03.2014 року про відмову в визнання капіталізованих платежів з посиланням на той факт, що строк розгляду заявлених кредиторських вимог був пропущений відділенням виконавчої дирекції Фонду в м. Луганську (а.с.6).

Громадянин ОСОБА_2 працював на підприємстві МКП «Луганськ - Житло».

Вказана особа отримала пошкодження здоров'я внаслідок нещасного випадку на виробництві що підтверджується відповідним актом хронічного професійного захворювання (отруїння) (а.с.7) та витягом з акту огляду у МСЕК (а.с.8).

Так, Актом хронічного професійного захворювання (отруїння) від 02.09.1994 зафіксовано факт професійного захворювання на виробництві ОСОБА_2 внаслідок чого останньою отримано пошкодження здоров'я (а.с.7).

Відповідно до витягу з акту огляду МСЕК ОСОБА_2 встановлено 40% втрати працездатності у зв'язку професійним захворюванням 01.11.2004 року. Зокрема, відповідно до витягу з акту огляду МСЕК, ОСОБА_2 потребує у медикаментозному лікуванні, лікуванні у санаторно - курортних центрах щодо показників по отриманій травмі (а.с.8).

Як вбачається з матеріалів справи, постановою від 29 березня 2013 року №1219/4509/4509/15 Відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Луганську призначено потерпілому ОСОБА_2 перераховану щомісячну грошову суму виплат в розмірі 648,47 грн., з 01 березня 2013 року безстроково (а.с.10).

В зв'язку з визначенням Фондом розміру страхових виплат що призначені вказаному громадянину внаслідок отримання ним ушкодження здоров'я від нещасного випадку на виробництві, відділенням було проведено розрахунок сум капіталізації коштів МКП «Луганськ - Житло», з урахуванням даних визначених у листі Державної служби Статистики України від 14.10.13 р. №10.2-16/542 (а.с.20-22). Вказаним розрахунком визначено сума загальної потреби в капіталізації коштів для розрахунку з потерпілими в розмірі 164659,73 грн. (а.с.5).

Вирішуючи даний спір, суд виходить з наступного.

Згідно ст.ст. 15, 46 Закону України № 1105 від 23.09.1999 «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» Фонд соціального страхування від нещасних випадків - некомерційна самоврядна організація, що діє на підставі статуту, яка провадить акумулювання страхових внесків, має автономну, незалежну від будь-якої іншої, систему фінансування.

Відповідно до ст. 46 цього Закону фінансування Фонду соціального страхування від нещасних випадків здійснюється за рахунок, зокрема:

- внесків роботодавців: для підприємств - з віднесенням на валові витрати виробництва, для бюджетних установ та організацій - з асигнувань, виділених на їх утримання та забезпечення;

- капіталізованих платежів, що надійшли у випадках ліквідації страхувальників у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Статтею 1205 Цивільного Кодексу України передбачено, що у разі ліквідації юридичної особи платежі, належні потерпілому або особам, визначеним статтею 1200 цього Кодексу, мають бути капіталізовані для виплати їх потерпілому або цим особам у порядку, встановленому законом або іншими нормативно-правовими актами.

Це правило закріплено в ст.112 Цивільного Кодексу України.

Так, відповідно до ст.112 Цивільного кодексу України у разі ліквідації платоспроможної юридичної особи вимоги її кредиторів задовольняються у такій черговості:

1) у першу чергу задовольняються вимоги щодо відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, та вимоги кредиторів, забезпечені заставою чи іншим способом;

2) у другу чергу задовольняються вимоги працівників, пов'язані з трудовими відносинами, вимоги автора про плату за використання результату його інтелектуальної, творчої діяльності;

3) у третю чергу задовольняються вимоги щодо податків, зборів (обов'язкових платежів);

4) у четверту чергу задовольняються всі інші вимоги.

Вимоги однієї черги задовольняються пропорційно сумі вимог, що належать кожному кредитору цієї черги.

У разі відмови ліквідаційної комісії у задоволенні вимог кредитора або ухилення від їх розгляду кредитор має право до затвердження ліквідаційного балансу юридичної особи звернутися до суду із позовом до ліквідаційної комісії. За рішенням суду вимоги кредитора можуть бути задоволені за рахунок майна, що залишилося після ліквідації юридичної особи.

Вимоги кредитора, заявлені після спливу строку, встановленого ліквідаційною комісією для їх пред'явлення, задовольняються з майна юридичної особи, яку ліквідовують, що залишилося після задоволення вимог кредиторів, заявлених своєчасно.

Пунктом 4.17 Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженої Постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 12.07.2007 № 36, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 1 серпня 2007 р. за № 867/14134, передбачено, що при ліквідації страхувальник зобов'язаний провести повний розрахунок з Фондом на день закінчення процедури банкрутства (ліквідації).

Згідно з п. 5.9 Інструкції, для покриття витрат Фонду потерпілим на виробництві, які працювали на підприємствах, що ліквідовані (якщо вони не мають правонаступника), кошти до Фонду сплачуються страхувальником згідно з Порядком капіталізації платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань підприємства-банкрута перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоров'ю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 року N 765.

Порядок капіталізації платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань суб'єкта підприємницької діяльності - банкрута перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоров'ю затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 765 від 6 травня 2000 року «Про порядок капіталізації платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань підприємства - банкрута перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоров'ю».

Відповідно до п.1 Порядку № 765 здійснюється капіталізація платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань підприємства-банкрута відшкодувати шкоду, заподіяну життю і здоров'ю громадян, у тому числі застрахованих у Фонді соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. Капіталізація платежів здійснюється щодо кожної особи з урахуванням заборгованості за попередні роки та необхідності виплати майбутніх платежів. Під час розрахунку сум цих платежів повинні враховуватися заробітна плата потерпілого, відсоток втрати професійної працездатності, витрати по догляду за потерпілим, на реабілітацію, протезування, придбання транспортних засобів та види соціальної допомоги відповідно до медичного висновку, необхідність сплати одноразової допомоги у зв'язку з травмою або професійним захворюванням, які можуть призвести до смерті потерпілого, а також інших виплат, передбачених законодавством.

Пунктом 2 Порядку № 765 передбачено, що розрахунок щодо кожного платежу, що підлягає капіталізації, для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань суб'єкта підприємницької діяльності - банкрута перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоров'ю або перед членами їх сімей, здійснюється таким чином:

1) щомісячні виплати втраченого заробітку - з урахуванням середньомісячного заробітку та ступеня втрати професійної працездатності;

2) витрати по догляду за потерпілим відповідно до медичного висновку - згідно з нормами, встановленими нормативно-правовими актами;

3) витрати на придбання інвалідами або Фондом спеціальних засобів пересування, запасних частин до них, а також витрати на придбання палива, ремонт і технічне обслуговування транспортних засобів - згідно з нормами, встановленими нормативно-правовими актами;

4) витрати на оздоровлення - з розрахунку середньої вартості санаторно-курортної путівки - для інвалідів I групи щороку, іншим інвалідам - один раз на три роки;

5) витрати на пенсійне забезпечення - виходячи з основного розміру пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання на підставі даних Фонду;

6) витрати на професійну переорієнтацію, професійне навчання або перекваліфікацію потерпілого за індивідуальною програмою реабілітації інваліда (якщо з часу встановлення інвалідності минуло не більше одного року) - з розрахунку середньомісячного заробітку протягом терміну, визначеного програмою реабілітації;

7) одноразова допомога у разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого - у розмірах, що встановлюються відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності». Нарахування такої виплати здійснюється на підставі висновку лікувального закладу щодо можливості настання стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого.

Капіталізація платежів, передбачених підпунктами 1 - 5 пункту 2 цього Порядку, розраховується на період, що визначається як різниця між середньою тривалістю життя для чоловіків і жінок у країні та їх віком на момент здійснення капіталізації (п.3 Порядку № 765).

До суми платежів, що підлягають капіталізації, включається заборгованість суб'єкта підприємницької діяльності - банкрута з виплат, пов'язаних з його зобов'язаннями відшкодувати шкоду, заподіяну життю і здоров'ю громадян, а саме суми одноразової допомоги, щомісячних виплат втраченого заробітку, витрат по догляду за потерпілим та виплат за листками непрацездатності (п.4 Порядку № 765)

Відповідно п.5-1 Порядку № 765 у вимогах Фонду до суб'єкта підприємницької діяльності, щодо якого порушено справу про банкрутство, зазначається сума, визначена з урахуванням кожного платежу, що підлягає капіталізації. Суми платежів, капіталізованих відповідно до зазначених вимог у процесі ліквідації суб'єкта підприємницької діяльності - банкрута, перераховуються ліквідатором (арбітражним керуючим) робочому органу виконавчої дирекції Фонду, у якому суб'єкт підприємницької діяльності перебуває на обліку.

Судом встановлено, що позивачем здійснено розрахунок потреби в капіталізації коштів Міського комунального підприємства «Луганськ - Житло» у відповідності до Порядку № 765.

За таких обставин, системним аналізом положень Закону України № 1105 від 23.09.1999 «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», Цивільного кодексу України встановлено, що законодавець зобов'язав страхувальника проводити капіталізацію страхових виплат у разі ліквідації, із застосуванням порядку, який передбачений постановою Кабінету Міністрів України № 765 від 6 травня 2000 року «Про порядок капіталізації платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань підприємства - банкрута перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоров'ю».

З урахуванням вищевикладеного, суд приходить до висновку, що позов Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Луганську до Міського комунального підприємства «Луганськ - Житло» про стягнення заборгованості з капіталізованих платежів у сумі 164659,73 грн., є обґрунтованим та таким що підлягає задоволенню.

Відповідно ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.

Відповідно до ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні 04 квітня 2014 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено до 07 квітня 2014 року, про що згідно вимог ч. 2 ст.167 Кодексу адміністративного судочинства України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.

Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Луганську до Міського комунального підприємства «Луганськ - Житло» про стягнення заборгованості з капіталізованих платежів у сумі 164659,73 грн. - задовольнити повністю.

Стягнути з Міського комунального підприємства «Луганськ - Житло» (91057, 30 років Перемоги, 37а, код ЄДРПОУ 30642082, р/р 2600912170111 у АБ «Укркомунбанк» МФО 304988) на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Луганську (91055, м. Луганськ, вул. Карла Маркса, буд. 45, р/р 3717541201284 у банку ГУДКСУ Луганської області, МФО 804013, ЄДРПОУ 25938888) заборгованість з капіталізованих платежів у сумі 164659,73 грн. (сто шістдесят чотири тисячі шістсот п'ятдесят дев'ять гривень 73 копійки).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Постанова у повному обсязі складена та підписана 07 квітня 2014 року.

Суддя О.П. Островська

СудЛуганський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення04.04.2014
Оприлюднено08.04.2014
Номер документу38075556
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —812/1956/14

Ухвала від 18.04.2019

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

Т.В. Смішлива

Ухвала від 11.04.2019

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

Т.В. Смішлива

Ухвала від 26.03.2019

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

Н.М. Басова

Ухвала від 21.03.2019

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

Н.М. Басова

Ухвала від 26.02.2019

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

С.В. Борзаниця

Ухвала від 05.02.2019

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

С.В. Борзаниця

Ухвала від 23.05.2014

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

О.П. Островська

Постанова від 04.04.2014

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

О.П. Островська

Ухвала від 20.03.2014

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

О.П. Островська

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні