Справа №250/862/14-ц
Номер провадження2/250/701/14
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 березня 2014 року суддя Ясинуватського міськрайонного суду Донецької області Чернота С.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Первомайської сільської ради про визнання права власності на нерухоме майно, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Ясинуватського міськрайонного суду Донецької області з позовною заявою до Первомайської сільської ради про визнання права власності на нерухоме майно.
Позовна заява не може бути прийнята до провадження суду, оскільки не відповідає вимогам ст. 119,120 ЦПК України.
Відповідно до вимог ст.119 ЦПК України позовна заява повинна містити ім'я (найменування) відповідача, місце проживання або знаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі, позовна заява повинна містити ціну позову щодо вимог майнового характеру, до позовної заяви додається документ, що підтверджують сплату судового збору.
Позивачем у позовній заяві ставиться питання про визнання права власності на нерухоме майно, але в той же час не вказана ціна позову.
Відповідно до п.2 ч.1 ст. 80 ЦПК України, ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.
Згідно з Постановою Пленуму Верховного суду України № 20 від 22.12.1995 року із змінами, внесеними Постановою Пленуму Верховного суду України № 15 від 25.05.1998 року вартість спірного майна визначається за погодженням сторін, а за його відсутності - за дійсною вартістю майна на час розгляду спору. Під дійсною вартістю розуміється грошова сума, за яку майно може бути продано в даному населеному пункті чи місцевості.
Таким чином, позивачу необхідно вказати у позовній заяві ціну позову, та надати належні документи на її підтвердження.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати (243,60 грн.) та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати(3654 грн.).
Відповідно до ч.1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Виходячи з того, що судовий збір залежить від ціни позову, суд приходить до висновку, що позивачем неналежним чином сплачений судовий збір.
Крім того, у позовній заяві не вказані засоби зв'язку відповідача, та зазначена його неповна адреса.
Вищезазначене є підставою для залишення позову без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків.
Відповідно до вимог ст.121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.119 ЦПК України, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Керуючись ст. 121 ЦПК України, суддя -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Первомайської сільської ради про визнання права власності на нерухоме майно - залишити без руху.
Надати позивачу строк п'ять днів з дня отримання даної ухвали для усунення недоліків.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: С. В. Чернота
Суд | Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 31.03.2014 |
Оприлюднено | 10.04.2014 |
Номер документу | 38090529 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області
Чернота С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні