УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Від "08" квітня 2014 р. Справа № 906/206/14
Господарський суд Житомирської області у складі:
судді Гансецького В.П.
за участю представників сторін:
від позивача: Лапін Д.А., дов. від 10.02.14р. № 89
від відповідача: Кравчук В.С. - директор, паспорт НОМЕР_1, виданий 01.07.96р.
розглянув у відкритому судовому засіданні в м.Житомирі справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Юнітранс Оператор" (м.Київ)
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Вальд енд Візе" (м.Новоград-Волинський Житомирської області)
про стягнення 112663,14 грн.
Позивач звернувся з позовом про стягнення на свою користь з відповідача 112663,14 грн., з яких 98159,23 грн. основного боргу за надані послуги згідно договору транспортного експедирування № 168 від 20.12.12р., 12190,41 грн. пені, 2313,50 грн. 3% річних.
Заявою, яка надійшла 13.03.14р. на адресу господарського суду представник позивача зменшив розмір позовних вимог до 107087,04 грн., з яких 98159,23 грн. основного боргу за надані послуги згідно договору транспортного експедирування №168 від 20.12.12р., 7255,09 грн. пені, 1672,72 грн. 3% річних.
Відповідно до ст.22 ГПК України, позивач вправі до початку розгляду господарським судом справи по суті змінити предмет або підставу позову, а також до прийняття рішення по справі відмовитись від позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог.
Враховуючи, передбачені ст.22 ГПК України права позивача, вказана заява не суперечить вимогам чинного законодавства України, не порушує чиїх-небудь прав та охоронюваних законом інтересів та приймається судом. Розгляд справи здійснюється з урахуванням поданих змін.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав в сумі 107087,04 грн. згідно заяви про зменшення розміру позовних вимог з підстав, викладених у позовній заяві.
Відповідач відзиву на позов не подав, його представник в судовому засіданні позовні вимоги в частині стягнення 98159,23 грн. основного боргу визнав, проти стягнення решти заявлених сум заперечив.
Відповідно до ст.75 ГПК України, справа розглядалась за наявними в ній матеріалами.
Заслухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи, господарський суд,-
ВСТАНОВИВ:
20.12.12р. між Товариством з обмеженою відповідальністю "Юнітранс Оператор" (позивач/експедитор) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Вальд енд Візе" (відповідач/клієнт) укладено договір № 168 транспортного експедирування (а.с.7-15).
Відповідно до пп.1.1 договору, за даним договором експедитор зобов'язується за плату і за рахунок клієнта виконати або організувати виконання послуг, пов'язаних з перевезенням вантажу залізничним транспортом.
Згідно з пп.1.3 договору, транспортне експедирування за цим договором полягає у організації перевезень вантажів клієнта у міжнародному, в тому числі за межами України, та внутрішньому сполученнях по території України із залученням власного (орендованого) або на інших законних правах залізничного рухомого складу експедитора.
Відповідно до пп.3.6 договору, факт надання послуг підтверджується Актом наданих послуг, який складається експедитором та підписується уповноваженими представниками сторін та скріплюється печатками сторін. Експедитор має право складати Акт наданих послуг на дату повного або часткового виконання переліку послуг, або на останнє число місяця, у якому були надані послуги.
Згідно з пп.5.1 договору, вартість послуг експедитора (плата експедитора) узгоджується сторонами в протоколах, що є невід'ємною частиною договору. Орієнтовний розмір витрат, розмір плати за послуги надання рухомого складу, інших платежів, які необхідно зробити експедиторові для виконання своїх обов'язків за договором в інтересах клієнта, узгоджується сторонами в протоколах до договору. Додаткові (непередбачені протоколами до даного договору) витрати можуть узгоджуватись шляхом обміну оригінальними листами, факсимільними й електронними повідомленнями з подальшим наданням оригіналів цих документів.
Відповідно до пп.4.1 договору, для виконання замовлених послуг клієнт забезпечує експедитора грошовими коштами на умовах 100% попередньої оплати запланованих витрат, якщо інше не передбачено в додатках до даного договору. Перерахування грошових коштів здійснюється у строки обумовлені в рахунку, рахунок-фактурі, інвойсі тощо, виставленому експедитором, якщо інший строк не вказано у додатках до даного договору.
Валютою платежу за даним договором є національна валюта України (гривня)(пп.4.2 договору).
Позивач свої зобов'язання згідно договору виконав на загальну суму 247929,23 грн., що підтверджується актами виконаних робіт (наданих послуг): № 65 від 31.01.13р., № 154 від 28.02.13р., № 348 від 30.04.13р., № 780 від 22.10.13р. (а.с.16-18,31).
Згідно даних позивача, відповідач частково оплатив вартість наданих позивачем послуг (а.с.2).
Таким чином, внаслідок неналежного виконання відповідачем своїх договірних зобов'язань, утворилась заборгованість перед позивачем, яка станом на день прийняття рішення у справі становить 98159,23 грн., що підтверджується розрахунком позивача (а.с.37), довідками позивача: № 3161 від 13.03.14р., № 3169 від 25.03.14р., №3174 від 08.04.14р. (а.с.27,36,44), підписаним позивачем актом звіряння взаємних розрахунків станом на 11.03.13р. (а.с.28) та іншими матеріалами справи.
Відповідно до ч.1 ст.929 ЦК України, за договором транспортного експедирування одна сторона (експедитор) зобов'язується за плату і за рахунок другої сторони (клієнта) виконати або організувати виконання визначених договором послуг, пов'язаних з перевезенням вантажу. Договором транспортного експедирування може бути встановлено обов'язок експедитора організувати перевезення вантажу транспортом і за маршрутом, вибраним експедитором або клієнтом, зобов'язання експедитора укласти від свого імені або від імені клієнта договір перевезення вантажу, забезпечити відправку і одержання вантажу, а також інші зобов'язання, пов'язані з перевезенням. Договором транспортного експедирування може бути передбачено надання додаткових послуг, необхідних для доставки вантажу (перевірка кількості та стану вантажу, його завантаження та вивантаження, сплата мита, зборів і витрат, покладених на клієнта, зберігання вантажу до його одержання у пункті призначення, одержання необхідних для експорту та імпорту документів, виконання митних формальностей тощо).
Згідно ч.3 ст.929 ЦК України, умови договору транспортного експедирування визначаються за домовленістю сторін, якщо інше на встановлено законом, іншими нормативно-правовими актами.
Відповідно до ст.931 ЦК України, розмір плати експедиторові встановлюється договором транспортного експедирування, якщо інше не встановлено законом. Якщо розмір плати не встановлений, клієнт повинен виплатити експедитору розумну плату.
Згідно ст.934 ЦК України, за порушення обов'язків за договором транспортного експедирування експедитор відповідає перед клієнтом відповідно до глави 51 цього Кодексу.
Згідно ст.193 ГК України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ст.611 ЦК України, у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки.
Згідно з ч.1 ст.549 ЦК України, неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.
Відповідно до пп.6.4 договору, за прострочення оплати рахунків експедитора, клієнт сплачує пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діє в період, за який сплачується пеня, від несплаченої суми за кожний день прострочення. Обов'язок сплати пені наступає у клієнта у випадку надсилання експедитором відповідної письмової претензії. Нарахування пені є правом експедитора.
Відповідно до ст.625 ЦК України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три відсотки річних від простроченої суми, якщо інший розмір відсотків не встановлений договором або законом.
Згідно розрахунків позивача, розміри пені та 3% річних становлять, відповідно, 7255,09 грн. та 1672,72 грн. (а.с.25,26).
Розрахунки обґрунтовані, відповідають чинному законодавству та умовам укладеного договору.
Відповідно до ст.610 ЦК України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Відповідно до ч.1 ст.612 ЦК України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Згідно ст.ст.525 і 526 ЦК України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться; одностороння відмова від зобов'язання не допускається.
Відповідно до ст.530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Представник відповідача заперечуючи проти заявленої суми штрафних санкцій, не подав суду будь-яких правових обґрунтувань та належних доказів щодо своїх заперечень.
Відповідач доказів сплати боргу не подав.
Враховуючи викладене, господарський суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства і укладеного договору та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі - з відповідача стягується на користь позивача 98159,23 грн. боргу за надані послуги згідно договору транспортного експедирування № 168 від 20.12.12р., 7255,09 грн. пені та 1672,72 грн. 3% річних.
Сплата судового збору покладається на відповідача.
Керуючись ст.ст. 49, 82-85 ГПК України, господарський суд,-
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Вальд енд Візе", 11700, м.Новоград - Волинський Житомирської області, вул.Житомирська 59, оф.3, ідентифікаційний код 36943375:
- на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Юнітранс Оператор", 03038, м.Київ, вул.Лінійна 17, оф.320, ідентифікаційний код 36688782 - 98159,23 грн. боргу за надані послуги згідно договору транспортного експедирування № 168 від 20.12.12р., 7255,09 грн. пені, 1672,72 грн. 3% річних та 2141,74 грн. судового збору.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів з дня його оголошення. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.
Повне рішення складено: 08.04.14
Суддя Гансецький В.П.
Друк: 2 прим.:
1 - у справу,
2 - позивачу (рек. з повід. про вруч.).
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 08.04.2014 |
Оприлюднено | 10.04.2014 |
Номер документу | 38102442 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Гансецький В.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні