ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
17 березня 2014 року м. Ужгород№ 807/3738/13-а
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Микуляк П.П.
при секретарі Лумей В.Г.,
за участю:
позивача: Державна податкова інспекція у Тячівському районі Закарпатської області, представник - не з'явився,
відповідача: Приватне підприємство "Куцин" представник - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Державної податкової інспекції у Тячівському районі Закарпатської області до Приватного підприємства "Куцин" про накладення арешту на кошти та інші цінності платника податків, що знаходяться в банку, -
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 17 березня 2014 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 21 березня 2014 року.
Державна податкова інспекція Тячівському районі у Закарпатській області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ПП «Куцин», яким просить накласти арешт на кошти та інші цінності, що знаходяться у банку (банках).
Позов позивач мотивує тим, що у відповідача, ПП «Куцин» станом на 26.02.2013 рік наявний непогашений податковий борг у сумі 51655,60 грн., який виник за рахунок несплати платником податків сум грошових зобов'язань, визначених підприємству за результатами проведених перевірок, в т.ч. штрафні (фінансові) санкції в розмірі 51 654,60 та 1,0 грн., застосовані до відповідача за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. У зв'язку з цим, просить накласти арешт на кошти та інші цінності, які знаходяться на рахунках підприємства у банку (банках).
Позивач в судове засідання не з'явився та не забезпечив явку свого представника, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, проте подав суду заяву про розгляд справи без участі представника за наявними матеріалами.
Відповідач в судове засідання не з'явився та не забезпечив явку свого представника, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, а за таких обставин, на підставі ст. 35 КАС України, сторона вважається належним чином повідомленою про дату, час та місце судового засідання.
Відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень КАС України розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. А оскільки сторони в судове засідання не з'явилися, фіксування судового процесу не здійснюється.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення подання, суд приходить до наступних висновків.
ПП «Куцин» перебуває на обліку як платник податків у державній податковій інспекції у Тячівському районі (а.с.5) Станом на 26.02.2013 року у відповідача - ПП «Куцин» наявний податковий борг в сумі 51655,60 грн., в т.ч. штрафні (фінансові) санкції) в розмірі 51654,60 грн. та 1,0 грн., який на момент розгляду справи відповідачем не сплачений.(а.с.8).
Податковим кодексом України визначено особливий порядок накладення адміністративного арешту на кошти на рахунку платника податків.
Пунктом 94.4. ст. 94 ПК України передбачено, що арешт може бути накладено органом державної податкової служби на будь-яке майно платника податків, крім коштів на рахунку платника податків.
Відповідно до п. п. 94.6.2 п. 94.6. ст. 94 ПК України, застосування адміністративного арешту коштів на рахунку платника податків здійснюється виключно на підставі рішення суду шляхом звернення органу державної податкової служби до суду.
Згідно із п. 88.1 ст. 88 ПК, метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу.
Судом було встановлено, що у ПП "Куцин" відсутнє майно, що підтверджується наступними документами:
1. лист ВРЕР УДАІ м. Тячів № 2061 від 11.12.2012 року (транспортні засоби не зареєстровані).
2. лист міськрайонного управління Держкомзему у м. Тячів і Тячівському районі Закарпатської області від 11.12.2012 року № 1087 (правовстановлюючі документи на земельну ділянку не зареєстровані);
3. лист ДТН Закарпатської ОДА в Тячівському районі від 03.12.2012 року № 24 (тракторна техніка не зареєстрована).
4. лист Тячівського районного РПТІ від 04.12.2012 року № 09/449 (право власності на нерухоме майно не зареєстровано).
Вказані обставини свідчать про відсутність у ДПІ у Тячівському районі можливості здійснити заходи з погашення податкового боргу Відповідача - ПП «Куцин», як це передбачено п.95.1. ст.95 Податкового Кодексу України, відповідно до якого орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Такими належними та допустимими доказами суду доведено, що саме накладення арешту на кошти та інші наявні цінності, у даному випадку, є необхідним засобом для забезпечення виконання відповідачем свого грошового зобов'язання перед бюджетом.
Відповідно до ч. 1 ст. 59 Закону України «Про банки і банківську діяльність» від 7 грудня 2000 року № 2121-ІІІ (далі - Закон № 2121-ІІІ), арешт на майно або кошти банку, що знаходяться на його рахунках, арешт на кошти та інші цінності юридичних або фізичних осіб, що знаходяться в банку, здійснюються виключно за постановою державного виконавця чи рішенням суду про стягнення коштів або про накладення арешту в порядку, встановленому законом. Зняття арешту з майна та коштів здійснюється за постановою державного виконавця або за рішенням суду.
Згідно з п. 10.6 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21 січня 2004 року № 22 (далі - Постанова НБУ № 22), залежно від наявності/відсутності коштів на рахунку клієнта, на кошти якого накладено арешт, банк здійснює такі дії:
- якщо на рахунку є кошти в сумі, що визначена документом про арешт коштів, то банк арештовує їх на цьому рахунку та продовжує виконання операцій за рахунком клієнта. Документ про арешт коштів банк обліковує на відповідному позабалансовому рахунку;
- якщо на рахунку клієнта недостатньо визначеної документом про арешт коштів суми коштів, то банк арештовує на цьому рахунку наявну суму коштів, обліковує цей документ на відповідному позабалансовому рахунку і не пізніше ніж наступного робочого дня письмово повідомляє орган, який надіслав документ про арешт коштів, про недостатність коштів для його виконання;
- якщо на рахунку клієнта немає коштів для забезпечення виконання документа про арешт коштів, то банк обліковує його на відповідному позабалансовому рахунку і не пізніше ніж наступного робочого дня письмово повідомляє орган, який надіслав документ про арешт коштів, про відсутність коштів для його виконання.
Під час дії документа про арешт коштів банк протягом операційного дня відповідно до ст. 59 Закону України «Про банки і банківську діяльність» зупиняє видаткові операції за рахунком клієнта та здійснює арешт усіх надходжень на рахунок клієнта до забезпечення суми коштів, що зазначена в документі про арешт коштів, або до отримання передбачених законодавством документів про зняття коштів з-під арешту.
Кошти, що арештовані на рахунку клієнта, забороняється використовувати до надходження платіжної вимоги на примусове списання коштів за тим рішенням суду, для виконання якого накладався арешт, або до отримання передбачених законодавством документів про зняття арешту з коштів (пункт 10.9 постанови НБУ № 22).
Згідно п.95.3. ст.95 ПКУ стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до п.п.20.1.17. п.20.1 ст.20 Податкового Кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо накладення арешту на кошти та інші цінності такого платника податків, що знаходяться в банку, у разі, якщо у платника податків, який має податковий борг, відсутнє майно та/або його балансова вартість менша суми податкового боргу, та/або таке майно не може бути джерелом погашення податкового боргу.
Враховуючи вищенаведене суд приходить до висновку, що вимоги ДПІ у Тячівському районі про накладення арешту на кошти та інші цінності з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків у сумі 51655,60 грн. є обґрунтованими, підтвердженні матеріалами позовної заяви та підлягають до задоволення.
Судові витрати у відповідності до вимог ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 86, 94, 159-163, 167, Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Державної податкової інспекції у Тячівському районі Закарпатської області до Приватного підприємства "Куцин" про накладення арешту на кошти та інші цінності платника податків, що знаходяться в банку - задовольнити.
Накласти арешт на кошти та інші цінності Приватного підприємства "Куцин" (90520, смт. Усть Чорна, вул. Чорнопотіцька, 1/4, Тячівського району, Закарпатської області, код ЄДРПУО - 32367208), що знаходяться у банку (банках).
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України
СуддяП.П. Микуляк
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.03.2014 |
Оприлюднено | 11.04.2014 |
Номер документу | 38110928 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Микуляк П.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні