ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 липня 2013 р. Справа № 804/8938/13-а Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Дєєв М.В., одноособово розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Ленінському м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо - технічне підприємство «Дніпрометмаш»
про стягнення податкового боргу, -
ВСТАНОВИВ :
Державна податкова інспекція у Ленінському м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо - технічне підприємство «Дніпрометмаш» про стягнення податкового боргу по податку на додану вартість в сумі 3504 грн. 84 коп. та по податку на прибуток в сумі 430 грн. 46 коп.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відповідач має податковий борг на вказану суму по вищевказаним видам податків, який утворився внаслідок несплати самостійно узгоджених сум податкових зобов'язань та застосування штрафних санкцій за порушення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання. В добровільному порядку відповідач податковий борг не сплачує, що і стало підставою для звернення позивача до суду із даним позовом.
Судова кореспонденція направлена відповідачу за його місцем проживанням повернулась на адресу суду з відміткою Укрпошти «за відсутністю адресата». У строк встановлений ч. 3 ст. 183-2 КАС України, заперечень проти позову до суду не надав.
Згідно пункту 2 частини 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого для надання заперечень або заяви про визнання позову, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Дослідивши матеріали справи, суд доходить висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, з наступних підстав.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Виробничо - технічне підприємство «Дніпрометмаш» перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у Ленінському м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби як платник податків.
Відповідно до п. п. 49.18.1, 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім
календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Судом встановлено, що Товариством з обмеженою відповідальністю «Виробничо - технічне підприємство «Дніпрометмаш» до податкового органу були подані податкові декларації по податку на додану вартість: від 19.02.2013 року за січень 2013 року на суму 728 грн., від 18.03.2013 року за лютий 2013 року на суму 1560 грн., від 22.04.2013 року за березень 2013 року на суму 1002 грн.; по податку на прибуток: від 06.02.2013 року за 2012 рік на суму 1402 грн.
Відповідно до п. 57.1 ст.57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно п.56.11 ст.56 Податкового кодексу України не підлягає оскарженню податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків, а тому податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, є узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
У встановлений строк відповідачем узгоджене податкове зобов'язання по податку на додану вартість та по податку на прибуток приватних підприємств у повному обсязі сплачено не було, у зв'язку з чим, у відповідача виник податковий борг по податку на додану вартість в сумі 3504 грн. 84 коп. та по податку на прибуток в сумі 56 грн. 82 коп.
Крім того, Державною податковою інспекцією у Ленінському м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби було проведено перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо - технічне підприємство «Дніпрометмаш», під час якої встановлено порушення п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, а саме, порушення граничного строку сплати податкових зобов'язань по податку на прибуток.
За результатами перевірки та з урахуванням виявлених порушень позивачем прийнято податкові повідомлення - рішення № 0006871501 та № 0006851501 від 18.02.2013 року на загальну суму 373 грн. 64 коп.
В добровільному порядку штрафні санкції та самостійно узгоджені суми податкового зобов'язання відповідачем сплачені не були.
Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача складає 3935 грн. 30 коп.
Органи державної податкової служби, відповідно до пп.20.1.18 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України, мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно п.95.1. ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Пунктом 95.2 ст. 95 Податкового кодексу встановлено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Судом встановлено, що позивачем вживалися заходи щодо стягнення податкового боргу у встановленому законодавством порядку, а саме на адресу відповідача була направлена податкова вимога № 134 від 26.02.2013 року.
Не зважаючи на вжиті заходи, податковий борг відповідачем сплачений не був.
Відповідно до абзацу першого п. 95.3. ст. 95 Податкового кодексу стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Отже, позовні вимоги про стягнення з рахунків у банках, обслуговуючих відповідача у рахунок погашення податкового боргу в сумі 3935 грн. 30 коп., підлягають задоволенню.
Щодо позовних вимог в частині стягнення коштів за рахунок готівки, що належить відповідачу, суд дійшов висновку про відмову у їх задоволенні, виходячи з наступного.
Пунктом 95.4 статті 95 Податкового кодексу України передбачено, що орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання реалізації статті 95 Податкового кодексу України» від 29.12.2010 №1244, відповідно до пунктів 95.4, 95.15, 95.16 і 95.18 статті 95 Податкового кодексу України затверджено Порядок стягнення готівки, яка належить платникові податків, у рахунок погашення його податкового боргу (далі - Порядок) який визначає механізм стягнення готівки, яка належить платникові податків, у рахунок погашення його податкового боргу.
Згідно пункту 2 Порядку вилучення готівки у платника податків у рахунок погашення його податкового боргу здійснюється працівниками органу державної податкової служби з урахуванням вимог пунктів 95.2-95.4 статті 95 ПК України.
Під час вилучення готівки працівники рахують наявні кошти. У разі коли обсяг готівки у платника податків перевищує суму його податкового боргу, вилученню підлягає готівка на суму боргу.
У рахунок погашення податкового боргу спрямовується також готівка, виявлена працівниками у касі платника податків, у тому числі в скриньці реєстратора розрахункових операцій, та в інших місцях зберігання коштів.
Вилучена готівка в національній валюті вноситься працівником органу державної податкової служби до банку для перерахування до відповідного бюджету в день її стягнення, а в разі неможливості такого внесення - на наступний робочий день.
Зазначені положення законодавства, вимагають доведення податковим органом факту наявності у платника податків готівки, що належить саме відповідачу та за рахунок якої можливо буде виконати рішення суду, або докази на підтвердження здійснення платником податків в своїй діяльності розрахунків в готівковій формі, що в свою чергу може свідчити про можливість виявлення у боржника готівки з метою її подальшого стягнення в рахунок погашення податкового боргу.
Судом встановлено, що відповідач має податковий борг, який підлягає стягненню з розрахункових рахунків платника податків. При цьому, при зверненні до суду із позовними вимогами про стягнення коштів з відповідача у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить платнику податків, позивачем не було надано доказів недостатності готівкових коштів на розрахункових рахунках для погашення наявного податкового боргу на зазначену суму, а також додержання податковим органом процедури такого стягнення, визначеної Порядком № 1244.
З огляду на викладене, суд доходить висновку про часткову обґрунтованість позовних вимог, та необхідність їх часткового задоволення.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 158 -163, 183-2 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Ленінському м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби - задовольнити частково.
Стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих Товариство з обмеженою відповідальністю «Виробничо - технічне підприємство «Дніпрометмаш» (код ЄДРПОУ 20269460) податковий борг у загальній сумі 3935 грн. 30 коп. (три тисячі дев'ятсот тридцять п'ять гривень тридцять копійок), з яких:
- по податку на додану вартість в сумі 3504 грн. 84 коп. (три тисячі п'ятсот чотири гривні вісімдесят чотири копійки) - код бюджетної класифікації 14010100, р/р 31113029700009 в ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, отримувач платежу - УДКСУ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області);
- по податку на прибуток в сумі 430 грн. 46 коп. (чотириста тридцять гривень сорок шість копійок) - код бюджетної класифікації 11020100, р/р 31118002700009 в ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, отримувач платежу - УДКСУ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області).
В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі в апеляційної скарги у порядок та у строки, встановлені ст. 183-2, ст. 186 КАС України.
Постанова набирає законної сили у порядку та строки, передбачені ст. 254 КАС України.
Постанова, прийнята у скорочену провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя М.В. Дєєв
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.07.2013 |
Оприлюднено | 10.04.2014 |
Номер документу | 38133006 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Дєєв Микола Владиславович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Дєєв Микола Владиславович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні