Рішення
від 12.03.2014 по справі 449/296/13
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 449/296/13 Головуючий у 1 інстанції: Савчак А.В.

Провадження № 22-ц/783/135/14 Доповідач в 2-й інстанції: Монастирецький Д. І.

Категорія: 57

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 березня 2014 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Львівської області в складі:

головуючого - судді Монастирецького Д.І.,

суддів: Мацея М.М., Тропак О.В.,

секретаря Олексіва О.А.,

з участю представників: ОСОБА_2 - ОСОБА_3, ОСОБА_4 - ОСОБА_5,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові цивільну справу за апеляційною скаргою представника громадської організації «Садівницьке товариство «Ельвіра» - Нефьодова Олександра Олександровича на рішення Перемишлянського районного суду Львівської області від 11 червня 2013 року у справі за позовом громадської організації «Садівницьке товариство «Ельвіра» до ОСОБА_2, ОСОБА_4 про стягнення заборгованості за членськими та цільовими внесками, -

в с т а н о в и л а:

В березні 2013 року позивач - громадська організація «Садівницьке товариство «Ельвіра» звернулась в суд з позовом до ОСОБА_2 та ОСОБА_4 про стягнення заборгованості за членськими та цільовими внесками, в обґрунтування якого послалась на те, що ОСОБА_4 є членом громадської організації «Садівницьке товариство «Ельвіра» (далі ГО «СТ «Ельвіра»), однак в порушення п. 2.4.7 Статуту Товариства починаючи з 2006 року не сплачує членські та цільові внески, що призвело до утворення заборгованості в розмірі 94 865,00 грн. Крім цього, 20 грудня 2010 року ОСОБА_4 продала належну їй земельну ділянку ОСОБА_2 за договором купівлі-продажу, який був укладений з порушенням вимог Статуту Товариства, оскільки власник земельної ділянки не погасила заборгованість за цільовими і членськими внесками за минулі та поточний роки. У свою чергу ОСОБА_2, як новий власник, зобов'язана подати заяву про вступ до Товариства та погасити борги попереднього власника, чого зроблено не було. Просить стягнути солідарно з відповідачів заборгованість за членськими та цільовими внесками в розмірі 94 865,00 грн. В березні 2013 року дану суму уточнено в поданому розрахунку до 97 115,00 грн. (а.с. 62).

Оскаржуваним рішенням у задоволенні позову громадської організації «Садівницьке товариство «Ельвіра» до ОСОБА_2, ОСОБА_4 про стягнення солідарно заборгованості за членськими та цільовими внесками в розмірі 94 865,00 грн. на користь громадської організації «Садівницьке товариство «Ельвіра» - відмовлено.

Рішення суду оскаржив представник позивача громадської організації «Садівницьке товариство «Ельвіра» - Нефьодов О.О., який в апеляційній скарзі зазначає, що рішення суду першої інстанції є незаконним та необґрунтованим, ухвалене з порушенням норм матеріального та процесуального права. Посилається на те, що ОСОБА_4 є членом Товариства, а тому зобов'язана була сплачувати членські та цільові внески, однак не погасила заборгованість, не отримала довідку від правління Товариства про відсутність заборгованості за минулі та поточний роки та уклала всупереч положенням Статуту Товариства договір купівлі-продажу земельної ділянки. Відповідачка ОСОБА_2 навмисно не подає заяву про вступ до товариства, щоб не погашати заборгованість попереднього власника земельної ділянки.

Просить рішення районного суду скасувати та ухвалити нове, яким позовні вимоги громадської організації «Садівницьке товариство «Ельвіра» задовольнити.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представників: ОСОБА_2 - ОСОБА_3, ОСОБА_4 - ОСОБА_5, перевіривши матеріали справи, межі та доводи скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід задовольнити частково.

Частиною 1 ст. 292 ЦПК України передбачено, що сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їх права та обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.

Відповідно до статті 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Згідно ст. ст. 15, 16 ЦК України, ст. 3 ЦПК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних прав, свобод чи інтересів у спосіб, передбачений законом або договором.

Захист цивільних прав це передбачені законом або договором способи охорони цивільних прав у разі їх порушення чи реальної небезпеки такого порушення.

Частинами першою та другою ст. 303 ЦПК України передбчено, що під час розгляду справи в апеляційному порядку апеляційний суд перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції. Апеляційний суд досліджує докази, які судом першої інстанції були досліджені з порушенням встановленого порядку, або в дослідженні яких було неправомірно відмовлено, а також нові докази, неподання яких до суду першої інстанції було зумовлено поважними причинами.

Відповідно до ст. 212 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жоден доказ не має для суду наперед встановленого значення.

Згідно ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених ст. 61 цього Кодексу.

Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі.

Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі виникає спір.

Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються на підставі пояснень сторін, третіх осіб, їхніх представників, допитаних як свідків, показань свідків, письмових доказів, речових доказів, зокрема звуко- і відеозаписів, висновків експертів (ст. 57 ЦПК України).

За загальними положеннями ЦПК України обов'язок суду під час ухвалення рішення вирішити, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги позивача та якими доказами вони підтверджуються; перевірити наявність чи відсутність певних обставин за допомогою доказів шляхом їх оцінки; оцінити подані сторонами докази та дійти висновку про наявність або відсутність певних юридичних фактів.

Крім того, важливим є визначення правовідносин сторін, які випливають із встановлених обставин. Саме визначення цих правовідносин дає можливість суду остаточно визначитись, яка правова норма підлягає застосуванню до цих правовідносин.

Таким чином, рішення є законним тоді, коли суд, виконавши всі вимоги цивільного судочинства, вирішив справу згідно з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, а також правильно витлумачив ці норми.

Відповідно до ст. 213 ЦПК України рішення суду повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, яким суд, виконавши всі вимоги цивільного судочинства, вирішив справу згідно із законом. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на основі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Виходячи з вимог ст. ст. 10, 214, 215 ЦПК України, суд повинен сприяти всебічному і повному з'ясуванню обставин справи: роз'яснювати особам, які беруть участь у справі, їх права та обов'язки, попереджати про наслідки вчинення або невчинення процесуальних дій і сприяти здійсненню їхніх прав у випадках, встановлених цим Кодексом, та встановлювати у рішенні обставини справи (в тому числі пропущення позовної давності), характер правовідносин сторін, правову норму, яка підлягає застосуванню до цих правовідносин, навести мотиви прийнятого рішення: встановлені судом обставини, які мають значення для справи, їх юридичну оцінку, оцінку всіх доказів, розрахунки, з яких суд виходив при задоволенні грошових та інших майнових вимог.

Однак зазначеним вимогам закону дане рішення частково не відповідає.

Відповідно ст. 309 ЦПК України підставами для скасування рішення суду першої інстанції і ухвалення нового рішення або зміни рішення є: неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи; недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд вважав встановленими; невідповідність висновків суду обставинам справи; порушення або неправильне застосування норм матеріального або процесуального права.

Ухвалюючи рішення про відмову у задоволенні позову суд першої інстанції виходив з того, що обов'язок сплати відповідачем цільових та членських внесків згідно Статуту не є зобов'язанням, а тому положення ст. ст. 11,16, 509, 526 ЦК України не підлягають застосуванню до спірних правовідносин

Однак, з зазначеними висновками суду першої інстанції колегія суддів не може погодитись з наступних підстав.

Судом установлено, що 11 серпня 2005 року Бориспільською районною державною адміністрацією Київської області зареєстровано ГО «СТ «Ельвіра» (а.с. 8).

ГО «СТ «Ельвіра» є юридичною особою, яка створена відповідно до Закону України «Про об'єднання громадян» та колегіальним органом, де всі рішення приймаються на загальних зборах членів садівничого товариства.

Відповідно до ст. 83 ЦК України юридичні особи можуть створюватися у формі товариств, установ та в інших формах, встановлених законом. Товариством є організація, створена шляхом об'єднання осіб (учасників), які мають право участі у цьому товаристві. Товариства поділяються на підприємницькі та непідприємницькі.

Згідно ст. 85 ЦК України особливості правового статусу окремих видів непідприємницьких товариств встановлюються законом.

Статтею 3 Закону України «Про об'єднання громадян» встановлено, що громадською організацією є об'єднання громадян для задоволення та захисту своїх законних соціальних, економічних, творчих, вікових, національно-культурних, спортивних та інших спільних інтересів.

Відповідно до статті 13 вказаного Закону об'єднання громадян діє на підставі статуту.

Згідно Закону України «Про об?єднання громадян» садівничі товариства є добровільними громадськими об'єднаннями для організації колективного саду та городництва і створення умов для культурного проведення вільного часу на земельних ділянках та мають бути зареєстровані в органах державної влади як юридичні особи, які користуються правами і виконують відповідні обов'язки, пов'язані з їхньою діяльністю, а також мають самостійний баланс. Садівничі товариства мають повну господарську самостійність у впроваджені своєї діяльності і покривають свої витрати за рахунок внесків членів товариств.

Цим же законом визначено, що об'єднання громадян діє на основі Статуту.

Статтею 6 цього Закону встановлено, що об'єднання громадян створюються і діють на основі добровільності, рівноправності їх членів (учасників), самоврядування, законності та гласності. Вони вільні у виборі напрямів своєї діяльності. Обмеження діяльності об'єднань громадян може встановлюватись тільки Конституцією та законами України. Всі основні питання діяльності об'єднань громадян повинні вирішуватись на зборах всіх членів або представників членів об'єднання. Об'єднання громадян повинно регулярно обнародувати свої основні документи, склад керівництва, дані про джерела фінансування та витрати.

Відповідно до п. 1.1, 1.2 Статуту Товариства, ГО «СТ «Ельвіра», є добровільним об'єднанням громадян (місцевою громадською організацією) створеним на засадах спільності їх інтересів для реалізації мети та завдань Статуту. Метою діяльності Товариства є задоволення та захист спільних інтересів пов'язаних з садівництвом, будівництвом садових будиночків, забезпечення умов для відпочинку та оздоровлення своїх членів та їх родин (а.с. 10-13).

Згідно п. 4.1 Статуту, Товариство діє на основі демократичного самоврядування. Вищим органом Товариства є загальні збори членів Товариства.

У відповідності з п. 1.3 Статуту, ГО «СТ «Ельвіра» проводить свою діяльність для організації колективного саду на земельних ділянках, що знаходяться в Бориспільському районі Київської області.

Розпорядженням Бориспільської районної державної адміністрації № 991 від 26 грудня 2005 року ГО «СТ «Ельвіра» виділено земельну ділянку площею 40,00 га з цільовим призначенням для ведення колективного садівництва членами Товариства.

Відповідно до п. 3.3 Статуту ГО «СТ «Ельвіра» приватизована членом Товариства земельна ділянка є його власністю і перебуває у його повному володінні користуванні та розпорядженні. Розмір приватизованої земельної ділянки не повинен перевищувати 0,12 га на одного члена Товариства (а.с. 10-13).

Пунктом 2.1 Статуту передбачено, що членом Товариства може бути кожен громадянин, який досяг 16-річного віку, виявив бажання брати участь у здійсненні цілей Товариства.

Як вбачається з матеріалів справи, 24 жовтня 2004 року ОСОБА_4 подала заяву на вступ в члени ГО «СТ «Ельвіра» та сплатила вступний внесок (а.с. 24, 168) і відповідно - 19.05.2006 року отримала Державний акт на право власності на земельну ділянку розміром 0,12 га, кадастровий номер земельної ділянки 3220882600:04:007:0700, як член ГО «СТ «Ельвіра» у відповідності до розпорядження Бориспільської районної державної адміністрації Київської області за № 261 від 22 березня 2006 року (а.с. 21-23, 25), що відповідачкою не оспорюється.

За змістом пп. 2.4.1 та пп. 2.4.7 Статуту, член Товариства зобов'язаний дотримуватись вимог законодавства про колективне садівництво, рішень загальних зборів (зборів уповноважених), правління Товариства, а також своєчасно сплачувати вступні, членські і цільові внески у розмірі та в терміни, встановлені правлінням, загальними зборами Товариства (а.с.10-13).

Згідно пп. 4.2.6 п. 4.2 Статуту загальні збори Товариства установлюють на підставі затвердженого кошторису розміри щорічних членських, вступних, цільових внесків та строки їх внесення.

Для освоєння території та забезпечення використання земельних ділянок за цільовим призначенням, загальними зборами Товариства приймались рішення щодо необхідності здійснення цільових внесків, встановлено розмірі членських та цільових внесків.

Так, рішенням загальних зборів членів ГО «СТ «Ельвіра» від 11 лютого 2007 року встановлено на 2007 рік членські внески у розмірі 50 грн. в місяць, вступний разовий внесок за кожну ділянку - 1500 грн., а також авансовий цільовий внесок на інженерну підготовку (гідронамив) земельних ділянок у розмірі 25 000 грн. зі сплатою до 01 жовтня 2008 року (а.с. 19).

Рішенням загальних зборів членів ГО «СТ «Ельвіра» від 01 березня 2008 року встановлено на 2008 рік членські внески на перше півріччя - 50 грн. на місяць, членські внески на друге півріччя - 100 грн. на місяць, цільові внески на проект гідронамиву - 2200 грн., на проект електрифікації (аванс) - 5 000 грн., на інженерну підготовку доріг загального користування (аванс) - 6 000 грн., на встановлення межових знаків - 1 000 грн. Термін сплати членських внесків встановлено до 01 жовтня 2008 року (а.с. 18).

Рішенням загальних зборів Товариства від 24 травня 2008 року встановлено на 2008 рік розмір цільового внеску на інженерну підготовку земельної внеску на інженерну підготовку земельної ділянки у сумі 15 грн./куб. м.; на 2009 рік встановлено розмір цільового внеску на інженерну підготовку земельної ділянки у сумі 18 грн./куб. м. та встановлено, що загальний розмір цільового внеску визначається за кінцевим розрахунком витрат по інженерній підготовці земельної ділянки, термін сплати якого - до 31 грудня 2010 року (а.с. 17).

14 лютого 2009 року рішенням загальних зборів членів ГО «СТ «Ельвіра» на 2009-2010 роки встановлено членські внески по 100 грн. на місяць, цільові внески на проект гідронамиву - 2200 грн., на проект електрифікації - 5 000 грн., на інженерну підготовку доріг загального користування - 17 100 грн., на встановлення межових знаків - 1 000 грн. Термін сплати цільових внесків - до 31 грудня 2010 року (а.с.16).

Рішенням загальних зборів членів ГО «СТ «Ельвіра» від 21 травня 2011 року розмір сплати членських внесків на 2011 рік встановлено 1200 грн. в рік за ділянку (а.с. 14).

Також рішенням загальних зборів членів ГО «СТ «Ельвіра» від 01 жовтня 2011 року встановлено на 2012 рік членські внески в сумі 1200 грн.

20 грудня 2010 року ОСОБА_4 продала належну їй земельну ділянку ОСОБА_2 за договором купівлі-продажу, який посвідчений приватним нотаріусом Бориспільського районного нотаріального округу Київської області, зареєстровано в реєстрі № 3165 (а.с. 26-27).

Згідно заявлених 13 березня 2013 року позовних вимог позивач просить стягнути з відповідачів солідарно 94865,00 грн., 22.03.2013 року суму уточнено до 97 115,00 грн.

Колегія суддів приходить до переконання, що ОСОБА_4 по даний час є членом ГО «СТ «Ельвіра», оскільки добровільно вступила в члени садівницького товариства, сплативши при цьому вступний внесок (а.с. 168) і заяви на вихід із членів Товариства не подавала, а у ОСОБА_2, яка не подавала заяву на вступ у члени ГО «СТ «Ельвіра», не могло виникнути жодної заборгованості по сплаті членських та цільових внесків.

З матеріалів справи, а саме уточненого розрахунку, вбачається, що станом на 01.01.2013 року ОСОБА_4 сплачено на користь ГО «СТ «Ельвіра» членські внески за 2006 рік в розмірі 450 грн., членські внески за 2007 рік - 600 грн. та членські внески за 2008 року - 600 грн., а також було сплачено 10000 грн. цільового внеску на інженерну підготовку (гідронамив) доріг загального користування.

Відповідно до заяви ОСОБА_4 про прийняття у члени ГО «СТ «Ельвіра» від 24 жовтня 2004 року, ОСОБА_4 була ознайомлена з Статутом та зобов'язалася його виконувати (а.с. 24).

Часткові сплата членських та цільових внесків, свідчать про обізнаність відповідачки ОСОБА_4 про прийняті рішення загальних зборів щодо проведення гідронамиву, розробку відповідної проектної документації та інші важливі питання, пов'язані з діяльністю Товариства.

Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ч. 4 ст. 14 ЦК України особа може бути звільнена від цивільного обов'язку або його виконання у випадках, встановлених договором або актами цивільного законодавства.

В уточненому розрахунку позивач вказує, що несплаченими залишились: 300 грн. членських внесків за 2008 рік, членські внески за 2009 рік - 1200 грн., членські внески за 2010 рік - 1200 грн., членські внески за 2011 рік - 1200 грн. та 1200 грн. за 2012 рік. Крім того, ОСОБА_4 не було сплачено 2200 грн. - цільовий внесок на проект інженерної підготовки (гідронамиву) ділянки; 76 665 грн. - цільовий внесок на інженерну підготовку (гідронамив) ділянки; 7 100 грн. - цільовий внесок на інженерну підготовку (гідронамив) доріг загального користування; 5000 грн. - цільовий внесок на проект електрифікації та 1000 грн. цільового внеску на встановлення межових знаків, всього сума заборгованості становить 97115 грн. (а.с. 62).

Колегія суддів погоджується з розрахуноком суми цільового внеску на інженерну підготовку (гідронамив) ділянки в розмірі 76665 грн., оскільки його проведено відповідно до встановленого протоколом загальних зборів членів ГО «СТ «Ельвіра» від 24.05.2008 року розміру цільового внеску на 2009 рік, виходячи з розрахунку 18 грн./куб.м., загальний розмір якого визначається за кінцевим розрахунком витрат по інженерній підготовці земельної ділянки (а.с. 17), та згідно з додатком до протоколу загальних зборів ГО «СТ «Ельвіра» від 14.02.2009 року, згідно якого об'єм земляних робіт на ділянці ОСОБА_4 під номером 168 становить 4 529,2 куб.м. (18 х 4 529,2 = 76665,6 грн.). Термін сплати даного цільового внеску встановлено - до 31 грудня 2010 року (а.с. 154 - 157).

Вірно проведено розрахунок і цільового внеску на інженерну підготовку доріг загального користування (гідронамив) в сумі 17 100 грн., який встановлений протоколом загальних зборів членів ГО «СТ «Ельвіра» від 14.02.2009 року (948,86 х 18 = 17100) з визначеним терміном сплати даного цільового внеску до 31 грудня 2010 року. Враховуючи, що ОСОБА_4 частково проведено оплату даного цільового внеску в сумі 10000 грн., сума заборгованості по цьому внеску вірно визначена та становить 7100 грн. ( а.с. 166).

Нарахування 2200 грн. - цільового внеску на проект інженерної підготовки (гідронамиву) ділянки, 5000 грн. - цільового внеску на проект електрифікації та 1000 грн. цільового внеску на встановлення межових знаків також проведено правильно - у відповідності до рішення загальних зборів членів ГО «СТ «Ельвіра» від 14 лютого 2009 року, яким встановлено термін сплати даних цільових внесків до 31 грудня 2010 року.

З викладеного вбачається, що через неналежне виконання відповідачкою ОСОБА_4 вимог Статуту Товариства щодо сплати цільових внесків, виникла заборгованість в сумі 91965,00 грн.

З уточненого розрахунку (а.с. 62) вбачається, що несплаченими є також членські внески на загальну суму 5100,00 грн., з яких: 300 грн. - членські внески за 2008 рік, а також членські внески за 2009 - 2012 роки в сумі 4800 грн. (1200 х 4= 4800).

Відповідно до ст. ст. 256, 257 ЦК України позовна давність - це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу. Загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки.

Згідно зі ст. 253 ЦК України перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач звернувся до суду з позовом в березні 2013 року після спливу строку позовної давності щодо стягнення членських внесків за 2008 рік на суму 300 грн., 2009 року на суму 1200 грн. та 200 грн. за 2010 рік.

Колегія суддів вважає можливим застосувати наслідки спливу позовної давності та у зв'язку з цим відмовити у задоволенні позовних вимог про стягнення членських внесків за 2008 в сумі 300 грн., за 2009 рік в сумі 1200 грн. та 200 грн. за 2010 рік на загальну суму 1700 грн.

Отже, неналежне виконання ОСОБА_4 вимог Статуту Товариства щодо сплати членських і цільових внесків у розмірах і в терміни, встановлені загальними зборами Товариства, потягло за собою виникнення заборгованості в сумі 95365,00 грн., з яких 91965,00 грн. - заборгованість по цільових внесках та 3400,00 грн. заборгованість по членських внесках, проте згідно заявлених позовних вимог до стягнення підлягає 94 865 гривень у відповідності до ст. 11 ч. 1 ЦК України.

Також, апеляційним судом встановлено і це стверджується матеріалами справи, що для освоєння території ГО «СТ «Ельвіра» та на виконання рішень загальних зборів членів товариства було укладено ряд договорів та проведено певні роботи, понесені витрати по яких підтверджуються: реєстром платіжних доручень з оплати проектних робіт по інженерній підготовці ГО «СТ «Ельвіра» за 2006-2012 р.р. (а.с. 163); реєстром платіжних доручень з оплати робіт по інженерній підготовці СТ «Ельвіра» за 2006-2012 р.р. (а.с. 164); реєстром актів виконаних робіт по інженерній підготовці (гідронамиву) території ГО «СТ «Ельвіра» за 2006-2012 р.р. (а.с. 160); реєстром платіжних доручень з оплати робіт по електрифікації ГО «СТ «Ельвіра» за 2008-2012 р.р. (а.с. 161); реєстром платіжних доручень з оплати робіт по встановленню межових знаків на території ГО «СТ «Ельвіра» за 2006-2012 р.р. (а.с. 162).

Заперечуючи проти позову, відповідачем не було надано суду будь-яких належних та допустимих доказів на спростування наданих позивачем розрахунків заборгованості по сплаті членських та цільових внесків.

За наведених вище обставин, рішення суду першої інстанції, як таке, що ухвалене при невідповідності висновків суду обставинам справи, з порушенням норм матеріального та процесуального права, підлягає скасуванню з ухваленням нового рішення про задоволення позовних вимог в частині стягнення з ОСОБА_4 на користь позивача - громадської організації «Садівницьке товариство «Ельвіра» 94 865 гривень заборгованості, яка виникла внаслідок невиконання відповідачкою Статуту товариства, рішень його загальних зборів та несплати не лише членських, а й цільових внесків, а також 948 гривень 65 коп. сплаченого судового збору, відповідно до положень ст. 88 ЦПК України.

Керуючись ст. ст. 303, 304, 305 ч 2, 307 ч. 1 п. 2, 309 ч. 1 п.п. 3, 4, 313, 314 ч. 2, 316, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів, -

в и р і ш и л а:

Апеляційну скаргу представника громадської організації «Садівницьке товариство «Ельвіра» - Нефьодова Олександра Олександровича - задовольнити частково.

Рішення Перемишлянського районного суду Львівської області від 11 червня 2013 року скасувати та ухвалити нове рішення, яким:

Позов громадської організації «Садівницьке товариство «Ельвіра» задовольнити частково.

Стягунти з ОСОБА_4 в користь громадської організації «Садівницьке товариство «Ельвіра» на розрахунковий рахунок № 26006053105297 в ГФУ «ПриватБанк» м. Київ, МФО 321842, ЄДРПОУ 33678200, - заборгованість по членських та цільових внесках в сумі 94 865 гривень та 948 гривень 65 коп. сплаченого судового збору, а всього 95 813,65 грн. (дев?яносто п?ять тисяч вісімсот тринадцять гривень 65 копійок).

Рішення набирає законної сили з моменту його проголошення та може бути оскаржене в касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня набрання ним законної сили.

Головуючий: Монастирецький Д.І.

Судді: Мацей М.М.

Тропак О.В.

СудАпеляційний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення12.03.2014
Оприлюднено14.04.2014
Номер документу38143443
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —449/296/13

Рішення від 12.03.2014

Цивільне

Апеляційний суд Львівської області

Монастирецький Д. І.

Ухвала від 19.07.2013

Цивільне

Апеляційний суд Львівської області

Монастирецький Д. І.

Постанова від 18.06.2013

Адмінправопорушення

Перемишлянський районний суд Львівської області

Савчак А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні