Справа № 404/992/14-ц
Номер провадження 2/404/936/14
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 квітня 2014 року Кіровський районний суд м. Кіровограда
в складі: головуючого судді - Бершадської О.В.
при секретарі - Вітохіній Н.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Кіровограді про зобов"язання вчинити дії,-
ВСТАНОВИВ:
Позивачі у лютому 2014 року звернулись в суд із позовом до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Кіровограді, яким просять зобов'язати відповідача призначити ОСОБА_1 страхові виплати, у вигляді одноразової допомоги на сім'ю у зв'язку із загибеллю внаслідок нещасного випадку на виробництві її чоловіка ОСОБА_3 виходячи із розміру середньомісячної заробітної плати 3236,00 грн.; зобов'язати відповідача призначити ОСОБА_2 страхові виплати, у вигляді одноразової допомоги на утримання та щомісячних страхових виплат, у зв'язку із загибеллю внаслідок нещасного випадку на виробництві його батька ОСОБА_3, починаючи з 29.11.2013 року виходячи із розміру середньомісячної заробітної плати 3236,00 грн. На обгрунтування вимог вказували, що 08.04.1995 року ОСОБА_1 уклала шлюб із ОСОБА_3. Від шлюбі народився син - ОСОБА_2. 19.02.1998 року ОСОБА_3 влаштувався працювати комерційним агентом до закритого акціонерного товариства «ТОРГОВИЙ ДІМ «АРТЕМІДА» (код ЄДРПОУ 23683042). ІНФОРМАЦІЯ_2 під час перебування у службовому відрядженні ОСОБА_3 загинув в дорожньо-транспортній пригоді, що сталася біля м. П'ятихатки (Дніпропетровська область), на авто дорозі Волгоград - Кишинів. Рішенням Кіровського районного суду м. Кіровограда від 14.10.2013 року встановлено факт настання ІНФОРМАЦІЯ_2 нещасного випадку із ОСОБА_3 під час виконання ним службових обов'язків на ЗАТ «ТОРГОВИЙ ДІМ «АРТЕМІДА». На підставі вищевказаного рішення суду територіальним управлінням Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Кіровоградській області було проведено спеціальне розслідування смертельного нещасного випадку, який стався з ОСОБА_3 За результатами проведеного розслідування, 29.11.2013 року складено акт спеціального розслідування нещасного випадку за формою Н-5 та акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом на загиблого ОСОБА_3 за формою Н-1, якими підтверджено настання факту його загибеллі внаслідок нещасного випадку на виробництві. Вважають , що з моменту складання акту розслідування нещасного випадку на виробництві за встановленою формою сім'я загиблого ОСОБА_3 , має право на отримання страхових виплат від Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України. У грудні 2013 року , вона, ОСОБА_1 звернулась до відділення Фонду із заявою про призначення страхових виплат сім'ї та утриманцям загиблого на виробництві ОСОБА_3 Листом від 11.12.2013 року № 2220/03-16 відділення Фонду відмовило у призначенні страхових виплат, посилаючись на відсутність довідки про середню заробітну плату загиблого ОСОБА_3 за встановленою формою, що на думку відділення Фонду не дає можливості призначити страхові виплати. Вказують, що дії відділення Фонду порушують їх права на соціальний захист, який гарантований нормами Закону № 1105.
Представник позивачів в судовому засіданні вимоги підтримав, просив задовольнити.
Відповідач- Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Кіровограді, його представник в судовому засіданні позов не визнала, вказала на його безпідставність та необґрунтованість.
Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Відповідно до ст.ст.11, 60 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до ЦПК, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі. При цьому кожна сторона зобов"язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
При винесення рішення відповідно до ст. 212 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об"єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жоден доказ не має для суду наперед встановленого значення. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достовірність і взаємний зв"язок доказів у їх сукупності.
Судом встановлено, 08 квітня 1995 року громадянин ОСОБА_3 уклав шлюб із ОСОБА_1, про що в книзі реєстрації актів про укладення шлюбу зроблено запис за №18. Після укладення шлюбу присвоєні прізвища: чоловікові- ОСОБА_3, дружині- ОСОБА_1 (а.с.7).
В період шлюбу в ОСОБА_1 та ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 народився син -ОСОБА_2 ( а.с. 8).
Як вбачається із копії трудової книжки 19.02.1998 року за наказом №20-к від 20.02.1998 року ОСОБА_3 прийнято до ЗАТ "Торговий Дім "Артеміда" комерційним агентом, в порядку переводу із ООО "Альбатрос" (а.с.9).ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3, під час перебування у службовому відрядженні, загинув у дорожньо-транспортній пригоді.
Рішенням Кіровського районного суду м. Кіровограда від 14 жовтня 2013 року, яке набрало законної сили 29 жовтня 2013 року, встановлено факт настання ІНФОРМАЦІЯ_2 нещасного випадку із ОСОБА_3 під час виконання ним службових обов"язків на Закритому акціонерному товаристві "Торговий дім "Артеміда" (а.с.11-13).
Відповідно до ч. 3 ст. 61 ЦПК України, обставини, встановлені судовим рішенням у цивільній, господарській або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Враховуючи рішення Кіровського районного суду м. Кіровограда від 14 жовтня 2013 року начальником територіального управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Кіровоградській області Береславським В.О. 29 листопада 2013 року затверджено акт від 27 листопада 2013 року за формою Н-5 щодо проведення спеціального розслідування нещасного випадку, що стався ІНФОРМАЦІЯ_2 о 23 год. 50 хв. на Закритому акціонерному товаристві "Торговий Дім "Артеміда" код ЄДРПОУ 23683042 та акт форми Н-1 про нещасний випадок, пов"язаний з виробництвом (а.с.14-16, 17-18).
Відповідно до ст. 33 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV, у разі смерті потерпілого право на одержання щомісячних страхових виплат (пенсій згідно з підпунктом "д" пункту 1 частини першої статті 21 цього Закону) мають непрацездатні особи, які перебували на утриманні померлого або мали на день його смерті право на одержання від нього утримання, а також дитина померлого, яка народилася протягом не більш як десятимісячного строку після його смерті. Такими непрацездатними особами є: 1) діти, які не досягли 16 років; діти з 16 до 18 років, які не працюють, або старші за цей вік, але через вади фізичного або розумового розвитку самі не спроможні заробляти; діти, які є учнями, студентами (курсантами, слухачами, стажистами) денної форми навчання - до закінчення навчання, але не більш як до досягнення ними 23 років; 2) жінки, які досягли 55 років, і чоловіки, які досягли 60 років, якщо вони не працюють; 3) інваліди - члени сім'ї потерпілого на час інвалідності; 4) неповнолітні діти, на утримання яких померлий виплачував або був зобов'язаний виплачувати аліменти; 5) непрацездатні особи, які не перебували на утриманні померлого, але мають на це право. Право на одержання страхових виплат у разі смерті потерпілого мають також дружина (чоловік) або один з батьків померлого чи інший член сім'ї, якщо він не працює та доглядає дітей, братів, сестер або онуків потерпілого, які не досягли 8-річного віку. Пенсія у разі смерті годувальника призначається і виплачується згідно із законодавством.
05.12.2013 року ОСОБА_1 видано ЖЕК №10 довідку №6177 в тому, що вона дійсно зареєстрована в АДРЕСА_1. Склад сім"ї 2 особи: ОСОБА_1- власник, ОСОБА_2- син, ОСОБА_3- чоловік був зареєстрований за даною адресою з 22.03.1996 року по день смерті -ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.20).
ОСОБА_2 є студентом першого курсу Кіровоградського національного технічного університету IV рівня акредитації, механіко-технологічного факультету, денної форми навчання. Термін навчання з 1.09.2013 року по 30.06.2017 року (а.с.19).
Згідно ч. 7 ст. 34 вказаного Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», у разі смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку або професійного захворювання розмір одноразової допомоги його сім'ї повинен бути не меншим за п'ятирічну заробітну плату потерпілого і, крім того, не меншим за однорічний заробіток потерпілого на кожну особу, яка перебувала на його утриманні, а також на його дитину, яка народилася протягом не більш як десятимісячного строку після смерті потерпілого.
Страхові виплати провадяться щомісячно в установлені Фондом соціального страхування від нещасних випадків дні на підставі постанови цього Фонду або рішення суду:потерпілому - з дня втрати працездатності внаслідок нещасного випадку або з дати встановлення професійного захворювання; особам, які мають право на виплати у зв'язку із смертю годувальника, - з дня смерті потерпілого, але не раніше дня виникнення права на виплати. Одноразова допомога виплачується потерпілому в місячний строк з дня визначення МСЕК стійкої втрати професійної працездатності, а в разі смерті потерпілого - у місячний строк з дня смерті застрахованого особам, які мають на це право. Якщо справи про страхові виплати розглядаються вперше по закінченні трьох років з дня втрати потерпілим працездатності внаслідок нещасного випадку або з дня смерті годувальника, страхові виплати провадяться з дня звернення. Виплати призначені, але не одержані своєчасно потерпілим або особою, яка має право на одержання виплат, провадяться за весь минулий час, але не більш як за три роки з дня звернення за їх одержанням. Страхові виплати провадяться протягом строку, на який встановлено втрату працездатності у зв'язку із страховим випадком, а фінансування додаткових витрат згідно із статтею 21 цього Закону - протягом строку, на який визначено потребу в них. Страхові виплати провадяться протягом строку, встановленого МСЕК або ЛКК. Строк проведення страхових виплат продовжується з дня їх припинення і до часу, встановленого при наступному огляді МСЕК або ЛКК, незалежно від часу звернення потерпілого або заінтересованих осіб до Фонду соціального страхування від нещасних випадків. При цьому сума страхових виплат за минулий час виплачується за умови підтвердження МСЕК втрати працездатності та причинного зв'язку між настанням непрацездатності та ушкодженням здоров'я. Якщо потерпілому або особам, які мають право на одержання страхової виплати, з вини Фонду соціального страхування від нещасних випадків своєчасно не визначено або не виплачено суми страхової виплати, ця сума виплачується без обмеження протягом будь-якого строку та підлягає коригуванню у зв'язку із зростанням цін на споживчі товари та послуги в порядку, встановленому статтею 34 Закону України "Про оплату праці". Страхові виплати за поточний місяць провадяться протягом місяця з дня настання страхового випадку. Доставка і переказ сум, що виплачуються потерпілим, провадяться за рахунок Фонду соціального страхування від нещасних випадків. За бажанням одержувачів ці суми можуть перераховуватися на їх особові рахунки в банку. Суми, одержані в рахунок страхових виплат потерпілим або особою, яка має право на ці виплати, можуть бути утримані Фондом соціального страхування від нещасних випадків, якщо рішення про їх виплату прийнято на підставі підроблених документів або подано свідомо неправдиві відомості, а також якщо допущено помилку, яка впливає на суму страхових виплат. Належні суми страхових виплат, що з вини Фонду соціального страхування від нещасних випадків не були своєчасно виплачені особам, які мають на них право, у разі смерті цих осіб виплачуються членам їх сімей, а в разі їх відсутності - включаються до складу спадщини ( ст. 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» ).
Статтею 35 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» передбачено, що для розгляду справ про страхові виплати до Фонду соціального страхування від нещасних випадків подаються: акт розслідування нещасного випадку або акт розслідування професійного захворювання за встановленими формами та (або) висновок МСЕК про ступінь втрати професійної працездатності застрахованого чи копія свідоцтва про його смерть; документи про необхідність подання додаткових видів допомоги. Фонд соціального страхування від нещасних випадків приймає рішення про виплати у разі втрати годувальника за умови подання таких документів, які видаються відповідними організаціями в триденний строк з моменту звернення заявника: 1) копії свідоцтва органу державної реєстрації актів цивільного стану про смерть потерпілого; 2) довідки житлово-експлуатаційної організації, а за її відсутності - довідки виконавчого органу ради чи інших документів про склад сім'ї померлого, в тому числі про тих, хто перебував на його утриманні, або копії відповідного рішення суду; 3) довідки житлово-експлуатаційної організації, а за її відсутності - виконавчого органу ради про батьків або іншого члена сім'ї померлого, який не працює та доглядає дітей, братів, сестер чи онуків померлого, які не досягли 8-річного віку; 4) довідки навчального закладу про те, що член сім'ї потерпілого віком від 18 до 23 років, який має право на відшкодування шкоди, навчається за денною формою навчання; 5) довідки навчального закладу інтернатного типу про те, що член сім'ї потерпілого, який має право на відшкодування шкоди, перебуває на утриманні цього закладу. Факт перебування на утриманні потерпілого у разі відсутності відповідних документів і неможливості їх відновлення встановлюється в судовому порядку. Якщо застрахований або члени його сім'ї за станом здоров'я чи з інших причин не спроможні самі одержати зазначені вище документи, їх одержує та подає відповідний страховий експерт Фонду соціального страхування від нещасних випадків.
Відповідно до п. 1.4, 1.5 «Порядку призначення, перерахування та проведення страхових виплат» затвердженого Постановою Правління Фонду від 27.04.2007 №24, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.06.2007 р. за № 715/13982 (далі - Порядок-24) робочі органи виконавчої дирекції Фонду розглядають справу про страхові виплати на підставі заяви потерпілого або осіб, які мають право на страхові виплати, за наявності усіх необхідних документів, перелік яких визначений у пунктах 2.7, 2.8, 3.1, 5.3, 6.1.1 цього Порядку, і приймають відповідні рішення у десятиденний строк, не враховуючи дня надходження останнього документа. Про призначення (відмову у призначенні) страхових виплат оформляється постановою (у тому числі в разі призначення страхової виплати за рішенням суду), у якій зазначаються дані про потерпілого та осіб, які мають право на страхові виплати, розміри виплат на кожного члена сім'ї та їх строки або обґрунтування відмови у виплатах.
Пунктом 6.1.1, 6.1.3, 6.1.4, 6.1.5 вказаного Порядку №24 визначено перелік документів для призначення одноразової допомоги та щомісячних страхових виплат особам, які мають на неї право в разі смерті потерпілого, а саме: 1) заяви осіб, які мають на це право (колективної чи індивідуальної), для призначення страхових виплат; 2) копій паспортів осіб, які мають на це право (завірених працівником робочого органу виконавчої дирекції Фонду на підставі оригіналів); 3) акта про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом, за формою Н-1 (якщо стався нещасний випадок); 4) акта (спеціального) розслідування нещасного випадку (аварії), що стався (сталася), за формою Н-5 (якщо такий складався); 5) акта розслідування хронічного професійного захворювання за формою П-4 (якщо таке встановлено); 6) рішення суду про встановлення факту нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання (якщо було засідання суду з цього питання); 7) копії свідоцтва органу реєстрації актів громадянського стану про смерть потерпілого (завіреної працівником робочого органу виконавчої дирекції Фонду на підставі оригіналу або в іншому установленому законодавством порядку); 8) копії свідоцтва органу реєстрації актів громадянського стану про шлюб (завіреної працівником робочого органу виконавчої дирекції Фонду на підставі оригіналу або в іншому установленому законодавством порядку); 9) висновку МСЕК про причинний зв'язок смерті потерпілого з наслідками раніше отриманого трудового каліцтва чи професійного захворювання; 10) довідки про середню заробітну плату (доход): 11) копії свідоцтва про народження дитини (завіреної працівником робочого органу виконавчої дирекції Фонду на підставі оригіналу або в іншому установленому законодавством порядку); 12) довідки навчального закладу (щорічно) про те, що член сім'ї потерпілого віком від 18 до 23 років, який має право на відшкодування шкоди, навчається за денною формою навчання; 13) довідки навчального закладу інтернатного типу про те, що член сім'ї потерпілого, який має право на відшкодування шкоди, перебуває на утриманні цього закладу; 14) довідки МСЕК про встановлення інвалідності осіб - членів сім'ї, які перебували на утриманні померлого; 15) довідки про розмір пенсії потерпілого, у тому числі про розмір одержуваних надбавок (якщо він не працював на день смерті); 16) копій трудових книжок потерпілого та осіб, які мають право на страхові виплати (завірених працівником робочого органу виконавчої дирекції Фонду на підставі оригіналів або в іншому установленому законодавством порядку). Якщо члени сім'ї потерпілого за станом здоров'я чи з інших причин не спроможні самі одержати зазначені у пункті 6.1.1 розділу 6 цього Порядку документи, їх одержує та подає відповідний страховий експерт робочого органу виконавчої дирекції Фонду. Право на страхові виплати в разі смерті потерпілого мають особи, визначені статтею 33 Закону. Право на отримання страхових виплат у осіб, які мають право на страхові виплати, настає з дня смерті потерпілого, але не раніше дня виникнення права на їх виплату.
Згідно ч. 7 ст. 13 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV, підставою для оплати потерпілому витрат на медичну допомогу, проведення медичної, професійної та соціальної реабілітації, а також страхових виплат є акт розслідування нещасного випадку або акт розслідування професійного захворювання (отруєння) за встановленими формами.
Відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Кіровограді 11.12.2013 року за №2220/03-16 на заяву ОСОБА_1 від 10.12.2013 року щодо призначення страхових виплат, в зв"язку зі смертю годувальника ОСОБА_3 повідомлено листом, що наданий нею пакет документів є неповним, а саме відсутня довідка про середню заробітну плату (доход). Тому відділення Фонду не має підстав для призначення страхових виплат в зв"язку із смертю ОСОБА_3 та залишило заяву без розгляду , повернуло документи, що були додані до неї. В разі надання всіх необхідних документів, згідно чинного законодавства, відділенням Фонду буде розглянуто питання про призначення страхових виплат в разі смерті потерпілого сім"ї та особам, які мають, які мають на це право (а.с.22).
Згідно ч. 10 ст. 34 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», середньомісячний заробіток для обчислення суми страхових виплат потерпілому у зв'язку із втраченим ним заробітком (або відповідної його частини) визначається згідно з Порядком обчислення середньої заробітної плати для виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженим постановою Кабінетом Міністрів України від 26 вересня 2001 p. N 1266. Середньомісячний заробіток, обчислений у порядку, передбаченому частиною десятою статті 34 Закону-1105, береться для визначення розміру одноразової допомоги потерпілому або членам його сім'ї та особам, які перебували на його утриманні, у разі смерті потерпілого. Крім того згідно п.14 ст. 34 Закону якщо на час звернення за страховою виплатою документи про заробіток потерпілого до ушкодження здоров'я не збереглися, сума страхової виплати визначається за діючою на час звернення тарифною ставкою (окладом) за професією (посадою) на підприємстві (в галузі), на якому працював потерпілий, або за відповідною тарифною ставкою (окладом) подібної професії (посади), але не менше розміру мінімальної заробітної плати, встановленого на день виплати. Відсутність документів про заробіток підтверджується довідкою роботодавця або відповідного архіву.
Згідно пп. 8 п. 12 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України
від 26 вересня 2001 р. N 1266, у разі відсутності у потерпілого на час звернення за страховою виплатою довідки про його заробітну плату у зв'язку з ліквідацією підприємства, установи чи організації середня заробітна плата обчислюється виходячи з діючої місячної тарифної ставки (посадового окладу) за відповідною або аналогічною професією (посадою) в галузі, але не менше розміру мінімальної заробітної плати, визначеного законом на дату встановлення потерпілому МСЕК ступеня втрати професійної працездатності. Пунктом 24 вказаного Порядку встановлено, якщо підприємство (установа, організація), на якому працювала особа, ліквідовано, довідка про середню тарифну ставку (посадовий оклад) за відповідною або аналогічною професією (посадою) видається місцевим органом з питань праці та соціального захисту населення, а у разі відсутності в цьому органі таких відомостей - центральним органом виконавчої влади, який координує діяльність галузі, до якої належали ліквідовані підприємство, установа чи організація.
ЗАТ " Торговий дім "Артеміда", під час роботи на якому загинув ОСОБА_3, ліквідовано ( а.с.21).
13.08.2013 року за №36/04-16 архівним відділом Кіровоградської міської ради на запит адвоката повідомлено, що документи закритого акціонерного товариства "Торговий дім "Артеміда" на зберігання до архівного відділу Кіровоградської міської ради не надходили і місце їх знаходження не відоме (а.с.24).
Кіровоградською районною радою Кіровоградської області 14.08.2013 року повідомлено на запит адвоката, що надати архівну довідку про заробітну плату ОСОБА_3 немає можливості, оскільки до сектору з питань архівної справи виконавчого апарату Кіровоградської районної ради документи з особового складу закритого акціонерного товариства "Торговий дім "Артеміда" на збереження не надходили (а.с.25).
15 січня 2014 року за Б-9/05-01/22/179 Департаментом соціального захисту населення Кіровоградської обласної державної адімністрації на звернення ОСОБА_1 від 09 січня 2013 року надано інформацію про розмір середньомісячної заробітної плати в області за видами економічної діяльності за листопад 2013 року: промисловість- 2 999 грн., сільське господарство- 2 478 грн., будівництво- 2 106 грн., оптова та роздрібна торгівля, транспорт, складське господарство, поштова та кур"єрська діяльність- 3 236 грн. (а.с.26).
Головним управлінням статистики у Кіровоградській області 28 січня 2014 року на запит адвоката позивача надано витяг з ЄДРПОУ. Станом на 28 січня 2014 року вилучено: Закрите акціонерне товариство Торговий дім "Артеміда". Крім того повідомили, що по ЗАТ ТД "Артеміда" до ЄДРПОУ були внесені види діяльності за КВЕД- 2005: 1. 51.34.0- Оптова торгівля напоями; 2. 51.39.0- Неспеціалізована оптова торгівля харчовими продуктами, напоями та тютюновими виробами; 3. 52.25.0- Роздрібна торігвля алкогольними та іншими напоями; 4. 52-26.0- Роздрібна торгівля тютюновми виробами; 5. 15.91.- Виробництво дистильованих алкогольних напоїв; 6. 15.93.0- Виробництво виноградних вин (а.с.27).
Таким чином, виходячи з викладеного та оцінюючи належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок в їх сукупності за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об"єктивному та безпосередньому дослідженню наявних у справі доказів, суд приходить до висновку про необхідність задоволення вимог .
Судові витрати по справі компенсувати за рахунок держави.
На підставі вищевикладеного та керуючись Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV, «Порядком призначення, перерахування та проведення страхових виплат» затвердженого Постановою Правління Фонду від 27.04.2007 №24, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.06.2007 р. за № 715/13982, ст. ст. 61, 88, 213-215, 218 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов- задовольнити.
Зобов"язати Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Кіровограді Кіровоградської області призначити ОСОБА_1 страхові виплати , у вигляді одноразової допомоги на сім"ю у зв"язку із загибеллю внаслідок нещасного випадку на виробництві її чоловіка ОСОБА_3 виходячи із розміру середньомісячної заробітної плати 3236,00 грн.
Зобов"язати Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Кіровограді Кіровоградської області призначити ОСОБА_2 страхові виплати , у вигляді одноразової допомоги на утримання та щомісячних страхових виплат, у зв"язку із загибеллю внаслідок нещасного випадку на виробництві його батька ОСОБА_3, починаючи з 29.11.2013 року, виходячи із розміру середньомісячної заробітної плати 3236,00 грн.
Судові витрати по справі компенсувати за рахунок держави.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Кіровоградської області, через суд першої інстанції.
Суддя Кіровського О. В. Бершадська
районного суду
м.Кіровограда
Суд | Кіровський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 03.04.2014 |
Оприлюднено | 14.04.2014 |
Номер документу | 38155802 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кіровський районний суд м.Кіровограда
Бершадська О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні