Рішення
від 28.03.2014 по справі 910/24610/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 910/24610/13 28.03.14

За позовом Публічного акціонерного товариства «Київенерго»

До Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія з насіннєвої торгівлі»

Про установлення господарських відносин

Суддя Мельник В.І.

Представники:

від позивача Завада Л.А., довіреність № 91/2013/10/30-40 від 30.10.2013

від відповідача не з"явився

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Публічне акціонерне товариство «Київенерго» (далі - позивач) подало на розгляд господарського суду міста Києва позов до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія з насіннєвої торгівлі» (далі - відповідач) про установлення господарських відносин.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач безпідставно відмовляється укладати договір з позивачем про спільне використання технологічних електричних мереж.

Ухвалою суду від 23.12.2013р. порушено провадження у справі № 910/24610/13 та призначено розгляд на 31.01.2014 р.

31.01.2014р. представник позивача у судовому засіданні надав пояснення по справі, вимог ухвали суду про порушення провадження у справі не виконав.

Представник відповідача у судове засідання не з`явився, вимог ухвали суду про порушення провадження у справі не виконав, про причини своєї відсутності суд не повідомив.

Суд відклав розгляд справи на 03.03.2014р., у зв'язку з відсутністю представника відповідача.

03.03.2014р. представник позивача у судовому засіданні підтримав у повному обсязі, вимог ухвали суду про порушення провадження у справі не виконав.

Представник відповідача у судове засідання не з`явився, вимог ухвали суду про порушення провадження у справі не виконав, про причини своєї відсутності суд не повідомив.

Представник позивача заявив клопотання про продовження строку вирішення спору.

Суд задовольнив клопотання позивача та відклав розгляд справи на 28.03.2014р.

25.03.2014р. позивач позивач подав через канцелярію суду документи по справі.

27.03.2014р. позивач подав через канцелярію суду додаткові документи по справі.

28.03.2014р. представник позивача у судовому засіданні підтримав свої позовні вимоги у повному обсязі, з урахуванням поданих додаткових документів через канцелярію суду.

Представник відповідача у судове засідання не з`явився, вимог ухвали суду про порушення провадження у справі не виконав, про причини своєї відсутності суд не повідомив.

Суд вирішив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Згідно ст.87 Господарського процесуального кодексу України повне рішення та ухвали надсилаються сторонам, прокурору, третім особам, які брали участь в судовому процесі, але не були присутні у судовому засіданні, рекомендованим листом з повідомленням про вручення не пізніше трьох днів з дня їх прийняття або за їх зверненням вручаються їм під розписку безпосередньо у суді.

Розглянувши подані документи та матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Між позивачем та відповідачем 01.08.2003р. укладено договір про постачання електричної енергії від № 2085105, відповідно до якого сторони зобов'язались укласти додатково договори, передбачені чинним законодавством та ПКЕЕ, у разі обґрунтованої присутності у процесі забезпечення Споживача електричною енергією третьої сторони (основного споживача, електропередавальної організації).

Третьою стороною у цьому випадку є субспоживачі, струмоприймачі яких отримують електроенергію через мережі відповідача.

З метою врегулювання договірних відносин згідно з вимогами ПКЕЕ, позивач, листом від 19.11.2013р. № 030/32/2/10036 направив відповідачу для погодження проект договору про спільне використання технологічних електричних мереж, підписаний зі свого боку, проте відповідач станом на день подачі позову до суду, заперечень або пропозицій щодо зміни його умов не надав, підписаний примірник договору позивачу не повернув, внаслідок чого позивач подав до суду позов, в якому просив зобов`язати відповідача укласти договір про спільне використання технологічних електричних мереж у відповідній редакції (а.с. 79-89 ).

Дослідивши докази, наявні в матеріалах справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог останнього, виходячи з наступного.

Відповідно до п. 1.7 ПКЕЕ у разі використання технологічних електричних мереж електропередавальною організацією відносини між власником цих мереж та електропередавальною організацією, у тому числі їх взаємна відповідальність, регулюються договором про спільне використання технологічних електричних мереж.

Згідно з п. 1.10 ПКЕЕ для забезпечення передачі електричної енергії електричними мережами, що не належать електропередавальній організації, між електропередавальною організацією та власником мереж, який не має ліцензії на здійснення діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами, має бути укладений договір про спільне використання технологічних електричних мереж.

Договір про спільне використання технологічних електричних мереж основного споживача - це домовленість двох сторін (основний споживач і субспоживач або постачальник електричної енергії), що є документом певної форми, який встановлює зміст та регулює правовідносини між сторонами під час передачі електричної енергії технологічними мережами основного споживача для потреб субспоживача, електропередавальної організації або постачальника електричної енергії (п. 1.2 Правил).

Порядок укладення договору про спільне використання технологічних електричних мереж та перелік необхідних документів, які слід долучити до договору, визначено пп. 5.4, 5.17, 5.18 ПКЕЕ.

Пунктом 5.17 ПКЕЕ передбачено, що Договір про технічне забезпечення електропостачання споживача та договір про спільне використання технологічних електричних мереж споживача (основного споживача) має містити такі умови, що є істотними та обов'язковими для цього виду домовленостей:

1) найменування сторін;

2) місце і дату укладення договору;

3) обсяг передачі електричної енергії та договірної граничної величини електричної потужності;

4) режими постачання;

5) гарантований рівень надійності електропостачання (за категорією надійності електропостачання);

6) величини дозволеної та приєднаної потужності електроустановок субспоживача;

7) порядок обліку перетікання реактивної енергії, порядок розрахунків за перетікання реактивної електроенергії (за необхідності);

8) порядок обліку споживання електричної енергії та вимірювання величини потужності, споживання та генерування реактивної електроенергії, контролю показників якості електричної енергії (у тому числі у випадку пошкодження або тимчасової відсутності відповідних розрахункових засобів обліку);

9) порядок надання даних щодо використаної субспоживачем електричної енергії;

10) умови дії договору у разі відсутності у споживача договору про постачання або про купівлю-продаж електричної енергії та/або у разі відключення споживача за борги чи з інших причин;

11) строк дії договору;

12) умови та порядок розірвання договору;

13) місцезнаходження, банківські реквізити сторін.

Договір про спільне використання технологічних електричних мереж додатково містить:

1) порядок розрахунків за використання технологічних електричних мереж споживача (основного споживача);

2) однолінійну схему технологічних електричних мереж спільного використання з обов'язковим зазначенням місць установлення, типів, марки обладнання, довжини ліній, які задіяні в передачі електричної енергії, у тому числі для підприємств та організацій, які обслуговують (утримують) внутрішньобудинкові електричні мережі, вказуються кількість квартир та інформація про наявність або відсутність ввідного загальнобудинкового пристрою з розрахунковим засобом обліку електричної енергії;

3) перелік елементів технологічних електричних мереж споживача (основного споживача), які використовуються для передачі електричної енергії;

4) розрахунок умовних одиниць технологічних електричних мереж спільного використання, узгоджений електропередавальною організацією, на території здійснення ліцензованої діяльності якої розташовані ці технологічні електричні мережі.

Також у п. 5.18 ПКЕЕ зазначено, що невід'ємними частинами договору про технічне забезпечення електропостачання споживача та про спільне використання технологічних електричних мереж є:

1) акт про розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін;

2) відомості про засоби комерційного обліку активної та реактивної електричної енергії;

3) схема електропостачання, зазначення точок приєднання і ліній, що живлять струмоприймачі субспоживача;

4) акт екологічної, аварійної та технологічної броні електропостачання споживача (за необхідності згідно з вимогами нормативно-правових актів);

5) довідка про обсяги переданої електричної енергії за базовий період.

Ініціатором укладення відповідного договору може бути будь - яка із сторін такого договору.

Згідно з пунктами 6.29.-6.32. ПКЕЕ, електропередавальні організації, які використовують технологічні електричні мережі інших власників електричних мереж, сплачують останнім плату за спільне використання технологічних електричних мереж, яка визначається відповідно до Методики обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж, затвердженої постановою НКРЕ від 12.06.2008 N 691, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 08.08.2008 за N 732/15423.

Укладення господарського договору передбачає погодження його сторонами усіх істотних умов договору у належній формі. У переддоговірному процесі можливі ускладнення як у виді відмови в укладенні договору, так і у виді неузгодження його умов (що має наслідком неукладеність згідно з частиною 8 статті 181 ГК України). Такі розбіжності між потенційними контрагентами за господарським договором визначаються як переддоговірний спір або спір, що виникає при укладенні господарського договору.

Статтею 187 ГК України встановлено, що спори, які виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом.

Згідно статті 12 Господарського процесуального кодексу України господарським судам підвідомчі справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна, та з інших підстав.

Відповідно до положень ч. 3-5 ст. 181 ГК України сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні або надсилає відповідь на лист, факсограму тощо у двадцятиденний строк після одержання договору.

За наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться застереження у договорі, та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором.

Сторона, яка одержала протокол розбіжностей до договору, зобов'язана протягом двадцяти днів розглянути його, в цей же строк вжити заходів для врегулювання розбіжностей з другою стороною та включити до договору всі прийняті пропозиції, а ті розбіжності, що залишились неврегульованими, передати в цей же строк до суду, якщо на це є згода другої сторони.

Позивач виконав всі умови визначені чинним законодавством України, для забезпечення умов для укладення спірного договору, проте відповідач на пропозицію позивача, не відреагував.

Згідно ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини справи, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

На підставі викладеного, враховуючи вищенаведене, позовні вимоги позивача про зобов`язання відповідача укласти договір про спільне використання технологічних електричних мереж підлягають задоволенню

Позивач також просив суд стягнути з відповідача сплачений судовий збір у розмірі 1147,00 грн.

Відповідно до ст. 49 ГПК України суми, які підлягають сплаті за витрати, пов'язані з розглядом справи, при задоволенні позову, покладаються на відповідача у повному обсязі,

Керуючись ст.ст. 22, 33, 49, 81-1, 82-85 ГПК України, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія з насіннєвої торгівлі» (код ЄДРПОУ 30578096, 03164 м. Київ, вул. Наумова 23-б) укласти з Публічним акціонерним товариством «Київенерго» (код ЄДРПОУ 00131305, 01001 м. Київ, пл. Івана Франка 5) Договір про спільне використання технологічних електричних мереж, зміст якого має відповідати типовому договору, затвердженому Постановою НКРЕ від 31.07.1996р. № 28 «Про затвердження Правил користування електричною енергією» з додатками викладеними в редакції Публічного акціонерного товариства «Київенерго».

Другий примірник Договору про спільне використання технологічних мереж з додатками направити власнику мереж - Товариству з обмеженою відповідальністю «Компанія з насіннєвої торгівлі» для виконання.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія з насіннєвої торгівлі» (код ЄДРПОУ 30578096, 03164 м. Київ, вул. Наумова 23-б) на користь Публічного акціонерного товариства «Київенерго» (код ЄДРПОУ 00131305, 01001 м. Київ, пл. Івана Франка 5) судовий збір у розмірі 1147 (одну тисячу сто сорок сім) грн.

Видати накази відповідно до ст. 116 ГПК України.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

(Повний текст рішення підписано 08.04.2014р.)

Суддя В.І.Мельник

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення28.03.2014
Оприлюднено11.04.2014
Номер документу38178320
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/24610/13

Рішення від 28.03.2014

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мельник В.І.

Ухвала від 23.12.2013

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мельник В.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні