Ухвала
від 11.03.2014 по справі 761/6520/14-ц
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/6520/14-ц

Провадження №2/761/3065/2014

У х в а л а

"11" березня 2014 р. суддя Шевченківського районного суду м. Києва Гайдук С.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Першої Київської державної нотаріальної контори про визнання дій незаконними та зобов'язання видати свідоцтво на право на спадщину,

ВСТАНОВИВ:

В березні 2014 року позивач звернувся до суду з позовом до Першої Київської державної нотаріальної контори про визнання дій незаконними та зобов'язання видати свідоцтво на право на спадщину.

Однак, при подачі позовної заяви до суду позивач не виконав вимоги ст.ст.119-120, ЦПК України, а саме: невірно визначено суб'єктний склад учасників до яких заявлено вимоги.

Як вбачається з прохальної частини позову, позивач ставить вимоги до Першої Київської державної нотаріальної контори та просить зобов'язати відповідача видати йому свідоцтво на право на спадщину.

Враховуючи вимоги положень ст. 392 ЦК України, належним відповідачем про розгляді спорів щодо спадкування права власності на нерухоме майно є особа - учасник цивільних правовідносин, яка не визнає або оспорює право власності спадкоємця на спадкове майно.

У справах, предметом яких є спірні матеріально-правові відносини, нотаріус не може бути відповідачем, оскільки не є учасником таких матеріально-правовідносин та не зможе своїми діями вплинути на відновлення прав позивача.

Оскільки, підставою позову є дії нотаріуса, який підпорядкований Міністерству юстиції України в особі Головного управління юстиції в м. Києві, тому вищезазначені позовні вимоги можуть бути заявлені до Головного управління юстиції в м. Києві, а нотаріус може бути притягнутий до участі у справі як третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору.

Таким чином, позивачу необхідно правильно визначити суб'єктний склад учасників процесу та відповідно уточнити свої позовні вимоги.

Відповідно до ст. 121 ЦПК України встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених ст.ст. 119-120 ЦПК України, суддя постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху.

Враховуючи вищенаведене, вказані обставини позбавляють можливості відкрити провадження у справі.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.119-121 ЦПК України, суддя,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Першої Київської державної нотаріальної контори про визнання дій незаконними та зобов'язання видати свідоцтво на право на спадщину, залишити без руху, надавши заявнику строк для усунення недоліків терміном на 5 (п'ять) днів з дня отримання останніми копії ухвали.

У разі невиконання ухвали суду заява буде вважатись неподаною і підлягає поверненню заявнику.

СУДДЯ:

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення11.03.2014
Оприлюднено15.04.2014
Номер документу38211010
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —761/6520/14-ц

Рішення від 29.10.2014

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Гайдук С. В.

Рішення від 29.10.2014

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Гайдук С. В.

Ухвала від 29.05.2014

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Гайдук С. В.

Ухвала від 11.03.2014

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Гайдук С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні