Ухвала
від 11.04.2014 по справі 757/8061/14-ц
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/8061/14-ц

У Х В А Л А

"11" квітня 2014 р. суддя Печерського районного суду м. Києва Козлов Р.Ю., перевіривши позовну заяву Приватного підприємства «Газетний комплекс «Інтернет-Медіа», ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Клуб поезії», про захист порушених авторських прав та стягнення компенсації за порушення авторських прав,

В С Т А Н О В И В:

Позивачі ПП «Газетний комплекс «Інтернет-Медіа» та ОСОБА_1 звернулися до суду із позовом до відповідача в якому простять суд ухвалити рішення про стягнення з відповідача ТОВ «Клуб поезії» на їх користь грошову компенсацію за порушення їх авторських прав у розмірі 30 450 грн. кожному у зв'язку з бездоговірним опублікуванням карикатури «Кан-кан».

Згідно зі ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, а відповідно до правила ч.1 ст. 15 цього ж Кодексу суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Разом з тим, відповідно до ч.1 ст.1 ГПК України, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.

Крім того, згідно ч.1 ст.12 цього Кодексу, господарським судам підвідомчі справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна, та з інших підстав.

Відповідно до ст. 16 ЦПК України не допускається об'єднання в одне провадження вимог, які підлягають розгляду за правилами різних видів судочинства.

Оскільки як вбачається зі змісту позовної заяви, спір щодо авторського твору виник між сторонами справи - юридичними особами, що свідчить про господарсько-правову природу даного спору, спір в частині вимог ПП «Газетний комплекс «Інтернет-Медіа» до ТОВ «Клуб поезії» про захист порушених авторських прав та стягнення компенсації за порушення авторських прав не може бути предметом розгляду в порядку цивільного судочинства.

Відповідно до правила п.1 ч.2 ст. 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.

Враховуючи викладене, керуючись п.1 ч.2 ст. 122 ЦПК України,

У Х В А Л И В:

У відкритті провадження в справі за позовом Приватного підприємства «Газетний комплекс «Інтернет-Медіа, в частині вимог до Товариства з обмеженою відповідальністю «Клуб поезії», про захист порушених авторських прав та стягнення компенсації за порушення авторських прав - відмовити.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання її копії.

Суддя

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення11.04.2014
Оприлюднено15.04.2014
Номер документу38214018
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —757/8061/14-ц

Рішення від 29.09.2014

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Козлов Р. Ю.

Ухвала від 11.04.2014

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Козлов Р. Ю.

Ухвала від 11.04.2014

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Козлов Р. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні