Постанова
від 10.04.2014 по справі 812/1957/14
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

8.2.3

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

Іменем України

10 квітня 2014 рокуЛуганськСправа № 812/1957/14

Луганський окружний адміністративний суд у складі :

Головуючого судді: Чиркіна С.М.

при секретарі: Барашко М.В.

за участю:

прокурора - заявника: Хижої К.Й.

представник позивача: не прибув,

представник відповідача: не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Прокурора м.Краснодона Луганської області в інтересах держави в особі Краснодонської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до Молодогвардійського комунального виробничого підприємства водопровідно-каналізаційного господарства про стягнення податкового боргу в сумі 134819,49 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

19 березня 2014 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Прокурора м.Краснодона Луганської області в інтересах держави в особі Краснодонської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до Молодогвардійського комунального виробничого підприємства водопровідно-каналізаційного господарства про стягнення податкового боргу в сумі 134819,49 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що Прокуратурою м.Краснодона під час перевірки в Краснодонській ОДПІ ГУ міністерства доходів у Луганській області встановлено, що за січень 2014 року та за 4 квартал 2014 року за Молодогвардійським комунальним виробничим підприємством водопроводно - каналізаційного господарства рахується несплачена заборгованість з податку на додану вартість в розмірі 42888,00 грн. та з податку за спеціальне користування водними ресурсами в розмірі 91931,49 грн.

Молодогвардійське КВПВКГ є платником податків та зборів та перебуває на податковому обліку в Краснодонській ОДПІ.

Податковий борг з податку на додану вартість у розмірі 42888,00 грн. виник за січень 2014 року на підставі податкова декларація № 9008646434 від 19.02.2013 року в сумі 42888,00 грн.

Податковий борг з податку за спеціальне користування водними ресурсами в розмірі 91931,49 грн. виник за 4 квартал 2014 року на підставі податкової декларації № 9089161544 від 30.01.2014 року в сумі 91931,49 грн.

Посилаючись на п.14.1.175 ст.14, п.49.2 ст.49, п.57.1 ст.57, п.п.20.1.18 п.20.1 ст.20, ст.95 ПКУ позивач просить стягнути з відповідача суму податкового боргу в розмірі 134819,49 грн.

Прокурор - заявник в судовому засіданні підтримала позовні вимоги у повному обсязі, просила задовольнити позов.

Представник позивача у судове засідання не прибув, надіслав клопотання про розгляд справи без участі уповноваженого представника.

Представник відповідача у судове засідання не прибув, надіслав заяву, в якій зазначив, що визнає позовні вимоги та просить розглянути справу без участі уповноваженого представника.

Суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника позивача та відповідача, на підставі доказів, наявних в матеріалах справи, які містять достатньо даних про права та обов'язки сторін.

Заслухавши пояснення прокурора - заявника, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України , суд прийшов до наступного.

Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п.7 ч.1 ст. З КАС України).

Як зазначено в п. 1 ч. 1 ст. З КАС України справа адміністративної юрисдикції - публічно-правовий спір у якому хоча б однією із сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства.

З урахуванням викладеного, зазначена справа відносяться до юрисдикції адміністративних судів, оскільки учасником спору є суб'єкт владних повноважень (орган державної податкової служби, наділений публічно-владними повноваженнями).

Відповідач - Молодогвардійське комунальне виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства , і.к. 31379783, дата первинної реєстрації 27.03.2001 року.( а.с.8,9,11-12).

Перебуває на обліку як платник податків у позивача з 02.04.2001 року, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 18.04.2008 №2789/29-126 ( а.с.10).

Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно із п.п.16.1.3-16.1.4 п.16.1 статті 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний: подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно з підпунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки,встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

У відповідності із пунктом 49.18 статті 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює, зокрема,календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Платник податків відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Тотожні вимоги закріпленні в статті 203 Податкового Кодексу України що відноситься до розділу V, яким врегульовані питання, пов'язані з обчисленням та сплатою податку на додану вартість, а саме :

Податкова декларація з податку на додану вартість згідно з пунктом 203.1 статті 203 Податкового кодексу України подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Платник податку у відповідності із пунктом 203.2 статті 203 Податкового кодексу України зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

П.323.1 ст.323 ПКУ передбачено, що платниками збору є водокористувачі - суб'єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи (крім бюджетних установ), постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи - підприємці, які використовують воду, отриману шляхом забору води з водних об'єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні водокористувачі), та використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.

Згідно п. 326.1 ст.326 ПКУ водокористувачі самостійно обчислюють збір за спеціальне використання води та збір за спеціальне використання води для потреб гідроенергетики і рибництва щокварталу наростаючим підсумком з початку року, а за спеціальне використання води для потреб водного транспорту - починаючи з першого півріччя поточного року, у якому було здійснено таке використання.

П. 328.1 -328-4 ст.328 ПКУ передбачено, що базовий податковий (звітний) період для збору дорівнює календарному кварталу.

Платники збору обчислюють суму збору наростаючим підсумком з початку року та складають податкові декларації за формою, встановленою в порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу.

Податкові декларації збору подаються платниками збору органам державної податкової служби у строки, визначені для квартального податкового (звітного) періоду, за місцем податкової реєстрації.

Збір сплачується платниками збору у строки, визначені для квартального податкового (звітного) періоду, за місцем податкової реєстрації.

Згідно податкової декларації з податку на додану вартість № 9008646434 від 19.02.2013 року за січень 2014 року відповідачем самостійно визначено суму податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню за підсумками поточного ( звітного ) періоду з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього періоду - 42888,00 грн.( а.с.19-20).

Згідно податкової декларації збору: за спеціальне використання поверхневих та підземних вод; за спеціальне використання поверхневої води теплоелектростанціями з прямоточною системою водопостачання; за спеціальне використання поверхневих і підземних вод житлово-комунальними підприємствами; за спеціальне використання води, яка входить виключно до складу напоїв ; за спеціальне використання поверхневих і підземних вод для потреб виробництва; за спеціальне використання кар'єрної, шахтної, дренажної води - дата заповнення 30.01.2014 ( 21- 25) відповідачем самостійно визначено суму збору за спеціальне використання поверхневих та підземних вод -91931,49 грн.

В порушення вимог Податкового кодексу України, самостійно визначену суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість та зі збору за спеціальне використання поверхневих та підземних вод, зазначену у поданих ним податкових деклараціях, на загальну суму 134819,49 грн. відповідач не сплатив.

У відповідності із статтею 6 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181 "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами "(який був чинним до 01.01.2011) позивачем уповноваженому представнику відповідача було вручено першу податкову вимогу форми «Ю1» від 12.10.2001 №1/45 та другу податкову вимогу від 21.11.2001 №2/173 ( а.с.17,18).

Згідно п.п.59.5 ст.59 ПКУ погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.

Враховуючи вищевикладене, податкова заборгованість відповідача на загальну суму 134819,49 грн. підтверджена матеріалами справи та на час розгляду справи не погашена.

Відповідно до п.п.20.1.18, 20.1.34 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України державна податкова інспекція має право визначати у порядку, встановленому цим Кодексом, суми податкових та грошових зобов'язань платників податків;звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини;

Згідно з п. 95.1 -95.3 ст. 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органами державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

На підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню у повному обсязі.

При прийнятті рішення суд керується нормами матеріального права, які діяли на момент виникнення правовідносин та розгляду справи по суті.

З урахуванням вимог п. 6 ст. 71 КАС України, суд розглянув справу на підставі доказів, наявних в матеріалах справи.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 71, 87, 94, 158-163, 167, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Прокурора м.Краснодона Луганської області в інтересах держави в особі Краснодонської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до Молодогвардійського комунального виробничого підприємства водопровідно-каналізаційного господарства про стягнення податкового боргу в сумі 134819,49 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з Молодогвардійського комунального виробничого підприємства водопровідно-каналізаційного господарства ( і.к.31379783) з розрахунків у банках, обслуговуючих платника податків, кошти в рахунок погашення податкового боргу з податку на додану вартість та зі збору за спеціальне використання поверхневих та підземних вод на загальну суму 134 819,49 грн. (сто тридцять чотири тисячі вісімсот дев'ятнадцять гривень 49 коп.) на р/р 31117029700028, код 37907322, Банк: ГУ ДКСУ в Луганській області, МФО 804013.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Суддя С.М. Чиркін

СудЛуганський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення10.04.2014
Оприлюднено17.04.2014
Номер документу38214603
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —812/1957/14

Постанова від 10.04.2014

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

С.М. Чиркін

Ухвала від 21.03.2014

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

С.М. Чиркін

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні