Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 квітня 2014 р. Справа № 805/2836/14
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Постановлено у нарадчій кімнаті.
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Троянової О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом:
Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Кіровському районі м. Донецька
до
Товариства з обмеженою відповідальністю «Форт Сервіс Плюс»
про
стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків у сумі 4484,57 грн., -
ВСТАНОВИВ:
3 березня 2014 року Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання України у Кіровському районі м. Донецька звернулось до суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Форт Сервіс Плюс» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків у сумі 4484,57 грн.
В обґрунтування позовних вимог вказав, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Форт Сервіс Плюс» перебуває на обліку у Відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Кіровському районі м. Донецька як платник страхових внесків та є страхувальником з 29.12.2006 року.
Зазначив, що відповідно до наданого відповідачем звітом зі сплати страхових коштів до Фонду за 9 місяців 2010 року, у нього виникла заборгованість у розмірі 4484,57 грн., про що відповідачу було направлено претензією № 07/01-14/2255 від 31.10.2013 року та запропоновано вирішити та врегулювати питання щодо погашення заборгованості до 05.12.2013 року. Однак, до теперішнього часу жодної відповіді від відповідача не надходило, а сума заборгованості не сплачена. На підставі викладеного просив задовольнити позовні вимоги.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду справи належним чином повідомлений, про причини неявки суд не повідомив, заяви про розгляд справи без його участі суду не надав.
Відповідно до частини 6 статті 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Таким чином, суд дійшов висновку щодо можливості розгляду даної справи у письмовому провадженні на підставі наявних у матеріалах справи доказів.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд встановив наступне.
Позивач - Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Кіровському районі м. Донецька, згідно статті 15 Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, є страховим фондом. Відповідно статті 14 Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхові фонди є органами, які здійснюють керівництво та управління окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, провадять акумуляцію страхових внесків, контроль за використанням коштів, забезпечують фінансування виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та здійснюють інші функції згідно з затвердженими статутами.
Як передбачено статтею 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» (далі - Закон № 1105-ХІV), страхування від нещасного випадку здійснює Фонд соціального страхування від нещасних випадків - некомерційна самоврядна організація, що діє на підставі статуту, який затверджується її правлінням. Фонд соціального страхування від нещасних випадків є юридичною особою.
Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 45 Закону № 1105-ХІV, роботодавець як страхувальник зобов'язаний своєчасно і повно сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків.
Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Форт Сервіс Плюс» зареєстровано як юридична особа Виконавчим комітетом Донецької міської ради, включене до ЄДРПОУ за номером 33524153.
Відповідач перебуває на обліку як платник страхових внесків у відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Кіровському районі м. Донецька з 29.12.2006 року, про що свідчить страхове свідоцтво № 0525002051, тобто є страхувальником. Відповідно до статті 6 Закону № 1105-ХІV, якою передбачено, що страхувальники - це роботодавці, а в окремих випадках - застраховані особи. Страховик - Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.
Відповідно до ст.ст. 15,46 Закону України № 1105-ХІV Фонд соціального страхування від нещасних випадків провадить акумулювання страхових внесків, має автономну, незалежну від будь-якої іншої, систему фінансування.
Фінансування Фонду соціального страхування від нещасних випадків здійснюється за рахунок: внесків роботодавців: для підприємств - з віднесенням на валові витрати виробництва, для бюджетних установ та організацій - з асигнувань, виділених на їх утримання та забезпечення; коштів, що надійшли від стягнення штрафів і пені із страхувальників та їх посадових осіб відповідно до закону;
Відповідно до статей 45, 47 Закону № 1105-ХІV (в редакції, що діяла на момент виникнення заборгованості), Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженої постановою Правління Фонду від 12.07.2007 року № 36 (що діяла на момент виникнення заборгованості), роботодавець як страхувальник зобов'язаний своєчасно та повністю нараховувати і сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків.
20.10.2010 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Форт Сервіс Плюс» надало до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Кіровському районі м. Донецька розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за 9 місяців 2010 року.
У вказаній розрахунковій відомості відповідач самостійно визначив суму несплачених платежів у розмірі 4484,57 грн.
31.10.2013 року Відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Кіровському районі м. Донецька направлено претензію № 07/01-14/2255 на ім'я керівника Товариства з обмеженою відповідальністю «Форт Сервіс Плюс» з пропозицією вирішити та врегулювати питання щодо погашення наявної заборгованості у розмірі 4484,57 грн. до 05.12.2013 року.
Станом на час розгляду справи сума заборгованості у розмірі 4484,57 грн. відповідачем не сплачена.
Відповідно до ст. 52 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» страхувальник несе відповідальність за шкоду, заподіяну застрахованому або Фонду соціального страхування від нещасних випадків внаслідок невиконання своїх обов'язків із страхування від нещасного випадку, відповідно до закону.
Відповідно до ст.55 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» - спори щодо визначення класу професійного ризику виробництва, а також щодо розміру шкоди та прав на її відшкодування, накладення штрафів та з інших питань вирішуються в судовому порядку.
Оскільки, відповідачем у розрахунковій звітності було самостійно визначено суму заборгованості перед Фондом у розмірі 4484,57 грн., але не відшкодовано її, суд вважає, що вимоги позивача про стягнення заборгованості по сплаті страхових коштів у розмірі 4484,57 грн. підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання України у Кіровському районі м. Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «Форт Сервіс Плюс» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків у сумі 4484,57 грн. - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Форт Сервіс Плюс» (83037, Донецька область, м. Донецьк, вул. Кірова, буд. 90, ЄДРПОУ 33524153) на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання України у Кіровському районі м. Донецька (р/р 37178400900007 в Управлінні Державного казначейства в Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 25967460) заборгованості зі сплати страхових внесків у сумі 4484 (чотири тисячі чотириста вісімдесят чотири) грн. 57 коп.
Постанова прийнята у нарадчій кімнаті 3 квітня 2014 року.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Троянова О.В.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.04.2014 |
Оприлюднено | 17.04.2014 |
Номер документу | 38216325 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Троянова О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні