Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 квітня 2014 р. Справа № 805/3499/14
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Донецькій окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Чучка В.М., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Суддя Донецького окружного адміністративного суду Чучко В.М., перевіривши виконання вимог ст.ст. 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України за позовною заявою Управління Пенсійного фонду України у Ворошиловському районі м. Донецька до державного підприємства «Дослідне виробництво інституту фізико-органічної хімії та вуглехімії ім. Л.М. Литвиненка Національної академії наук України» про стягнення заборгованості по відшкодуванню виплачених сум на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій, призначених згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів у розмірі 2418,93 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України у Ворошиловському районі м. Донецька (далі УПФУ у Ворошиловському районі м. Донецька, позивач) звернулося до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до державного підприємства «Дослідне виробництво інституту фізико-органічної хімії та вуглехімії ім. Л.М. Литвиненка Національної академії наук України» (далі - ДП «ДВ ІнФОВ НАН України», відповідач) про стягнення заборгованості по відшкодуванню виплачених сум на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій, призначених згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів у розмірі 2418,93 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що згідно з даними особового рахунку страхувальника у відповідача утворився борг з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку наукових пенсій за період з грудня 2013 року по лютий 2014 року у розмірі 2418,93 грн. Оскільки, зазначена сума заборгованості відповідачем не сплачена, позивач у відповідності до чинного законодавства просить суд стягнути наведену суму заборгованості з відповідача у судовому порядку.
Представник позивача Гришина В.В. (довіреність від 16.01.2014 року № 629/09) у судовому засіданні надала до суду заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Представник відповідача Басацька Н.А. (довіреність від 07.04.2014 року № 07/18) у судовому засіданні не заперечувалв проти розгляду справи в порядку письмового провадження, а також зазначила про визнання позовних вимог у повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 ст. 122 кодексу адміністративного судочинства України, суд визнав можливим розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив.
Відповідач, державне підприємство «Дослідне виробництво інституту фізико-органічної хімії та вуглехімії ім. Л.М. Литвиненка Національної академії наук України» зареєстроване як юридична особа 01.04.2002 року за № 1 266 120 0000 004225, ідентифікаційний код 03534222, місцезнаходження - 83114, м. Донецьк, вул. Рози Люксембург, буд. 70.
ДП «ДВ ІнФОВ НАН України» перебуває на обліку в УПФУ у Ворошиловському районі м. Донецька з 06.03.1991 року за № 05-15-01-0385.
Судом з матеріалів справи встановлено, що заборгованість у ДП «ДВ ІнФОВ НАН України» по відшкодуванню виплачених сум на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій, призначених згідно з Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність» і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, що підлягають сплаті Пенсійному фонду у розмірі 2418,93 грн. виникла у відповідача перед УПФУ в Ворошиловському районі м. Донецька за період з грудня 2013 року по лютий 2014 року.
Частиною 1 статті 24 Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» від 13.12.1991 № 1977-ХІІ (далі - Закон № 1977) закріплено, що держава встановлює для наукових (науково-педагогічних) працівників, які мають необхідний стаж наукової роботи, пенсії на рівні, що забезпечує престижність наукової праці та стимулює систематичне оновлення наукових кадрів.
Згідно частини 9 статті 24 Закону України № 1977-ХІІ різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується:
- для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету;
- для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом;
- для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.
Відповідно до п.п. 2, 3 «Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2004 № 372 (далі - Порядок № 372) за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів. Фінансування різниці у розмірі пенсії осіб, які мають науковий стаж роботи на кількох підприємствах, в установах, організаціях та вищих навчальних закладах III - IV рівнів акредитації незалежно від форми власності та фінансування, здійснюється пропорційно зарахованому для призначення пенсії науковому стажу роботи за рахунок джерел фінансування, визначених законодавством для відповідних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації.
Згідно частини 2 пункту 5 Порядку № 372 підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем направлялись відповідачу повідомлення та листи про відшкодування сум, які є різницею між сумою пенсій призначеної відповідно до Закону № 1977 і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, сплачених пенсіонерам за період з грудня 2013 року по лютий 2014 року.
Заборгованість відповідача перед позивачем у розмірі 2418,93 грн. підтверджується карткою особового рахунку ДП «ДВ ІнФОВ НАН України» (а.с. 4).
Відповідно до приписів статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України (КАСУ) відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи. Судове рішення у зв'язку з визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.
Беручи до уваги до уваги те, що позовні вимоги про стягнення боргу в сумі 2418,93 грн. відповідач визнав в повному обсязі, про що надав до суду відповідну заяву, підстави для неприйняття якої у суду відсутні, але станом на день розгляду цього спору наведена сума боргу відповідачем не сплачена, суд дійшов висновку що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню повністю.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 71, 86, 94, 105, 122, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Управління Пенсійного фонду України у Ворошиловському районі м. Донецька до державного підприємства «Дослідне виробництво інституту фізико-органічної хімії та вуглехімії ім. Л.М. Литвиненка Національної академії наук України» про стягнення заборгованості по відшкодуванню виплачених сум на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій, призначених згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів у розмірі 2418,93 грн.- задовольнити повністю.
Стягнути з державного підприємства «Дослідне виробництво інституту фізико-органічної хімії та вуглехімії ім. Л.М. Литвиненка Національної академії наук України» (ідентифікаційний код 03534222, місцезнаходження - 83114, м. Донецьк, вул. Рози Люксембург, буд. 70) на користь Управління Пенсійного фонду України в Ворошиловському районі м. Донецька заборгованість по відшкодуванню виплачених сум на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій, призначених згідно з Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність» і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів у розмірі 2418,93 грн. (дві тисячі чотириста вісімнадцять грн. 93 коп.).
Постанову виготовлено в нарадчій кімнаті 07 квітня 2014 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецькій окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги.
В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, з подачею копій апеляційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Суддя Чучко В.М.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.04.2014 |
Оприлюднено | 17.04.2014 |
Номер документу | 38221721 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Чучко В.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні