Постанова
від 04.04.2014 по справі 807/205/14
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

і м е н е м У к р а ї н и

04 квітня 2014 рокум. Ужгород№ 807/205/14 Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді Скраль Т.В.

при секретарі судового засідання Химинець В.В..

за участю:

позивача: Державної податкової інспекції у Виноградівському районі Головного управління Міндоходів у Закарпатській області - представник в судове засідання не з'явився,

відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Мікаланд" - представник в судове засідання повторно не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Виноградівському районі Головного управління Міндоходів у Закарпатській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Мікаланд" про стягнення податкового боргу , -

В С Т А Н О В И В:

Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 04 квітня 2014 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 08 квітня 2014 року.

Державна податкова інспекція у Виноградівському районі Головного управління Міндоходів у Закарпатській області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Мікаланд", якою просить стягнути з відповідача податковий борг по ПДВ у сумі 1282817,78 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Мікаланд" є платником податків і зборів та знаходиться на обліку в ДПІ у Виноградівському районі Головного управління Міндоходів у Закарпатській області та має податковий борг по ПДВ в сумі 1282817,78 грн.

04 квітня 2014 року позивач будучи належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи в судове засідання не з'явився, не повідомив суд про причини неявки.

Відповідач, будучи належним чином повідомленими про день, час та місце проведення судового розгляду у засідання 04.04.2014 року повторно не з'явився та не повідомив суд про причини неявки, заперечень проти позовних вимог не подав.

Відповідно до ч. 4 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Згідно до ч. 1 ст. 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши подані позивачем документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що відповідно до Витягу серії АЖ № 308883 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Мікаланд" зареєстровано за місцезнаходження: 90320, Закарпатська область, Виноградівський район, с. Перехрестя, вул. Ракоці, буд. б/н. (а.с. 6-7).

Відповідно до частини 1 статті 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки, збори, інші обов'язкові платежі до держбюджету в порядку і розмірах, встановлених законом. Пунктом 16.1.4 ст. 16 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Предметом позовних вимог є стягнення заборгованості по ПДВ на загальну суму - 1282817,78 грн., з яких 1240939,64 грн. - за основним платежем та 41878,14 грн. - залишок несплаченої пені.

Відповідно до п. 49.1 ст. 49 Податкового кодексу України податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

Згідно з п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:

- календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Відповідач самостійно подав до позивача податкові декларації з ПДВ № 9066087130 від 18.10.2013 року (сума задекларованого ПДВ - 14066,00 грн.) (а.с. 16-19); № 9074374464 від 19.11.2013 року (сума задекларованого ПДВ - 33955,00 грн.) (а.с. 20-23); № 9081104067 від 17.12.2013 року (сума задекларованого ПДВ - 383,00 грн.) (а.с. 24-27).

Пунктом 50.1 ст. 50 Податкового кодексу України передбачено, що у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Платник податків, який самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, зобов'язаний, за винятком випадків, установлених пунктом 50.2 цієї статті:

- або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку;

- або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов'язання, збільшену на суму штрафу у розмірі п'яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов'язання з цього податку.

Відповідач подав уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість від 16.10.2013 року № 9065045096 (за квітень місяць 2013 року). З поданого розрахунку слідує, що відповідачем виправлено помилки за квітень місяць 2013 року. До сплати відображено суму ПДВ - 803200,00 грн., та суму штрафу нарахованого платником самостійно у зв'язку з виправленням помилки - 24096,00 грн. (а.с. 8-11);

- уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість від 18.10.2013 року № 90662215658 (за квітень місяць 2013 року). З поданого розрахунку слідує, що відповідачем виправлено помилки за квітень місяць 2013 року. До сплати відображено суму ПДВ - 402356,00 грн. та суму штрафу нарахованого платником самостійно у зв'язку з виправленням помилок - 12071,00 грн (а.с. 12-15).

Відповідно до п.п. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Нарахування пені розпочинається:

а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом;

б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом.

Відповідно до пункту 54.1. статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Згідно з положеннями підпункту 14.1.175 статті 14 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI якими визначено, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Таким чином, суми грошових зобов'язань визначені у вказаних вище податкових деклараціях з податку на додану вартість в загальному розмірі., вважаються узгодженими та підлягали сплаті у встановлений строк.

Згідно з п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Пунктом 59.3 ст. 59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.

Відповідно до п. 59.4 ст. 59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Докази повної оплати чи погашення відповідачем в інший спосіб спірної суми боргу у матеріалах справи відсутні. Натомість, матеріали справи свідчать про наявність у відповідача податкового боргу з податку на додану вартість у загальному розмірі 1282817,78 грн.

Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України передбачено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно до пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, які його обслуговують, здійснюється за рішенням суду, яке направляється для виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Судом встановлено, що Державною податковою інспекцією у Виноградівському районі Головного управління Міндоходів у Закарпатській області була виставлена податкова вимога від 17.10.2013 року № 116-15 на стягнення суми податкового боргу за узгодженими грошовими зобов'язаннями та направлена на адресу відповідача, який отримав вимогу 25.10.2013 року (а.с. 33-34).

З матеріалів справи слідує, що податковий боргу складається:

- в сумі 778068,64 грн. (самостійно задекларована сума ПДВ відповідно до уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість від 16.10.2013 року № 9065045096 за квітень місяць 2013 року);

- в сумі 414427,00 грн. (самостійно задекларована сума ПДВ відповідно до уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість від 18.10.2013 року № 90662215658 за квітень місяць 2013 року);

- в сумі 14066,00 грн. (самостійно задекларована сума ПДВ згідно декларації від 18.10.2013 року № 9066087130);

- в сумі 33995,00 грн. (самостійно задекларована сума ПДВ згідно декларації від 19.11.2013 року № 9074374464);

- в сумі 383,00 грн. (самостійно задекларована сума ПДВ згідно декларації від 17.12.2013 року № 9081104067);

- сума 41878,14 грн. залишок несплаченої пені.

Таким чином виходячи з вищенаведеного та наявного в матеріалах справи розрахунку заборгованості за відповідачем - Товариством з обмеженою відповідальністю "Мікаланд" рахується податковий борг по ПДВ в загальній сумі 1282817,78 грн., що стверджується карткою обліку наявною в матеріалах справи (а.с. 28-29), розрахунком заборгованості (а.с. 30-31). Станом на час розгляду адміністративної справи борг відповідачем не сплачений.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Частиною 2 ст. 94 КАС України передбачено, що якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведення судових експертиз. Доказів понесення позивачем судових витрат не надано.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 17, 71, 86, 160, 163, 165, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Виноградівському районі Головного управління Міндоходів у Закарпатській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Мікаланд" про стягнення податкового боргу - задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Мікаланд" (вул. Ракоці, б/н, с. Перехрестя, Виноградівського району, Закарпатської області, 90320, код ЄДРПОУ - 33461036) податковий борг по ПДВ у сумі 1282817 (один мільйон двісті вісімдесят дві тисячі вісімсот сімнадцять) гривень 78 копійок за рахунок коштів, які знаходяться на розрахункових рахунках підприємства платника відкритих в ПАТ "Укрсоцбанк", МФО 300023, р/р 2600000011375 (валюта долар США); р/р 26001000011374 (валюта українська грн.); р/р 26005000014032 (валюта долар США); р/р 2600800001294 (валюта російський рубль); р/р 26042010016975 (валюта українська грн.); ЗОДАТ "Райффайзен Банк Аваль", м. Ужгород, МФО 320984, р/р 260046253 (валюта долар США); р/р 260045253 (валюта Євро); р/р 260046253 (валюта українська грн.); АТ "УкрСиббанк", МФО 351005, р/р 26058011683100 (валюта українська грн.).

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

СуддяТ.В. Скраль

СудЗакарпатський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення04.04.2014
Оприлюднено18.04.2014
Номер документу38240024
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —807/205/14

Постанова від 04.04.2014

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Скраль Т.В.

Ухвала від 23.01.2014

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Скраль Т.В.

Ухвала від 24.01.2014

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Скраль Т.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні