Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 квітня 2014 р. Справа № 805/3979/14
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Старосуд І.М., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом прокурора Волноваського району в інтересах Держави в особі Державної податкової інспекції у Волноваському районі Головного управління Міндоходів у Донецькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 1 194,03 гривень, -
В С Т А Н О В И В:
Прокурор Волноваського району звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом в інтересах Держави в особі Державної податкової інспекції у Волноваському районі Головного управління Міндоходів у Донецькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 1 194,03 гривень.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що прокуратурою Волноваського району в порядку нагляду було проведено перевірку в Державній податковій інспекції у Волноваському районі Головного управління Міндоходів у Донецькій області щодо дотримання вимог законодавства з питань пенсійного забезпечення та страхування, у тому числі Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі за текстом - Закон № 2464-VІ). Перевіркою було встановлено, що у порушення вимог цього Закону, відповідач своєчасно не сплатила єдиний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за 2013 рік, у результаті чого має заборгованість зі сплати єдиного внеску у розмірі 1 194,03 гривень.
Оскільки, відповідач суму єдиного внеску у встановлений строк не сплатила, прокурор просить у відповідності до Закону №2464-VІ стягнути з неї суму боргу у зазначеному вище розмірі.
Прокурор у судове засідання не з'явився, про дату час та місце слухання справи був повідомлений судом належним чином, що підтверджується розпискою про отримання судової повістки (арк. справи 22).
Представник позивача Клімова Л.В. позовні вимоги підтримала, надала пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві, просила позов задовольнити.
Відповідач у судове засідання не з'явилась, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялась судом шляхом надсилання рекомендованим листом з повідомленням судової повістки за його юридичною адресою. З урахуванням положень частини 4 статті 33 Кодексу адміністративного судочинства України, суд приходить до висновку, що відповідач була належним чином повідомлена про дату, час та місце судового розгляду. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за її відсутності відповідач суду не надавала.
За таких обставин та враховуючи приписи частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за можливе розглянути дану адміністративну справу за відсутності прокурора та відповідача у порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з пунктом 2 статті 121 Конституції України, на органи прокуратури України покладені функції представництва інтересів держави в суді.
Прокурор Волноваського району представляє інтереси Держави в особі Державної податкової інспекції у Волноваському районі Головного управління Міндоходів у Донецькій області, яка в сою чергу, є суб'єктом владних повноважень - органом виконавчої влади, який в даних правовідносинах реалізує повноваження, покладені на неї Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», пункту 41.1 статті 41 Податкового кодексу України, зокрема, забезпечує реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску.
Відповідно до статті 19-1 Податкового кодексу України, контролюючі органи виконують такі функції, зокрема, контролюють своєчасність подання платниками податків та платниками єдиного внеску передбаченої законом звітності (декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів), своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків, зборів, платежів; здійснюють погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів.
Статтею 307 Податкового кодексу України передбачено, що податки і збори, не зазначені у пункті 307.1 цієї статті, сплачуються платником податку в порядку і розмірах, установлених цим Кодексом, а єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - в порядку, визначеному Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».
Відповідач - фізична особа-підприємець ОСОБА_1 зареєстрована Волноваською райдержадміністрацією у встановленому законом порядку в якості фізичної особи-підприємця 25.07.2003 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, адреса: 85700, АДРЕСА_1), що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи (арк. справи 7).
Правовідносини, що склалися між сторонами, врегульовані Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07. 2010 № 2464-VI.
Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 6 Закону № 2464-VI, платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Частинами 1, 5 статті 9 Закону № 2464-VI визначено, що єдиний внесок обчислюється виключно у національній валюті, у тому числі з виплат (доходу), що здійснюються в натуральній формі. Сплата єдиного внеску здійснюється виключно у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки територіальних органів Пенсійного фонду, відкриті в органах Державного казначейства України для його зарахування.
Згідно з частиною 8 статті 9 Закону № 2464-VI, платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом для відповідача є календарний місяць.
Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника, як передбачено частиною 12 статті 9 Закону № 2464-VI.
Сума заборгованості станом на час розгляду справи у розмірі 1 194,03 гривень відповідачем добровільно сплачена не була, що підтверджується обліковою карткою відповідача (арк. справи 27 - 29).
Органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що формує податкову і митну політику (в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів, єдиного внеску) та забезпечує її реалізацію (центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), та його територіальні органи. Органи доходів і зборів є органом, що уповноважений вести облік платників єдиного внеску, забезпечувати збір, контролювати повноту та своєчасність його сплати. Органи доходів і зборів мають право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки без досудового врегулювання цього питання у разі, якщо платник єдиного внеску не сплатив узгоджену суму недоїмки.
16.01.2014 фізична особа-підприємець ОСОБА_1 надала до Державної податкової інспекції у Волноваському районі Головного управління Міндоходів у Донецькій області звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску за 2013 рік (арк. справи 11, 12).
03.02.2014 Державною податковою інспекцію у Волноваському районі Головного управління Міндоходів у Донецькій області було прийнято вимогу № Ф-1349-17 про сплату ФОП ОСОБА_1 недоїмки зі сплати єдиного внеску у розмірі 1 194,03 гривень, яку відповідач отримала 24.02.2014, що підтверджується копію рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення (арк. справи 10).
Доказів оскарження вимоги від 03.02.2014 № Ф-1349-17 суду надано не було.
Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.
Страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами органом доходів і зборів шляхом оскарження вимоги про сплату єдиного внеску в адміністративному або судовому порядку.
Скарга на вимогу про сплату єдиного внеску подається до органу доходів і зборів вищого рівня у письмовій формі протягом десяти календарних днів, що настають за днем отримання платником єдиного внеску вимоги про сплату єдиного внеску, з повідомленням про це органу доходів і зборів, який прийняв вимогу про сплату єдиного внеску.
Орган доходів і зборів, який розглядає скаргу платника єдиного внеску, зобов'язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його платнику єдиного внеску протягом 30 календарних днів, наступних за днем отримання скарги, на адресу платника єдиного внеску поштою з повідомленням про вручення або надати йому під розписку. Якщо протягом цього строку вмотивоване рішення органом доходів і зборів не надсилається платнику єдиного внеску, така скарга вважається повністю задоволеною на користь платника єдиного внеску.
Порядок узгодження сум недоїмки з єдиного внеску встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
У разі якщо згоди з органом доходів і зборів не досягнуто, платник єдиного внеску зобов'язаний сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею протягом десяти календарних днів з дня надходження рішення відповідного органу доходів і зборів або оскаржити вимогу до органу доходів і зборів вищого рівня чи в судовому порядку.
У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом доходів і зборів, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, орган доходів і зборів надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.
У випадках, зазначених в абзаці дев'ятому цієї частини, орган доходів і зборів також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
Таким чином, станом на теперішній час заборгованість фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 по сплаті єдиного внеску за вказаний період становить 1 194,03 гривень.
З огляду на зазначене та беручи до уваги докази, які наявні у матеріалах справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 2, 11, 17-20, 69-72, 94, 162, 163, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов прокурора Волноваського району в інтересах Держави в особі Державної податкової інспекції у Волноваському районі Головного управління Міндоходів у Донецькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 1 194,03 гривень - задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, адреса: 85700, АДРЕСА_1) на користь Державної податкової інспекції у Волноваському районі Головного управління Міндоходів у Донецькій області (код ЄДРПОУ 38588819, адреса: 85700, Донецька область, місто Волноваха, вулиця Мендєлєєва, будинок № 4) заборгованість з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 1 194(одна тисяча сто дев'яносто чотири) гривні 03 копійки.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Старосуд І.М.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2014 |
Оприлюднено | 18.04.2014 |
Номер документу | 38253589 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Старосуд І.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні