Ухвала
від 07.04.2014 по справі 910/19967/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА

01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44 тел. 284-18-98


УХВАЛА

попереднього засідання

07.04.14 Справа № 910/19967/13. за заявою Публічного акціонерного товариства «Аграрний комерційний банк»

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Пеллі-Ван»(код ЄДРПОУ 32108840)

про визнання банкрутом

Суддя Мандичев Д.В.

Представники сторін:

від заявника:Радзієвська О.Є. від боржника:не з'явились розпорядник майна: Шишкін С.Е. від ДПІ у Печерському р-ні ГУ Міндоходів у м. Києві Посвистак С.М.

Обставини справи:

У жовтні 2013 року Публічне акціонерне товариство "Аграрний комерційний банк" звернулось до суду з заявою про визнання банкрутом Товариства з обмеженою відповідальністю "Пеллі-Ван".

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 22.10.2013 р. № 910/19967/13 заяву Публічного акціонерного товариства "Аграрний комерційний банк" було прийнято до розгляду, підготовче засідання призначено на 04.11.2013 р., визначеного автоматизованою системою арбітражного керуючого Шишкіна С.Е. зобов'язано подати заяву про участь у справі.

Ухвалою Господарського суду м. Києва від 04.11.2013 розгляд справи у підготовчому засіданні відкладався через ненадання арбітражним керуючим Шишкіним С.Є. заяви про участь у справі.

18.11.2013 до Господарського суду м. Києва надійшла заява арбітражного керуючого Шишкіна С.Є. про участь у справі.

Ухвалою Господарського суду м. Києва від 18.11.2013 порушено провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Пеллі-Ван" (01133, м. Київ, вул. Щорса,26, ідентифікаційний код 32108840). Визнано грошові вимоги Публічного акціонерного товариства "Аграрний комерційний банк" (03150, м. Київ, вул. Димитрова,9-а, ідентифікаційний код 21570492) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Пеллі-Ван" (01133, м. Київ, вул. Щорса,26, ідентифікаційний код 32108840) в розмірі 357 000,00грн. Введено процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю "Пеллі-Ван" (01133, м. Київ, вул. Щорса,26, ідентифікаційний код 32108840).Призначено розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Пеллі-Ван" арбітражного керуючого Шишкіна Сергія Едуардовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) НОМЕР_1 від 22.04.2013. Визначенодату проведення попереднього судового засідання на 22.01.2014 р.

08.01.2014 до загального відділу суду від Публічного акціонерного товариства "Аграрний комерційний банк" надійшла заява з додатковими вимогами до боржника на суму 4473463,71 грн.

Ухвалою Господарського суду м. Києва від 13.01.2014 заяву Публічного акціонерного товариства "Аграрний комерційний банк" з додатковими вимогами до боржника на суму 4473463,71 грн. прийнято до розгляду.

22.01.2014 до Господарського суду м.Києва надійшло клопотання розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Пеллі-Ван" арбітражного керуючого Шишкіна С.Е. про відкладення розгляду справи у судовому засіданні.

Ухвалою господарського суду міста Києва від 22.01.2014 відкладено розгляд справи у судовому засіданні на 12.02.2014р.

Ухвалою Господарського суду м. Києва від 12.02.2014 задоволено клопотання розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Пеллі - Ван". Продовжено процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю "Пеллі - Ван" на два місяці у строк до 03.05.2014р. Призначено розгляд справи у судовому засіданні на 05.03.2014 та зобов'язано розпорядника майна надати суду, зокрема, витяги з державних реєстр заборон щодо майна боржника.

14.02.2014 до Господарського суду м. Києва надійшов звіт розпорядника майна з додатками, а також реєстр вимог кредиторів боржника.

Ухвалою Господарського суду м. Києва від 05.03.2014 відкладено розгляд справи у удовому засіданні на 07.04.2014.

Відповідно до ч. 2 ст. 25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, у тому числі щодо яких були заперечення боржника і які не були внесені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, а також ті, що визнані боржником та внесені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, і вирішує питання про його затвердження.

Згідно ч. 1 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом тридцяти днів від дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство.

Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство.

Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.

З матеріалів справи судом встановлено, що відповідне оголошення було опубліковано в газеті "Урядовий кур'єр" №232 від 14.12.2013р.

Після публікації вказаного оголошення та у строк, встановлений ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", до суду надійшла заява Публічного акціонерного товариства Аграрний комерційний банк» з додатковими грошовими вимогами до боржника на суму 4473463,71грн.

Відповідно до ч. 2 ст. 25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, у тому числі щодо яких були заперечення боржника і які не були внесені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, а також ті, що визнані боржником та внесені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, і вирішує питання про його затвердження.

За результатами розгляду вимог кредиторів господарський суд виносить ухвалу, в якій зазначаються: розмір та перелік усіх визнаних судом вимог кредиторів, які вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів; розмір та перелік не визнаних судом вимог кредиторів; дата проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів; дата підсумкового засідання суду, на якому буде винесено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство або ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду, яке має відбутися у строки, встановлені частиною другою статті 22 цього Закону.

У реєстрі вимог кредиторів повинні міститися відомості про кожного кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов'язаннями, черговість задоволення кожної вимоги.

Неустойка (штраф, пеня) враховується в реєстрі вимог кредиторів окремо від основних зобов'язань у шосту чергу та може бути предметом мирової угоди.

Погашення неустойки (штрафу, пені) у справі про банкрутство можливе лише в ліквідаційній процедурі при спрощеному порядку розгляду справи про банкрутство.

Ухвала є підставою для визначення кількості голосів, які належать кожному конкурсному кредитору під час прийняття рішення на зборах (комітеті) кредиторів. Для визначення кількості голосів для участі у представницьких органах кредиторів зі складу вимог конкурсних кредиторів виключається неустойка (штраф, пеня).

У ст. 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлено, що кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів, у наступному порядку:

1) у першу чергу задовольняються:

вимоги щодо виплати заборгованості із заробітної плати перед працюючими та звільненими працівниками банкрута, грошові компенсації за всі невикористані дні щорічної відпустки та додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, інші кошти, належні працівникам у зв'язку з оплачуваною відсутністю на роботі (оплата часу простою не з вини працівника, гарантії на час виконання державних або громадських обов'язків, гарантії і компенсації при службових відрядженнях, гарантії для працівників, що направляються для підвищення кваліфікації, гарантії для донорів, гарантії для працівників, що направляються на обстеження до медичного закладу, соціальні виплати у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності за рахунок коштів підприємства тощо), а також вихідної допомоги, належної працівникам у зв'язку з припиненням трудових відносин та нарахованих на ці суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, у тому числі відшкодування кредиту, отриманого на ці цілі;

вимоги кредиторів за договорами страхування;

витрати, пов'язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді та роботою ліквідаційної комісії, у тому числі:

витрати на оплату судового збору;

витрати кредиторів на проведення аудиту, якщо аудит проводився за рішенням господарського суду за рахунок їхніх коштів;

витрати заявника на публікацію оголошення про порушення справи про банкрутство, введення процедури санації, визнання боржника банкрутом;

витрати на публікацію в офіційних друкованих органах інформації про порядок продажу майна банкрута;

витрати на публікацію в засобах масової інформації про поновлення провадження у справі про банкрутство у зв'язку з визнанням мирової угоди недійсною;

вимоги щодо виплати основної грошової винагороди арбітражному керуючому;

вимоги щодо відшкодування витрат арбітражного керуючого, пов'язаних з виконанням ним повноважень розпорядника майна, керуючого санацією боржника або ліквідатора банкрута;

витрати арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), пов'язані з утриманням і збереженням майнових активів банкрута;

витрати Гарантійного фонду виконання зобов'язань за складськими документами на зерно, пов'язані з набуттям ним права регресної вимоги щодо зернового складу, - у розмірі всієї виплаченої ним суми відшкодування вартості зерна;

2) у другу чергу задовольняються:

вимоги із зобов'язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадян, шляхом капіталізації у ліквідаційній процедурі відповідних платежів, у тому числі до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за громадян, які застраховані в цьому фонді, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, зобов'язань із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, крім вимог, задоволених позачергово, з повернення невикористаних коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, а також вимоги громадян - довірителів (вкладників) довірчих товариств або інших суб'єктів підприємницької діяльності, які залучали майно (кошти) довірителів (вкладників);

3) у третю чергу задовольняються:

вимоги щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів);

вимоги центрального органу виконавчої влади, що здійснює управління державним резервом;

4) у четверту чергу задовольняються:

вимоги кредиторів, не забезпечені заставою, у тому числі і вимоги кредиторів, що виникли із зобов'язань у процедурі розпорядження майном боржника чи в процедурі санації боржника;

5) у п'яту чергу задовольняються:

вимоги щодо повернення внесків членів трудового колективу до статутного капіталу підприємства;

вимоги щодо виплати додаткової грошової винагороди керуючому санацією або ліквідатору у частині 5 відсотків обсягу стягнутих на користь боржника активів (повернення грошових коштів, майна, майнових прав), які на дату порушення провадження у справі про банкрутство перебували у третіх осіб;

вимоги щодо виплати додаткової грошової винагороди керуючому санацією або ліквідатору у частині 3 відсотків обсягу погашених вимог конкурсних кредиторів, які підлягають позачерговому задоволенню та віднесені до конкурсних згідно з цим Законом;

6) у шосту чергу задовольняються інші вимоги.

У судовому засіданні, що відбулось 07.04.2014. судом розглянуто реєстр вимог кредиторів.

За наслідками розгляду реєстру вимог кредиторів, визнанню кредитором Товариства з обмеженою відповідальністю "Пеллі-Ван" підлягають :

Публічне акціонерне товариство «Аграрний комерційний банк»

Заява Публічного акціонерного товариства «Аграрний комерційний банк» з додатковими грошовими вимогами до боржника на суму 4473463,71грн. надійшла до суду 08.01.2014, тобто в тридцяти денний термін, передбачений ст. 23 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Судом встановлено, що вимоги даного кредитора виникли наступного.

19 лютого 2004 року між Відкритим акціонерним товариством «Аграрний комерційний банк», правонаступником якого є Заявник, та Боржником було укладено договір про відкриття кредитної лінії № 27/2004 (надалі разом зі змінами і доповненнями - Кредитний договір).

Пунктом 1.1. Кредитного договору встановлено, що Заявник надає Боржнику Кредит в сумі 525 000, 00 доларів СІЛА (п'ятсот двадцять п'ять тисяч доларів США 00 центів) на цілі, зазначені в пункті 1.4. цього Договору, а Боржник зобов'язується своєчасно та у повному обсязі повернути Кредит, сплачувати проценти за користування Кредитом, та вчинити інші дії згідно умов Кредитного договору та чинного законодавства України.

Пунктом 1.2. Кредитного договору встановлено, що розмір процентів, які Боржник сплачує Заявнику за користування Кредитом, складає 16, 5 % (шістнадцять цілих п'ять десятих процента) річних.

Пунктом 1.3. Кредитного договором встановлено, що кінцевий термін повернення заборгованості за Кредитом встановлюється "20" серпня 2005 року.

До Кредитного договору було укладено ряд договорів про внесення змін і доповнень, які змінювали умови кредитування в частині збільшення суми кредиту, строку повернення кредитних коштів, строку сплати нарахованих процентів, надання додаткового забезпечення,зміни графіка погашення заборгованості.

Після внесення змін і доповнень до Кредитного договору згідно додаткових договорів, які перелічені вище, остаточна редакція Кредитного договору передбачала наступне:

Пунктами 1.1., 1.2. Кредитного договору встановлено, що Заявник відкриває Боржнику мультивалютну відкличну відновлювальну кредитну лінію з загальним лімітом в гривневому еквіваленті у сумі 4 980 000,00 (Чотири мільйони дев'ятсот вісімдесят тисяч) гривень, а Боржник зобов'язується використати кредитні кошті на цілі, зазначені в Кредитному договорі, своєчасно та у повному обсязі виплачувати Заявнику проценти за користування кредитним коштами, виконати інші умови Кредитного договору і повернути Заявнику загальну заборгованість за кредитною лінією не пізніше дня закінчення строку її дії (в редакції згідно договору про внесення змін і доповнень № 47 від 18 грудня 2008 року).

Пунктом 1.3. Кредитного договору встановлено, що розмір процентів за користування кредитними коштами в доларах США складає 0,5 % (нуль цілих п'ять десятих процентів) річних, в національній валюті - 0,5 % (нуль цілих п'ять десятих процентів) річних (в редакції згідно договору про внесення змін і доповнень № 46 від 24 червня 2008 року).

Пунктом 1.4. Кредитного договору встановлено, що строк дії кредитної лінії закінчується « 01» березня 2010 року включно (в редакції згідно договору про внесення змін і доповнень № 48 від 17 листопада 2009 року).

Згідно договору про внесення змін і доповнень № 49 від 08 лютого 2013 року за домовленістю сторін позовна давність, яка застосовується до будь-яких вимог, що випливають з Кредитного договору, встановлюється тривалістю у чотири роки.

Як зазначає Кредитор, станом на 01 березня 2010 року (кінцевий термін повернення кредитної заборгованості згідно пункту 1.4. Кредитного договору) кредитна заборгованість була погашена Боржником лише частково.

Незважаючи на всі вжиті заходи щодо врегулювання простроченої кредитної заборгованості, Боржник свої зобов'язання з повернення кредитних коштів та сплати процентів за користування кредитним коштами належним чином не виконав, чим порушив положення пунктів 1.1., 1.2., 1.4., 6.6, 9.1. Кредитного договору, внаслідок чого станом на 30 грудня 2013 року заборгованість Боржника за Кредитним договором становить 4 823 463, 71 грн. (чотири мільйони вісімсот двадцять три тисячі чотириста шістсот три гривні 71 копійка), яка складається з:

3700 794,56грн.-прострочена заборгованість по кредиту;

27 728,59грн.- прострочена заборгованість по процентам;

1084368,23грн.- пеня по кредиту;

4 328,44грн.-пеня по процентам;

781,17грн.-пеня по процентам.

Загальна суума заборгованості Боржника по Крадитному договору про відкриття кредитної лінії № 27/2004 від 19.02.2004 року складає 4 823 463,71грн.

Враховуючи те, що сума заборгованості Кредитора за кредитним договором у розмірі 350 000,00грн. була досліджена та визнана безспірною ухвалою про порушення справи про банкрутство від 18.11.2013 року, то додаткові вимоги ПАТ «Аграрний комерційний банк» склали 4 473 463,71грн.

З боку Боржника заперечень щодо заявлених ПАТ «Аграрний комерційний банк» додаткових вимог не надходило.

Зважаючи на встановлені судом фактичні обставини справи, ПАТ «Аграрний комерційний банк» підлягає визнанню кредитором боржника на суму 4 823 463,71грн. боргу, з віднесенням до наступної черговості зажоводення: 3 728 523,15грн.- вимоги четвертої черги задоволення, 1094940,56грн.-вимоги шостої черги задоволення.

Поряд з вищеописаною заборгованістю, до реєстру вимог кредиторів також підлягає включенню судовий збір, сплачений за подання заяви про порушення справи про банкрутство у розмірі 5735,00грн. та судовий збір, сплачений за подання заяви про визнання кредитором у розмірі 1 147,00грн.- перша черга.

Отже, загальна сума, яка підлягає включенню до реєстру вимог кредиторів боржника становить 4 830 345,71грн.

Відповідно до абзацу 1 ч. 8 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", розпорядник майна зобов'язаний окремо внести до реєстру вимоги кредиторів, які забезпечені заставою майна боржника, згідно з їхніми заявами, а за їх відсутності - згідно з даними обліку боржника, а також внести окремо до реєстру відомості про майно боржника, яке є предметом застави згідно з державним реєстром застав.

Для затвердження реєстру вимог кредиторів згідно з вимогами ч.8 ст.23 Закону судом досліджено відомості щодо наявності у боржника майна, яке обтяжене та встановлено, що у державному реєстрі речових прав на нерухоме майно станом на 27.03.2014 р. наявні відомості відсутні.

Відповідно до абзацу 2 ч. 8 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" розпорядниу майна зобов'язаний окремо внести до реєстру відомості щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також вимоги щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, згідно із заявами таких кредиторів та/або даними обліку боржника.

Заяви з вимогами щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також вимоги щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян до суду не надходили.

Станом на 07.04.2014р. заяв від кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника не надійшло.

Дослідивши матеріали справи, поданий розпорядником майна на затвердження реєстр вимог кредиторів, додатково перевіривши правові підстави заявлення кредиторами грошових вимог до боржника, господарський суд вважає за доцільне затвердити реєстр вимог кредиторів та закінчити попереднє засідання.

Враховуючи вищезазначене та керуючись ст. ст. 23, 25 Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Визнати кредитором у справі № 910/19967/13 по відношенню до боржника:

- Публічне акціонерне товариство «Аграрний комерційний банк» з гршовими вимогами на суму 4 830 345,71грн., з яких 6882,00грн.-вимоги першої черги, 3 728 523,15грн.- вимоги четвертої черги, 1094940,56грн.-вимоги шостої черги.

2.Затвердити реєстр вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю «Пеллі-Ван».

3. Зобов'язати розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю «Пеллі-Ван» арбітражного керуючого Шишкіна С.Е. у п'ятиденний строк з дня отримання даної ухвали надати суду уточнений реєстр вимог кредиторів, оформлений відповідно до вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та наказу Міністерства економіки України "Про затвердження Методичних рекомендацій щодо заповнення реєстру вимог кредиторів" від 02.07.2010 р. № 788.

4. Зобов'язати розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю «Пеллі-Ван» арбітражного керуючого Шишкіна С.Е. протягом 10-ти днів повідомити кредиторів про місце і час проведення зборів кредиторів та провести відповідні збори.

5. Зобов'язати розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю «Пеллі-Ван» арбітражного керуючого Шишкіна С.Е. проаналізувати фінансову, господарську та інвестиційну діяльність боржника, його становище на товарних ринках; - надати письмові докази про розмір активу та пасиву Товариства з обмеженою відповідальністю «Пеллі-Ван», наявну дебіторську заборгованість.

6. Зобов'язати розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю «Пеллі-Ван» арбітражного керуючого Шишкіна С.Е. надати суду протокол зборів кредиторів боржника, на яких обрано комітет кредиторів боржника, а також протокол засідання комітету кредиторів, на якому вирішено питання про відкриття ліквідаційної процедури або процедури санації боржника, призначення ліквідатора або керуючого санацією боржника.

7. Визначити дату проведення підсумкового судового засідання у справі №910/19967/13 на 12.05.14р. о 09:50 Засідання відбудеться у приміщені господарського суду м. Києва в залі судових засідань №5 (корпус Б).

8 Вимоги заявлені після закінчення строку встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.

9. Ухвалу направити учасникам провадження у справі та розпоряднику майна.

Суддя Д.В. Мандичев

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення07.04.2014
Оприлюднено17.04.2014
Номер документу38265637
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/19967/13

Ухвала від 03.02.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пасько М.В.

Ухвала від 21.11.2014

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пасько М.В.

Ухвала від 05.11.2014

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мандичев Д.В.

Постанова від 12.05.2014

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мандичев Д.В.

Ухвала від 05.03.2014

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мандичев Д.В.

Ухвала від 12.02.2014

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мандичев Д.В.

Ухвала від 13.01.2014

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мандичев Д.В.

Ухвала від 22.01.2014

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мандичев Д.В.

Ухвала від 07.04.2014

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мандичев Д.В.

Ухвала від 18.11.2013

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мандичев Д.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні